• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מחפש רשימת לחשים אופטימאלית לאשף הכל-יכול

פנג הדרואיד

פונדקאי ותיק
אפשר להמשיך ולפתח את הרעיון למעין 'עץ לפיתוח דמויות'. אם מישהו רוצה, אני אשמח לראות אשף בנוי היטב, אף פעם לא יצא לי לשחק אחד כזה ברצינות.
דרגה 12 ככה, מגוון מאוד. תכונות עילית(18,16,14,12,10,8), 88,000 מ"ז. רצוי ללא מקצועות יוקרה.

אשף בנוי היטב זה בעצם רשימת לחשים בנויה היטב. וכדי לבנות רשימת לחשים טובה, צריך לדעת מה האתגר שניצב מולך. זו הנקודה באשפים, שהוא יכול להתאים את עצמו למצב במידה ויש לו מידע מקדים.

אז מה שאני מחפש זה אשף מותאם לבערך הכל. מגוון כמה שיותר גדול של לחשים(אולי אפילו 'לחש נוסף') מכל הסוגים- באפים, נזק להמונים, נזק ליחיד, שליטה בשדה הקרב, החלשות וכדומה.

molejo אמר/ה:
אשף שטוב בהכל ומוכן לכל מצב הוא בעצם גרוע בהכל ולא מוכן לשום דבר.
אני לא חושב ככה. אשף הוא לא טוב בהכל ולא יכול להיות מוכן לכל מצב. יש כמות מוגבלת לכמה לחשים אתה יכול להטיל ביום, אתם יודעים. ואם אתם רוצים עוד לחשים, אתה יכול להיות מתמחה ממוקד-הוכח מתמטית שיש להם, אאז"ן, פי 2 לחשים גבוהי דרג ליום, ועוד הרבה מדרג נמוך. ויש הגבלות על 'לחקור נגד מה אתה תתמודד'.
בנוסף לזה, אתה לא לבד. יש לך שם גם את הקפא"פיסט, את גורם הנזק, ואת הכוהן. אתה לא צריך לדעת להתמקד באשליות והקסמות שאתה יכול פשוט לבקש מחברך המתעתע, נכון? ואתה לא צריך להשתמש בלחשי נזק יותר מדי-כולם יכולים לעשות נזק, לרוב יותר טוב ממך. יש לך דברים יותר חשובים לעשות עם הלחשים שלך. לדוגמה, להוריד לתת לאויב שלך 24 דרגות שליליות בלי הצלה (זה חוקי לגמרי, אני נשבע!), או בדרגות יותר נמוכות להשתמש בהאצה (הוכח מתמטית, אאל"ט, שזה עושה יותר נזק מכדור אש), או...

לפחות אפשר לומר שהנושא פוצל.

בעיקרון, מה שאני מחפש זה רשימה עם כמה שיותר דברים עבור אשף- באפים, החלשות, נזק, שליטה בשדה הקרב, וכן הלאה. אני אתן 500 מנק"נ הפורום שלי למי שיכין רשימה כמה שיותר טובה.

מתי נק"נ פורום הפך לדבר כל כך סחיר?

תיאורטית אפשר לחשוב על אשף שרשימת הלחשים שלו מכסה כמה שיותר אופציות. אבל אשף כזה אף פעם לא יהיה חזק יותר במצב ספציפי מאשף שהתכונן במיוחד למצב הזה.

0-ועוד מדריך
1-למה צריך לחשי נזק? כולם יכולים לעשות נזק, ויותר טוב ממך כנראה אם אתה לא משקיע בזה (אתה מכיר אשף שיכול לבצע אינסוף התקפות 20d6 or die בסיבוב, לנוע, כמה שבא לו? כי אני מכיר כמה להבי מלחמה שיכולים לעשות את זה. וכן, do or die זה נזק. מספיק נזק בשביל להרוג אותך מיד, אבל נזק בכל זאת).
2-אי לכך, המינמקסרים המנוסים ממליצים-אם אתה מתמחה, תוותר על עוצמה, הידועה לשמצה בלחשי נזק. וגם את זה אתה יכול לחקות עם 'shadow evocation' איך שלא אומרים. וחוזה\נביא (diviner) מוותר רק על מסורת אחת.
3-רבים טוענים שהמסורות החזקות יותר הם יצירה ותהפוכה. ועם שינוי צורה, שלמעשה יכול להעניק לך יכולת הטלת לחשים... (ברצינות, היכולת להטיל לחשים נחשב להתקפה יוצאת דופן)
4-מה תפקידו של האשף? מחוץ לקרב-לשכנע צבא שלם של אורקים שהם צריכים להיות טובים (ושמעתי על בילד של מתאם דיפלומטיה של משהו כמו 60 או 90 בדרגה 6, אז...)? לחקור ולחשוף מלכודות? לרפא כמו פסיכים? 'מטיל שימושיות'? בקרב-להיות זה שחוטף את המכות, זה שמחטיף את המכות, הבזבוז של זמן או לשבור יותר חוקים מהמותר בחוק בשביל שהשאר יוכלו לעשות את זה? האשף יכול למלא את כל התפקידים האלה, אבל לא באותו זמן.
4.1-ואתה בחרת את 'שבירת חוקים', איך תעשה את זה? האם תשלוט בקרקע עד שהאויבים לא יוכלו להגיע אליכם בכלל, בזמן שהם בין הטנק לתותח הזכוכית? האם תשתמש בבאפים עד שהם יוכלו לעשות זאת בזמן שהם שותים קפה ביד אחת, מכוונים ביד השניה, מכינים עוד קפה עם רגל אחת, רוקדים בלט עם הרגל השניה בזמן שהם עומדים על הראש? האם פשוט תגרום לאויבים להיות משותקים, בקומה עם דרגות שליליות השוות לדרגתם? ולגבי שימושיות מחוץ לקרב, באיזה תבחר (רמז-מטיל השימושיות. תפור עליך)? אגב, רבים טוענים שזו הדרך לשחק אשפים.
4.2-אז בחרת לעצמך איזה סגנון יש לך. בין עם זה באפים, דבאפים, פיצוץ, זימון, או שליטת קרקע או מה שלא יהיה. עכשיו, תעשה לעצמך רשימת לחשים של הלחשים שנראים מעניין ומתאימים לך, מחולקים לפי דרגים ולפי מסורות. בנוסף, מומלץ לעשות רשימה של מפלצות טיפוסיות לדרגה.
4.3-תעבור על הרשימות, תמצא את הדברים היותר שימושיים, אפילו תחשב מתמטית מה יותר טוב, ותשווה למפלצות-כי מה לעשות, התנגדות לאש זה חסינות הכי נפוצה, בזמן שקול...לא.
4.4-אז מצאת לך לחשים מעניינים טובים ושימושיים לכל דרג. תבנה סביבם בילד. דוגמה (לא בטוח עד כמה טובה, בהתחשב שאתה משקיע הרבה משאבים בשביל להיות one puny trick. ניחא, זו רק דוגמה)-48 דרגות שליליות ללא הצלה, לכמות יצורים השווה לדרגת המטיל שלך (יניקה [Enervation, ככה אומרים?], arcana thesis, Metamagic School Focus, פיצול קרן, לחש תאום, לחש מועצם, לחש מקסימלי, chain spell.)
4.5.מצד שני, אני ממש לא מנוסה בבניית מטילי לחשים.
5-מתמחה ממוקד הוא טוב מכפי שחושבים. ואם סיכמנו שעל עוצמה אפשר לוותר,

קופיל, הערה לחיים- שמישהו מבקש דמות מנצ'יקנית, הוא לא מבקש משהו שבור לגמרי דמוי מ"נ. הוא מחפש משהו חזק, אבל שעדיין כיף לשחק בהרפתקאה, לא משהו שבור שיהרוס את כל ההרפתקאה.
אתה יודע מאיפה בא במילה "שבור" בהקשר הזה? מהביטוי game smasher, מרסק משחק (משהו שהוא כל כך חזק, שהוא הורס את המשחק כי לא כיף לשחק איתו)

idansh אמר/ה:
קופיל, הערה לחיים- שמישהו מבקש דמות מנצ'יקנית, הוא לא מבקש משהו שבור לגמרי דמוי מ"נ. הוא מחפש משהו חזק, אבל שעדיין כיף לשחק בהרפתקאה, לא משהו שבור שיהרוס את כל ההרפתקאה.
אתה יודע מאיפה בא במילה "שבור" בהקשר הזה? מהביטוי game smasher, מרסק משחק (משהו שהוא כל כך חזק, שהוא הורס את המשחק כי לא כיף לשחק איתו)
אני מודע לזה. ואיפה בהודעה שלי היה את זה? החלק היחיד שאני מבין הוא על מצ'קון יניקה, אבל בנוסף לזה שאתה השקעת את רוב הכישרונות שלך בשביל שטקטיקה אחת תהיה אפקטיבית. ואתה צריך לפגוע 8 פעמים עם קרן בשביל שזה יעבוד במלואו למטרה אחת, וכל זה זה אנרגיה שלילית. בדיקה קצרה בדרגות שבהם אתה יכול לעשות את זה למטרה אחת, דרגה 15, מה תהיה האפקטיביות של זה על המפלצות מסל"ש (בד"א 14-16)?
ממה שאני הבנתי, כמעט לכולם יש איזושהי הגנה.
אבל עוד בעיה-לחשים ליום. בשביל להשתמש בטכניקה הזו למטרה בודדת, אתה צריך להשתמש בלחש מדרג 8. בדרגה 15, זה אומר לחש אחד. וצריך תבונה של יותר מ25 בשביל עוד. ברכות, חיסלת יצור. מה לגבי השאר?
ואני יודע שאני מגן על טקטיקה שפלה ומנצ'קינית, אבל מה לעשות שזה לא הכי טוב שיש (וטוב שכך). ואני לא בטוח עד כמה זה חוקי בכלל. ועוד משהו-לא משנה כמה האשף שלך קרוב להיות אל...השה"ם קרוב יותר. מילה שלא, ותצטרך לחפש טקטיקה אחרת.
ועוד משהו-דיברנו פה RAW, לא? בנוסף לזה שהטקטיקה הזו היא לא הנושא, היא דוגמה ל'בילד סביב טקטיקה ולחש'.

חזרה