• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לחשים חלשים, לחשים חזקים, ומה שמו"ד עשה לקסם

סטטוס
נעול לתגובות.

ברק

פונדקאי ותיק
דבר ראשון מתנצל מראש עם היה כבר כזה נושא, או עם יש אחת מההרחבות של מו"ד שעושקות בדבר הזה, אני פשוט לא מכיר, ורק בזמן האחרון חזרתי להתעניין במו"ד.

אז, לנושא, תמיד ששיחקתי מו"ד הפריע לי בקוסם שרוב הקסמים שמשתמשים בהם הם סתם דרכים שונות להרג, כשקסם יכול להיות הרבה יותר מעניין, ומקורי, רק צריך לחשוב

כמו נגיד למכשף יש קסם מדרג 8 שגורם עיוורון ליצור מסוים, אבל כשחושבים על זה יש קסם הרבה יותר פשוט, דרג 0, אור, להטיל אור על אף של אויב או לחילופין על קסדה או משו שליד העיינים, הוא פשוט לא יכול לראות... תנסו להצמיד מנורה לעיינים, או פנס, נראה כמה תראו טוב, וככה בשימוש כלכך פשוט בקסם כלכך קל מחקים קסם מדרג 8....

או למשל עוד קסם מדרג 0\ פתיחה סגירה, מה זה יכול לעזור בקרב? יש לשיריון אבזמים שעם הם נפתחים נופל השיריון, וזה שימוי לא משנה איזה רמה אתה.

יד מאגית כדי פשוט להפריע להנפת הנשק של היריב

עם אויב עיוור ומשתמש בלחימה עיוורת להטיל אליו צלילי רפאים, ככה שגם לשמוע הוא לא ישמע טוב ולא יוכל להילחם טוב

הקטנה על קסדה או שיריון יעשו ליריב בעיות רציניות.

עכשיו אפשר לעשות כלכך הרבה עוד קסמים קטנים כאלה, שהם כל היופי של הקסם, במקום כדור אש סופר דופר חזק שמחסל הכל שפשוט לא מעניין, שזה מה שמ"וד עשה לקסם.

אז מה אתם חושבים? מסכימים איתי? לא מסכימים איתי? יש לכם עוד רעיונות לקסמים קיימים עם שימושים מיוחדים? או קסמים קטנים שאתם חשבתם אליהם עם שימושים כאלה?
אז תגיבו.

אני חושב שזה מה ששחקן טוב אמור לעשות. לנצל את כל האפשרויות שקסם נותן לו. אתה צריך לזכור פשוט שעם קסם ברמה גבוהה יותר אפשר לעשות יותר. לפחות עם חלק מהקסמים. הקסם האהוב עליי הוא גלגל להבות, יעיל בכל מצב קיים בהיסטוריה.

אה, וזה מזכיר לי חתימה של מישהו פה שאומרת:
"מזכיר לי את הפעם ששחקן שלי ניסה להגן מקסם ברק עם הארקה."
זה שחקן טוב, שחקן חכם. תקשיבו לשחקן הזה.

:clap:

אני מאמין שהיה עץ בסגנון הזה בעבר (או שלא?) אבל הצלחת להביא לפה רעיונות יפים ומאד חכמים שמעודדים שימוש יצירתי בקסם. אהבתי מאד את הרעיונות שלך, אבל יש רק בעיה (קראנצ'ית בבסיסה) אחת: ההפרעה שיד מאגית יכולה לגרום להנפת חרב כל כך קלושה, שזה ממש לא שימושי, בגלל שהנפת חרב גורמת ללחץ של יותר מ-30 ק"ג לסנטימטר רבוע (ואני מאמין שזה רבה, הרבה יותר, אני פשוט מביא מספר) בעוד שיד מאגית יכולה להרים עד 2.25 ק"ג.

אבל חוץ מזה, העץ ממש טוב (לדעתי) וטוב לדעת שאתה מתעניין במו"ד.

רעיונות ממש יפים וטובים, קוסם יצירתי בדרגה נמוכה יכול לגבור על קוסם בדרגה גבוהה יותר, אם הוא רק משתמש בקסמים שלו נכון..

לא רק מו"ד, אבל הרבה משחקים שינו את הקסם. הקוסם החזק הפך להיות מהמתוחכם שמשתמש בקסמים שלו נכון לקוסם שיכול לזמן כדור אש יותר גדול.

כול זה טוב ויפה אבל למה להיטפל ללחשים כמו 'כדור אש' שהמטרה המובהקת שלהם היא לגרום נזק. אני יסביר את עצמי, לא כול מהות הקסם במשחק היא לצורך נזק והרג כפי שאתה מציג את זה, רק חלק כלשהו הם לחשים נזק. לא חסרים אשליות, הקסמות, תגבורים שיכולים לעזור בקרב ומחוצה לו מבלי היותם לחשי נזק. אז לנסות לחפש כיצד לחשים פשוטים שלא קשורים לקרב יכולים להיות קרביים במקום לחשים קרביים מהגדרתם (שנועדו למטרת נזק- 'כדור אש') זה טוב ויפה, ויכול גם להיות שמיש במשחק במקרה שהלחשים הקרביים נגמרים, בעיקר לדמויות בדרגות נמוכות. אבל לא לקחת את החלק של הלחשים הקביים, משמעותי ככל שיהיה.

זאת רק דעתי,

זה לא שימוש נבון בקסמים, זה לעשות מלחשים מסוימים משהו שהם לא.

אי אפשר לסנוור מישהו באמצעות לחש אור כמו שאי אפשר באמצעות נר. זה פשוט אור חלש מדי. אם כבר, באמצעות לחש אור שמש מדרג 2. וגם אז זה נתון לשיקול המנחה, ובטח ממש לא יתקרב להשפעות של עיוורון (אני מאמין שאתה יכול לראות לא רע גם עם פנס שמכוון לך לעיניים).

פתיחה/סגירה פותח או סוגר דבר אחד. אפשר לפתוח אבזם, אבל אבזם אחד לא ישחרר את כל השריון.

כמו שנאמר, יד מאגית זה לחש שנותן דחיפה מאוד מאוד חלשה. במקסימום הייתי נותן לזה לתת מחסר 1- להתקפה של מישהו.. אבל מצד שני יש לנו את לחש הבזק מדרג 0, שעושה אותו הדבר.

צלילי רפאים זה לא רעש לבן בעוצמה של 90 דציבל. זה לחשושים קטנים בלבד. שוב, נראה לי שאתה עושה מלחשים דרג 0 כלים אסטרטגיים עילאיים. אבל לחשים דרג 0 הם פשוט לא כל כך יעילים, ועדיף להשתמש בלחשים מדרגים גבוהים יותר, שגם יכולים לרום להשפעה הרצויה בצורה ישירה (כמו לחש עיוורון/חירשות מדרג 3).

הקטנה דורש הצלת רצון מהקורבן. חוץ מזה, מתואר בתיאור לחש הקטנה שהוא יכול להתכווף עד לשלב שאינו פוגע בו. לכווץ שריון כאשר הוא נלבש על מישהו יפגע בשריון, ולכן הוא יוכל להתכווף רק קצת עד לנקודה שבה הוא אולי ייעשה צמוד יותר, אבל לא לנקודה שבה הוא בלתי שמיש.

ולמה כדור אש זה יעיל? כמו שפגז זה יעיל. זה עושה הרבה הרס, ובצורה ישירה. ואם אתה יודע להשתמש בכדור אש כמו שצריך, הוא יביא לך הרבה יותר יתרון מאשר שימוש נבון בלחש אור באמצע קרב..

פלאפי אמר/ה:
פתיחה/סגירה פותח או סוגר דבר אחד. אפשר לפתוח אבזם, אבל אבזם אחד לא ישחרר את כל השריון.

צלילי רפאים זה לא רעש לבן בעוצמה של 90 דציבל. זה לחשושים קטנים בלבד.

1. ישנם בכל שיריון אבזמים מרכזיים חשובים מאד, שאם תפתח אותם, השיריון יטלטל עד מאד ויפריע למי שלובש אותו.

2. מצד שני, צלילי רפאים יכולים לגרום למישהו עיוור עם לוחמה עיוורת לחשוב שיש סביבו הרבה אנשים שמנסים להתגנב בשקט, והוא יתחיל לתקוף את האוויר.

כמו שאתה רואה, ניתן להפוך לחשים מדרג נמוך לכלי טקטי.

פלאפי אמר/ה:
זה לא שימוש נבון בקסמים, זה לעשות מלחשים מסוימים משהו שהם לא.

אי אפשר לסנוור מישהו באמצעות לחש אור כמו שאי אפשר באמצעות נר. זה פשוט אור חלש מדי. אם כבר, באמצעות לחש אור שמש מדרג 2. וגם אז זה נתון לשיקול המנחה, ובטח ממש לא יתקרב להשפעות של עיוורון (אני מאמין שאתה יכול לראות לא רע גם עם פנס שמכוון לך לעיניים).

כמו שנאמר, יד מאגית זה לחש שנותן דחיפה מאוד מאוד חלשה. במקסימום הייתי נותן לזה לתת מחסר 1- להתקפה של מישהו.. אבל מצד שני יש לנו את לחש הבזק מדרג 0, שעושה אותו הדבר.

צלילי רפאים זה לא רעש לבן בעוצמה של 90 דציבל. זה לחשושים קטנים בלבד. שוב, נראה לי שאתה עושה מלחשים דרג 0 כלים אסטרטגיים עילאיים. אבל לחשים דרג 0 הם פשוט לא כל כך יעילים, ועדיף להשתמש בלחשים מדרגים גבוהים יותר, שגם יכולים לרום להשפעה הרצויה בצורה ישירה (כמו לחש עיוורון/חירשות מדרג 3).

הקטנה דורש הצלת רצון מהקורבן. חוץ מזה, מתואר בתיאור לחש הקטנה שהוא יכול להתכווף עד לשלב שאינו פוגע בו. לכווץ שריון כאשר הוא נלבש על מישהו יפגע בשריון, ולכן הוא יוכל להתכווף רק קצת עד לנקודה שבה הוא אולי ייעשה צמוד יותר, אבל לא לנקודה שבה הוא בלתי שמיש.

ולמה כדור אש זה יעיל? כמו שפגז זה יעיל. זה עושה הרבה הרס, ובצורה ישירה. ואם אתה יודע להשתמש בכדור אש כמו שצריך, הוא יביא לך הרבה יותר יתרון מאשר שימוש נבון בלחש אור באמצע קרב..

טוב דבר ראשון זה להשתמשד בהם אחרת, זה לא לעשות מהם משו שהם לא, זה מקוריות, יצירתיות, להשתמש בלחש פשוט למשו שלא חשבו אליו.

לחש אור עושה אור בעוצמה של לפיד,ככה כתוב, ואתה יכול לראות אבל בצורה מעוד מעוד גרועה, תאמין לי....ניסיתי עם פנס פעם...

פתיחה סגירה- יש סיבה שיש כמה אבזמים, גם אחד משוחרר יכול לעשות בעיות

הקטנה , זה למה עושים על חפץ, וגם עם יש הצלה אז לא נורא, ועם באמת כתוב את מה שאמרת למרות שאני לא ראיתי את זה, אז עושים הגדלה על שיריון או קדסה, ואז הם פשוט מפריעים או נופלים.

צלילי רפעים כן זה לא עושה רעשים כלכך חזקים, אבל גם לוחם מנוסה שהולך בשקט לא עושה רעשים חזקים, הנפת חרב לא עושה רעשים חזקים מידי, וגם עם הוא כן שומע את זה הרבה יותר קשה לדייק בכיוון שממנו זה בא עם יש לך עוד רעשים תמידיים ברקע.

ואני אמרתי שכדור אש זה לא יעיל? אמרתי שזה סתמי לדעתי, ופשוט לא מעניין, וזה לא דווקא יעשה הרבה יותר הרס, זה תלוי בהצלות, ובגילגולים שלך, , רוב מה שאמרתי שם אין נגד זה גילגול בכלל.
אתה מפספס לגמרי את הטענה שלי, אני לא אומר קסמים בדרגות חזקות לא יעילם, ממש לא, אני אומר זה מוציא את היופי של הקסם ואפשר להשתמש בלחשים חלשים יותר שיעשו הרבה נזק, וכן זה עושה הרבה נזק עם אתה משתמש בזה נכון, מה עוד שתמיד תוכל לעשות יותר קסמים פשוטים מאשר כדור אש, ועם אתה סובל מהרבה היתקלויות ביום, או שסתם היו ללך חרא גילגולים והקסמים שהטלת לא עזרו, תמיד יש את אלו.

וגם, מזה לדעת להשתמש בכדור אש? אין לך שום תחכום בזה, שום מחשבה, זה פשוט כדור אש גדול, כמו למגל מילת עוצמה מוות, לך תאלתר עם זה משו מעניין, יש הבדל בין כוח לעיניין, שהוא כמו ההבדל בין מאנצ'קין לבין שחקן אופי, אני לא אומר שמי שעושה קסמים חזקים הוא מאנצ'קין, אבל פשוט הקסמים החלקים יכולים לעשות את זה הרבה יותר מעניין וכייפי....

גם אני חשבתי הרבה פעמים עם אפשר עם טלקיניזיס או יד מאגית למחוץ מוחות/עיניים/ריאה,
תחשבו על זה, כמה כוח כבר צריך כדי למחוץ מוח, לא הרבה. זה בטח דורש גלגול מגע די גבוה, אבל בסך הכל זה לא אמור להיות יותר קשה מלפגוע בראש, פשוט מכוונים לאמצע הראש, ולוחצים והופ! יש לך לוחם מת.

דג אמר/ה:
גם אני חשבתי הרבה פעמים עם אפשר עם טלקיניזיס או יד מאגית למחוץ מוחות/עיניים/ריאה,
תחשבו על זה, כמה כוח כבר צריך כדי למחוץ מוח, לא הרבה. זה בטח דורש גלגול מגע די גבוה, אבל בסך הכל זה לא אמור להיות יותר קשה מלפגוע בראש, פשוט מכוונים לאמצע הראש, ולוחצים והופ! יש לך לוחם מת.

הגולגולת מגינה על המוח, וגם יד מאגית צריכה גישה ישירה במה שהיא צריכה לגעת. גם טלקניזס לא יעזור. אם יש לך מנחה סאדיסט במיוחד הוא גם יהפוך את הלוחם לאל מת.

בעקרון, מה שאתה מציע פה, פשוט יעשה קצת לחץ על הראש של הלוחם לשניה וזהו.

עם טלקיניזיס ניתן גם להרים יריב באוויר, ואם התקפותיו העיקריות הן התקפות מגע, הוא ממש חסר אונים כשבני החבורה טובחים בו בעזרת לחשים, חצים, חניתות, אבנים וכל דבר העולה על דעתם.

אני תמיד אוהב לנסות להשתמש בקסמים כדי להשיג אפקטים שהם לא התוצאה הישירה של הקסם, הנה מקרים ודוגמאות שעשיתי / שמעתי עליהם:

1. האויב בתוך המים, הקוסם הטיל עליו tasha's hediouse laughter - זה גרם לו לטבוע :)
2. שיתוף פעולה: הגנב מכין מלכודת עם שמן, הקוסם מדליק אותה עם burning hands
3. להשתמש ב shocking grasp על שלולית מים שכמה אוייבים נמצאים בה - כולם אמורים לחטוף נזק שהוא (תלוי בשה"מ שלכם).
4. להטיל fox cunning על יצור טיפש במיוחד, כדי להצליח לתחקר אותו כראוי.

אני בטוח שיש עוד הרבה דוגמאות כאלו, אבל זה כל מה שאני זוכר כרגע.

עיין ערך 'הצלה'. עיין ערך 'נשקי טווח'. עיין ערך 'קסם'. עיין ערך 'ביטול קסם'. עיין ערך 'שילוב בין הדברים הנ"ל' ותקבל שזה לא יעיל. מי שעושה טלקינזיס ביעילות זה אומן היד הנעלמה. ואם אתם רוצים שילובי קסמים מטורפים-כלוב כוח וקיר רבגוני.

אי דווקא מסכים עם ברק מאוד, ומנחים טובים ולא כאלה שעומדים על הפרטים הקטנים יכולים להפוך את המשחק שלהם לטוב בהרבה ככה

היי, אני השתמשתי פעם בקטע של החשמל על יואן טי :)
וכולם שוכחים את האפשרות של ליצור פלפל חריף בעזרת פעלול ולזרוק על אויב בעל חוש ריח :D

בקשר ליד מאגית, היא באמת לא יכולה להגיע למוח, אבל לעין היא בכיף יכולה להגיע, ודרך העין אפשר להגיע למוח עם אפילו משתמשים רק בבצירה לציפורניים... ככה שאפשר לחסל ככה יריבים בכיף...

אבל יד מאגית זה רק כוח. אתה לא יכול לדחוף לו את העין לתוך הראש, הכוח לא חזק יותר מהתנגדות השרירים שבוודאי תהיה. מה גם שיד מאגית היא נורא איטית וקשה לכוון אותה במדויק.

Darkness אמר/ה:
אבל יד מאגית זה רק כוח. אתה לא יכול לדחוף לו את העין לתוך הראש, הכוח לא חזק יותר מהתנגדות השרירים שבוודאי תהיה. מה גם שיד מאגית היא נורא איטית וקשה לכוון אותה במדויק.
היתכוונתי באמת לתת ליד מין מוט מתכת דק וחד, והוכח של יד מאגית הוא 2.25 ק"ג... לעין אני די בטוח שזה יספיק כדי לחדור

לא זה לא. תנסה פעם להניח חפת במשקל 2.25 ק"ג על העין שלך (כשהיא עצומה..), ותראה שהוא לא פשוט יעבור דרכה ויגיע למוח. כן, זה קצת יכאיב, אבל לא יותר.

הבעיה שאתם רואים את הלחשים דרג 0 האלו כדבר שלא מנוצל כהלכה, שצריך להיות מנוצל ביצירתיות, ורגישות, ויופי וקסם וקרחנה. אבל זה לא משנה איך אתה משתמש בזה - קסם דרג 0 עושה דברים שקסם דרג 0 עושה. הוא לא יכול להרוג מישהו, הוא לא יכול לעוור מישהו, והוא לא יכול לעשות שום דבר שלחש דרג 0 אחר לא יכול לעשות. פשוט בגלל שהוא כל כך חסר עוצמה שלא משנה מה תעשה איתו, זה לא ילך לך. החוק הראשי שצריך להתחשב בו הוא שלחש מדרג X יכול עם כל היצירתיות שבעולם לעשות רק דברים שלחשים אחרים בדרג X מסוגלים לעשות. כי אחרת, יווצר כאוס גדול, וכל קוסם דרגה ראשונה יוכל להרוג ממותות.
קודם כל הגיון, אחר כך יצירתיות.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה