יש לנו תגים חדשים בשבילכם!
ההצבעה לגל השני של התגים הסתיימה והתוצאות כאן: תגים למשתמשים - הגל השני זמין עכשיו.
ניתן להוסיף את התגים לפרופיל שלכם דרך לוח הבקרה למשתמש -> פרופיל -> ניהול תגים

[מו"ד 5] הכובשים הברברים של כנעאהו (בעבר ברברי כובש מלך)

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

[מו"ד 5] הכובשים הברברים של כנעאהו (בעבר ברברי כובש מלך)

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 16:46

העולם שאני מתכוון להריץ בקרוב במבוכים ודרקונים 5 הוא העולם שאני כותב אותו עבור ACKS אך הקבוצה הנוכחית מעדיפה לשחק אותו במבוכים ודרקונים 5, שיטה שאני אישית אוהב בדיוק כמו את ACKS הישנה והטובה כך שאני אהנה להריץ מערכות בשתי השיטות. בכל אופן אני כותב את זה באנגלית בתור ספר מסחרי עבור ACKS; כאן אציג המרה של העולם למבוכים ודרקונים מהדורה חמישית. ההמרה תדרוש כמובן שינוי של כמה מהחוקים, אך רוח העולם תישמר.

---

מידע על העולם בעץ זה:
- סקירת כללית על כנעאהו
- העולם הנודע
- גזעים - רשימה ראשונית מאוד
- אלים סדריים וניטראליים
- אלי התוהו הנתעבים!
- לוח שנה
- יער השממיות המבורך
- שפות בעולם זה ודיאגרמת התפתחות השפות
- נטייה בעולם זה
- גידולים חקלאיים בפונט ובצפון מאלה
- אזור הראט
- סיעות ופוליטיקה של אזור הראט

עצי מכאניקה וחומרים נוספים:
- עץ הגזעים
- עץ טכנולוגיה חייזרית!
- התייעצות לגבי המשחק עצמו (שחקנים שלי אנא לא להיכנס! ספויילרים!)

---

ראשונים היו אנשי-הנחש, שסגדו לאלי תוהו איומים. מלכותם קמה ופרחה בעידנים שלפני שחר ההיסטוריה, והיא שגשגה במשך אלפי שנים. בחיפוש אחר עבדים, הם הכליאו עצמם עם לטאות-כוח והביאו לעולם את הלטאישים הקשוחים. במשך שנים אין-ספור, אנשי-הנחש שלטו ביד רמה בהמוני הלטאישים ושיפרו את הכשפים השחורים-משחור שלהם עצמם. אך יום הגיע לפני אלפי שנים שבו האלה הגדולה אישצ'אלה גילתה עצמה ללטאישה ששמה טלינה, הידועה גם כנביאה עליה השלום. בהשראתה האלוהית, הנביאה עוררה את המוני הלטאישים למרד שניתץ את כבלי-שיעבודם משכבר הימים והפיל את משעבדיהם לתהום-הנשיה. החירות הושגה; מלכות-הלטאה האדירה צמחה בג'ונגלים תחת אגרוף-הברזל של האם-הנאצלת היושבת בראש הפירמידה הגדולה בטולאן האגדית.

אך אז באו בני-האנוש ממעבר לשמים ברוכבם על כוכב נופל, ובנופלם - ניתצו לבלי-משים את מלכות-הלטאה. בני האנוש בפני עצמם היו שרוים בחוסר סדר לאחר נפילתם ובתחילה הידרדרו לפראות ונוודות, ולעיתים שימשו כעבדים או כשכירי-חרב בידי ערי-המדינה של הלטאישים שעלו מהריסות החורבן הגדול. אך מעט לטאישים ובני-אנוש רבים שחסרו את הנחייתה של האם-הנאצלת של מלכות-הלטאה הישנה, הפנו גבם לאישצ'אלה וחזרו לאליהם המתים של אנשי-הנחש ולטקסיהם העקובים-מדם.

מתוך התוהו-ובוהו עלתה סקארה - קיסרות-האנוש הדגולה. היא גדלה על נהר המדבר, סגדה לאלי תוהו שמעבר לקבר, והשקיעה את משאביה במלכיה המתים-בני-האלמוות הרבה יותר מאשר בנתיניה החיים. אך אפילו סקראה הדגולה, לאחר חמש-עשרה מאות, שקעה אף היא חזרה לברבריזם. היא הותירה מאחוריה חצרות-מקדש חרבות וקברים עתיקים המלאים בזהב וסכנה כמו גם את זרנאס - העיר הגוססת - שבה הפרעה בן-האלמוות האחרון מולך, באופן רשמי, על מלכותו החרבה.

כאשר סקארה התמוטטה, בני-חסותה שמצפון - מעבר למדבר הגדול ולנהרו - זכו בחירותם והקימו ערי-מדינה חדשות שהיו אך צל לתפארתה של סקארה. כמה מהם סוגדים לאלי-הסדר האנושיים בעוד שאחרים משתחווים בפני הפסילים נוטפי-נדם שלהם סגדו בעבר הרחוק אנשי-הנחש. באותה העת, ערי הלטאישים העתיקות בדרום הטרופי נלחמות זו בזו וזוממות זו כנגד זו. חלקן סוגדות לאלת הסדר והציביליזאציה אישקאלה, בעוד שאחרות הולכות במשעול התוהו האפל של אלי אנשי-הנחש עתיקי-היומין.
נערך לאחרונה על ידי golan2072 ב 04 יוני 2017, 19:10, נערך 18 פעמים בסך הכל.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 16:56

סקירה כללית על כנעאהו
כנעאהו והארצות השכנות לה הינן אזור שופע של ג'ונגלים אדירים, ביצות עמוקות ומדבריות לוהטים, שבהם ערי-מדינה קטנות של בני-אנוש ולטאישים עומדות כנקודות-אור נבודדות של ציביליאזציה בתוך באזורי-הפרא הסובבים אותם בהם דינוזאורים, חרקי-ענק וברברים פראיים מנהלים את חייהם חסרי-הסדר. חורבותיה העתיקות של סארה והריסותיהם של תרבויות עתיקות ומתות יותר עומדות כמזמינות את שודד-הקברים החמדן בנצנוץ זהב וחפצי-ערך - אך עליהן שומרים תפלצים שמעבר לקבר, חיות-פרא ומשרתיו המפלצתיים של התוהו. בני-אנוש ולטאישים שומרי-חוק מסתתרים מאחורי חומות-אבן אדירות ומתפללים לאליהם בעוד שבצילה של הציביליזאציה ובברבריות של ארצות הפרא, כתות מנוונות ונתעבות מעלות זבח של בני-אנוש (ולטאישים) לאלי התוהו שלהן. הציביליזאציה העירונית היא במקרים רבים מושחתת וחלשה ועומדת כפרי-בשל היכול ליפול לידיהם של ברברים קשוחים שעוד לא הושחתו בחטאיה של הציביליזאציה והנכונים לכבוש אותה בכוח ובחרב ולבנות ממלכות חדשות מתוך חורבות העבר.

זהו עולם-מערכה של חרב-וכשפים עם אקלים ים-תיכוני (פרט לסקארה הצחיחה ולפונט ומאלה הטרופיות) עם התמקדות חזקה בזוחלים (הדוגמאות הבולטות הן דינוזאורים, נטאישים ואנשי-נחש), חרקים, "אלים חיצוניים" זרים ותפלצתיים, ערי-מדינה ומפלצות משונות. הטכנולוגיה היא זו של העת העתיקה שלעיתים מסוגלת להתקדם לעבר זו של ימי-הביניים המוקדמים - אך ישנם אוצרות טכנולוגיים מופלאים ומשוכללים בהרבה המוחבאים בקברים נשכחים תחת סאקארה המתה. דינוזאורים ובני-מינם (כמו גם חרקים) מחליפים את היונקים - למעט האדם והחתולים שבאו איתו - הן כחיות-פרא והן כבהמות מבויתות.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי dragons » 03 ינואר 2015, 17:29

אני חושב שעם כל הג'ונגלים והביצות, אלפים ברבריים וחסונים יכולים להשתלב יופי, ונוודי מדבר גמדים, קובולדים או גובלינים שחיים במבצרים קטנים על נאות מדבר יכולים להשתלב כאן יופי.
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 17:35

dragons כתב:אני חושב שעם כל הג'ונגלים והביצות, אלפים ברבריים וחסונים יכולים להשתלב יופי, ונוודי מדבר גמדים, קובולדים או גובלינים שחיים במבצרים קטנים על נאות מדבר יכולים להשתלב כאן יופי.
בגרסה המקורית של עולם זה דמויי-האנוש הרגילים אינם קיימים, במקומם יש לטאישים מתורבתים (ומתורבתים פחות), אנשי-שממית, אנשי-חרק, בני-אנוש וכל מיני דמויי-אנוש של התוהו (קרפדאישים למשל, או אנשי-סרטן ובני-מעמקים דמויי דג). כמובן שתוכל להוסיף את דמויי האנוש הרגילים אם ברצונך לעשות זאת.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 17:56

