• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אולם מערכה של דיאבלו

לדוגמה, בדיאבלו הראשון לכל דמות יש רק 2-3 מאפיינים יחודיים משלה וכולן יכולות ללמוד את אותם הלחשים על ידי מציאת ספרים. בדיאבלו 2 יש רונות שאפשר לחבר לחפצים מסויימים ואם אתה מרכיב את הרונות הנכונות בסדר הנכון על חפץ מתאים, נוצרת מילה בעלת משמעות ואז יש השפעה מיוחדת נוספת על החפץ.
אלו מכאניקות מיוחדות למשחק שכרגע לא קיימות במו"ד. האם תרצה לאמץ חלק מהן?

הערה קטנה: שים לב לשגיאות כתיב. מדובר על "עולם מערכה" לא "אולם מערכה" (שהוא כמו "אולם ספורט" או "אולם תאטרון").

ומה לגבי השאלה שלי?

*עריכה* - יש לציין שחלק מהדמויות בדיאבלו 2 (בעיקר הברברי, הפלדין, האמזונה והמתנקשת) נראות כאילו נוצרו בכדי שימירו אותן למהדורה 4... לדוגמה כוחות לפי-רצון של הברברי הם התקפה כפולה, חבטה והתקפת-קפיצה, כוחות ההתקלות שלו הם שאגות-קרב או גרסאות מחוזקות של כוחות לפי-רצון (למשל Frenzy שהוא בעצם כמו התקפה כפולה אבל חזק יותר או "התקפה ממוקדת" שהוא בעצם כמו חבטה אבל גם מגדיל את ההגנות לזמן קצר). כוחות יומיים הם דברים כמו התקפת סופה וכוחות התכלית מגבירים מהירות, מעניקים תוספי הגנה או עמידות לנזק או מאפשרים לברברי לחטט בגופות וליצור "מזכרות" שמתפקדות כמו שיקוי.

שיקויי מאנה הם כנראה שיקויים שמרעננים שימוש בכוח התקלות או יומי במחיר פרץ ריפוי של הדמות.

אפשר גם להתאמץ קצת כדי ליצור מערכת של מאנה ממש ואז כל שימוש בכוח התקלות או יומי עולה מאנה, כך שדמות יכולה להשתמש ביותר כוחות יומיים אבל לא תשאר לה מאנה לכוחות ההתקלות (או להיפך).

אני דווקא חושב שכדאי להחליט עכשיו.

1. כתיבת עולם והיסטוריה - לא צריך, כי העולם כתוב. הנה כל המידע עליו: http://diablo.wikia.com/wiki/Diablo_Wiki

2. כתיבת גזעים - לא צריך, כי כל הדמויות הן בני-אנוש. אתה יכול לקבוע שאפשר לשחק גם גזעים אחרים... כמו זד, מינוטאור, ריבננט (אל-מת "טוב") או בן-המחצית (על תקן הננסים השנואים מהמערכה השלישית של דיאבלו 2...), אבל בעצם הגזעים כבר כתובים כי הם לא שונים בכלל מאלו שיש במבוכים ודרקונים 4 (רק הרקע שלהם קצת שונה... "מינוטאור הוא שור פראי שעוות לכדי צורה אנושית בידי שדים או משרתיהם האנושיים") ורובם לא ממש אפשר לשחק כי המקור שלהם אפל והם משרתים שדים.

3. כתיבת מפלצות - רוב סוגי המפלצות דומים נורא למפלצות שכבר קיימות. למשל עבור ה-Fallen Ones אפשר לקחת גובלינים או קובולדים ולתת להם עמידות לאש. צריך רק לכתוב להם שאמאן שמסוגל להחיות אותם. אנשי התיש אולי נראים שונים מאורקים, אבל נלחמים בדיוק כמוהם (יצור חזק שמסתער עליך ומתחיל להכות עם גרזן דו-ידני או חנית). אני בכלל לא אתחיל לדבר על שלדים, גועלים וזומבים.

4. מקצועות - אתה לא יכול לכתוב את המקצועות של דיאבלו לפני שהחלטת אילו מכאניקות אתה רוצה לאמץ מהמשחק. אם קודם תכתוב מקצוע ואז תחליט להוסיף מערכת מאנה למשחק, צריך יהיה לשכתב את המקצוע כדי שתהיה לו מאנה. אם אתכתוב מקצוע ורק אז תחליט שדמויות מתחילות בלי כוחות וכולן יכולות ללמוד את אותם הלחשים באמצעות ספרי-לחשים, צריך יהיה לשכתב את המקצוע.

5. חפצים - בדיוק כמו מקצועות. אם יש מערכת מאנה, צריך שיהיו חפצים שקשורים אליה (תוספת מאנה, גניבת מאנה וכו').

מסקנה - כדאי שתחליט אילו מכאניקות אתה מאמץ אם בכלל.

הבנתי

בנוגע לגזעים נראה לי שאפשר יהיה לשחק רק בני אדם.

בנוגע למפלצות אני חושב שצריך קצת לערוך יצורים קימים אבל זה לא בעיה.

הדבר היחיד שנראה מאוד קשה ליצירה זה מערכת מנה ולכן נראה לי שאני יעזוב את זה.

חבל לוותר על המאנה. אומנם אני מכיר בעיקר את המהדורה השניה, וקצת את השלישית. (את הרביעית בכלל לא. גםבהשלישית כבר מסובכת מדי, ועושה שברי מאמץ במוח) בכ'מ המאנה דווקא יכולה להיות פשוטה יחסית. אם תתיחס אליה כמו hp שכל קסם עולה מחיר מסוים.

חזרה