• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 בקשת עזרה לגבי נזיר- 3.5

hant

פונדקאי ותיק
שלום :)

אני פונה אליכם בבקשת עזרה- אני משחק בהרפקאתה מסויימת נזיר/כוהן גינתקאי (או שמא גיתרזאי? אני מתכוון לזה שלא קשור לדרקונים האדומים)
יש לי 2 דרגות גזע כגינתקאי, דרגה ככוהן ודרגה כנזיר.

האם יש לכם רעיונות לכישרונות מעניינים אונ נשקים מעניינים?שמתאימים לדמותי?

מצטער על חיסור הפירוט, אבל זה בערך מה שאני זוכר, הדמות עוד בשלבי בנייה אז אני פתוח לשינויים שנוגעים למיומנויות וכדומה, במידה והם נדרשים עבור כישרון כזה או אחר.

גית'יאנקי וגית'זראי

ואתה משחק ככל הנראה גית'זראי. מבחינה פלאפית, לגית'זראי מתאים פחות לשחק ככהן ויותר כפסיון, לוחם פסיוני או (במשחק שבו לא משתמשים בחוקים לפסיוניים) כנוכל או מכשף.
הגית'זראי ידועים בשנאתם העזה לגית'יאנקי, אשר רק השנאה שלהם למצליפי-מוח עולה עליה. הרקע של הגזע לאורך כל ספרי מהדורה 3.5 נראה כמו אוסף של קרסי עלילה וקונספטים לדמויות - כולל קבוצת גית'זראי שנשלחה למישור החומר לצוד מצליפי-מוח, נזירי גית'זראי שרואים שבריר שנייה אל העתיד או מעצבים את הכאוס שממנו עשוי מישור הלימבו וכו'.

בתור גית'זראי, אתה מוגן באמצעות שריון התנע שלך כל זמן שאתה מודע לסביבתך. אתה עדיין יכול לעטות כמובן שריונות אחרים, אבל הם לא מצטברים עם שריון התנע ולכן לא משתלם לעטות שריון שמספק פחות מ-5 דרג"ש. בשילוב עם הזריזות המטורפת של הגית'זראי, כדאי לך פשוט להתרחק משריונות כבדים.
היכולות דמויות הלחש של הגית'זראי פחות בולטות (בניגוד לאלו של הגית'יאנקי), אבל הן יכולות לחסוך למכשף הקבוצתי (או לך, אם אתה מכשף) חלק מהלבטים בבחירת הלחשים של דרג 1. נפילת נוצה זה תמיד טוב :cool: .

הקונספט הנפוץ ביותר לדמות גית'זראי הוא של נזיר או נזיר\מכשף\אגרוף מאגי. אני חושב שגם גית'זראי סייר, לוחם או נזיר\נוכל יכול להיות מגניב. בכל מקרה, כדאי לך להשקיע בזריזות שלך ולקחת לחימה מסוגננת או להשתמש בהתקפות טווח. אם אתה מטיל לחשים, המנע מלחשים שמאפשרים הצלה: התמקד בלחשי העצמה כמו כוח שור או מגן, או בלחשי קרן או מגע שלא מאפשרים הצלה או שההצלה נגדם היא משנית יחסית לשאר ההשפעות שלהם.
אם אתה רוצה קצת צ'י בעסק, יש בסל"ש 2 כמה כשרונות מגניבים לנזיר או ללוחם, כמו אגרופים בוערים או פרץ קי.

אני הייתי מציע לך להתרחק מכהן ובמקום זאת ללכת על נזיר טהור, או אם אתה רוצה מאוד ריבוי מקצועות, מכשף או אמגוש.

כמו שנרוב אמר- תתרחק משריונות, קח הרבה זריזות, לחימה מסוגננת ותתמקד במכה ללא נשק. אם אתה לוקח את האמגוש, תיקח גם את 'מכה עזה' ואת 'חנית משחיתה'- עם הזריזות הגבוהה שלך זה יעזור מאוד. השבעות יעילות אחרות הן- מעוף, שמירה אנטרופית(שבשילוב עם מעוף היא קטלנית), השילוב הידוע של חשכה+ראייה שדית, אם יש לך הרבה כריזמה אז מזל סמאל(או איך שלא תרגמו את זה), וכן הלאה.

פנג הדרואיד אמר/ה:
אני הייתי מציע לך להתרחק מכהן ובמקום זאת ללכת על נזיר טהור, או אם אתה רוצה מאוד ריבוי מקצועות, מכשף או אמגוש.
כופר! תמות בוגד מוטנט קומוניסט! *זאפ*
סליחה, הייתי חייב.
אניווי, בחזרה לשולחן המיקסום:
1.באיזה ספרים אתה יכול להשתמש?
2.איך נאמר? trust the google. the google is your friend. קרי, בכמה אתרים באנגלית (3 לדוגמה? gleemax, brilliant gameologist והפורומים של מסדר המקל), יש אנשים טובים שיכולים לעזור לך במיקסום כוהן\נזיר יותר טוב מאיתנו. יותר מקורות זה יותר טוב.

the Nerubian אמר/ה:
גית'יאנקי וגית'זראי

ואתה משחק ככל הנראה גית'זראי. מבחינה פלאפית, לגית'זראי מתאים פחות לשחק ככהן ויותר כפסיון, לוחם פסיוני או (במשחק שבו לא משתמשים בחוקים לפסיוניים) כנוכל או מכשף.
הגית'זראי ידועים בשנאתם העזה לגית'יאנקי, אשר רק השנאה שלהם למצליפי-מוח עולה עליה. הרקע של הגזע לאורך כל ספרי מהדורה 3.5 נראה כמו אוסף של קרסי עלילה וקונספטים לדמויות - כולל קבוצת גית'זראי שנשלחה למישור החומר לצוד מצליפי-מוח, נזירי גית'זראי שרואים שבריר שנייה אל העתיד או מעצבים את הכאוס שממנו עשוי מישור הלימבו וכו'.

בתור גית'זראי, אתה מוגן באמצעות שריון התנע שלך כל זמן שאתה מודע לסביבתך. אתה עדיין יכול לעטות כמובן שריונות אחרים, אבל הם לא מצטברים עם שריון התנע ולכן לא משתלם לעטות שריון שמספק פחות מ-5 דרג"ש. בשילוב עם הזריזות המטורפת של הגית'זראי, כדאי לך פשוט להתרחק משריונות כבדים.
היכולות דמויות הלחש של הגית'זראי פחות בולטות (בניגוד לאלו של הגית'יאנקי), אבל הן יכולות לחסוך למכשף הקבוצתי (או לך, אם אתה מכשף) חלק מהלבטים בבחירת הלחשים של דרג 1. נפילת נוצה זה תמיד טוב :cool: .

הקונספט הנפוץ ביותר לדמות גית'זראי הוא של נזיר או נזיר\מכשף\אגרוף מאגי. אני חושב שגם גית'זראי סייר, לוחם או נזיר\נוכל יכול להיות מגניב. בכל מקרה, כדאי לך להשקיע בזריזות שלך ולקחת לחימה מסוגננת או להשתמש בהתקפות טווח. אם אתה מטיל לחשים, המנע מלחשים שמאפשרים הצלה: התמקד בלחשי העצמה כמו כוח שור או מגן, או בלחשי קרן או מגע שלא מאפשרים הצלה או שההצלה נגדם היא משנית יחסית לשאר ההשפעות שלהם.
אם אתה רוצה קצת צ'י בעסק, יש בסל"ש 2 כמה כשרונות מגניבים לנזיר או ללוחם, כמו אגרופים בוערים או פרץ קי.

אכן גית'זראי.
את הרוב כבר ידעתי למעשה. הכיוון בקשה שלי היה יותר לכיוון תופסות ורעיונות נוספים, אני אבדוק בהחלט את הסל"ש 2.אין לי אותו, אבל אני מכיר מישהו שיש לו :). באותו נושא, לקחתי לצומת לבי את העצה לגבי הלחשים.

super sorcerer אמר/ה:
ב"ה
אולי כדאי לשקול עוד 2-3 לקחת את מקצוע היוקרה "אגרוף האמונה" מהמדריך השלם לקדושה.

לקחתי לצומת ליבי.

קופיל אמר/ה:
פנג הדרואיד אמר/ה:
כופר! תמות בוגד מוטנט קומוניסט! *זאפ*
סליחה, הייתי חייב.
אניווי, בחזרה לשולחן המיקסום:
1.באיזה ספרים אתה יכול להשתמש?
2.איך נאמר? trust the google. the google is your friend. קרי, בכמה אתרים באנגלית (3 לדוגמה? gleemax, brilliant gameologist והפורומים של מסדר המקל), יש אנשים טובים שיכולים לעזור לך במיקסום כוהן\נזיר יותר טוב מאיתנו. יותר מקורות זה יותר טוב.

בעיקרון, אני יכול להשתמש בכל הספרים :).

לגבי האתרים באנגלית, אני בהחלט אסתכל, אבל הפונדק הוא בעדיפות ראשונה אצלי :)

דבר ראשון, תתרחק מהכוהן, בגלל שיש מאפיין מאוד מעצבן עם נזיר, שברגע שאתה לוקח דרגה במקצוע אחר, אתה לא יכול לעלות עוד דרגות כנזיר, וזה מבאס.

תשקיע הרבה בזריזות ותקח לחימה מסוגננת, ואם השה"ם שלך מרשה, תקח גם את הכשרונות ללוחם הזריז של קופיל (בפורטל).

במידה והחלטת בסוף להיות נזיר טהור, תקח את הכישרון מהלוחמה ל- 3 התקפות הלם נוספות, ואת הכישרון אגרוף בוער (או מקבילו-אגרוף ברזל מהלוחמה) וגם את השרון שאפשר להשתמש בשני כשרונות שמבוססות התקפת הלם מהלוחמה ותהפוך למכונת נזק. כך את צורת העוף הדורס, וגם את הכשרון הזה שקשור לשמש וככה תוכל לגרום רצף של מתקפות חזקות שקשה מאוד להתחמק מהן.

ועצה אחרונה, אל תקח דרגות גזע אלה אם יש לך סיבה ממש טובה, כי כמעט תמיד הן פחות יעילות מדרגות מקצוע.
(הכל פה נכתב מהזיכרון, אחר כך אני העיין בספרים והביא עוד רעיונות)

ב"ה
דבר ראשון, תתרחק מהכוהן, בגלל שיש מאפיין מאוד מעצבן עם נזיר, שברגע שאתה לוקח דרגה במקצוע אחר, אתה לא יכול לעלות עוד דרגות כנזיר, וזה מבאס.
אבל טכנית אפשר להתחיל כוהן ואז לקחת דרגות כנזיר. בכל מקרה בסוף כנראה יהיה כדאי להיכנס למקצוע היוקרה אגרוף אמונה.
אולי במקום דרגות גזע תיקח 2 דרגות כוהן ו-2 דרגות נזיר ואז אחרי עוד 2 דרגות כנזיר תיכנס למקצוע היוקרה אגרוף אמונה. כשתגיע לECL של 18 תיקח 2 דרגות גזע כי הן לא מפריעות לריבוי מקצועות ובEPIC LEVELS תוכל להמשיך כאגרוף אמונה.

אבל בלי אגרוף אמונה הוא יהיה תקוע כל הזמן באותה הרמה ככוהן, ובכלל לדעתי אגרוף אמונה זה לא מקצוע יוקרה משהו, במיוחד אם הוא משולב בתוכנית דרגות שנמשכת עד לרמה אפית, שעד אליה רוב השחקנים יחשבו על סגנון אישי לדמות, ואגרוף אמונה רק יגביל. (מה גם שבחלל לא כדאי לא לקחת דרגות גזע, לג'זתראי אין שום יכולת ששווה את זה)

חזרה