• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Heroes of the Wild - גיבורי הפרא

אישית לא משחק PATHFINDER אבל הרעיון של מקצוע (?) מכשפה ושל חוקי עשבונאות מגניבים דיי קוסם לי... מעניין מתי יוציאו משהו דומה למו"ד 5. אם כי אני שוקל לרכוש את הספר ולו בכדי לקבל השראה לחוקים דומים ל-ACKS.

golan2072 אמר/ה:
אישית לא משחק PATHFINDER אבל הרעיון של מקצוע (?) מכשפה ושל חוקי עשבונאות מגניבים דיי קוסם לי... מעניין מתי יוציאו משהו דומה למו"ד 5. אם כי אני שוקל לרכוש את הספר ולו בכדי לקבל השראה לחוקים דומים ל-ACKS.

המכשפה של פאתפיינדר היא הוארלוק של 5, אחד לאחד (רק המערכת שונה קצת). היא מקבלת את הכוח שלה ע"י Pact עם ישות חיצונית.

אבל כן, 5 בהחלט צריכה עוד מידע רב על Downtime - קראפטינג / עשבונאות וכדומה.

ממה שאני מבין הספר זה מציע קצת פחות למי שלא משחק פאת'פיינדר, אם אני משווה אותו לגיבורי הרחובות - התחושה שלי נכונה?
זה מסקרן לראות עוד כמה ספרים כאלו יש בפאת'פיינדר, בהם ניתן להשתמש בקלות בשיטות אחרות. הרושם שלי תמיד היה שספרי השיטה הם מבוססים מאוד על המכאניקה ולכן לא פשוט ל"תרגם" אותם למשחקים אחרים.

האמת שאני מרגיש להפך מכך. פרק המבנים יכול להיות מומר ברעיונו לכל מערכת אחרת, כמו גם האמונה הירוקה והגזעים שמסתדרים עם החוצות. גם הצמחים יכול להגיע בקלות לשיטות אחרות.

בנוגע להעברה, גם אני חושב שהיא לא תמיד פשוטה, אבל זה הוגן. הגיוני שהם יקדמו קודם את שיטת הבית שלהם מאשר שיטות אחרות.

חזרה