• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מבוכים ודרקונים 5 - דפי דמות לדוגמא

התפרסמו מספר מדפי הדמות שכלולים בערכה למתחיל של מבוכים ודרקונים 5, ואפשר ללמוד מהם לא מעט כיצד בנויות דמויות ועל המכאניקה במהדורה החדשה:

הלוחם
fighter1.jpg
fighter2.jpg

כמה דברים:
- אהבתי את כל הפלאף ואת הנסיון לקשר את הדמות מלכתחילה לעולם המערכה - במקרה זה ממלכות נשכחות
- באמת העליה בתוספי הפגיעה היא איטית עד מאוד, לא ברור כמה חפצי קסם ישפיעו
- חוץמזה לפחות בגרסה של הערכה למתחיל, הלוחם די משעמם. אולי יהיו דברים מעניינים יותר בספר החוקים לשחקן, אני מאוד מקווה.
- כל הקטע של הרקעים זה מגניב.

מקור - http://www.enworld.org

האשף
wiz.jpg
wiz2.jpg

לסיכום הכל:
- המכאניקה נראית פשוטה, לטוב ולרע.
- הבסיס המכאנ נראה יציב.
- לא יכול להגיד שזה מלהיב. נראה כבסיס יציב למשחק תפקידים - פשוט לא פורץ דרך (כרגע - בערכה למתחיל, עם כל הסייגים).

האם זה אומר שהם נטשו את הדפים שהיו בפלייטסט? דווקא אהבתי את אלו. הלוחם טיפה משעמם גם בפלייטסט, אבל לפחות אני לא חושב שהוא חלש. בבחינה נוספת, אני אוהב את זה שכל המאפיינים (של גזע ומקצוע ועוד) נמצאים באותו המקום. זה אומר שלא צריך לחפש בכל הדף כשרוצים לדעת אם יש יכולת למשהו. מצד שני, העובדה שכל המיומנויות רשומות ברשימה ארוכה ארוכה מזכיר לי את המהדורות הקודמות בדרך רעה.

אני אוהב את דפי הדמות האלה יותר ככל שאני מסתכל עליהם יותר. זה נראה כאילו כל תיבה בהן גדולה בדיוק מספיק בשביל הצרכים האפשריים שלה וכל סוגי הדמויות נלקחו בחשבון.
אהבתי במיוחד את התיבות שבהם אתה כותב על הדמות, בגוף ראשון. זה מאפשר לשחקנים לעשות מהר את הבסיסים של משחק דמות, בלי תהליך ארוך ומפורט.

נראה לכם שישתמשו בדפי הדמות האלה או בויריאציה עליהם גם לא בערכה למתחיל, בסל״ש?

זה עדיף על פני הצלות מנשיפת דרקוו או ממטות.
בכל מקרה, גם אני מעדיף הגנות סטטיות ולא לגלגל. אני די בטוח שיהיה חוק אופציונאלי שהופך את זה לסטטי.

דמי הדמויות הם ממש אחלה, עכשיו צריך שמתנדב אמיץ יקח יוזמה ויעברת לנו אותם לקראת כנס דרקוניקון!

אני לא יודע כמה מכם שיחקו בפלייטסט של מהדורה חמישית אבל גלגולי הצלה כבדיקת יכולת הם אחד הרעיונות היותר טובים של המהדורה הזו, הם מעניקים גמישות גדולה לשה״ם ובד בבד משאירים את כל היכולות רלוונטיות לשחקן, מעולה.

בנוגע לדמויות עצמן, אני אישית מאוד אוהב אותן, הלוחם פשוט אבל בתוך מהדורה חמישית לא צריך מליון ואחד חוקים בשביל לעשות דברים מגניבים, אני מרגיש כאילו חזרתי לימין הטובים והישנים של הקופסה השחורה איתה התחלתי לשחק, הכהן לא נראה לי משעמם בכלל, בטח שלא אחרי דרגה ראשונה.

ב- ENWorld יש את שאר הדמויות, הגנב והקוסם נראים כדמויות הכי ״מסובכות״ והדמות של הקשת מאוד דומה ללוחם שכאן אבל בעזרת שינויים קלים היא שונה לגמרי.

ולכל מי שרוצה דמויות עם הרבה נקודות בחירה, בסל״ש יש תתי-מקצועות אחרים.

הדבר החיובי בזה שעכשיו יצטרכו להסביר יותר טוב מה כול אחת מהתכונות המנטליות מייצגת- כי הן קשורות בהצלות וחייבים להבדיל ביניהם. אז בתקווה יש מצב שהוויכוחים "מה ההבדל בי תבונה לחכמה?" במהדורה הזו יפסקו.

חזרה