• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

זימון שטן DND גרסא 4

A

Anonymous

Guest
מה הדרך הטובה ביותר מניסיונכם לזמן שטן :twisted: ואם להיות ספציפי אז לזמן את אשמדאי כדי לכרות אתו עסקה? כמה דרכים אפילו יהיה טוב
מה כדאי להציע לשטן ברגע שהצלחתי לזמן אותו בתמורה לכוחות אדירים ואיך אני סוחט ממנו כמה שיותר אופציות לכוחות (אני טוב במשא ומתן אבל צריך מעבר לזה בקטעים כאלה)..
איזה כוחות שטן יכול להעניק לי?

ומה ההבדל בין שטן :twisted: לשד בעיניין של כוחות מאיפה הם באים וכו'..

רקע קצת על הדמות שאני משחק : אני משחק נוכל דרגה 4 עוד מעט, אני כבר תפסתי די טוב את הרעיון (זו הדמות הראשונה שלי ) ובדרגה 4 אני עומד לקחת ריבוי מקצועות ולהפוך למכשף ובשביל זה אני צריך ברית עם ישות עליונה והשה"מ התקיל אותי לחפש אחר ברית ושאני אצטרך לעשות זאת בעצמי רק שאין לי מושג איך. אני יש לי די הרבה שטיקים בתור נוכל, כל מיני כוחות קסומים של להעלם, להשתגר מאחורי יריבים וחפצים שווים לרמה ולא מעט כסף :p
סתם רקע בכללי כזה..

אשמח אם תעזרו! :)

אני חושב שלזמן את אשמדאי זה לא משהו כול כך פשוט, במיוחד לא לדמות בדרגה 4. אם המנחה שלך אומר שאתה צריך לכרות ברית, אתה יכול לשאול אותו באילו דרכים אתה יכול לעשות את זה- זה כנראה משהו פלאפי ולא מכאני. אני לא חושב שהמנחה רוצה להתקיל אותך- כי אם הוא היה רוצה הוא פשוט היה אומר "אתה לא יכול לקחת ריבוי מקצועות למכשף" וזהו.

אבל אין לי מושג איך, אני נוכל אין לי שום הכשרה מאגית או בטבע או בהיסטוריה כדי להבין איך לזמן או זימנו ובגלל זה אני צריך לשאול אותכם.. הוא לא בדיוק התקיל הוא דרש ממני לחקור ע"י אנשים ו-NPC שיש להם הכשרה וידע בהיסטוריה על עבר הזדים וזימון השד שהם ביצעו ורציתי לחסוך לעצמי טיפה ולקבל מידע מפה
איך מזמנים שטן, זה טקס? זה משהו מעבר? איך?? ומה עם שאר השאלות?

לפחות ב4 אני לא מכיר דרך לדבר עם שטנים\שדים, שלא לדבר על לזמן אותם.

אבל אתה חייב לזכור, שלעשות עסקה עם השטן זאת טעות ב99% מהמקרים. קודם כל, כי אתה כנראה תצטרך למכור את הנשמה שלך. ואם אתה מוכר את הנשמה שלך, אין לשטן סיבה לא להרוג אותך ישר אחרי העסקה- הנשמה שלך שלו, הוא ירוויח ממותך. בטח ובטח אסמדאוס\אשמדאי\איך-שלא-תרגמו-את-השם-שלו, שכנראה יהרוג אותך גם אם הוא לא ירוויח מזה הרבה.

