• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

רעיוןבסיסי(די גמור)-עיר חדשה:העיר הנודדת של גורטן

הערות לפני הכל:
א)מתאים למערכות סטים פאנק\מפותחות טכנולוגית\בעלות קסם חזק אבל פחות מומלץ.
אני אישית משחק בdragon mech אז בניתי את העיר בעיקר לשם.
ב)נכון שזאת עיר קצת שונה במבנה אבל זאת עיר לכל דבר,אין להתלונן על זה שהיא קטנה מידי וכאלה,אפשר להציע בשקט ולא בעצבנות .
ג)בכול זאת אני אשמח להערות,כמבן כמה שיותר טובות... :D

מדינה:אין,נודדת
אוכלוסיה:481
גזעים:40% גמדים,30% ננסים,25% בני אדם, ,5% חצי אלפים
דת:אין רשמית
פרנסה עיקרית:ביזה,הנדסה
שלטון:סדר נטרלי,דיקטטורה-שליט אחד,הוא קובע את החוקים,העם מצווה את הוראותיו.
ייצוא:נשק,מכונות
ייבוא:מזון,מתכות,חומרי גלם שונים
שפות:סחר,גמדית,ננסית
אנשים חשובים:גורטן זקן-ברזל,5 הקפטנים
סמל:אין
מראה חיצוני: העיר הנודדת של גורטן לא מחוברת לקרקע,היא אפילו קצת רחוקה ממנה.
העיר מורכבת מ33 מבנים שונים-צפלינים שונים,המחוברים יחדיו בגשרי עץ כדי לאשפר מעבר נח בין ספינה לספינה.
על כל צפלין כ15 אנשים ועל צפלין מיוחד רק 1.
לרוב הצפלין החיצוניים במערך התזוזה שלהם יש תותחי קרב על הסיפון ולאלה שלא יש בליסטראות גדולות שעושות נזק דומה.

גורטן זקן-ברזל הוא גמד שנולד למשפחת אצולה גמדית,שהתפרקה עקב השמדת העיר ע"י (אצלי במערכה זה דרקוני ירח ושאר יצורים זדוניים משם),רעידת אדמה חזקה ואחרי זה פלישה של (השלם יצור שמתאים לך).
גורטן ברח עם אביו בספינת אוויר עם עוד כמה משרתים והשאיר את שאר משפחתו למות שם,לגורטן זה לא היה קשה,כבר מגיל צעיר היה ידוע באהבתו לכסף ובתור בן אצולה גם לא למד לאהוב את משפחתו כל כך.
לאחר כמה שנים אביו נפתר והכסף נשאר לגורטן,שקנה איתו צי מכובד של צפלינים כדי להשלים אותו לצי של כ20 ספינות.
גורטן מכר מקומות על הספינות שלו לאנשים בעלי כסף שרצו להסתתר מהתופת שהייתה על האדמה(במערכה שלי העולם די הושמד).
גורטן מינה תחתיו 5 אנשים שמכונים קפטנים שיעבדו מתחתיו שכל אחד יפקד על תפקיד אחר:אספקה,כלכלה,אזרחי,בטחוני,טכני(מצב הספינות).
כל קפטן מינה שלושה רב-קצינים שהם מפקדי העבודה בשטח כמו הובלת פלוגה בקרב וכאלה.
גורטן ששם לב שמצבו הכלכלי יוד החליט לנסות דרך חדשה,פיראטיות-הוא היה משתלט על ספינות אחרות עד ששלט על צי של 30 ספינות,מאז הוא התחיל לשלוח את "המתעופפים של גורטן" היחידה המיוחדת של העיר-אנשים שאומנו לצנוח מהספינות ולעשות פשיטות על ערים.
עכשיו גורטן משיט את הספינות שלו למקומות חדשים שלא היה בהם ופושט על ערים שעובר דרכם,ומגיל את הצי שלו.
למרות שהמשטר של גורטן הוא דיקטטורה הוא גמד נחמד שתומך בתושביו ויודע שבלעדיהם לא יוכל לנהל את העסק שלו כראוי,כמובן שמי שיתנגד לשלטונו ביותר מדיבורים,הוא ישתמש בכוחו כדי לעצור אותו.
גורטן גם מעדיף לקרוא לעצמו צ'יף ולא שליט\אדון\דיקטטור.

משטר כאוטי אינו יכול להיות דיקטטורה, זו סתירה עצמית. מקסימום ניטראלי, ובעדיפות סדר.
אומנם לא קראתי את זה לעומק, אבל ברפרוף זה נראה מגניב פצצות. דווקא נשמע מה זה מתאים לעיר מעופפת של פיראטים מעופפים... :lol:

prince of death אמר/ה:
ברכותיי :clap: ....
הערות:
1) אני חושב שכדאי להוסיף יותר ננסים. לא יודע למה..., פשוט יותר מתאים להם טכנולוגיה וכו'... :confused:
2) אני חושב שאולי תשים בתור דת את אל הדרכים, פארלנגאהן.
3) קצת יותר מידי אנשים בישביל 33 ביניים..., לא?

