• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

דרושה דמות מנצ'קינית, תחת קווים מנחים

molejo

פונדקאי ותיק
אהלן לכם
עברו שנים רבות מאז הזמנים שבהם יכלתי איכשהו לעשות דברים כאלו בעצמי, ועל כן אני פונה אליכם

להרפתקאה ב-3.5 דרושה דמות, ודרוש שהיא תהיה ממוקסמת ככל הניתן, תחת מספר קווים מנחים בסיסיים
מבחינת ה-Class, מדובר על Monk/Cleric/Sacred Fist, ברמה כוללת של 12. ניתן לבחור גזע בעל ECL, אבל באופן אישי, אני מעדיף להישאר עם דברים סטנדרטיים.
מבחינת הסטטיסטיקות, מדובר על שיטת Point buy, כאשר נתונות 40 נקודות התחלתיות (שזה 18/16/14/12/10/10. הצעות ליעול זה סבבה, כריזמה 8 זה לא :))
מבחינת starting gold, כרגיל לדמות ברמה 12, או 88000 פ"ז.

דגשים חשובים:
עדיין אין Feats. תבחרו טובים.
עדיין אין ציוד. תהיו יעילים.
הגרסא שאני ראיתי של ה-Sacred Fist נמצאת ב-Complete Divine. אם קיים לזה עדכון, אני אשמח לדעת

הביצוע שהכי ימצא חן בעיני יזכה את בעליו בנק"ן פורום חשוב מאין כמוהו.

enjoy

או-אה, זה נראה שולת. אני נרשם לאתגר! :mrgreen:

נ"ב - מנהלים יכולים לזכות בנק"נ פורום, נכון..?

נ"ב נ"ב - כמה דרגות יש בכל מקצוע? או שזה עוד לא הוחלט?
ולגבי התכונות, לא לגמרי הבנתי - התכונות שהצגת שם הן התכונות הסופיות? איך קשורות ה40 נקודות?

@גאלאן
אין ציוד הכוונה שעדיין לא הוחלט מה לרכוש. תרגישו חופשיים להתפרע.

@פלאפי
קופיגורציית הדרגות המינימלית הדרושה למקצוע יוקרה היא (אם חישבתי נכון) Monk 6 / Cleric 1, מה שמשאיר 5 דרגות של Sacred Fist. זה לא מחייב אם קיימת אופציה שתשיג תוצאות טובות יותר, וכמובן שיכול להשתנות אם ילקח גזע בעל ECL (חיובי או שלילי).
התכונות נקבעו לפי שיטת Point Buy, כאשר הדמות מתחילה עם 40 נקודות לבזבז. 18/16/14/12/10/10 זו דוגמא לחלוקה כזו של 40 נקודות. גם אותה ניתן לשנות אם זה ישיג תוצאות טובות יותר.

הערה נוספת
דברים שהם Home Brew עשויים שלא להתקבל ע"י השה"מ, ועל כן אני מעדיף שתמנעו מהם.
בדברים אני מתכוון ל-Feats & Gear בעיקר, כי כבר נתתי את הקווים המנחים למקצועות שנבחרו.
אבל, אם במקרה יש לכם איזה משהו שכתבתם/ראיתם איפשהו שהוא מגניב מאין כמוהו, אתם יכולים להוסיף אותו כהצעה, וזה יבדק אצל השה"מ

ניטפוק שאני מופתע שלא נעשה לפני: התכוונת גזע בעל LA, שזה Level Adjustment, ולא ECL, שזה Effective Character Level, אם אני לא טועה. ECL זאת ה"דרגה" שלך אחרי שמחשבים את הכל (LA+דרגות מקצוע+ק"פ אם זה מעל 1) או משהו כזה. אני כנראה טועה בחלק של הק"פ.

@פלאפי
כי ככה :)
סתם, הסיבה היא שזה מוציא החוצה אלמנט של מזל, ושומר על כל דמויות השחקן בעלות "חוזק" יחסי זהה, תוך כדי מתן גמישות לשחקנים בבניית הדמות.

@אודין
Point taken
אז אם כך אני מעדיף להימנע מגזעים בעלי LA, ובכל מקרה ה-ECL הסופי של הדמות צריך להיות 12

פלאפי אמר/ה:
וואו, זה נראה מסובך ברמה מיותרת לחלוטין. למה שמישהו ירצה להשתמש בשיטה כל כך מסובכת?
כי השיטה הזו מעודדת להשקיע קצת בהרבה תכונות לעומת השקעה רצינית בתכונה או שתיים (מה שנקרא MinMaxing).

פלאפי, מוזר שלא ראית את השיטה הזאת לקביעת תכונות, היא די מוכרת ומופיעה במשה"ם כמו שנאמר.
אם כבר מנצ'קיניזם אז אלא אם זה משפיע לך על משהו בדמות, תוריד את הכריזמה להכי נמוך שאתה יכול.

אני כ"כ לא מעודכן שאין לי מושג מה זה :)

תיאורטית, אפשרי להשתמש בכל מקצוע שיגרום לזה שהדמות תענה על היכולת "Casts Divine Spells"
הסיבה שאני הלכתי עם כוהן זה כי זה מה שאני מכיר ויעיל

אם לדעתך זה יוצא בסוף חזק/טוב/מגניב יותר, אתה מוזמן

עוד הערת אגב
אין לי גישה לספרים בעברית, אז כל מי שמביא משם כשרונות/חפצים/מקצועות, נא לתת גם את השם באנגלית
אני אניח שנבחר זה Chosen, אבל בחיי שזה לא חייב להיות ככה הרי.

molejo אמר/ה:
אני כ"כ לא מעודכן שאין לי מושג מה זה :)

תיאורטית, אפשרי להשתמש בכל מקצוע שיגרום לזה שהדמות תענה על היכולת "Casts Divine Spells"
הסיבה שאני הלכתי עם כוהן זה כי זה מה שאני מכיר ויעיל

אם לדעתך זה יוצא בסוף חזק/טוב/מגניב יותר, אתה מוזמן

עוד הערת אגב
אין לי גישה לספרים בעברית, אז כל מי שמביא משם כשרונות/חפצים/מקצועות, נא לתת גם את השם באנגלית
אני אניח שנבחר זה Chosen, אבל בחיי שזה לא חייב להיות ככה הרי.
לא, לא, נבחר זה favored soul

ממה שראיתי הוא אחד מהשחקני nwn-d&d, אני מכיר כמה כאלה. הם מכירים את מה שיש במשחק, שכולל מקצועות יוקרה מספרים שונים (אבל לעולם לא את כל מה שיש בספר, תמיד חלקים), ומקצועות בסיס שכוללים את הסל"ש ואת הוורלוק

idansh אמר/ה:
ממה שראיתי הוא אחד מהשחקני nwn-d&d, אני מכיר כמה כאלה. הם מכירים את מה שיש במשחק, שכולל מקצועות יוקרה מספרים שונים (אבל לעולם לא את כל מה שיש בספר, תמיד חלקים), ומקצועות בסיס שכוללים את הסל"ש ואת הוורלוק
אני נעלב
אני שיחקתי מו"ד כשאתה עוד היית בשלבים שרק חשבו עלייך :)
יש לי גם ספריה (יחסית) נרחבת בבית, אבל היא כולה מהדורה 3

קוראים לזה צה"ל, זה יגיע גם אליכם :)

חזרה