• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אהבה במשחק

אתה לא חייב לשלב אותם.
בתור שה"מ מתנסה, ברוב עולמות המערכה, בסביבות ה-75% מרקע הדמות לא נכלל/משולב בהרפתקה.

אם אתה בכל זאת רוצה לשלב אותם בעולם המערכה, תן להם קרס הרפתקה, שבו הם שומעים שהעיר בה אישתו של השחקן גרה נהרסה לגמרי. כאשר הם יגיעו לשם (אם הם ינגסו בקרס) הם יגלו שיש ניצולים, אך הם נלקחו בשבי של התוקפים המסתוריים. זה יכול לתת לך הרפתקאה שלמה.

זהו רעיון אחד, ויש עוד הרבה.

אני לא ממש אוהב את המניע של "להציל את המשפחה" אבל אפשר לנצל טוב את העובדה שיש לדמות בית לחזור אליו. אולי הקבוצה כולה יכולה להתארח באסם של המשפחה, או שהשחקן יכול לבקש מאשתו לאסוף או להפיץ מידע או לרכוש עבורו פריטים. היא יכולה להיות "נותן משימות" ששולחת את בעלה למשימות-צד או מעדכנת אותו לגבי שמועות על הרפתקאות, וכמובן שולחת מדי פעם דרישה בשלומו דרך סוחרים שהדמויות פוגשות, או מבקשת ממנו לפעמים להישאר בבית ולדחות את ההרפתקאה הבאה בכמה שבועות, אם היא לא דחופה. כמובן שאת הבית צריך לפרנס, וההרפתקן צריך להשתמש בחלק מההון שצבר על שיפוצים, מזון וקופת המשפחה.

קודם כל, מהדברים שהייתי נלחם כדי לשלב במשחק. עד שיש שחקן שחשב על זה, מגיע לו כל הכבוד.
לעניינינו, יש כתבה נפלאה בשדים מתחת לכיור שמסכמת את הנושא הזה באופן מאוד מאוד יפה: https://sites.google.com/site/demonsunderthesink/times04/familiy

מסכים עם הנרוביאן, להציל את המשפחה זו הטקטיקה שאני הכי פחות משתמש בה.
לעומת זאת, קללה עתיקה על המשפחה שהוא פוחד שתעבור לילד, עבר בעייתי של האישה או שלו, ואיך שהצד השני מתמודד איתם זה יותר מעניין בעיני.
תמיד יש גם את האפשרות של "ההרפתקן חוזר הביתה, ואשתו שואלת איפה הוא בילה את הלילות האחרונים". מעניין עוד יותר עם יש גם דמות נשית בקבוצה ;)

אל תשים את הפוקוס של המשחק על זה, אלא אם לכל השחקנים יש משפחות. אחרת, אתה גוזל זמן מסך על עלילה שלא מעניינת את כולם. אם אתה מוצא דרך לחבב את המשפחה על השחקנים האחרים (ועל הדמויות שלהם), כל דבר שמערב אותם יכול להיות כיפי יותר.

כמו שחולילו אמר - כל הכבוד לשחקן!

למה שלא תשאל את השחקן איך הוא מעוניין שהמשפחה שלו תשתלב?

אגב, אחת הדרכים לקשור דמויות שחקן זו לזו היא בקשרי משפחה: ראובן הלוחם בן דוד של מנחם הכהן שנשוי לדינה הקוסמת. נכון, לדינה יש אח - שמעון הגנב. יחד הם יוצאים להרפתקאות - נלחמים ברשע ובאויבי המשפחה.

ההצעה הראשונה שלך מצוינת.

יש איזה משהו שמרגיש לי לא נכון בקשרי משפחה כאלה במו"ד.
אני מאוד אוהב שהם נוצרים תוך כדי, אבל הקשרים האלה מראש מעלים לי אסוציאציות פחות טובות.
זה מרגיש יותר מדי, כשזה ככה, מוכתב מראש ולא טבעי (וזה השחקנים החליטו על זה מראש, לא הופך את זה להרבה יותר טבעי בעיני).
מצד שני, אולי זה רק אני...

זה אחלה התחלה לרולפליי. השאלה החשובה היא למה הוא עזב את המשפחה (אני תמיד מעדיף שזו תהיה ארוסה, ואז בסוף קמפיין/הרפתקאה גדולה לעשות את החתונה).

בתור שה״מ, הייתי תמיד מעודד אותו להשתמש בקטע הזה בקטעים חשובים בעלילה, לדוגמה-

״ארווין עמד מול השד העצום, ועצם את עיניו בחוזקה- פחד השד תקף אותו. הוא ראה לעיני רוחו את השד הופך לעצום יותר ויותר ואת עצמו עומד בדד- והופך קטן יותר ויותר.
ממעמקי ראשו עלתה לו תמונה, של ילד קטן צוחק, זה היה בנו- והמחשבה חיזקה אותו. הוא לא יאכזב את הבן שלו.
עיניו נפקחו, בטוחות, ממוקדות בשד ״אותי אתה לא תשתק מפחד, שד! אם אתה רוצה להביס אותי- תצטרך להשתמש בכול מה שיש לך, כי אני לא אכנע לך!״״

זה שימוש נכון בזה מבחינת רולפליי, לדעתי.

זה גם יכול להוות קונפליקט הרפתקני~

בבאלדור גט 2 למשל, יש דרואיד שמתגלה שנטש את אשתו ככשהיתה בהריון בשביל הדרואידיות שלו.
אחרי כמה שנים הוא מעז לחזור לבדוק מה קורה איתה, ואז אחותה של אשתו מסרבת לומר לו.. אחרי חקירה מסתבר שנפטרה ושהילד אומץ על ידי איש עשיר.

להיאבק לזכות חזרה בילד?
איזה חיים יש לו להציע לו?
סתם זורק דוגמא.

ההודעה הזאת נשלחה לי כה"פ לסנדצ'יקן במקום כתגובה:
SandChicken אמר/ה:
כמו שחולילו אמר - כל הכבוד לשחקן!

למה שלא תשאל את השחקן איך הוא מעוניין שהמשפחה שלו תשתלב?

אגב, אחת הדרכים לקשור דמויות שחקן זו לזו היא בקשרי משפחה: ראובן הלוחם בן דוד של מנחם הכהן שנשוי לדינה הקוסמת. נכון, לדינה יש אח - שמעון הגנב. יחד הם יוצאים להרפתקאות - נלחמים ברשע ובאויבי המשפחה.
+3. כי +1 זה לא מספיק.

ותוספת להודעה:
חולילו - יש לי הרגשה שזה רק אתה.
עוג - לדעתי זה שימוש טוב של השחקן בעובדה שיש לו בן, אבל מדברים על שילוב של השה"ם. אבל בכל זאת, +1.
דרגוניין - דוגמה נחמדה, אבל נראה לי שהיא לא ממש מתאימה למקרה (חוץ מזה שהשחקן לא יאהב אם הוא יצא להרפתקה קצרה ואז יהרגו את אשתו בצורה אכזרית בלי שיש לו מה לעשות בנידון)

אני חושב שקשרי משפחה בין דמויות יכולים להסביר גם מדוע מלכתחילה הדמויות מסתובבות ביחד - למה שהפלאדין יסבול את הגנב הנכלולי? כי הם בני דודים (או כי הם גדלו יחד מהגן!) אחרי הכל, משפחה לא בוחרים.
למעשה, בחיים האמיתיים אנחנו הרבה פעמים מסתובבים עם חברים שאנחנו לא תמיד מסכימים עם הגישה שלהם לחיים, אבל אנחנו לא נתקרב לזרים עם אותה גישה - שילוב מערכות יחסים קודמות (כלומר - כחלק מהרקע) בין הדמויות עשוי להסביר בצורה משכנעת מדוע חברי החבורה סובלים זה את זה למרות השוני האדיר ביניהם.

חזרה