• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע חדש: מתעל אנרגיות

Vivo

פונדקאי ותיק
יצרתי מקצוע חדש וראשון בשבילי. אני אשמח אם תוכלו להעיר ולהגיב עליו.

מתעל אנרגיות
מתעל אנרגיות מיומן יכול להתרכז למספר שניות, ואז לתקוף בכוח משולש מכוחו של לוחם. הוא שולט באנרגיות שבגופו ויכול למקד אותן למרכז מסוים. כך הוא יכול לוותר על האנרגיה ברגליו לטובת ידו התוקפת ולחזק את התקפתו פי כמה. מצד שני, הוא יכול להעביר את כל האנרגיה שלו מהגוף לרגליים וכך לרוץ במהירות כפולה ממהירות הריצה הרגילה.
מתעלי אנרגיות לא יכולים ללמוד את המקצוע ממתעל אנרגיות מנוסה יותר, הם מגלים את הכוח הפנימי שבהם בעצמם ורק בגיל מבוגר יותר רואים בתיעול האנרגיות מקצוע. מתעלי אנרגיות מנוסים יכולים להטיל לחשים.
הרפתקאות: מתעל האנרגיות רואה בהרפתקה הזדמנות ללמוד ולהתחזק. בצעירותם מתעלי האנרגיות לא פוגשים מתעלים אחרים, ולכן ההרפתקה היא גם הזדמנות לפגוש מתעלי אנרגיות אחרים וללמוד את סודותיהם.
מאפיינים: הייחוד המרכזי במתעלי האנרגיות הוא היכולת לשלוט באנרגיות שבגופם. לכל יצור יש אנרגיה בגופו, המתעל, בניגוד לאחרים, יכול לשלוט בה. מתעל אנרגיות מיומן ומנוסה יותר יכול להשתמש באנרגיה למטרות אחרות כגון חיזוק בעלי ברית או הגברת העוצמה של נשקים.
נטייה: הכל. מתעלי אנרגיות נמשכים לתוהו יותר מאשר לסדר, מכיוון שהם לא זקוקים למסגרת כלשהי כדי ללמוד את מקצועם(בניגוד לאשף, לדוגמא).
דת: רוב מתעלי האנרגיות מאמינים בפיילור אל השמש או בבוקוב אל הקסם, אך אין מגבלה בנושא זה. יש לזכור שהאנרגיה של המתעלים לא מגיעה מאליהם, אלא מליבם ומכוחם הפנימי, בדומה למכשפים.
רקע: מתעלי האנרגיות מגיעים מכל גזע. למתעל האנרגיות יש את היכולת הבסיסית מלידה, אך אם הוא לא מגלה אותה ועושה בה שימוש בצעירותו, היא יכולה להתפוגג ולהיעלם.
גזעים: מתעלי אנרגיות אנושיים בדרך כלל מעדיפים הרפתקאות ותנועה מתמדת. מתעלי אנרגיה גמדיים או ננסיים מעדיפים להישאר בקרב בני מינם, כך גם מתעלי אנרגיות מקרב בני המחצית. מתעלי אנרגיות אלפים מקבלים כבוד רב בקרב בני מינם, זהו מקצוע מוערך מאוד בתרבות האלפית. חצי אלפים מתנהגים בהתאם למקום בו גדלו. מתעלי אנרגיות חצי אורקים מתנהגים בהתאם למקום בו גדלו, אם גדלו בקרב האורקים מעדיפים לנדוד כמה שיותר רחוק מארצם כי בני עמם אינם מכבדים מקצוע זה.
מקצועות אחרים: מתעל האנרגיות מתאים את עצמו לקבוצה בדרך כלל, בדומה לטרובדור. בקבוצה ללא לוחם הוא יסתמך על כישורי הלחימה שלו ובקבוצה ללא מטיל לחשים הוא ינסה להשתמש בלחשים המועטים שברשותו.
מידע לגבי חוקי המשחק
תכונות: חוכמה קובעת עד כמה חזקים יכולים לחשי מתעל אנרגיות להיות, כמה לחשים הוא יכול להטיל ביום ועד כמה יהיה קשה להתנגד ללחשים אלו. בכדי להטיל לחש מתעל אנרגיות זקוק לערך חכמה 12+ דרג הלחש. מתעל האנרגיות זוכה בתוספי לחשים על בסיס חוכמה. ד"ק לזריקות ההצלה כנגד לחשיו של מתעל האנרגיות הוא 10+ דרג הלחש+ מתאם החוכמה של מתעל האנרגיות. מתעל אנרגיות זקוק גם לכוח וחוסן בגלל ההשפעה שלהם בקרב.
