• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע יוקרה חדש, לוחם האש

סטטוס
נעול לתגובות.

ברק

פונדקאי ותיק
טוב אני רואה מלא מקצועות אלמנטיסטים אבל בקושי ראיתי מקצועות אלמנטים שמתמקדים בלוחמים, וחשבתי לנסות לעשות אחד
אז, איפה שיש סימן שאלה זה אומר שאין לי מוסג מה לסים שם ואני מבקש את העזרה שלכם, או שאני לא בטוח בזה.
עם שכחתי משו שצריך לשים תגידו לי.
אז רחמים, מקצוע ראשון

להט, תשוקה, אש הקרב אשר בוערת בכל לוחם, לרוב הלוחמים זהו רק דימוי מעורר השראה, אך ישנם לוחמים אשר לקחו ביטוי זה צעד אחד קדימה, אש הקרב הבוערת ברוחם, ואש החיים אשר בנשמתם, אש זו היא גם הבוערת במלחמתם, ושורפת את אויבהם

לוחמי האש הינם הרפתקנים אשר נהיו אחד עם האש, והאש נהתה אחת איתם, הם למדו את האש ומשתמשים בא כדי לחסל את אויבם

ק"פ 8

דרישות
ביקור במישור האש למשך מספר חודשים[?]
תה"ב 6+
???

מאפייני מקצוע
תה"ב מלא
הצלות קשיחות טוב, רצון ותגובה בינוני

שליטה בכלי נשק ושריונות- לוחמי האש אינם מקבלים שליטה על כלי נשק או שריונות כלשהם

נשק בוער והתפרצות אש –לוחם האש יכול להעניק לנשק שלו בדרגה ראשונה את היכולות נשק בוער והתפרצות אש, עם יש לו נשק עם היכולות הקסומות הללו אז הקוביות נזרקות פעמיים

גוף בוער- בדרגה שלוש לוחם האש יכול פעמיים ביום, ועוד בפעמיים בדרגות 6 ו 9 להקיף את גופו באש, ונשאר במצב זה למשך מספר סיבובים השווה לדרגתו *2. כאשר לוחם האש מצוי במצב זה הוא מקבל חסינות לכל מקור אש שאינו קסום, וגם חסינות לרעלים לא קסומים, בנוסף כל יצור שמתקיף אותו ללא נשק או עם נשקים קטנים סובל 1ק4 נזק על כל2 דרגות לוחם אש שיש לדמות, עם הדמות נלחמת ללא נשק או עם נשקים קטנים הנזק נוסף גם להתקפה, הנזק הינו נזק אש קסם למטרות התגברות על הפחתת נזק . יצורי מים סובלים נזק כפול .

חום בלתי נסבל – בדרגה חמישית חום האש של לוחם האש כאשר הוא נמצא במצב גוף בוער הוא כמעט בלתי נסבל, כל יצור אשר אינו ממישור האש או מישורים דומים מקבל -2 לפגיעה בקפ"אפ על כל שלוש דרגות מקצוע של לוחם האש

בדרגה שישית לוחם האש במצב גוף בוער כלכך חם עד שכל נשקי עץ אשר מכוונים כלפיו [ כגון חצים] נשרפים מידית ואינם יכולים לפגוע, יכולת זאת אינה משפיעה על נשקים קסומים
אש הורסת – בדרגה תשיעית לוחם האש במצב גוף בוער יכול לחמם את גופו לחום עוצמתי במיוחד, הוא יכול לבחור להשמיד נשק של יריב , עם לוחם האש צריך להכריז שהוא משתמש ביכולת זאת, הוא מבצע התקפת קפ"אפ על הנשק ובמידה שהוא פוגע הנשק נמס לחלוטין, עם הנשק קסום אז דרוש עוצמת חום לא תאומן כדי להרסו ועוצמת חום כזאתי פוגעת גם בלוחם האש עצמו, עם לוחם האש מנסה להשמיד נשק קסום ומצליח יורד לו כמות נק"פ השווה ל10*תוסף ההקסמה של הנשק, עם הנשק הינו נשק טבעי הנזק היורד ללוחם האש הינו 5* מחצית ק"פ היצור, הילת החום כלכך חזקה שכל יצור בטווח של 9 מטר סובל מחצית הנזק שנגרם ללוחם האש, גם בני ברית.עם הנשק טבעי הנזק הנגרם ליצור הוא הנזק הנגרם ללוחם האש *1.5.

שריפה - בדרגה עשירית לוחם האש יכול , פעם ביום,בהתקפת קפ"אפ מוצלחת לגרום ליריבו לבעור לחלוטין, לוחם האש מכריז על ההתקפה מראש, עם ההתקפה מצליחה אז היריב צריך להטיל הצלת קשיחות [דק ?] או להישרף לחלוטין.

רחמים

דרישות
תה"ב 6+
עדיין קל מדי לילמוד את המיקצוע הזה. תוסיף מיוחד נוסף, כמו "למות בקרב מנשק בוער כל שהוא"

Mek31 אמר/ה:
דרישות
תה"ב 6+
עדיין קל מדי לילמוד את המיקצוע הזה. תוסיף מיוחד נוסף, כמו "למות בקרב מנשק בוער כל שהוא"
אני יודע שזה קל מידי זה למה כתבתי שם סימני שאלה, סתכל מה כתבתי בסימני שאלה

למות? למה שהוא ימות?
ומה אתה אומר על המקצוע עצמו.....

זה מאוד דומה למקצוע שאשארדה בלה בלה יצר, מתעל אש.
1) אין כזה דבר הצלה בינונית, או חזקה שאחרי 10 דרגות היא תהיה +7 או חלשה שאחרי 10 דרגות היא תהיה +3.
2) רוב היכולות שלו קשורות לחימום של עצמו לטמפרטורות גבוהות, הייתי מציע שתהיה רק יכולת אחת כזאת שתשתפר עם הדרגות.
3) בקשר לחום בלתי נסבל, היצורים באיזה מרחק מהדמות?
4) אתה יכול להוסיף בדרישות הצלת קשיחות כי בכל זאת אם הגוף שלו רותח הגוף צריך להיות עמיד..

בקשר למקצוע - זה נחמד, אבל זה נדוש מדי.

בקשר לדרישות -
זה לא יעלה בהרבה את הקושי להפוך ללוחם אש, אבל זה יכול להיות מגניב:

-מיוחד: דמות אשר רוצה להפוך ללוחם אש חייבת להקריב את גופה בטקס למען (משהו מסוים בו הדמות מאמינה) בתוך מקור אש כלשהו, החל ממדורה, ואף גדול יותר.

ועוד דרישה שבדיוק עלתה בראשי:
-שפות: הדמות חייבת לדעת לדבר ולכתוב בשפת האש

הרעיון נחמד, הביצוע לטעמי פחות. הנה גרסא משל עצמי ששולבה על מקצוע יוקרה מהמערכה שלי, שסוגד לאל האש וההרס.

