• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טפרים

Ashardalon

פונדקאי ותיק
Claws - טפרים
נשק קל.
גודל: גודלו כגודל פגיון אגרוף.
צורה: שלוש חתיכות מתכת מצופות שכבה דקה ביותר של יהלום שקוף בלתי שביר. עובי הטפרים בבסיס הוא 5.5 מ"מ, ובקצה הוא 2 מ"מ. חתיכות המתכת מולחמות בבסיסן, והמבנה הזה מחובר לכפפת עור לגב היד בלבד. האצבעות חופשיות ואינן נתונות בכפפה.
5 רצועות עור רך, הנמצאות בכף היד, מתחברות למבנה הטפרים ויוצרות מעין פגיון אגרוף מפוצל. הטפרים הם מעשה אומן.
[כמו הטפרים של וולברין מX מן.]
דרישות לשליטה: שליטה בפגיון אגרוף, שליטה בטפרים.
נזק: 2ק4 + 1.
פ"ח: 20-19, X3.
מחיר: 550 מ"ז.

קודם כל, שים לב שלא קיימים נשקים עם פ"ח 19-20/X3. זה מוציא אותם מהאיזון וגם לא הגיוני. במקרה של הטפרים, אני ממליץ על X3.
דבר שני, מחיר גבוה לא יעזור לאיזון, כי כל דמות ממוצעת בדגה שנייה יכולה לקנות את הטפרים האלה בגרסת מ"א.
אני חושב שכדאי לעשות את זה כנשק קל, רגיל, שגורם 1ק6 נזק חודר.

טפרים זה נשק דרואידי מוכר.
בעיקרון הוא 1ק6 ליד שלמה, נזק דוקר(Piercing) עם X3.
והוא נשק שדרואידים יכולים להשתמש בו, ואולי גם נזירים, אאל"ט.

Ashardalon אמר/ה:
או, זה לא, כי טפרים זה בכפפה בודדת.
טוב. מכפיל X3, נזק חודר.
לא ממש הבנתי אותך.. טופר אחד בכל יד = פגיון אגרוף בכל יד. אותו נזק, אותו פ"ח, אותו מחיר (אולי +300 מ"ז על נשק מ"מ סתם שיהיה מגניב יותר, אבל זה הכל).

זה הבעיה, למה 2ק4? זה בסה"כ נשק די פיצקי.

ואגב, נזכרתי שיש כזה. שכחתי את שמו, אבל הוא מופיע באורינטאל אדוונצ'רס, וזה הטפרים המעוקלים האלה שנינג'ות מצמידים לגב כף היד, שגם מוסיפים לטיפוס.

זה באורך של 42 ס"מ.
פלאפי אמר/ה:
זה הבעיה, למה 2ק4? זה בסה"כ נשק די פיצקי.

ואגב, נזכרתי שיש כזה. שכחתי את שמו, אבל הוא מופיע באורינטאל אדוונצ'רס, וזה הטפרים המעוקלים האלה שנינג'ות מצמידים לגב כף היד, שגם מוסיפים לטיפוס.
עלאק פיצקי.

אז מה אתם אומרים?
הגיוני בסופו של עץ?

איך 3 טפרים באורך כולל של 126 ס"מ, שעושים נזק קטלני ליריב,
bakapit אמר/ה:
איך טפרים באורך 42 ס"מ עושים יותר נזק מחרב ארוכה? :rolleyes:
בשתי ידיים זה 2ק4\2ק4.
בנוסף, אלו טפרים קטלניים בצורה שגורמת להם לעשות יותר נזק. הם מחוברים בקשת.
אז במקום נזק חודר רגיל, זה 3 פעמים נזק חודר. אז ויתרתי קצת לחוקים של מו"ד.

אני חושב שאמרנו את זה כבר פעם, ואני אדגיש את זה.
זה שנשק הוא מגניב או קטלני במציאות לא נותן לו בשום אופן, מצב וזמן הצדקה להיות חזק יותר מנשקים אחרים. האיזון חייב להישמר.
אז תפסיקו עם הטיעון הזה.
יש נשק כזה, ואם לא אז הוא 1ק6/ 1ק4 לכל יד, נזק חותך, X3 או 19-20. אני חושב יותר בכיוון של 19-20.
והוא מותר לדרואידים ונזירים.
וזהו.

אני נוטה להסכים עם אייסרדאם. הנשקר הזה יוצא חזק מידי (בדרגות גבוהות שהן 550 מ"ז לא משנות הרבה) כמו שהוא, כי בסה"כ מדובר בקאטאר חזק יותר (הנשק הקלאסי של המתנקשת מ'דיאבלו 2 - אדון ההרס'-להמחשה).

קודם כל, זה לא באורך 42 ס"מ, כי זה לא הגיוני. הטפרים של וולברין הם לא יותר מ-30 ס"מ.

חוץ מזה, צריך לשים לב שנשק אחד עם 500 להבים לא עושה נזק כמו 500 נשקים עם להב אחד. נשק עושה נזק המתאים לגודלו, ולא משנה כמה שפיצים יש עליו (לדוגמא ראה כוכב שחר - הוא לא עושה נזק כמו 30 פגיונות, למרות שהוא מכוסה בהרבה קוצים חדים).
1ק6 זה נזק מאוד הגיוני לנשק הזה.

חזרה