העולם הנודע
מערכה זו מתרחשת באזור הכולל את כנעאהו, סקארה ופונט, כמו גם כמה אזורי-פרא נוספים, שלחוף ים השמש השוקעת (שעל פי רוב מכונה פשוט "הים הגדול"). אזור זה הוא באורך 960 מילין מצפון לדרום, ו-720 מילין ממזרח למערב. האקלים הכולל הוא חם ונע בין חום טרופי לח ביותר במאלה ובפונט, דרך להט-מדבר יבש כקבר בסקארה ובקדאר ועד לאקלים ים-תיכוני בכנעאהו עצמו. כמעט ואין שלג בעולם הנודע למעט בפסגותיהם של הגבוהים שבהרים. חלקו הנודע של העולם גובל במערב בים; בדרום ביערות-הגשם הצפופים של מאלה; מדרום-מזרח ביער-עד ובצפון-מזרח במדבר ובערבה היבשה; ובצפון הוא תחום ביערות ארז פראיים, שלא כבשה עדיין הציביליזאציה האנושית. ייתכן וקיימות ארצות מיושבות אחרות על אותו כוכב-הלכת אך הקשר עימן הוא, במקרה הטוב ביותר, בלתי-סדיר וזאת עקב המכשולים הגיאוגרפיים הללו; רוב הקשר הזה נעשה דרך הים. חלק בעולם המוכר למרבית האנשים מופיע במפה למטה.

בצפון-מערב מצוי כנעאהו. ארץ זו, שהייתה בעבר נפה של סקארה העתיקה, הינה שופעת יחסית בירק ונהינית מגשמי-חורף ברוכים אך סובלת מקיץ לוהט. צפון כנעאהו נשלט בידי יערות בינוניים בצפיפותם, בעוד שדרום כנעאהו הינו בעיקר ערבת-עשב פתוחה. בכל אופן הן האקלים והן הארץ עצמה מתאימים מאוד לעיבוד חקלאי ואכן - זו ארץ זבת חלב ודבש. ישנם ארבע ערי-מדינה חזקות בכנעאהו - אירם הענייה והמאובקת שבשוליו של מדבר סקארה; כישרום העמלה על שלל מכרותיה וכבשניה; ימארה העשירה והמפוארת; והראט הנשלטת ביד רמה ומגואלת-בדם על ידי המלך-המכשף תחת דגל העקרב.

בצפון-מזרח מצויה עיניום, ארץ יבשה וסלעית בצל-הגשם של הרי-הסהר. עיניום קה בחורף וחמה בקיץ, והגשמים בה דלים ובאים רק לעיתים רחוקות - ומסוגלים לזין רק ערבה יבשה של עשב. זוהי ארץ ברברית שחסרות בה ערים של ממש ויושבים בה רועי עדרים שבטיים נוודים-למחצה. לבני-עיניום אין מלך - כל שבט הוא אומה משל עצמה והוא נע כרצונו בחיפוש אחר אדמות-מרעה טובות שיזינו את עדרי הפרוטוצרטופס שלו המספקים לו בשר וביצים. בני-עיניום הם אנשים קשוחים ופראיים והם ידועים כלוחמים נועזים.

מדרום לכנעאהו שוכנת סקארה העתיקה והגוססת. בימים עברו הנהר הגדול הזין ציביליזאציה שעליה מלך פרעה ביד ברזל. אך כיום נותר מעט מסקארה הישנה מלבד לעיר הגוססת זרנאס ולאדמות המזרע שסביבה שעליהן מולך פרעה האחרון, פילסר הרביעי, שאותו כמעט ואין רואים מחוץ לארמון-קבר הפירמידה שלו. מדבר בלע את השאר ורוחות החול שוחקות בהתמדה את פלאיה הזוהרים-לשעבר של סקארה. רבים מאזורי החקלאות הישנים והנטושים הינם כיום לא יותר מביצות שורצות יתושים.

