• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע יוקרה:קצין משמר הלפריקונים

פנג הדרואיד

פונדקאי ותיק
במערכה שלי קיים כרך ובו 100000 איש והגזע השולט הוא האלפים. חשבתי ליצור לאלפים בעולם שלי מקצוע יוקרה המציג את השיא של האצילות האלפית. צבא של אלפים טובי לב, נאמנים, ומצויידים היטב בטכנולוגיה-מאגית.
הפלאף בנוי היטב, אבל היכולות שלהם לדעתי חלשות מדי. חשבתי על כמה, ואני צריך עזרה מכם:
אנרגיה טכנומאגית:מדרגה שנייה נעשים כלי הנשק לטווח רחוק של קצין משמר הלפריקונים בנויים וקסומים טוב יותר. הוא יכול בחופשיות להפוך כלי תחמושת כלשהו לקליע של אנרגיה מרוכזת מסוג לבחירתו-חשמל, קור, חומצה או אש.
לוליינות קצונה:קצין משמר הלפריקונים מכיר את הטכניקות של חמיקה מהתקפות טווח רחוק. כאשר הוא מותקף מטווח רחוק הוא ראשי לבצע בדיקת לוליינות נוגדת להתקפה, ואם הבדיקה מצליחה הוא אינו נפגע מההתקפה. אם הבדיקה נכשלת עדיין יש להשוות את תוצאת ההתקפה כנגד דרג"ש קצין המשמר, אך תוסף הזריזות אינו תקף.
סיוף אלפי:מדרגה 4 קצין משמר הלפריקונים מומחה בטכניקות סיוף למטרות הגנה. הוא ראשי לבצע התקפה נוגדת בקפא"פ, ואם יש לו את הכישרון מומחיות אז יש לו תוסף +2. אם ההתקפה הנגדית נכשלת הוא סובל -2 לדרג"ש מול התקפותיו של אותו יריב למשך אותו סיבוב(אני לא סגור לגבי איך פועלת היכולת הזו)
כנפיים:מדרגה 6 מצטייד קצין משמר הלפריקונים בזוג כנפיים המותאמות לו ולו בלבד. הוא יכול לעוף איתן במהירות הגבוהה ב3 מ' ממהירות הבסיס שלו בכושר תמרון ממוצע, ההופך לטוב בדרגה 8 ולמושלם בדרגה 10. ניתן לעוף רק שעה בכל יום, אך ניתן לחלק זמן זה.
כבוד קצונתי:קצין משמר הלפריקונים זוכה בתוסף השווה לדרגתו לבדיקות איום, דיפלומטיה, זיהוי מניע ותרמית המבוצעות כנגד דמויי אדם מכל סוג שהוא.

הערה:המקצוע מבוסס על משמר הלפריקונים שמופיע בסדרת הספרים "ארטמיס פאול"

הערות. הצעות וברכות יתקבלו בברכה

גם אני קראתי את סדרת הספרים ארטמיס פאול. לדעתי המקצוע (החלק ממנו שמוצג כאן) הוא יפה, אבל מפספס חלק מהקטע. לדעתי צריך להוסיף יכולת של משהו כמו:
גישה למחסן הנשק: קצין לפריקוני יכול להשתמש במאגר הנשק העצום של משמר הלפריקונים.
הוא זוכה ביכולת לבחור נשק כלשהו, (אפילו מומצא) ולשלוט בו.
הייתי מחליף את כבוד קצונתי בזה (ברמה גבוהה יותר):
תפקיד של כבוד:
חבר משמר הלפריקונם שהגיע לדרגה (הנס כאן דרגה) זוכה ברשות המשמר להלאים כלי נשק ורכוש. הוא יכול להלאים כל דבר, אם יצליח לשכנע את הממונה עליו שזה נחוץ.
אהמ פולי אהמ

פנג הדרואיד אמר/ה:
לוליינות קצונה:קצין משמר הלפריקונים מכיר את הטכניקות של חמיקה מהתקפות טווח רחוק. כאשר הוא מותקף מטווח רחוק הוא ראשי לבצע בדיקת לוליינות נוגדת להתקפה, ואם הבדיקה מצליחה הוא אינו נפגע מההתקפה. אם הבדיקה נכשלת עדיין יש להשוות את תוצאת ההתקפה כנגד דרג"ש קצין המשמר, אך תוסף הזריזות אינו תקף.
לולינות-קצונה? מה הקשר בין הראשון לשני?

לפריקונים הן אירים קטנים וירוקים, נכון? (צריך להוסף "שדונים" במשפט הזה אבל ככה זה יותר מצחיק).

למה לא לתת להם גישה לציוד ייחודי החל מדרגה ראשונה? הרי הלפריקונים בארטמיס פאול לא יוצרים את הנשק, יש קנטאור בשביל זה, הם סתם לוחמים. [לדוגמה מדי הסוואה ירוקים או קישוט דמוי תלתן שיש לו סיכוי להעניק תוסף מזל 1+ לבדיקות ההתקפה והמיומנות של הלפריקון (או סתם שוריקאן מעוצב), או מתקן דמוי קדרה קטנה דרכו ניתן לשלוח חפצים קטנים (הודעות, מטבעות, בקבוקוני שיקוי, חרב אדירה עורפת 15+ וכו')].

לוליינות קרבית או הגנה אקרובטית נשמעים לי יותר מתאמים מלוליינות קצונה (אלא אם יש לו את היכולת לעלות דרגות באמצעות בדיקת ללויינות מוצלחת).

יש הבדל בין קצינים לפריקונים לסתם לחברי משמר?

.אי מסכים עם שרון ואוגמיוס, צריך לשנות כמה דברים.
פנג הדרואיד: אם תקשיב לעצות ותפתח את המקצוע עם טבלה מסודרת זה יהיה ממש נחמד.

אני חולה על ארטמיס פאול ויש לי את כל הספרים בסדרה (קראתי אותם כמובן) והייתי שמח מאוד לראות מקצוע כמו של הולי שורט :D .

אני לא יודע מה איתכם, אבל בעיני לא מוצא חן מקצוע יוקרה שבעצם הרעיון שלו, המהות שלו, היא "מקבל חפצים בחינם כשהוא עולה דרגות". בשביל זה לא צריך מקצוע, אלא חברות בארגון.
אני מציע לך ליצור לא מקצוע יוקרה, אלא ארגון.

קראתי את הספרים של ארטמיס פול 1-5(גוד דאם איט! זה לא פאול, זה פול! Fowl!) ויש לי כמה הערות:
1. לדעתי, וזו כמובן רק דעתי, המקצוע הזה פשוט לא ילך, לא משנה מה נעשה. העולם של ארטמיס פאול שונה בצורה יותר מדי קיצונית מעולם הD&D הממוצע(אה לה גרייהוק\אבייר טוריל).
2. קצין משמר הלפריקונים זה תואר, לא מקצוע(ואני מתייחס למובן האמיתי של המילה, כClass, ולא התרגום העברי הפוזל שעשו כי לא היתה מילה יותר טובה). אתה לא אמור לקבל שום יכולות מיוחדות כתוצאה מהיותך חבר בכיר במשמר הלפריקונים. אם כבר אז יכולות פלאפיות, כגון כבוד מאזרחי העיר שלך או גישה לארסנל\מאגר מידע של המחלקה. במקסימום אפשר אולי לתת כמה תוספי מיומנויות או כשרונות בונוס. גם זה בהגזמה פרועה.

טוב, הרעיון הוא שכלי הנשק שלהם מתוגברים באנרגיה מאגית שמאפשרת להם להפוך קליעים/חצים לקרני אנרגיה
לגבי "לוליינות קצונה", אפשר לשנות

הנה טבלה ראשונית של המקצוע(שימו לב, ראשונית)
הצלות והתקפות:התקפה טובה, הצלות טובות קשיחות ותגובה
1-חמיקה אקרובטית, כבוד קצונתי
2-אנרגיה טכנומאגית
3-אין
4-סיוף אלפי
5-אין
6-כנפיים
7-אין
8-גישה לאספקה
9-אין
10-קצין של כבוד

גישה לאספקה:קצין משמר הלפריקונים ראשי לספק לעצמו ציוד, כל עוד הוא אחראי לתוצאות השימוש בו. הציוד יילקח ממחסן הנשק של המשמר.
קצין של כבוד:בדרגה זו נעשה קצין משמר הלפריקונים לדמות ציבורית חשובה. הוא ראשי לגייס לעצמו עוזרים פחותי דרגה במקצוע היוקרה כדי שיסיעו לו במשימותיו, הוא מקבל אחריות על קצינים פחותי דרגה, והוא יכול להיות בטוח כי משמר הלפריקונים יספק לו ציוד יחודי בהתאם למשימתו. קצין משמר הלפריקונים יכול לקבל כסף כדי לשכור את שירותיו של וו ג'ן אש אם הוא יוצא ללחום בדרקון לבן, או במגילות קסומות אם בכוונתו לשאת ולתת עם מקדש של ווי ג'אס. הוא יכול להיות בטוח כי יקבל אספקה כמו תחמושת ומנות קרב, ואפילו כלי נשק ושריון באיכות מלאכת מחשבת. הוא זוכה גם לבונוסים משמעותיים יותר:בני ברית הנלחמים לצידו בטווח 6 מ' זוכים בתוסף מוראל +1 להתקפות והצלות, ואפ הם אינם תוהניים או רעים הם זוכים ל+2 לבדיקות אלו.

הצעה לדרישות:
תה"ב:+5
נטייה:שאינה רשע או תוהו
גזע:אלף או חצי אלף
מיומנויות:זיהוי 3 רמות, האזנה 3 רמות, הישרדות 5 רמות, איום 1 רמה, דיפלומטיה 1 רמה
מיוחד:חברות במשמר הלפריקונים

לגבי המשמר אני לא בטוח אם כדאי לעשות מזה ארגון

1)אי אפשר לעשות מקצוע כזה, כי הפלאף של ארטמיס פאול שונה מאוד מהפלאף של עולם המו"ד.
2)אי אפשר לעשות מקצוע כזה, כי זו עבודה, ו(בנתוני מו"ד)חברי המשמר הם לוחמים, סיירים\גששים, מאגים, מומחים (עיין ערך פולי), וכוהנים.
3)קצין זה מעמד.
4)להעביר לפורום משחקי תפקידים או להעביר את זה לפסי מו"ד יותר נורמליים.
5)מי אמר שכל חברי המשמר הם אלפים? יש קנטאור, שדונים, כנראה שננסים, אולי גם גרמלינים, ואלפים!

andre-la-mosia אמר/ה:
אתה טועה פלאפוי

Tall Tales of the Wee Folk

עמוד 29 יש Leprechaun כדמות
אבל המקצוע הזה מיועד לאלפים, כך שעדיין - אין קשר ללפרקונים.
ולמה להיות קשה? ברור שהוא לקח את השם מארטמיס פאול, שם כן היו לפרקונים בשפע. אני גם בספק אם פנג בכלל מכיר את הספר שאתה מדבר עליו (לא שאני מכיר..).

נרוביאן - יש מקצועות שמקבלים חפצים, אבל זה לא עיקרם. אתה צודק.

לגבי המקצוע עצמו - למה שזה לא יהיה 5 דרגות? בין כו וכו אין לך בשבילו יכולת כל דרגה שנייה. אני גם לא רואה סיבה שהוא ייקח את המקצוע הזה בדרגה 5 - קצונה זה דבר גבוה ועם הרבה כבוד, אני חושב שראוי שהוא יוכל להתקדם במקצוע אחרי דרגה 8.
ודרישה לנקודה 1 במיומנות היא כמעט וחסרת משמעות. אני ממליץ שתעלה את הרף.

עריכה: אגב, אני ממליץ להסתכל על מצביא הדרקון הסגול בשלם ללוחמה, כדי לראות מקצוע יוקרה שמוקדש למישהו בדרגה גבוהה בצבא או ארגון מלחמתי כלשהו.

1. לא רצוי לבנות מקצועה יוקרה שהשורה התחתונה שלו היא חבר בארגון של סיירים מאומנים מגניב עם רובי לייזר
2. ארטמיס פאול(זה תורגם ככה למי שהתלונן ע"י מתרגמים הרבה יותר מבינים ומקצוענים מאיתנו... אז מי שלא אמר שידע שהמתרגמים מקצועים, הוא לא) אינו מתאים בגרוש לשיתת מו"ד כי הרעיון שלו זה בכלל פנטזיה שמתרחשת מתחת לאף של העולם האמיתי, וענין בעיתי הוא שהפלאפ של המקצועה הוא "לדאוג שאנשי הבוץ לא יגלו את כיומם". דבר בדורש מערכה מיוחדת בישביל הסיפור הזה.
3. אין שום דבר שמונע מדמות בדרגה 2 לקחת את המקצוע יוקרה הזה.

forte אמר/ה:
1. לא רצוי לבנות מקצועה יוקרה שהשורה התחתונה שלו היא חבר בארגון של סיירים מאומנים מגניב עם רובי לייזר
2. ארטמיס פאול(זה תורגם ככה למי שהתלונן ע"י מתרגמים הרבה יותר מבינים ומקצוענים מאיתנו... אז מי שלא אמר שידע שהמתרגמים מקצועים, הוא לא) אינו מתאים בגרוש לשיתת מו"ד כי הרעיון שלו זה בכלל פנטזיה שמתרחשת מתחת לאף של העולם האמיתי, וענין בעיתי הוא שהפלאפ של המקצועה הוא "לדאוג שאנשי הבוץ לא יגלו את כיומם". דבר בדורש מערכה מיוחדת בישביל הסיפור הזה.
3. אין שום דבר שמונע מדמות בדרגה 2 לקחת את המקצוע יוקרה הזה.
תה"ב +5 מצלצל לך משהו?

חזרה