• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עולם מבוסס מצרים העתיקה

פנג הדרואיד

פונדקאי ותיק
באחד ממסעותי לאיכילוב, עלה בדעתי הרעיון יצור עולם מערכה מבוססת על מצרים העתיקה, ושמו קרונסטה. המלוכה היא דתית למדי, ונקראת קרונסטתית.

החלטתי לגביו כמה דברים-
*הטרובדור עף מהחלון, בגל אופיו המערבי
*נזיר הופך ללוחם ללא נשק, פחות יכולות מיוחדות, יותר קרב. הגרסא המלאה תפורסם בהמשך.
*פנתיאון האלים מורכב ממספר אלים. האלים המרכזיים הם פיילור(אל השמיים והשמש) ואהלונה(שהפכה לאלת המדבר והאדמה. תחום השפעה צמחים הופך לתחום השפעה אדמה).
*כוהן שסוגד לאחד מאלי הפנתיאון נחשב ככוהן השייך לפנתיאון המלוכה הקרונסטתית(שם הממלכה).

לדעתכם צריך להיות עוד משהו בעולם מבוסס מצרים העתיקה?

כן. (סוף סוף עולם מערכה שאינו אירופי קלאסי או נורדי!)
גם הדרואיד צריך לעוף, גם לו יש אופי מערבי (ומקורו באיים הבריטים).
בשביל עוד מידע על המיתולוגיה המצרית, תחפש באנציקלופדית מיתיקה
http://www.pantheon.org/.

אה, ותשנה את השמות של האלים (במקום פיילור -רע).

לא מדויק. לטרובדור יש אופי של חברה מערבית. הדרואיד אולי מקורו באנגליה, אבל אין לו אופי של חברה מערבית(למעשה, אןי לו אופי של חברה נקודה.XD)

לגבי האלים-ניחא, נתעסק בזה אח"כ.

טוב מצריים העתיקה, הכוהנים אמורים להיות טובים יותר בהעלאת מתים, אבל אין ערפדים, והמומיות מחוזקות בהרבה, האלפים או להעיף אותם או לשנות אותם לגמרי, כי אלף רגיל פשוט לא מתאים למצריים, לחש יצירת מים עולה מספר דרגות ונאד מים לפחות מכפיל את המחיר שלו, חרב מעוקלת תחליף את החרב הרגילה, אין קוסמים, יש רק כוהנים, ויציר הסוד של רובם הוא חתול נראה לי, הכוהנים אבל הופכים הרבה יותר דומים לקוסמים ופחות לוחמניים,

מקצוע של לוחם אל, שמקבל יכולות לפי האל, יש בוויקי רשימה של האלים
אותו דבר לכוהנים... כוחות לפי האל, לפי התפקיד שלו, ולפי המראה שלו שלרוב היה מראה של חייה

נוכלים להפוך לסוג של שודדי קברים אולי, עם יכולות אנטי קסם ביחד עם יכולות של פריצת מנעולים מיכוון שהקברים גדושים בקללות וכדומה

אמ.. זה כל מה שיש לי בנתיים

illuminiti אמר/ה:
רגע, אתה רוצה ליצור עולם מערכה או עולם?
מעניין אותי מה ההבדל.

מצא חן בעיניי הקטע של שודדי קברים (מה שיכיו להיות עסק לא רע כשיש פירמידות). למרות ששים לב שבמצריים העתיקה גם היו נאשים שהשגיחו על הפירמידות, ולא רק המלכודות שהציבו שם.
דבר ראשון שצריך לעשות בכל עולם מבוסס מציאות זה לשנות את האוירה בהתאם. מה שאומר שכל הדברים עם אופי שאינו מצרי עפים. וזה כולל מקצועות, גזעים, וגם שמות של אלים. פיילור נשמע פשוט גרוע בעולם מצרי. ראא נשמע מגניב.
ואגב, דרואיד הוא הכי קשור להסטוריה המציאותית מכל המקצועו תהאחרים בסל"ש. הוא מבוסס ישירות על כל הנורדים והאלה שחיו בצפון מערב אירופה (נרווגיה, אירלנד, אנגליה) והאגדות שלהם.

אני בעד ההצעות של ברק. כמו כן, צריך להביא כמה נשקים שמתאימים למצריים (מגל, כמו גם עוד כמה נשקים מוזרים שמקושרים למצריים, צריך לחפש איך הם נראים).

פלאפי אמר/ה:
אני בעד ההצעות של ברק. כמו כן, צריך להביא כמה נשקים שמתאימים למצריים (מגל, כמו גם עוד כמה נשקים מוזרים שמקושרים למצריים, צריך לחפש איך הם נראים).