הלהבה המאכלת
משרתיו של פיירמיאוס רבים ומגוונים-החל מברברים חסרי תקנה וגבולות, דרך כוהני הרס אדוקים וכלה באשפים רבי עוצמה ואש, אך המשרתים הטובים מכולם הם הלהבות המאכלות. בעידן עתיק, יצא פיירמיאוס למסע צלב כנגד יריבתו אוספרם. כשהוא חמוש בחץ ההרס המוחלט, הוא השמיד שרשרת מקדשים של אלת המים. אך הוא מצא עצמו תחת התקפה מצד משרתיה של אוספרם, והבין כי כעת הוא במלחמה. ובמלחמה כמו במלחמה, הוא זקוק לחיילים. אותם חיילים, בודדים מבין משרתיו האדוקים, ידועים כלהבות המאכלות. חמושים בכוח האש ההרסני, משולב עם יכולות לזרוע אש בנשקם, היו ונשארו הלהבות המאכלות אנשים חסרי מעצורים והרסניים.
מכשפים ומכשפים/ברברים נכנסים לעיתים לשורות מקצוע היוקרה, תוך ניצול השילוב המיוחד של יכולת קרבית ושל קסם אש. כוהנים רבים של פיירמיאוס לוקחים דרגה או שתיים בתור להבה מאכלת כדי לשפר את מגוון לחשי האש שלהם.
התאמה:ניתן להתאים בקלות את הלהבות המאכלות למערכה שונה. כל שיש לעשות הוא לבחור את האדון, שהוא לרוב אל לוחמני המעוניין בהשמדה ובסוג אנרגיה אחר, ולשנות את לחשי המקצוע ללחשים של קור, חומצה, חשמל או אפילו קול.
ק"פ:ק8
דרישות:על מנת לקחת דרגות כלהבה מאכלת, על הדמות לענות על הדרישות הבאות:
נטייה:שאינה טוב
תה"ב:+4
כישרונות:מיקוד לחש(אש), התקפת עוצמה, ניפוץ
לחשים:היכולת להטיל את קרן חורכת ואת ניפוץ, וכן שני לחשים נוספים לפחות בעלי המתאר אש.
קוד:
דרגה	תה"ב	קשיחות	תגובה	רצון	מיוחד
1	0	+2	0	0	להב להבה
2	+1	+3	0	0	
3	+2	+3	+1	+1	רסיס אש 1
4	+3	+4	+1	+1	להב להבת ההשמד
5	+3	+4	+1	+1	
6	+4	+5	+2	+2	להב להבה אדירה
7	+5	+5	+2	+2	רסיס אש 1ק6
8	+6	+6	+2	+2	
9	+6	+6	+3	+3	רסיס אש 1ק10
10	+7	+7	+3	+3	חרב החורבן
מיומנויות מקצוע: תורת הלחשים, איום, ידע מאגי, ידע מלחמה, קפיצה, טיפוס ושחייה.
נקודות מיומנות לדרגה:2+ מתאם תבונה.
שליטה בנשק ובשריונות:הלהבה המאכלת זוכה בשליטה בחרב אדירה, אם לא שלט בה עד כה. שריון שאינו קל מפריע לתנועות הטלת לחשי הלהבה המאכלת וגורם לסיכוי לכישלון לחשי מאגיה.
לחשים:להבה מאכלת מכיר מספר מסוים של לחשים, אשר רשימתם המלאה מופיעה בהמשך. הוא מכיר את כל הלחשים המופיעים ברשימה, אך הוא חייב להכין אותם מראש. לחשי להבה מאכלת מבוססים על כריזמה. הוא נהנה מתוסף ללחשים המבוסס על כריזמה, ד"ק ההצלה מול לחשיו הוא 10+ דרג הלחש+ מתאם הכריזמה, ועליו להיות בעל ערך כריזמה השווה ל10 + דרג הלחש כדי להטיל לחש. כמות הלחשים היומית שלו זהה לכמות הלחשים היומית של אביר הגביע.
להב להבה:החל מדרגה ראשונה, כל חרב אדירה אשר מחזיק אותה להבה מאכלת נחשבת כנשק בוער הגורם עוד 1ק6 נזק אש. יכולת זו אינה מצטבר עם היכולת בוער של החרב עצמה.
רסיס אש:החל מדרגה שלישית מסוגל הלהבה המאכלת לרסס חפץ באש. עליו להצליח בהתקפת מגע מטווח רחוק מול חפץ או יציר כפיים. אם ההתקפה מצליחה, הוא גורם נזק של 1+ מתאם הכריזמה שלו. מדרגה 7, רסיס האש גורם נזק של 1ק6 + מתאם הכריזמה, ומדרגה 9, 1ק10 + מתאם הכריזמה. בניגוד לנזק אש ממקורות אחרים, נזק האש של רסיס אש אינו מתחלק בשתיים כאשר הוא פוגע בחפץ.
להב להבת ההשמד:מדרגה 4, כל חרב אדירה שהלהבה המאכלת אוחז בה, נחשבת כנשק מארת חפצים. בעת שהנשק תוקף חפצים או יצירי כפיים הוא גורם עוד 2ק6 נזק ותוסף התגבור שלו גדל ב2.
להב להבה אדירה:מדרגה 6, הלהבה המאכלת מוסיף 1ק10 נזק אש לכל פגיעה חמורה מוצלחת עם חרב אדירה.
חרב החורבן:מדרגה 10, מלא הלהבה המאכלת בכוח הרס עצום. ראשית, נזק האש שהוא גורם לחפצים אינו מחולק לחצי. שנית, כאשר הוא משמיד נשק, מגן או שריון של יריב, הוא ראשי לתקוף באותו תוסף התקפה את האוחז בנשק המנופץ, או חפץ נוסף.