מדרום לעניום וממזרח לסקארה שוכן מדבר קדאר. בארץ זו של חול ואבן מעטה הצמחיה מלבד לנאות-המדבר הבודדים, והיא מאוכלסת בדלילות רבה בשבטי-אנוש נודדים ובקהילות מבודדות של אנשי-שממית. בקדאר, כמעט תמיד חם באופן איום ונורא בשעות היום וקר באופן מקפיא במשך הלילה. ארץ פראית זו היא מכורתם של לוחמים חזקים המצטיינים בהישרדות במדבר, בחיפוש אחר עקבות בשממה וברכיבה על דינוזאורים.

מדרום לסקארה ולקדאר, מעבר להרים האדירים, מצויה פונט העשירה והטרופית - ארצם של הלטאישים. בעבר הייתה זו מלכות אדירה שנשלטה בידי האם-הנאצלת של טולאן וכיום היא מפוצלת למספר ערי-מדינה עצמאיות. ראשונה במעלה בין הערים הללו היא ציבולה, עיר-הזהב, שהיא עשירה מעל לכל דמיון - ויעד מועדף על סוחרים רבים הבאים בדרך הים או המדבר וההר מכנעאהו הרחוקה. מצפון לה שוכנת עיר השמש החרמשית, הקטנה ממנה, ומדרום עיר-האימים של הירח השקוע שבה שולטת מכשפת-הלטאה התוהנית, מנאטשו. פונט נהינית מאקלים טרופי ורוב שטחה נתפס בידי ביצות וג'ונגלים; הגשמים ברוכים במהלך כל השנה והחקלאות עשירה וברוכה אף היא. אך מאידך חרקים בכל גודל נפוצים מאוד שם ומתרבים בהמוניהם במי-הביצה של פונט; לטאישים רבים מנצלים עובדה זו לטובתם ומפארים את שוולחנותיהם בחסילונים, סרטנים וחרקי-ענק.

לבסוף, בדרום הרחוק מצויה מאלה, ארץ פראית של יערות גשם בה חיים שבטי בני-אנוש ולטאישים. זהו יער-עד עצום, שאף גרזן לא הפריע את מנוחתו והוא שורץ דינוזאורים מכל סוג וגודל כמו גם דברים גרועים מהם, אך המקומיים ידועים ככאלו שמוצאים את הטוב באנדרלמוסיה פראית זו וחיים בבידוד שבטי בין העצים הרבים. ארץ זו עשירה בצמחייה ובמשאבי-טבע, שאינם מנוצלים כמעט כתוצאה מהקשיים והסכנות המרובים של האיסוף בג'ונגל.

תמונה

Uploaded with ImageShack.us
נערך לאחרונה על ידי golan2072 ב 19 ינואר 2015, 20:27, נערך 2 פעמים בסך הכל.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי dragons » 03 ינואר 2015, 20:41

אז הייתי שמח אם היית מזכיר אותם, כי ככה זה נראה לי כמו רק בני אדם ולטאישים. שאין עם זה בעיה, אבל למוח המקובע ג'נרית שלי קשה לקבל את זה.
אגב, זה מאוד מזכיר לי את היבשת המערבית של oots.
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 21:10

הגזעים שיש:

בני-אנוש (הגזע הכי נפוץ בכנעאהו)
לטאישים (נפוצים מאוד, טובים בשחייה ובעצירת נשימה מתחת למים, יש להם טופרים ונשיכה חזקים יחסית)
אנשי-שממית (מעולים בטיפוס ובהתגנבות, מאוד סבלניים)
אנשי-חרק (קשוחים ועמידים לרעלים, הזכרים סוחרים ממולחים, הנקבות מסוגלות לעוף ולתקשר עם חרקים)
חצי-מבקרים (המבקרים הם "חוצנים" אולי מעולם אחר ואולי ממישור קיום אחר); אולי אקרא להם בעברית "נפילים"? (בעלי כוחות "פסיוניים" וטובים בהתמצאות בטכנולוגיה זרה\עתיקה)
נשמת-דרקון (בני-אנוש שנולדו עם נשמה של דרקון - מאוד כריזמטיים ומסוגלים לזכות בהערצת הזולת)
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי dragons » 03 ינואר 2015, 21:12

איך נולדים נשמת דרקון?
יש גזעים ימיים מיוחדים? לטאישי ים (סאהוגין,טרולי ים) ששודדים ספינות או משהו בסגנון?
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 21:17

מבחינת פלאף, נשמת דרקון נולדים באופן נדיר אולי כתוצאה מגורל או מזל זה או אחר. מבחינת המשחק, הם נדירים יחסית בעולם, אבל שחקנים יכולים לשחק אותם (עדיף לכל היותר אחד בחבורה). לא בטוח שבכל משחק ארשה אותם - הם דיי נדירים.

יש בני-מצולות - דיי דומה לרעיון של הDEEP ONES של לאבקראפט. מדובר באנשי-דג שמתרבים עם בני אדם והצאצא נראה אנושי יחסית אך בהדרגה (בגיל מבוגר) הופך לאיש-דג. סאהוגין בהחלט אפשריים כאן כגזע שסוגד לתוהו.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
סמל אישי של משתמש
דסטריקס
הודעות: 3907
הצטרף: 30 אפריל 2012, 18:46
מיקום: מערה טחובה ואפלה, רובץ על ערמת זהב
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי דסטריקס » 03 ינואר 2015, 21:33

העולם ממש מעניין ומגניב, ח"ח, מה שכן-קנה המידה לא בדיוק ברור, כאילו, ארץ היערות הטרופיים לא גדולה כמו שדמיינתי אותה, ומה שכן-מה דחף אנשים להגר מעבר למדבריות? ואיפה פגע הכוכב הנופל? אלו שאלות שהייתי שמח לקבל עליהן מענה.
הרגעים הסוציאליסטים הגדולים ביותר של הרפובליקה העממית הסוציאליסטית הדמוקרטית הגדולה של הפונדק
ספוילרהצג
forums.pundak.co.il/viewtopic.php?f=8&t=33499&start=825#p583382

forums.pundak.co.il/viewtopic.php?f=8&t=33499&start=1215

forums.pundak.co.il/viewtopic.php?f=8&t=33607

forums.pundak.co.il/viewtopic.php?f=8&t=33499&start=150#p581701

forums.pundak.co.il/viewtopic.php?f=8&t=33499&start=1065#p584547
תחי המהפכה!!!
באדיבות חברוי זחקא"ל (זכרון חבר קומוניסט אדוק לברכה)
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 21:35

אלים* סדריים וניטראליים והתחומים (domains) שלהם
אל-עליון, אבי האלים - אל האנושות והציביליזאציה, סדר**, תחומי חיים ידע ואור
אשרה, האלה האם - אלת הטבע הלידה והפריון, סדר, תחומי טבע וחיים
ניקאל, אלת החקלאות, סדר, תחום הטבע
אשמון - אל הרפואה העשבים והריפוי, סדר, תחום החיים
כסיס - אל בעלי-המלאכה ומלאכת המחשבת, סדר, תחום הידע
עשתר - אלת האהבה, סדר, תחומי הערמומיות (trickery) והחיים
שפשו - אלת השמש, סדר, תחום האור
אינאנה - אלת האהבה והמלחמה, סדר, תחומי המלחמה והערמומיות
ירחיבול - אל הירח, סדר, תחום האור
הדד - אל הגשם הסופות והברקים, סדר, תחום הסערה

אישצ'אלה - האלה-האם המונותאיסטית של הלטאישים, סדר, תחומי החיים, הטבע, הידע והאור

ימו - אל הנהרות והימים ופטרונם של השופטים, ניטראלי, תחום הסערה
מאוות - אל המוות ושומרם של המתים, ניטראלי, תחום המוות

* האלים בהשראת אלי המזרח הקדום בעולמנו האמיתי
** בעולם זה השיוכים\נטיות הם סדר (ציביליזאציה, שפיות וכו'), תוהו (טירוף ושאר זוועות) וניטראלי (לא נוטה לאף צד). השיוך\נטיה אינו קובע את האופי והרבה מהמוסר אלא את הצד במאבק הקוסמי בין סדר לתוהו. אלי התוהו - הם אלים מפלצתיים ושדים בסגגנון קתולהו. (השראה: סדרת אלריק של מייקל מורקוק וכן WARHAMMER למיניו).
נערך לאחרונה על ידי golan2072 ב 21 אפריל 2015, 15:29, נערך 2 פעמים בסך הכל.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 21:38

דסטריקס כתב:העולם ממש מעניין ומגניב, ח"ח, מה שכן-קנה המידה לא בדיוק ברור, כאילו, ארץ היערות הטרופיים לא גדולה כמו שדמיינתי אותה, ומה שכן-מה דחף אנשים להגר מעבר למדבריות? ואיפה פגע הכוכב הנופל? אלו שאלות שהייתי שמח לקבל עליהן מענה.
תודה רבה על המחמאות!

קנה המידה - כל משושה הוא 24 מילין מצד לצד. היערות הטרופיים מתפשטים עוד המון למזרח ולדרום אבל רובם מיושבים מאוד בדלילות. חלקו העיקרי של הכוכב הנופל פגע בים ויצר צונאמי הרסני במיוחד ורעידות אדמה, שהביאו קץ למלכות-הלטאה. היו לו עוד חלקים שנפלו היכן שכיום סקארה.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 21:44

לגבי אלי תוהו (כל מיני שדים ויצורים בסגנון קתולהו, לסגוד להם מסוכן אך הם מעניקים המון כוח), חשבתי לעשות את "כהניהם" במו"ד 5 פשוט למכשפים (warlocks), במידת הצורך אצור עוד פטרונים בנוסף לGREAT OLD ONE. אפשרות אחרת - לחלקם יהיו כוהנים של ממש, לאחרים מכשפים.

אלי התוהו הנתעבים!
אתלך-נאצ'ה - אל העכבישים
בוקרוג - אל הלטאות (התוהני - היריב הנצחי של אישצ'אלה)
מולך - אל האש והעושר
רהב - אל הים, הגשמים, התמנונים והתוהו המטורף
קטש - האלה האפלה של פריון, טבע ובהמיות
לוטן - אל הנחשים (אבי-האלים של אנשי-הנחש)
נאבו - אל הסודות והידע האסור
דגון - אל הדגים והדו-חיים ואבי בני-המצולות
פאזוזו - אל הכישוף והאל-מוות
נערך לאחרונה על ידי golan2072 ב 03 ינואר 2015, 21:49, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
golan2072
הודעות: 1217
הצטרף: 15 פברואר 2011, 13:24
מיקום: יבנה, ישראל
יצירת קשר:

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי golan2072 » 03 ינואר 2015, 21:49

נקודה מגניבה - לאל המוות מאוות יש מסדר של קברנים מקודשים, שהם ציידי אלמתים בראש ובראשונה. זה לא אל טוב במיוחד, אלא אל חמדן, והוא שונא שנאת-מוות את מי שמנסה לגנוב ממנו את נשמות המתים, שהן שייכות לו בזכות כחלק מסדרי-עולם. על כן כוהניו הולכים לצור את האלמתים בשמו ולהחזיר נשמותיהם, אחר כבוד, לשאול שבשליטת מאוות. ב-ACKS זה מקצוע בפני עצמו שיצרתי בזמנו, במו"ד 5 אני חושב שאעשה ארכיטיפ מיוחד לנוכל שנותן לו לחשי-כוהנים בדומה למה לARCANE TRICKSTER שנותן לחשי מכשפים, ועם יכולת לעשות SNEAK ATTACK לאלמתים.
We are but a tiny candle flickering against the darkness of our times.

Stellagama Publishing - Visit our Blog, Den of the Lizard King
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: [מו"ד 5] ברברי, כובש, מלך

שליחה על ידי dragons » 03 ינואר 2015, 21:55

אם יהיה הרבה פוקוס על הים, זו יכולה להיות מערכה משולבת מעניינת- מהשטת ספינות תוך כדי הגנה עליהם משודדים, אנשי דג וסרטן ברבריים, וסערות (אולי לגלות אי חדש ואז לנסות להימלט ממנו), לזחילות מבוכים בחורבות אימפריות בני האדם והלטאישים העתיקות, שמובילות לתככים בערי המדינה של הלטאישים- למאבק הסופי כנגד קימת האלים העתיקים וחזרתם של בני הנחש.

איך עובד הקסם בעולם? עד כמה האל מוות נפוץ ולמה הוא משמש? (חוץ מיצירת פרעה אל מת לא שמענו עוד על הקמת מתים) האם יש כמה "טובים" בעולם? (ממה שאני רואה בינתיים זה רק ערי מדינה תאבות כוח ואימפריה גוססת, את מי הדמויות יובילו לקרב כנגד צבאות התוהו? או שהן יצאו לבדן, היחידות שאכפת להן מגורל העולם, כנגד האלים העתיקים וצבאות הנחש?)
האם יש מישורים מקבילים?
עריכה : מלא הגיבו בזמן כתיבת התגובה שלי, אוסיף עוד תגובה אחרי שאעבור עליהן.
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה