• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חוק חלופי- מטרות לחשים, ומשפחות גזע

הדון גובלאונה

פונדקאי ותיק
חשבתי לעצמי על הקסם הקסמת אדם והגעת למסקנה שהוא לא הגיוני, לבסוף המצאתי חוק חלופי בזו הלשון-

"הלחש הקסמת אדם, או כול לחש אשר ניתן להטיל אך ורק על דמויי אדם, דמויי אנוש או גזעי שחקן אחרים, מתוך יצאה להנחה שאלו יהיו גזעי הד"שים, כרגע ניתן להטלה אך ורק על בני גזעו, סוגו, או תת סוגו של המטיל"
לדוגמא, לחש שניתן להטיל אך ורק על דמויי אדם יוכל להטיל סאלאד, אך ורק על חוצנים, לחש שניתן היה להטיל אך ורק על דמויי אנושף יוכל שר עין להטיל אך ורק על חוצנים נוכרים
---

הרעיון שעומד כאן, עושה רושם, הוא שלמטיל קל יותר להשפיע על יצורים שהוא מבין את הלך המחשבה שלהם.
זה לא כאילו דמויי אדם הם היצורים הפשוטים והמטופשים ביותר, שכל לחש צתודעה כולל גם גרסה הנמוכה בשני דרגים ומשפיעה רק עליהם...

חוץמזה שהניסוח לא ממש ברור, אז אני לא בטוח שהבנתי נכון, הנה התגובה שלי:
עולם פנטזיה הוא לא עולם בני-ימינו. בהחלט תתכן עיר שבה אתה תרגיש שהשד שעומד מולך הוא הרבה יותר נחמד מבני האנוש המחורבנים האלא בקלואר.
אתה יכול אולי לשנות את הקסמת איש למשהו שמשפר את היחס של הניצב מולך במקום להפוך אותו לחבר במיידי. אבל ככה אני מתייחס ללחש היום (הרי לכל יצור שניצב מולך יש דירוג ידידותי/אדיש/עוין שמשפיע על הגלגולים שלך).

עצה שלי: לא צריך לשנות כל קסם הקסמה בשביל שיתאים לגזע שלך. יש רק עוד שלושה קסמים שנראה לי שיש סיבה להתאים אותם ככה: אחיזת אדם, שלטון באדם, הקסמת המונים.
חוץ מזה אבדון מזדחל נראה לי קסם חזק מדי, אבל זה לא קשור. (זה עושה 1000 נזק. אני יודע שכל הפחתת נזק עוקפת את זה, אבל דוחפים הפחתת נזק יותר מדי. חוץ מזה, מה אם מטילים את זה על דמות אחרת בחבורה?)

akma אמר/ה:
חוץ מזה אבדון מזדחל נראה לי קסם חזק מדי, אבל זה לא קשור. (זה עושה 1000 נזק. אני יודע שכל הפחתת נזק עוקפת את זה, אבל דוחפים הפחתת נזק יותר מדי. חוץ מזה, מה אם מטילים את זה על דמות אחרת בחבורה?)
ב-3.5, אבדון מזדחל פשוט מזמן כמה נחילי נדלים.

אקמה, אני לא מסכים, אני חושב שיצור יודע את דרך החשיבה של בני גזעו יחתר מאשר את דרכי החשיבה של בני גזע אחר, וזה משפיע בהרבה תחומים (אלא אם יש סיבה פלאפית לדבר אחר).

חזרה