• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

"המצוד אחר בוחדארט":הרפתקת היכרות לשיטת חרבות וכשפים .

ההרפתקה מתחילה עם מלא פוטנציאל, אבל אינה טובה כל כך בביצוע - יש היתקלות, מבוך לינארי עם עוד היתקלות או שתייים, וזהו בערך. אני לא זוכר שהיו הרפתקאות מסחריות למוד"מ או מו"ד בקופסאות שנראו ככה. גם השימוש בשמות "מצחיקים" כמו "דון חרטיטוס" משדר קצת זילזול ותחושה מרושלת.
אם זה נועד להלהיב אנשים לשחק ב"חרבות וכשפים" או להציג אותה לשחקנים חדשים, זה לא משיג את התוצאה הרצויה וחבל.

אני מסכים שיש קצת בלגן בגלל שמות מצחיקים (קוראים לו דון חרטיטוס - זה נשמע חשוד כבר בהתחלה), חוסר הסכמה איך כותבים בעברית Gnoll (צריך להיצמד לצורה אחת... אי אפשר להחליף את האיות מספר פעמים לאורך הקובץ) וגם שמות פרטיים שמופיעים במרכאות ואולי עדיף היה להציג בכתב נטוי או בכתב רגיל לחלוטין.
יש גם שגיאות כתיב והגהה פה ושם, אבל זה לחוץ לי פחות משאר הבלגן.

מה כן - הטוויסט של הנבל מוצלח מאוד. ההצגה של מספר סוגי יריבים וגם מלכודות, מכשולים והצצה לפוליטיקה זה די מגניב.
אולי אפשר להוסיף שלב של חקירה בשטח - לגשש או להתלוות לשיירת מסחר ולאסוף עקבות לפני שמוצאים את המאורה של הקובולדים. זה קצת מוזר שהמחנה שלהם נמצא ממש על דרך המסחר. נראה לי מעניין יותר שההרפתקנים ימצאו נקודות מסתור של הקובולדים לאורך הדרך, מהן הם מכינים מארבים, לפני שימצאו את המאורה.

חזרה