נטייה: הכל.
קוביות פגיעה: ק8
מיומנויות מקצוע
מיומנויות מקצוע מתעל האנרגיות (ותכונות המפתח עבורן) הן טיפוס(כוח), קפיצה(כוח), שחיה(כוח), רכיבה(זרז), איזון(זרז), אמפתיה לחיות(כרז), האזנה(חכמ), זיהוי(חכמ), חוש כיוון(חכמ), לוליינות(זרז), תורת הלחשים(תבנ) ותרמית(כרז)
נקודות מיומנות בדרגה הראשונה: (4+ מתאם תבונה)4X
נקודות מיומנות בכל דרגה נוספת: 4+ מתאם תבונה
מאפייני המקצוע
שליטה בנשק ושריונות: מתעל האנרגיות שולט בכל כלי הנשק הפשוטים. הוא שולט בשימוש בשריונות קלים ובינוניים אך לא במגנים. שימו לב כי ישנם מחסרים עקב שימוש בשריון שכבד יותר משריון עור לבדיקות מיומנות מסוג איזון, טיפוס, אומנות הבריחה, הסתתרות, קפיצה, תנועה שקטה, כיוס ולוליינות. כמו כן, בדיקות שחייה סובלות ממחסר -1 על כל 2.25 ק"ג של ציוד.
לחשים: האנרגיה שבמתעל חזקה מספיק כדי להטיל מספר מוגבל של לחשי מכשף ואשף. מדרגה 4 ומעלה, מתעל אנרגיות יכול להטיל לחשים מרשימת לחשי מכשף\אשף. הוא מטיל לחשים באופן ספונטני כמו המכשף ויודע מספר לחשים מצומצם מכל דרג. הוא יכול להשתמש בלחשים מהדרגים 4-0, גם אם יש לו תוספי לחשים לדרגים גבוהים יותר. מתעל האנרגיות יכול לקבל תוספי לחשים רק לדרגים 3-1, ומתעלם מתוספי לחשים לדרג הרביעי.
מיקוד אנרגיה: פעם בשלושה ימים, למשך שעה אחת, מתעל האנרגיה יכול לשלוט באנרגיה שבגופו ולהעביר אותה לאחד מ5 מרכזי האנרגיה בגופו: שניים ברגליים, שניים בידיים ואחד בראש. דוגמא: אראמיל, מתעל אנרגיה אלפי, רוצה להשתמש במיקוד אנרגיה כדי לרכז את האנרגיה בידו התוקפת, וכך לגרום להתקפה חזקה במיוחד. הוא לוקח שתי נקודות אנרגיה מרגליו ומעביר אותן לידו, עכשיו בידו ישנן 3 נקודות אנרגיה, מה שנותן לו לתקוף עם תוסף +6(+3 לכל נקודה נוספת) לגלגול ההתקפה. לאחר הקרב אראמיל וחבורתו צריכים לברוח מן המקום בריצה. מכיוון שמיקוד האנרגיה עדיין משפיע רגליו עדיין חלשות בשל חוסר אנרגיה(ראה: תוספים ומחסרים עקב מיקוד אנרגיה) ולכן הוא רץ רק בחצי ממהירות הריצה שלו.
בדרגה 4 מתעל האנרגיות יכול להשתמש במיקוד האנרגיה במשך שעתיים,
בדרגה 8 במשך 3 שעות וכו'.
כל זמן שיש מעל לנקודת אנרגיה בראש הדמות זוכה בכשרון ערנות.
בדרגה 7 המתעל יכול להשתמש בנקודות האנרגיה ביד לא כתוסף לגלגולי התקפה, אלא כתוסף לנזק עצמו(לבחירתו). כל נקודת אנרגיה נוספת מורידה עוד 1ק6 נזק.
בדרגה 13 מתעל האנרגיות יכול להשתמש ביכולת זו פעם ביום ויכול להפסיק את פעולת מיקוד האנרגיה לפני תום הזמן, אך הוא לא יוכל להשתמש ביכולת זו שוב בשלושת הימים הבאים. מיקוד אנרגיה היא פעולה חופשית. הוא יכול גם להפסיק השפעות של שאיבה, חיזוק חפץ, חיזוק ומיקוד טוטאלי.
בדרגה 14 כל נקודת אנרגיה מוסיפה 1ק8 לנזק.
ריפוי: בדרגה 3 מתעל אנרגיה יכול, פעם ביום, לרפות כמי שיש לו את הלחש ריפוי פצעים קלים. בדרגה 12 הוא יכול לרפות כמי שיש לו הלחש ריפוי פצעים בינוניים.
שאיבה: בדרגה 5, מתעל האנרגיות יכול, 5 פעמים ביום, לשאוב אנרגיה מצמחים מסיווג הגודל קטנטן. כל 15 שאיבות מתעל האנרגיות מקבל נקודת אנרגיה אחת בה הוא משתמש עכשיו וכך מעלה נקודת אנרגיה באחד מחמשת המרכזים למשך זמן ההשפעה הרגיל של מיקוד האנרגיה. אי אפשר לשאוב מאותו צמח יותר מפעם אחת.
בדרגה 8 המתעל יכול להכניס את נקודת האנרגיה הזו לתוך חפץ כלשהו לבחירתו, וכשהוא רוצה בכך, לא יותר מיומיים אחרי השאיבה הוא משחרר את נקודת האנרגיה הזאת אל תוך עצמו. אם עברו יותר מיומיים נקודת האנרגיה מתפוגגת. כאן הנקודה נשארת יומיים, אך לא מחזקת את החפץ. אי אפשר להכניס יותר משתי נקודות לחפץ.
בדרגה 11 המתעל יכול לשאוב אנרגיה מחיות (לא קסומות ולא יצירי סוד) שקטנות ממנו בשני סיווגי גודל לפחות. החיה מעולפת ליום שלם והוא מקבל מכל 5 חיות נקודת אנרגיה, אך לחצי מהזמן הרגיל להשפעת מיקוד אנרגיה. גם את נקודת האנרגיה הזאת הוא יכול להכניס לתוך חפץ. אי אפשר להשתמש ביותר משתי נקודות אנרגיה כאלה ביום. אי אפשר לשאוב מאותה חיה יותר מנקודת אנרגיה אחת.
חיזוק חפץ: בדרגה 10, מתעל האנרגיות יכול להכניס נקודת אנרגיה מעצמו לתוך חפץ. בדרך כלל זה מוסיף חוזק +3 לכל נקודת אנרגיה, או במקרה של דלתות מוסיפה ד"ק +4 לניסיון פריצה, אך אם נקודת האנרגיה הוכנסה לנשק היא מגדילה את הנזק של הנשק(ראה: מחסרים ותוספים עקב מיקוד אנרגיה). אפשר להכניס עד 5 נקודות לחפץ. אי אפשר להכניס נקודה נוספת שכבר נעשה בה שימוש לתוך חפץ. זמן ההשפעה הוא שליש מהזמן הרגיל להשפעת מיקוד אנרגיה.
תוסף להצלות: בדרגה 9 מתעל האנרגיות יכול לבחור אחד מהכישרונות הבאים: תגובת בזק, קשיחות רבה או רצון ברזל בנוסף לכישרון שהוא מקבל בדרגה זו.
חיזוק: בדרגה 15 המתעל יכול להעביר נקודת אנרגיה אחת מאחד ממרכזי האנרגיה בגופו לבחירתו לאותו מרכז אצל יצור אחר. משך ההשפעה הוא רבע מהזמן הרגיל להשפעת מיקוד אנרגיה.
בדרגה 17 המתעל יכול להעביר שתי נקודות אנרגיה, ובדרגה 19 הוא יכול להעביר שלוש. הפעולה יכולה לעבוד ההפך, אך יש צורך ברצונו של היצור.
גוף ללא גיל: לאחר דרגה 14, מתעל האנרגיות לא סובל עוד ממחסרים עקב הזדקנות ואין אפשרות להזקין אותו באורח קסום. כל מחסר עקב זקנה שכבר נצבר, נשאר. תוספים מזקנה ממשיכים להצטבר, ומתעל האנרגיות עדיין ימות מזקנה בבוא יומו.
מיקוד טוטאלי: בדרגה 20, פעם ביום, המתעל יכול להעביר נקודות אנרגיה מכל מרכזי הגוף שלו למרכז מסוים, כך שבמרכז זה יהיו 5 נקודות אנרגיה, ואז המרכז זוכה לתוסף מיקוד פי 3 נקודות אנרגיה במרכז זה לשני סיבובים.
מתעלי אנרגיות לשעבר:
המתעל לא יכול להפסיק להיות מתעל אנרגיות. עוד פרט חשוב הוא שאי אפשר להוסיף מתעל אנרגיות כמקצוע נוסף, זה חייב להיות מקצוע תחילי. מתעל לא יכול להוסיף מקצוע נוסף שנטייתו חייבת להיות סדר(כגון אביר-קודש).

מתעל האנרגיות:

קוד:
דרגה      תה"ב      קשיחות      תגובה      רצון      מיוחד
1         +0        +0          +0         +2        מיקוד אנרגיה/שעה 1
2         +1        +0          +0         +3        
3         +2        +1          +1         +3        ריפוי
4         +3        +1          +1         +4        מיקוד אנרגיה/שעתיים
5         +3        +1          +1         +4        שאיבה
6         +4        +2          +2         +5
7         +5        +2          +2         +5        מיקוד אנרגיה(נזק 1ק6)
8         +1/+6     +2          +2         +6        מיקוד אנרגיה/4 שעות, שאיבה לתוך חפץ
9         +1/+6     +3          +3         +6        תוסף להצלות
10        +2/+7     +3          +3         +7        חיזוק חפץ
11        +3/+8     +3          +3         +7        שאיבה(חיות)
12        +4/+9     +4          +4         +8        מיקוד אנרגיה/5 שעות
13        +4/+9     +4          +4         +8        מיקוד אנרגיה(הפסקה)/1 ביום
14        +5/+10    +4          +4         +9        גוף ללא גיל, מיקוד אנרגיה(נזק 1ק8)
15        +1/+6/+11 +5          +5         +9        חיזוק
16        +2/+7/+12 +5          +5         +10       מיקוד אנרגיה/ 5 שעות
17        +2/+7/+12 +5          +5         +10       חיזוק/2 נקודות
18        +3/+8/+13 +6          +6         +11       
19        +4/+9/+14 +6          +6         +11       חיזוק/3 נקודות
20        +5/+10/+15  +6        +6         +12       מיקוד אנרגיה/6 שעות, מיקוד טוטאלי

תוספים ומחסרים עקב מיקוד אנרגיה:
0 נקודות ביד*- התקפה עם מחסר 3 ביד זו, בדיקות מיומנות טיפוס, שחיה, לוליינות ורכיבה עם מחסר 4
0 נקודות ברגל*-מהירות התנועה היא חצי התנועה הרגילה. מחסר 5 להתנפלות ובדיקות מיומנות טיפוס, שחייה לוליינות ורכיבה עם מחסר 4.
0 נקודות בראש- תבונה יורדת בחצי**
מעל לנקודה ביד*- התקפה עם תוסף 3 ביד זו, בדיקות מיומנות טיפוס, שחיה, לוליינות ורכיבה עם תוסף 4
מעל לנקודה ברגל*- מהירות התנועה היא פי אחד וחצי*** לכל נקודת אנרגיה נוספת תוסף 5 להתנפלות ובדיקות מיומנות טיפוס שחייה לוליינות ורכיבה עם תוסף 4.
מעל לנקודה בראש- כל נקודה מעניקה פי אחד וחצי*** תבונה לכל נקודת אנרגיה נוספת**
חיזוק חפץ- כל נקודת אנרגיה מעניקה לחפץ +3 חוזק, ולדלתות +4 ד"ק לניסיון פריצה. אם מכניסים נקודה לנשק הנזק מוכפל באחד וחצי***. זמן ההשפעה לחיזוק חפץ הוא שליש מזמן מיקוד האנרגיה.

* מחסרים ותוספים מצטברים לשתי ידיים\רגליים. כשיש 0 נקודות בשתי הרגליים מהירות התנועה היא רבע התנועה הרגילה. אם ברגל אחת יש שתי נקודות וברגל השנייה 0, התנועה נחשבת כתנועה של נקודה בכל רגל(רגילה).
**כשהתבונה לא במצב הקבוע שלה ודמות עולה דרגה, היא משתמשת בתבונה הקבועה שלה לקבל מיומנויות.
***דוגמא להכפלות באחד וחצי: אם לאראמיל תבונה 8 והוא הכניס לראשו שתי נקודות נוספות, זמנית יש לו 16 תבונה(בגלל חוק ההכפלות, סל"ש עמוד 272). יש לעגל כלפי מטה.

זהו בינתיים, מה אתם אומרים? מחר אני אוסיף את הטבלאות של לחשי מתעל ביום ולחשי מתעל ידועים.

עריכה- לחשי מתעל ביום:
קוד:
דרגה   0   1   2   3   4
1
2
3
4      3   1
5      4   2
6      4   3
7      4   4   1
8      4   4   2
9      4   4   3   1
10     4   4   4   2
11     4   4   4   3   1
12     4   4   4   3   2
13     4   4   4   3   3
14     4   4   4   4   3
15     4   4   4   4   4
16     4   4   4   4   4
17     4   4   4   4   4
18     4   4   4   4   4
19     4   4   4   4   4
20     4   4   4   4   4

לחשי מתעל ידועים:
קוד:
דרגה  0   1   2   3   4
1
2
3
4      4   2
5      5   2
6      5   3
7      6   3   1
8      6   4   1
9      7   4   2
10     7   5   3   1
11     8   5   3   2   1
12     8   5   4   3   2
13     9   5   4   3   2
14     9   5   5   4   3
15     9   5   5   4   4
16     9   5   5   4   4
17     9   5   5   4   4
18     9   5   5   4   4
19     9   5   5   4   4
20     9   5   5   4   4

נ.ב.- אם למישהו יש שם יותר טוב מ"מתעל" שיגיד לי..

נשמע רעיון נחמד, הביצוע לוקה בחסר אבל אם תיקח את זה לכיוון של מיקוד אנרגיה בצ'אקרות אפשר לעשות עם זה דברים נחמדים (אני לא מדבר רק על 7 הצ'אקרות הראשיות, ישנן עוד הרבה מאוד צ'אקרות מישניות ברחבי הגוף).
מה דעתך? כמובן שאז זה יהפוך לקצת אוריינטלי אבל יצא עם בסיס טוב ורעיון נחמד

יפה מאד, שימוש נכון ויפה בטבלה. דורש מספר תיקונים, אבל חוץ מזה אני חייב להגיד שהתרשמתי לטובה! ח"ח שמן רצחני עם מבטא איטלקי בדרך אליך!

מקצוע ממש טוב, ועוד יותר טוב בגלל שזה המקצוע הראשון שלך! לא הבנתי כמה נקודות אנרגיה יש למתעל. תוריד את זה שהוא לא יכול להיות מקצוע נוסף אלא חייב להיות תחילי, ואת כל הקטע עם הריבוי מקצועות, זה מגביל. ממש אהבתי את הרעיון וגם את הביצוע.
צ'אקרות זה נקודות של אנרגיה בגוף, אני חושב.

צ'אקרות הינן נקודות אנרגיה בגוף, ישנן 7 צ'אקרות ראשיות לאורך עמוד השדרה ועוד הרבה מאוד משניות באזורים שונים בגוף. לפי האמונה הבודהיסטית/יוגה/כל מיני דברים אחרים ודומים אפשר לתעל אנרגיה דרך הצ'אקרות ובכך להזרים אנרגיה למקומות שונים בגופך, על הדברים הללו מתבססת הרפואה הסינית/קוריאנית/הודית (את זה אני יודע טוב כי יש לי סבתא שמתעסקת בזה).
המכניקה קצת משובשת וכתובה לא נוח, אם תאמץ את היכולת של הצ'אקרות אז צריך למשוך את המקצוע יותר לכיוון של חזוק אישי והזרמת אנרגיה למקומות שונים בגוף שלך, לא של אחרים.
האפלאפ די מאולץ, די רואים שכתבת את הרוב "רק כי צריך" ולא באמת הקדשת לזה זמן ומחשבה מעמיקה, זה קורה הרבה ותמיד עורכים בדרך.
אם תאמץ את הרעיון אני ישמח לעזור, רק תגיד

-הרעיון טוב מאוד, אבל אני לא מוצא סיבה מיוחדת לבחור במקצוע הזה, הוא מעט חלש מדי לטעמי.
-אני חושב שהלחשים מיותרים, במקום זאת תגדיל את יכולות התיעול שהן בעצם היכולות המעניינות!
-אני הייתי עושה שבכל אחת מהמקומות יש לו 1 נק' ועוד 1נק/דרגת מקצוע במאגר בלב (שאפשר לחלק)
-הייתי עושה שכשאר יש יותר מנקודה אחת בראש הוא זוכה על כל נקודה נוספת ב+2 לבדיקות הקשורות בתבונה
- אני לא מוצא סיבה למה אסור לו להיות סדר. נכון שזה יותר מתאים כתוהו, אבל זה לא שיש משהו שמונע ממנו להיות סדר.
- כמה פעמים ביום הוא יכול להשתמש ב"ריפוי"?
- שאיבה הייתי עושה תיקון ואומר שהוא יכול לשאוב מכל צמח (בינוני ומעלה) ומכל חיה (קטנה ומעלה) 1 נקודה זמנית שתעלם לאחר 25 שניות/דרגת מקצוע.

אוקיי כמה תגובות:

דונאטס: למרות שהחוקים לגבי ריבוי מקצועות מגבילים, אך יש להם הסבר טוב ונכון. למתעל אנרגיות יש תכונה מולדת, לוחם לא יכול סתם להחליט שעכשיו הוא יהיה מתעל אנרגיה.

עידנש: נראה לי שאני אשתמש ברעיון עם הצ'אקרות, תודה.

אנטראקס: הלחשים באמת קצת מיותרים, אני חושב להוריד אותם.
הרעיון של "מחסן" נקודות בלב הוא רעיון מש טוב ואני חושב להשתמש בו, תודה.
אני לא יודע אם אני אעשה תוסף +2 למיומנויות הקשורות בתבונה, אבל אני צריך לערוך את כל התוספים והמחסרים עקב מיקוד אנרגיה.
בקשר לנטייה- צודק, הוא נמשך יותר לתוהו אבל אין סיבה שלא יהיה סדר.
כתבתי שהוא יכול להשתמש בריפוי פעם ביום.
בקשר לשאיבה- רעיון טוב, אני כנראה אשתמש בו.

אני אערוך את המקצוע בימים הקרובים עם כל ההוספות

דבר ראשון תעשה עריכת פלאפ רצינית, פלאפ זה הדבר הכי חשוב בכל מקצוע שהוא, תוסיף את העיקרון של הצ'אקרות ותכתוב את זה ככה שזה לא יראה מאולץ.
אחרי זה תעבוד על המכניקה, דבר ראשון- פלאפ

אין לי בעיה עם זה שהוא חייב להיות מקצוע תחילי, אבל אם אני משחק מתעל שרוצה לרוץ אל
יריביו בזעם אדיר תוך כדי תיעול אנרגיות אל היד שלי. ז'תומרת, אם אני מתעל 5 ואז אני רוצה להיות לוחם, אני לא יכול? למה? זה מה שאני לא אוהב.

תקרא את המשפט הזה שוב. אתה לא יכול להוסיף מקצוע שהנטייה שלו חייבת להיות סדר(אביר קודש), וגם זה זמני, אני הולך לערוך את הכל בקרוב.

עריכה- עידנש, כדאי לי להוסיף את הצ'אקרות במקום או בנוסף למרכזי האנרגיה? מה אתה אומר?

עריכה2- אני כנראה לא אוכל להמשיך את המקצוע בזמן הקרוב, כשיתפנה לי קצת זמן פנוי אני אמשיך

חזרה