אם בונים מקצוע לוחמני יסודני אז הולכם עד הסוף. בואו נבנה מקצוע כמו המקצוע מהמאגיה (בקיא יסודות או איך שלא קוראי לו - מקצוע מאגי המתמחה ביסודות) אך הוא יהיה לוחמני. זה יהיה הרבה יותר מגניב (ויעיל).

נראה לי שהמקצוע קצת חזק. למשל, היכולת שמשמידה נשקי עץ אומרת שהוא לא פגיע לנשקי עץ שיש מיהם הרבה ובנוסף משהו שאולי לא חשבת עליו - ללפחות שלושת רבע מהנשקים יש חלק שכולל עץ. עם גרזן אי אפשר לפגוע בו כי הידית תהרס (וגם גרזני הטלה) וכך הלאה.

בקפיט- תאמת הרעיון של הגוף בוער יותר בא מארבעת המופלאים... גם חשבתי לתת לו יכולת לעוף...
וכל הרעיון זה שכל היכולות שלו מוגבלות ע"י הגוף בוער
החום בלתי נספל זה רק יצורים שמתקיפים אותו בקפ"אפ....
הצלת קשיחות של כמה?

פנג- למה לאזעזל אתה כותב מקצוע שלך בעץ של מקצוע שלי? תאמת זה מעצבן....... וגם לא קשור....

adidasv111- תאמת לא חשבתי על זה.... הייתי נותן מגבלת גודל אבל אז זה היה סתם מתחיל להיות סיבוך.... טוב אני ימצא כבר מה לעשות

ואני לא רוצה לבנות את זה על מקצוע אחר, אין בזה שום כיף...

ורק עוד הערונת בנוסף למה שאמרו: דרישה למספר חודשים במישור האש זה שקול לדרישה "תהיה בדרגה מאוד מאוד גבוה או תבקר במישור המתים" או במילים אחרות - מוגזם :)

אני מציע להוסיף נזק מתמשך למתקפות כולל הרגילות לפי רצון ולהפוך את המקצוע למקצוע בסיס ולעשות
מקצוע יוקרה של שליט יסודות שיש לו יכולת של כל היסודות וגם יש לי רעיון לעוד 3 מקצועות
שדומים ללוחם האש והם לוחם מים לוחם אדמה ולוחם אויר וגם להוסיף יסוד מיוחד בשליט היסדות
שזה צמחים :flame: :eek:rc: :eek:rc: :clap:

וואו, הקפצה כזאת לא הייתה לנו מזמן.. שימו לב שהעץ הזה משנת 2008, חבר'ה. אני מאמין שאני לא צריך לנעול אותו כדי שהוא ישקע חזרה למצולות הפורום ממנו הוא הגיח.
אורח נכבד, בבקשה עיין בחוקי הפורום לפני שאתה מגיב. הקפצת עצים ישנים (כלומר שההודעה האחרונה בהם נכתבה לפני יותר מחודש) ללא סיבה מוצדקת, היא אסורה.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה