• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע בסיס חדש- מתכתיקן

akma

פונדקאי ותיק
הערה מראש: אני בונה לפי התבנית של סל"ש גרסה 3. יכול להיות שיש שינויים בחוקים שקשורים למקצועות שאיני מודע אליהם.
הנה קצת פלאף לרצות את רוצי הפלאף: אנשי המתכת הנסתרים. הודפים חרבות ונשקים, עובדים של מתכת.
הרפתקאות: מתכתיקנים בדרך כלל יוצאים להרפתקאות מהסיבה המוכרת- כסף. אם כי חלק יוצאים להרפתקאות בגלל עקרון, דחיה חברתית או כל סיבה שיכולה להיות.
מאפיינים: מתכתיקנים מתמחים במתכות. מתכתיקנים בדרך כלל לא לובשים שריון וכמעט תמיד בעלי נשק מתכתי כלשהו (חרב, גרזן וכולי). יש כמה אחוות של מתכתיקנים, אך אין אחווה כוללת ויש הרבה מתכתיקנים שלא כלולים באחווה.
נטייה: מתכתיקנים לפעמים מסתירים את טבעם, לפעמים לא. יש רעים, יש טובים ויש כאלה שלא אכפת להם. מתכתיקנים מאוד שונים ומגוונים.
דת: הכל יכול להיות, אם כי סביר להניח שיהיה אל שקשור למתכות (כמו מוראדין).
רקע: מתכתיקנים לפעמים נולדים ככה, לפעמים כוחם מוענק ממקור מיסתורי, שלא תמיד אותו אחד. לפעמים האמנות של המתכת מלומדת, שזה כולל בליעת מתכות, חסימת מכות וכולי. מתכתיקנים מתמקדים בהגנה, אך כמעט תמיד סוחבים איתם נשק טוב.
גזעים: זה נדיר בכל הגזעים, חוץ מגזע ה(אני רוצה לבנות גזע שזה המקצוע המועדף עליו). במקום השני נמצאים בני האדם, ובאופן כללי מתכתיקנים הם מאוד נדירים ונדחים לפעמים בגלל שמחשיבים אותם כעל טבעיים\מוזרים.
מקצועות אחרים: מסתדרים באופן בערך שווה עם כל מקצוע, ויש להם יחס מיוחד ומוזר עם נזירים, כי שניהם מתמקדים בגוף.
מידע לגבי חוקי המשחק
תכונות: זריזות חשובה למתכתיקנים בגלל שהם מקבלים תוסף שריון בלי מחסר שריון ועם תוסף זריזות בלתי מוגבל חוכמה משפיעה על כישרון מסוים שהם יכולים לקחת בשם מגנטיות.
נטיה: הכול.
קוביות פגיעה: ק10.
מיומנות מקצוע
בזה אטפל בפעם אחרת. יש לי קצת דילמה בקשר לזה.
מאפייני מקצוע
שליטה בנשק ושריונות: שולטים בנשקים פשוטים, רגילים ובמגנים. אין שליטה בשריונות. מתכתיקן יכול ללבוש שריונות, אך זה יחליף את תוסף השריון המתכתי הטבעי שלו והוא יסבול ממחסרים רגילים משיריון (מחסר שריון, תוסף זריזות מוגבל, סיכוי כישלון לחשי מאגיה)
תוספי כישרונות:
העתק הדבק:
בשביל לקחת את הכישרונות הנוספים, חייבים לעמוד בדרישות המוקדמות שלהם. אלו הכישרונות הנוספים:
גוף סטטי, העברת חשמל, אלחלד, שריון חיצוני, מיקוד מתכת, מיקוד מתכת מלא, הגנה ממתכות, מגנטיות, מגנוט, יד ברזל (10 כשרונות).
גוף סטטי
דרישות: 15 דרגות כמתכתיקן.
תיאור: מאפשר, פעם ביום, לקחת הצלת קשיחות חוזרת.
רגיל: אין הצלה חוזרת.
העברת חשמל
דרישות: 5 דרגות כמתכתיקן.
תיאור: מאפשר לעשות הצלת קשיחות נגד התקפה חשמלית בד"ק הנזק שהיה אמור להיגרם, ומאפשר להעביר את הנזק למקום אחר. אם נכשלים, חוטפים נזק מלא. אין העברה חלקית של חשמל, זה הכול או כלום.
רגיל: חוטפים נזק חשמל בלי הצלה נוספת.
אלחלד
דרישות: מקצוע המתכתיקן.
תיאור: נותן חסינות מחלודה, ומאפשר להגן במגע על חפץ מתכתי מחלודה.
שריון חיצוני
תיאור: מאפשר להבליט את השריון הפנימי החוצה. זה נותן תוסף שריון טבעי +2 לדרג"ש ומחסר 2- לכל בדיקה הקשורה בזריזות. להוציא את זה זה פעולה חופשית, להכניס את זה לוקח דקה. כל בגדים שהם לא גמישים מאוד\גדולים מאוד על הלובש יהרסו. לא יכול להיות מופעל כשלובשים שריון.
מיקוד מתכת
תיאור: נותן תוסף הקשור למתכת אחת מהרשימה הבאה (לבחירת השחקן): +2 לכל בדיקות המלאכה הקשורות במתכת, חישה במתכת בטווח 15 מטר, +1 להתקפה עם נשק מהמתכת הזאת, זיהוי המתכת אינסטנקטיבית.
מיוחד: אפשר לקחת את הכישרון הזה פעמים מרובות, כל פעם למתכת אחרת.
מיקוד מתכת מלא
דרישות: מיקוד מתכת במתכת הנבחרת.
תיאור: נותן את כל התוספים האפשריים במתכת, במקום רק אחד.
מיוחד: אפשר לקחת את הכישרון הזה פעמים מרובות, כל פעם למתכת אחרת.
הגנה ממתכות
דרישות: 20 דרגות כמתכתיקן.
תיאור: נותן תוסף חמיקה +3 לדרג"ש כנגד כל התקפה הקשורה במתכת (כמו התקפה מחרב) והתעלמות מנקודת נזק אחת נוספת (בנוסף לכל התעלמות אחרת אפשרית).
מגנטיות
תיאור: מאפשר למשוך חפצים מתכתיים אל יד\איבר אחר של המטיל. הפעולה היא חופשית כשמדובר במשהו לא מוחזק\מודבק\משהו. כשרוצים למשוך חפץ שמוחזק על ידי יצור, הוא צריך לבצע בדיקת כוח נגד ד"ק השווה לדרגת המתכתיקן+מתאם החוכמה של המתכתיקן, אם הוא חיובי. אם משתמשים בזה על מתכתיקן, זה עובד כאילו זה חפץ.
מגנוט
דרישות: מגנטיות.
תיאור: מאפשר להפוך חפץ מתכתי למגנטי במגע. כולל נשקים. הדבר מושך דברים ששוקלים פחות מעשירית ממשקל החפץ. לא מושך את המתכתיקן שמגנט את החפץ ולא את חפציו.
יד ברזל
תיאור: כף יד אחת הופכת לכף יד מברזל. היא עושה באופן קבוע נזק רגיל במקום הכנעה, עם +1 לנזק, ואפשר ללבוש עליה כפפות כרגיל. גודל היד לא משתנה.

תוסף לדרג"ש: כמו הכשרונות של לוחם (+1 בדרגה 1, +2 בדרגה 2, +3 בדרגה 4, +4 בדרגה 6, +5 בדרגה 8, +6 בדרגה 10, +7 בדרגה 12, +8 בדרגה 14, +9 בדרגה 16, +10 בדרגה 18, +11 בדרגה 20)
התה"ב טוב, קשיחות טוב, רצון ותגובה גרוע.
כישרון נוסף בדרגה 1, 5, 10, 15 ו20.
בדרגה 20 מקבל חסינות מנזק הכנעה.

אני צריך לעשות חוקים בקשר לחלודה של מתכתיקנים, או פשוט לתת לעשות שהם לא מחלידים.

המלצות פתיחה- כאילו שמישהו פה צריך עזרה בזה.

נגיחות בקיר לא יעזרו. אני פשוט רוצה לדעת למה זה קורה.

הרעיון של "הוא לא חיבר לעצמו מתכות, זה היה כך" הוא דווקא מעניין ומקורי יותר... אבל למה זה כך?
אולי זוהי טכניקה שמקרבת אותך לאדמה (ואז בעצם רק יצורים מסויימים יכולים לקחת דרגות במקצוע), או לכוח כלשהו? (כמו הטיטאנים מ-Warcraft). אולי יש לו גם יכולות שמאפשרות לו להידמות יותר ליצורים של אדמה ומתכת?

ישנם מקצועות שאצלם זה יכול להיות שונה מאוד (ראה מכשף המוות מספר הפורום, או האמגוש מהמדריך למאגיה), אבל לא במקרה הזה.
אם הכשרונות המיוחדים של המתכתיקן כוללים דברים טכנולוגיים\מבוססי-קיטור\סטייל-אברון, כנראה שזה לא יכול להיות מתת טבעי או אלוהי- רק שיפורים עצמיים בחלקי מתכת.
אם המתכתיקן פשוט הופך בהדרגה ליצור ממתכת (והכשרונות המיוחדים רק נותנים לו כוחות המיוחסים למתכות- השריקה של כסף פנדמוני, גניבת הנשמות של ת'ינאון, ההתנגדות לקסם של ברזל-קר...) יהיה נוח להסביר שהוא בורך בידי איזו ישות של מתכת.

הפלאפ גם קצת תקצירי מדיי. תסתכל לדוגמה על פסקת הגזעים או פסקת המקצועות האחרים.

ו... באמת שצריך לראות את הכשרונות הנוספים שלו.

הוספתי את הכשרונות הנוספים שחשבתי עליהם. אולי אם בוחרים מיקוד מתכת-ברזל לפלוס אחד להתקפה אז זה חזק מדי (+1 להתקפה עם נשק ממתכת מסוימת זה די טוב).
הפלאף הרבה פעמים תוקע אותי.

הדרישות לכשרונות מיצגות את ה... עזוב.
על כול מקרה שום כשרון בכול הגלגל הגדול ומחוצה לא אינו דורש מקצוע מסוים. אתה לא יכול לשים דרישה "דרגה כאשף אשליות בשם סדריק עם 15 תבונה ומעלה בדרגה 4[לא יותר ולא פחות]". תן דרישות קצת יותר הגיוניות כמו חוכמה 13 ומעלה, או חוסן 13 ומעלה. לא דרישות במקצוע!

בנוסף המקצוע גם אם מקורי מעת משעמם וכול מה שיש לו במשך 20 דרגות זה כמה כשרונות ותה"ב טוב.
תשווה לאשף- אותה כמות כשרונות, הצלות באותה רמה וק"פ גרוע. בנוסף לאשף יש יכולת הטלת לחשים אולטרה עוצמתית.

תוסיף לו יכולות מגניבות, על תתן לו סתם תוספים לא קשורים!

והתכונות שלו אינן בנויות טוב. כוח חשוב לו מאוד שכן תה"ב גבוה וק"פ ק10 אינם באים בלי קרב וכול היכולות שלו מבוססות קרב. לכן גם חוסן יעזור וזריזות כמובן שיעזור מאוד! בנוסף חוכמה עוזרת לו אם אחד מהכשרונות שלו.

נ.ב-
akma אמר/ה:
אחד הספאמים הגדולים! אהם אזהרה אהם.

על כול מקרה שום כשרון בכול הגלגל הגדול ומחוצה לא אינו דורש מקצוע מסוים.
למעשה, יש הרבה מאד כישרונות כאלה. לדוגמא: כישרונות שדורשים את היכולת זעם ברברי, כישרונות שדורשים התקפת פתע, כישרונות של נזירים, כישרונות מורשת דרקונית שפתוחים רק למכשף, וכך הלאה...

בנאדם, תסדר את ההודעה שלך!
את הכישרונות, **עם רווח בניהים* תשים בסוף. תעשה רווח בין הפלאף לקראנץ', בנה טבלה של הדרגות ומה הוא מקבל בכל אחת, ו... זהו בקשר לזה.

ישמעאל אמר/ה:
על כול מקרה שום כשרון בכול הגלגל הגדול ומחוצה לא אינו דורש מקצוע מסוים.
למעשה, יש הרבה מאד כישרונות כאלה. לדוגמא: כישרונות שדורשים את היכולת זעם ברברי, כישרונות שדורשים התקפת פתע, כישרונות של נזירים, כישרונות מורשת דרקונית שפתוחים רק למכשף, וכך הלאה...
זו יכולת זעם באופן כללי ולכן זה לא נחשב(למרות שזה כמעת תמיד בא מהברברי יש כמה דברים אחרים), יכולת התקפת הפתע פתוחה ליצורים מכאן ועד הודעה חדשה... כשרונות של נזירים אני ממש לא חושב שיש משהו כזה. וכשרונות מורשת דרקונית אם זכור לי נכון זה לא X דרגות במקצוע המכשף אלה משהו יותר מתוחכם שאינו "דרגות במכשף" אלה יותר בכיוון של "דרגות במטיל לחשים הקשור במכשף" וכו' וכו'.

חוץ מזה אין לי בעיה שהכשרון יהיה פתוח רק למקצוע ההוא! אבל כשרונות בנויים באופן מסוים! תן לו לדוגמא את יכולת מקצוע "עור ברזל" שאומר שהשפעות כגון בשר לאבן אינו משפיע עליו. הלהטת מתכת גורם לו המון נזק וכו'... ואז תן לו סדרת כשרונות שהדרישה להם היא "עור ברזל". הדרישה הבאה תהיה את הכשרון הקודם וכו'. כך זה לא יהיה מצוץ מהאצבע!

יש כישרונות לנזיר, שפועלים על הקרבה של שימוש יומי באגרוף הלם, מה שמזכיר לי את כישרונות הקדושה. הכישרון הבסיסי של המורשת דרקונית (שמהווה דרישה לכל שאר הכישרונות) דורש דרגה אחת כמכשף.

ועכשיו אני רוצה לראות עוד כשרון שדורש 5 דרגות כמכשף, ו10 דרגות כמכשף ועוד 10 ועדו 15 ועוד 20...

זה חדש לי הקטע אבל אם זאת דרגה אחת זה עוד מילא... 20 דרגות אינו מתקבל על הדעת!

כשרון דרקוני דורש מכשף 1. יש את המיקוד נשק דגול והתמחות בנשק דגולה שדורשים לוחם 8ן - 12 (אאל"ט).
בקשר למקצוע: לא הבנתי הרבה(קראתי רק כמה מהכשרונות כי זה מבולגן ולא מובן) וגם את מה שהבנתי לא אהבתי. הכשרונת לא שימושיים במיוחד.

ואו! לא יודע עלהמקצוע אבל השם זוועתי! זה נשמע כמו ג'וק מברזל!

בנוגי למקצוע- יצירתי פעם לחש שנקרא עור-שיריון, שגורם לשיריון להפוך לעור של הדמות, אתה יכול לתת דרישה לדמות לחשל שיריון לוחות מלא מלאכת מחשבת בכוחות עצמה ולהחדיר בו את הלחש הזה, אז ללבוש אותו והלחש משפיע תמיד והפוך ליכולת על טבעית של הדמות.

טוב, דבר ראשון, למדתי שכדאי לעשות סדר בדברים- רווחים וכותרות מודגשות הופכים את המקצוע להרבה יותר נעים לעין וברור להבנה:
צריך היה להיות כך: akma אמר/ה:
המתכתיקן
" לא בשר ועצם..."
- טראג'יון "הטיטאן הזהוב", גלדיאטור מתכתיקן.

[פלאפ פלאפ פלאפ]

מידע לגבי חוקי המשחק
תכונות: משום שהיא משפרת את הדג"ש ואת הצלת התגובה הגרועה שלו, והוא לרוב אינו עוטה שריון, זריזות היא חשובה למתכתיקן. חוסן וכוח יכולים לעזור למתכתיקן אשר בחר להתמקד בקפא"פ. מתכתיקן עם הכשרון "מגנטיות" עשוי לרצות בחוכמה גבוהה.
נטיה: המתכתיקן יכול לבוא מכל נטייה.
קוביות פגיעה: ק10.
מיומנות מקצוע:
נקודות מיומנות בכל דרגה:

מאפייני מקצוע
שליטה בנשק ושריונות: המתכתיקן שולט בכל כלי הנשק הפשוטים והרגילים ובמגינים. הוא אינו שולט בשריונות כלל.

עור משוריין (י"ד): עם הזמן, המתכתיקן הופך למוגן יותר ויותר בידי מתכת המצפה את בשרו, עבור תוסף שריון 1+ לדרג"ש בדרגה הראשונה. התוסף גדל ב-1 בכל דרגה זוגית (2+ בדרגה 2, 3+ בדרגה 4 וכו').

כשרונות נוספים: בדרגות 1, 5, 10, 15 ו-20, התכתיקן זוכה בכשרון נוסף. כשרון זה חייב לבוא מרשימת כשרונות המתכתיקן, אשר הוא עונה על הדרישות שלהם.

נספח: כשרונות מתכתיקן:

[כשרונות כשרונות כשרונות]

אני היחיד שחושב שזה צריך להיות גזע? (או תת גזע מורחב של גמדים הדומה [באופן ההדגשה] לדרו?)
זה יהיה הרבה יותר שווה בתור גזע, לפחות במתכונת הזו. למרות שהקונספט מתאים למקצוע יוקרה, אז כדאי שתשנה אותו, כי אחרת זה "בחורים מגניבים עם מתכת במקום יד).

המם, הודעה 700!

חזרה