• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ש: על עומס מרבי

the thif

פונדקאי פעיל
איך מחשבים עומס מרבי עם מישהו יכול להפנות אותי לעמוד בספר או לכתוב לי תודה

דבר שני איך מחשבים כשלון לחשי מגיה ומה זה. עם מישהו יכול להפנות אותי לעמוד בספר או לכתוב לי תודה

עומסים מחושבים לפי הכוח כפי שהיא מופיע בטבלה 9-1 בפרק 9 בספר לשחקן.
בגירסה האנגלית היא בעמ' 142 ובגירסה העברית בעמ' 140.

לגבי כישלון בהטלת לחשים:
באופן עקרוני אין דבר שכזה. קוסם/מכשף/דרואיד/כל יצור בעל יכולת להטיל לחשים מסוגל להטיל את הלחשים ללא סיכוי של כשלון.
מה שכן יכול לקרות הוא שאדם מסוים יתחיל בהטלת לחש אך תוך כדי הוא יפגע ע"י אויב. במידה וזה קורה על מטיל הלחש לגלגל זריקת ריכוז. במידה והוא מצליח, הלחש מוטל כמתוכנן. במידה והוא נכשל, הלחש לא מוטל, אינו גורם לאיזושהי השפעה אך יחידת הלחש (Spell Slot) "מבוזבזת" כאילו הוטל הלחש.
את דרגות הקושי (כמה בדיוק צריך בשביל להצליח בזריקת המיומנות) תוכל למצוא בפרק המיומנות, תחת "ריכוז".

אה... אתה מדבר על זה... ובכן, זה נובע משיריון. לכל שיריון יש את הסיכוי שהוא יהרוס לקוסם שלובש אותו את הלחש שהוא מטיל.
ישנם שיריונות שלא יפריעו אך הרוב המוחץ עלול לגרום לכשלון. כל פעם שקוסם (או כל מטיל לחשים מאגיים) לובש שיריון בעל סיכוי לכשלון מטיל לחש בעל מרכיב תנועתי (Somatic), עליו להצליח בגלגול. במידה והוא מצליח הוא מטיל את הלחש כרגיל. במידה והוא נכשל אז הלחש "מבוזבז".
גם מגינים מפריעים לכך ואם קוסם לובש שיריון ומגן מחברים את הסיכוי לכשלון ביחד.

זה הניסיון של השיטה למנוע מקוסמים ומכשפים ללבוש שיריון.

בכל מקרה, דמות יכולה לקחת את הכשרון Still Spell ובכך לעקוף את הצורך במרכיב תנועתי ובכך לעקוף את הגבלת השיריון... במחיר כמובן.

חזרה