טוב נשקים זה חרב מעוקלת, מגל, היו להם גם גרזנים, ואני אולי יוכל למצוא עוד כמה נשקים שנראים מצריים, אבל זה בתמונות כי אין לי מוסג עם יש להם שם בכלל, לא יודע עם הם באמת היו, אבל הם נראים מתאים.
][עריכה ]
טוב הינה התמונות

tomb_king1.gif

ushabti.gif

[ דרך אגב לכל מי שמתעניין במודלים עצמם כנסו לפורום המיניאטורות ותשאלו]

[סוף עריכה]
עכשיו לא יודע עם אפשר להכניס את זה למו"ד, אבל אצל המצרים היו מלא מרכבות מלחמה, שהיו מרכבות קלות ששימשו לירי, לא יודע עם אפשר להכניס את זה למו"ד.

זה באמת נשמע ממש מעניין ואני ישמח עם אכל לעזור. ההצעות של ברק באמת מתאימות, נוכל יוכל הפוך לשודד קברים: איש המבוך המושלם, אבל היכולת שלו לפרק קללות באה לידי ביטוי ביכולת של נוכל לפרק מלכודות קסומות, לא?
האלפים והגמדים כמצבם הנוכחי באמת אינם מתאימים לעולם אבל יצרו כבר גרסאות מדבריות של הגזעים האלו (לפחות של האלפים) -כדאי לבדוק את זה.
המכשפים המצריים הוגדרו כעוסקים במאגיה ,עכשיו השאלה היא האם התכוונו למאגיה כפי שהיא בדיאנדי או שהתכוונו לעיסוק בקסם כלשהו (קודש), אבל אני יכול לדמיין את החרטומים המצרים כמקצוע יוקרע עבור מכשפים או אשפים מצריים. אולי אפשר לשלב את המחרף, במקום אשף או מכשף, הוא פשוט מתאים לדעתי כי הוא איש-לוחמה-קסם עם כוח קללות.

אני יכול לראות איך הטאראסק משתלב לשם, אבל צריכים לבטל כמה מסוגי הדרקונים (דרקון לבן, לדוגמא, עף מהחלון), אני לא רואה דריאדה משתלבת שם.(היא קשורה מדי לעצים) תולעת החורף הולכת, אל מתים צריכים לקבל סגנון חדש לגמרי (בתור שומרי קברים, לדוגמא) יצורי מים צריכים לעוף, או להיות נדירים ברמות מטורפות. קמטאורים עפים מהחלון (הם אירופאים מדי) צריכים להעיף את כל סוגי הפיות, צריכים ליצור גרסה מדברית של מצליף מוח (שנראה כמו פרעה, לדוגמה) כל הספינקסים צריכים להיות מין חיות עילית כאלה (בשביל הסגנון המדברי) הינשודוב עף מהחלון, צריכים ליצור תבניות של ליקאנטרופים של חיות מדבריות,חד-קרן עף מהחלון,גריפון עף מהחלון,כנ"ל היפוגריף (בקשר להיפוגריף אני לא כל כך בטוח)

זה כל מה שחשבתי עליו, ואלי גם כדאי ליצור מקצוע שקשור לאווירה מצרית או מדברית.

מקווה שעזרתי.

טוב סטן כתב מה להעיף, אז צריך דברים במקום לא?

אז יצורים נחשיים, ערקבים גדולים למיניהם חרקים אוכלי אדם סטייל מומיה, נראה לי שהדבר הכי מתאים למדבר זה לא יצור עוצמתי אלה כמות ענקים של חקרים או עקרבים, הרבה יותר מתאים, יצורי חול ורוח יתאימו מעוד, אולי איזה גמל מפלצתי:p חח סתם אבל גמל נוסף לסוס, אבל לא במקום... נשרים מפלצתיים אולי, אוכלי נבלות מתאימים מעוד לאווירת המדבר, הרבה על מתים, הרבה מעוד על מתים, אמ.... אין לי יותר רעיונות כרגע....

טוב עוד מקצועות
אולי נוגש עבדים? עבד בורח נוקם?

נראה לי שלהציע עוד מקצועות יהיה חסר ערך כרגע, צריך רשימה של הלאים עם התפקיד והמראה, אז אפשר לבנות רשימה של לוחמים וקוסמים מיוחדים, אבל בוויקי יש רק שרימה של אלים עם תפקיד לא איך הם נראו, והמראה כן חשוב בגלל שיש להם מראה של חייה מסוימת וגם עם זה אפשר לשחק

אני חושב שבקע של מפלצות לא צריך לכתוב איזה מפלצות קיימות ואיזה לא. פשוט כול המפלצות שאינם תואמות את הסביבה בעולם- עפות,(מדבר בעיקר, אך חשוב לזכור שאומנם זה עולם מערכה בסגנון מצרי ואנחנו שואבים השראה, לא הכול חייב להיות בדומה למצריים העתיקה, ככה לפחות אני רואה את זה, אפשר לשלב גם תוואי שטח אחרים) , באמת שלא צריך ליצור רשימה, מה גם שלא נגמור עם זה. השלבים הראשוניים לא צריכים להיות יצירת מפה,גאוגרפיה, היסטוריה, ערים, כלכלה ומסחר,דת בעכולם ומיקומה (מן הסתם בשילטון) מקום הגזעים בעולם,ורק אז לפנות למקצועות ולאיזה מפלצות כדאי להעיף?

רק בשביל שתדעו, השם הפרטי שלי הוא לא סטן, סטן זה רק כינוי.

ועכשיו שחשבתי על זה, בקשר למקצועות: אביר קודש מקבל סגנון חדש לגמרי בתור מגן של מומיות משודדי קברים או שהוא שליח של אלים בסגנון מיצרי, מה שמשנה הרבה את הסגנון שלו.
אני מציע לערבב בין מקצועות של כהנים ומקצועות של מטילי לחשי מאגיה כדי ליצור תערובת של מאגיה ואלים ביחד (מין עובד אלילים בסגנון מצרי)

יש לי שאלה, בקשר לנוכל, מצד אחד הנוכל דורש שינוי ומצד שני הוא די מסתדר עם עולם המערכה, מה אתם אומרים?

אז רשימת האלים

נו - החושך ששרר לפני היווצרות הזמן.
אתום - האל הראשון, ברא את עצמו ויתר האלים (בגרסאות המוקדמות)
רע - אל השמש.
שו - אל האוויר.
תפנוט - אלת הערפל והלחות.
מעת' - אלת הצדק.
גב - אל האדמה.
נוט - אלת השמים.
האליים המלכותיים:

איזיס - מלכת השמים.מלכת מצריים
חתחור - אלת הפריון.
אוזיריס - שליט המתים.מלך מצריים.
אנוביס - אל המוות. [ ראש של תן]
סת - אל הרשע והחיות. --"בעל חוטם עקום, אוזניים מרובעות זנב מפוצל וגוף כלבי או לפעמים גוף אנושי עם הראש של החיה סת. לחייה סת אין דמיון שלם עם שום יצור חי מוכר, למרות שהיא מזכירה דב נמלים או צבוע"
תחות - אל החוכמה.
נפטיס - המגינה על המתים.(אישתו של סת)
הורוס - אל הנקמה. בנם של איזיס ואוזיריס. גם אל השמיים, ראש של נץ

טוב זאת רשימת האלים והוספתי את המידע שנתנו עוד בהרחבות של וויקי, מי ש יודע על עוד דברים או פירוט לאלים האלה שיכתוב פה

אז לוחמי רע לדעתי אמורים להיות משו בסגנון של פאלאדינים, לוחמי צדק, עם כמה יכולות מיוחדות שצריך לחשוב אליהם אבל בלי קסמים של פאלאדינים, רע מיוצג ע"י העין שלו, אז אולי גם עם זה אפשר לעשות משו אבל אין לי רעיון כרגע

גב נוט ושו- קוסמי יסודות, אני בטוח שיש כאלה מקצועות מוכנים כבר לא? רק צריך טיפה להתאים אותם לסטייל המצרי

לוחמי אנוביס סוג של נינג'ות, מהירים, מביאים מוות

קוסמי אוזירוס מעלי מתים ומומיות

סת- פה נראה לי אפשר ליצור משו מעניין אבל צריך לשבת על זה בנפרד ולחשוב טוב,

הורוס יכול להיות אל הברברים ולהפוך את הברברים לסוג של נוקמי צדק, עם אויב מעודף כמו של הסיירים אבל, שנגדו הזעם חזק יותר,

זה כל הרעיונות שיש לי בנתיים... יהיו עוד אני יערוך
[עריכה]
הכינוי שלך סטן אז אני קורא לך סטן, אתה לא רוצה שיקראו לך סטן אז על תקרא לעצמך בפורום סטן

בכל מקרה את הקטע של הקוסמים והכהנים כבר מארתי, והנוכל ממש טוב רק מספר התאמות קטנות כמו שם וכמה יכולות, לא משו רציני

השאלה אם אתם רוצים ליצור מערכה בסגנון מצרים העתיקה או ליצור את מצריים העתיקה המיתוסית.
הבריאה בנשגבים היא עולם מערכה ששואב השראה רבה מהעולם האורייינטלי (וגם מעוד מקומות רבים נוספים), יש גם עולם הבנוי על אגדות אפריקאיות (נימברה, נמיביה, משהו כזה...) הם לא מדמים את המקורות רק שואבים מהם השראה.
אבל מה שאנחנו יוצרים עד עכשיו הוא עולם "מצריים העתיקה" ולא "משהו בסגנון מצריים העתיקה" שזה סבבה לגמרי, אבל כדאי שנחליט על זה. בעיקר אחרי שהתחילנו לעסוק בפטרון האלים ("האם כדי לשנות לאלים את השמות? או ליצור אלים בסגנון הפטרון המצרי?")

עריכה: אני מסכים עם סטן לגי הקוסמים (הם צריכים להיות משהו קודש-מאגיה כזה, כמו רופא האליל ממדריך לשהם, הוא מטיל לחשי קודש אך רשימת הלחשים שלו די מאגית, או רעיון אחת בסגנון...בקשר לנוכל, אני לא רואה איך אפשר לשנות אותו שיתאים יותר, יש לו מגוון רחב של מיומנויות וכול דמות בוחרת מה שמתאים לה, בעולם הזה שודדי הקברים יבחרו מיומנויות בהתאם, מה עוד צריך?

דאשר, העלית לי רעיון, למה שנוכלים לא יקראו שודדי קברים? הרי יש להם יכולות פריצת מנעולים (פריצה לתוך הקבר) וגם התגנבות (התגנבות מפני השומרים האל מתים העתיקים של הקבר) והם מושלמים להיות שודדי קברים!

כמו כן, לגבי האלים, לדעתי אנחנו לא צריכים להסתמך על מצרים יותר מדי, אולי נוריד כמה אלים שלא נאהוב את הקונספט שלהם, ונשנה לכולם את השמות (ואולי גם קצת את הפלאף כמו מי הבן של מי ומי אישתו של מי)

זה הכל ביינתים.

sten101 אמר/ה:
דאשר, העלית לי רעיון, למה שנוכלים לא יקראו שודדי קברים? הרי יש להם יכולות פריצת מנעולים (פריצה לתוך הקבר) וגם התגנבות (התגנבות מפני השומרים האל מתים העתיקים של הקבר) והם מושלמים להיות שודדי קברים!

כמו כן, לגבי האלים, לדעתי אנחנו לא צריכים להסתמך על מצרים יותר מדי, אולי נוריד כמה אלים שלא נאהוב את הקונספט שלהם, ונשנה לכולם את השמות (ואולי גם קצת את הפלאף כמו מי הבן של מי ומי אישתו של מי)

זה הכל ביינתים.

שוב חזרת על מה שאמרתי, אמרתי כבר לקרוא להם שודדי קברים.

בקשר לאלים צודקים, אפשר לשנות אותם אבל להשאיר את הסגנון המצרי של אל עם ראש של חייה, כי זה פשוט מגניב... ואז אפשר פשוט להתחיל לבנות מיני מיתולוגיה, או פשוט לזרוק אלים כדי שיהיה יותר קל, מה אתם מעדיפים?

לדעתי לא צריך להעיף דרואיד לגמרי, אלא ליצור מקצוע מבוסס דרואיד. למשל, "מלך המדבר".
יש לו צורת פרא וחיה בת לוויה, אבל לחשים אחרים לגמרי וגם עוד יכולות מגניבות שקשורות למדבר, או שמוסיפים לכוהן של המדבר/טבע את היכולות האלה.

מה קשור "מלך המדבר"? מה הפואנטה בשם?

חוצמזה, כבר הגיבו שצריכים להשאיר את הדרואיד, כמו כן, אם אנחנו כבר משנים את השמות של האלים, כדי שנעשה עליהם הרבה יותר פלאף, כמו איך נראים המאמינים שלהם (לבוש מסורתי) עוד פלאף, מה הם מסמלים, וכמובן, במה הם שולטים.

דרך אגב, יש לי שאלה: במצרים העתיקה כל האלים היו חלק מדת אחת ובכולם האמינו, לנו יש כמה אופציות:מאמינים בכל האלים או לא מאמינים באלים, כל אל בנפרד עם מאמינים שונים ומסורות שונות, מחלקים את כל האלים לקבוצות שונות, ולכל קבוצה מסורות שונות וכו'.

מה אתם אומרים?

יש ספר שקוראים לו SANDSTORM ויוש בו את כל מה שצריך להרפתקה מדברית. כולל: מקצועות יוקרה, יכולות, מפלצות, גזעים, שינוי מקצועות ועוד כל מני אלים חדשים.

חזרה