דבר שני, הם שטנים. נכון ל3.5 הם הישויות האולטימטיביות של רוע וסדר, כלומר *החומר שמרכיב אותם* הוא רוע גולמי. אם יש כותבי חוזים טובים בעולם, אלו הם. הם לא רק תומכים בלדפוק אותך, הם *עשויים* מהרצון לפגוע בך. החוזה כנראה יהיה באורך של מספר תלת ספרתי של עמודים, בשפות משתנות והפניות לספרי חוקים שטניים שכנראה לא שמעת עליהם מעולם. אתה חושב שאתה מביא לו פיסת זהב בתמורה לסכין, אבל למעשה אתה נותן לו את הנשמה שלך ושל כל הbloodline שלך לנצח נצחים, והסכין חלודה.
עכשיו, אתה בטח אומר עכשיו "אבל היי, זה 4!". לפחות כשזה נוגע לשטנים\שדים (וחלק מהאלים :p), הרקע של העולם זהה ל3.5. רק שהאלים התערבו במלחמת הדם שבין השדים לשטנים ולכן היא נוצחה סוף סוף. אלא אם הרקע של 4 מחליט לסתור את עצמו כל כמה זמן, מה שנכון ל3.5 בתחום הזה נכון גם ל4.

בנוגע להבדל בין שדים לשטנים, ייתכן ששינו את זה. אבל אם מה שאני יודע נכון (והוא אמור להיות נכון), השטנים הם התגלמות הרוע והסדר, והשדים הם התגלמות הרוע והתוהו. שניהם מרושעים, אבל אחד הוא המאפיה והשני הוא הג'וקר. אגב, זה אומר שאם אתה מסיבה מוזרה כלשהי עדיין רוצה לעשות עסקה עם כוחות מהמישורים התחתונים (אל תעשה את זה), לך על שד ולא שטן. כי השטן בטוח ידפוק אותך, כי זה מה שהוא עושה. שד *אולי* יחליט להרוג אותך ואת כל מי שאתה מכיר ברגע שתסכימו על משהו (אל תצפה לחוזה, ואם יש כזה, הוא יתעלם ממנו לחלוטין), אבל זה רק אולי ולא בטוח. סיכוי של 50-50 זה הכי טוב שאפשר לבקש לו.

קיצר, את העסקאות שלך תעשה עם מלאכים ולא שטנים. המטרה שלהם היא לקדם את הטוב בעולם, אז בעצם הם ישלמו לך בשביל להרוג דברים. והם ישלמו לך בדברים מלאכיים-זוהרים שכאלו, ולכן זה גם יראה הרבה יותר טוב כשרשויות החוק יראו אותך- "אני לא גנב, אני עובד בשביל פיילור!" וכל זה. חוץ מזה, הם לא מבקשים את הנשמה שלך בתמורה. שזה חשוב, כי הנשמה שלך נצחית, ואתה לא רוצה להיות מעונה לנצח רק בשביל בונוס שבטח לא יהיה רלוונטי בעוד כמה דרגות. אתה בדרגה 4 רק לכמה מפגשים, אבל הדמות שלך תסבול לנצח. תחשוב לטווח הארוך :mrgreen:

ביצעתי עיסקה עם שד, אני חושב שהוא היה שד כי שמאן הצליח לקרוא לו חזרה.. הוא הפך אותי לאלמת אבל לא דפק אותי בעיסקה באיזשהו מקום..
אני לא מאמין שהמנחה ידפוק אותי בעיסקה, הרי הסיפור רקע שלי מוביל אותי לכך בסך הכל..
עוד לא אמרת לי איך לזמן אותו!! עזוב עיסקה!! איך אני מביא אותו מזמן אותו.. איך אני מזמן שטן מה הדרך/ הטקס הנכון?
מלאכים וטוב זה מעצבן, עדיף כח מרושע INSTANT ולדעת להתמודד עם ההשלכות הרי.. אני גם ככה זד בעל דם שטני מה רע אם אני אעורר אותו טיפה/אחדש אותו?

עכשיו לשאלה המרכזית שלי.. איך לזמן אותו?

יש טקס לדרגה 28 אם אני צודק.
אני לא חושב שאנחנו יכולים לעזור לך בקטע הזה, רק עצות כלליות, כי לפי מה שאתה אומר השה"מ שלך משתמש בחוקי בית (אם אתה עומד לזמן שד בדרג 4). בכל מקרה, במו"ד 4 האמת עדיפים שטנים גאלאן- כי השטנים ישתמשו בך ורק אז יזרקו אותך. הם לא יהרגו אותך מיד.
בכל מקרה, אני ממליץ לך להעזר בשה"מ ובשאר השחקנים ולשאול דב"שים.

להיפך, אם אתה זד פראי, הגיוני שתנסה להגיע לברית עם כוח אחר.
הזדים הם עם ארור. לגהנום יש אחיזה על נשמתם, אבל דווקא דרכו של המכשף עשויה להיות הדרך החוצה מהקללה. אם תצליח להתקדם מספיק גבוה תחת אדונך החדש, אולי יעתר ויחלץ אותך מטופרי תשעת מדורי הגהנום. הזד המכשף הוא שאפתן, ערמומי וחסר מעצורים. יש לו הסיכוי להשתחרר מברית אבותיו בהישג ידו, והוא לא מוכן לוותר עליה. זד מכשף יכול להיות הגיבור הגדול ביותר של העולם הגשמי, או האסון הגדול ביותר לתרבות האנושית – אך אפשר לסמוך עליו שיהיה תמיד אויב השטנים באשר הם.

יש שתי דרכים אפשריות:
1. נסה לפנות אל האסטרולוגים. חפש אשף החוזה את העתיד בשמים. גנוב טלסקופ או מצפן. נסה להגיע לברית עם האפלה שבין הכוכבים.
2. התחבר עם אלדרין ונסה להכיר את התרבות שלהם. אתה נוכל ערמומי והם יודעים להעריך עורמה והתגנבות ומהלכים מעודנים. נסה ליצור קשר עם אדון אלדרין - אחד מאלו שנעשו חזקים כל כך עד שאינם בני תמותה יותר, אבל גם אינם מסוגלים לצאת מתוך ארמונם שבמלכות הפרא. אתה רק צריך להוכיח לאחד מהם שנוכל זד הוא משרת שימושי.

אני מצטרף לשאלה איך דמות בדרגה 1 כורתת ברית עם ישות עצומה מספיק שהכוחות שלה ילוו אותה במשך הדרגות ?
איך הדמות פוגשת את הישות ויוצאת חיה? ובכלל איך אפשר לכרות ברית שטנית בלי לצאת מרומה או מופסד ממנה ( אמורה להיות דרך הרי יש כוחות למכשף עד רמה שלושים ) ? האם אתה נשאר תמיד תלוי בישות או שמתי שהוא אתה הופך לישות בעצמך ( אני מאמין שבדרגה 21 ) ?

כשהשה"ם שלך אומר לך "תמצא דרך ליצור ברית" הוא לא מתכוון שתחפור בחוקים ותגלה איך מזמנים שד, הוא מתכוון שתעשה איזה משהו עלילתי מגניב שיוביל אותך לשד.
אם היתי מנסה ליצור קשר עם שד בעולם של פנטזיה, היתי מנסה לחפש כת של כהנים מרושעים שיובילו אותי אליו, או מחפש זמרים נודדים שיכולים לספר לי סיפור על שד שמסתובב באיזשהו מקום.

כמו שאמרו לפני, לזמן אל בדרגה ארבע לא נשמע לי כמו רעיון טוב\אפשרי, אם זה אל הגהנום. לכרות עסקא עם שטן זה כמו לכרות עסקא עם עורך דין מאוד מרושע עם קרניים, כמו שפירט גאלאן לפני. אם אתה נוכל כנראה לא תוכל לזמן באופן כללי כלום, פנה לאשף של החבורה ליותר פרטים. אם הוא לא מספיק חזק ולא מצא כלום בידע מאגיה, חפש אשף רוב עוצמה בעיר קרובה. שד הוא יצור של תוהו והשמדה, לעומת השטן שרוצה לשלוט בעולם תחת שלטון מרושע, מלא עבדים, בירוקרטיה ועורכי דין, אלופי הרשע. השטנים מגיעים מהגהנום, שהוא ממלכה בים האסטרלי, של האל אסמודאוס, שהרג את האל הקודם ששלט שם בבגידה, וקולל בידיו בנשימתו האחרונה במראהו השטני שיהיה גם למשרתיו, ואני מניח שהקללה כללה יותר מאשר מראה פשוט אני לא זוכר הכל ואין לי את המגד"מ פה באמריקה הרחוקה. שדים באים מהשאול, אזור מושחת בתחתית כבשן היסודות. בור ללא סוף של רשע אליו חוזרים שדים מתים וקמים שוב. טרטרוס אם אתה חובב מיתולוגיה יוונית.
אם אתה רוצה להיות מכשף של ברית שטנית, מצא לך שטן כלשהו, לא רב עוצמה מדי. זמן אותו אל תוך מעגל זימון שיכבול אותו (בידי אשף החבורה), הוא ינסה לפרוץ החוצה כל הזמן, ואם הוא יצליח תתכונן להילחם בו עם חבריך. שטן יכול להעניק לך כוחות גיהנומיים, זימון מיני שטנים משלך, קליעי להבה, חנית קסומה ממדור הגהנום השני, להבות ומוות, רעל, להבות כבר אמרתי? הבנת את הרעיון. כוחות שלשטן רגיל היו. הכוח הסופי הוא שליחה אל תוך הגהנום. מה שתצטרך להציע לו בתמורה הוא שירות עתידי או פיסה מנשמתך, שסביר להניח שתשמש לקסם אפל כלשהו, ויחליש אותך כנראה. אני לא יודע מה בדיוק זה גורם, ומה הם מגדירים נשמה\נפש והאם זה קשור לרגשות\לב\מוח ונכנסים לפילוסופיה ומדע וכל מיני שטויות.
ומסכים עם אסיד.
הזד יכול דווקא לאמץ את מורשתו האפלה, ולא להתנגד לשטנים שצילקו אותו והפכו אותו למנודה מהחברה לנצח. בחירה אישית של סגנון דמות.
ועם כל הזימונים האלה, תיזהר לא לעבור לנטיית רשע, לא סתם הברית של מכשפים היא לרוב ברקע. היא גם יכולה לשמש קרס עלילה שימושי.
אם אתה רוצה, אתה יכול גם לנסות לשאוב משטן את כוחותיו, כך לא תהיה כבול אליו, אבל זה לא ברית אלא רעיון מקורי שלי להשגת כוח שטני, ולא בטוח שהשהם יקבל אותו. אולי תקבל לתוכך את השטן במלואו, ואז זה יכול ליצור משחק דמות מעניין וגם קרסי עלילה.
מקווה שעזרתי למרות התגובה החפרנית הארוכה :)

אני צריך לקרוא בפונדק יותר כששחקנים שלי מתחילים להשתולל.

אני השה"ם המדובר. כשאמרתי לך לבדוק יותר איך לכרות ברית, לא התכוונתי שתכתוב בפורומים [ועם זאת, זה לא רעיון רע במיוחד! כל עוד אתה זוכר להפריד בין ידע שחקן לידע דמות ;)], אלא באמת שתחשוב על דרכים יצירתיות יותר כדמות איך לכרות ברית עם יישות עליונה.

ארחיב - ללכת לפונדקים ולחפש שמועות אודות כתות אפלות, לנסות להתייעץ בשמועות בגילדת הגנבים המקומית (שאתה כבר חבר בה בעיירה בה התחלתם), לנסות לבקר בספריות גדולות ולחפש ספרים בנושא או אולי אפילו להתייעץ עם זדים אחרים?

זו הייתה כוונתי. כמובן אם היית חושב על דרך יצירתית אחרת (שהגיונית לעולם בו אנחנו משחקים) לקבל כוחות - הייתי זורם איתך.

המשחק המדובר נגמר, והתחילו דמויות חדשות במקומו, כך שזה לא רלוונטי יותר.

אך למען הדיון, המטרה הייתה כשהם יגיעו לעיר (השחקן הגה את הרעיון של הברית במהלך תזוזה במבוך תת-קרקע) הוא ישמע שמועות. כלומר - היו תכניות והוא פשוט לא הספיק להגיע אליהן. באסה, אבל קורה. ^^

חזרה