1)זה לא קשור אצלי הם מפותחים טכנולוגית באותה מידה,מה גם שזה לא קשור,תרצה להשתמש בעיר מצידי תשנה את המספר.
2)לא,גורטן לא דתי ולא מאמין בשום אל,הוא מאמין במזל של עצמו וביכולת שלו ובגלל זה לעיר אין שום דת רשמית.
3)לא,על כל צפילן 15 אנשים,אולי קצת צפוף אבל שווה את זה :p

הוא משחק בעולם של dragon mech, אין שם את הדת הזאתי וגם אם היה לא כל כך מתאים לי פיראטים שסוגדים לפארלנגאהן (אחרי הכל הם פיראטים)
בעולם ההוא הטכנולוגיה מפותחת אצל כל הגזעים, אין העדפה לננסים (אאל"ט הגמדים הם אלו המפותחים טכנולוגית יותר)

האמת דווקא אצלי פיראטים ופארלנגהן הולכים טוב ביחד.
ועכשיו ניטפוק שאני תמיד חייב לתקוע (ובד"כ קיים בכל עיר שמפרסמים): למה יש מעט חצי אלפים, אך אין בכלל אלפים?

נ"ב
מה זה ניטפוק בכלל?

הערות לפני הכל:
א)מתאים למערכות סטים פאנק\מפותחות טכנולוגית\בעלות קסם חזק אבל פחות מומלץ.
אני אישית משחק בdragon mech אז בניתי את העיר בעיקר לשם.
ב)נכון שזאת עיר קצת שונה במבנה אבל זאת עיר לכל דבר,אין להתלונן על זה שהיא קטנה מידי וכאלה,אפשר להציע בשקט ולא בעצבנות .
ג)בכול זאת אני אשמח להערות,כמבן כמה שיותר טובות...

מדינה:אין,נודדת
אוכלוסיה:481
גזעים:41% גמדים,31% ננסים,25% בני אדם, ,2% חצי אלפים
דת:אין רשמית
פרנסה עיקרית:ביזה,הנדסה
שלטון:סדר נטרלי,דיקטטורה-שליט אחד,הוא קובע את החוקים,העם מצווה את הוראותיו.
ייצוא:נשק,מכונות
ייבוא:מזון,מתכות,חומרי גלם שונים
שפות:סחר,גמדית,ננסית
אנשים חשובים:גורטן זקן-ברזל,5 הקפטנים
סמל:אין
מראה חיצוני: העיר הנודדת של גורטן לא מחוברת לקרקע,היא אפילו קצת רחוקה ממנה.
העיר מורכבת מ33 מבנים שונים-צפלינים שונים,המחוברים יחדיו בגשרי עץ כדי לאשפר מעבר נח בין ספינה לספינה.
על כל צפלין כ15 אנשים ועל צפלין מיוחד רק 1.
לרוב הצפלין החיצוניים במערך התזוזה שלהם יש תותחי קרב על הסיפון ולאלה שלא יש בליסטראות גדולות שעושות נזק דומה.

גורטן זקן-ברזל הוא גמד שנולד למשפחת אצולה גמדית,שהתפרקה עקב השמדת העיר ע"י (אצלי במערכה זה דרקוני ירח ושאר יצורים זדוניים משם),רעידת אדמה חזקה ואחרי זה פלישה של (השלם יצור שמתאים לך).
גורטן ברח עם אביו בספינת אוויר עם עוד כמה משרתים והשאיר את שאר משפחתו למות שם,לגורטן זה לא היה קשה,כבר מגיל צעיר היה ידוע באהבתו לכסף ובתור בן אצולה גם לא למד לאהוב את משפחתו כל כך.
לאחר כמה שנים אביו נפתר והכסף נשאר לגורטן,שקנה איתו צי מכובד של צפלינים כדי להשלים אותו לצי של כ20 ספינות.
גורטן מכר מקומות על הספינות שלו לאנשים בעלי כסף שרצו להסתתר מהתופת שהייתה על האדמה(במערכה שלי העולם די הושמד).
גורטן מינה תחתיו 5 אנשים שמכונים קפטנים שיעבדו מתחתיו שכל אחד יפקד על תפקיד אחר:אספקה,כלכלה,אזרחי,בטחוני,טכני(מצב הספינות).
כל קפטן מינה שלושה רב-קצינים שהם מפקדי העבודה בשטח כמו הובלת פלוגה בקרב וכאלה.
גורטן ששם לב שמצבו הכלכלי יוד החליט לנסות דרך חדשה,פיראטיות-הוא היה משתלט על ספינות אחרות עד ששלט על צי של 30 ספינות,מאז הוא התחיל לשלוח את "המתעופפים של גורטן" היחידה המיוחדת של העיר-אנשים שאומנו לצנוח מהספינות ולעשות פשיטות על ערים.
עכשיו גורטן משיט את הספינות שלו למקומות חדשים שלא היה בהם ופושט על ערים שעובר דרכם,ומגיל את הצי שלו.
למרות שהמשטר של גורטן הוא דיקטטורה הוא גמד נחמד שתומך בתושביו ויודע שבלעדיהם לא יוכל לנהל את העסק שלו כראוי,כמובן שמי שיתנגד לשלטונו ביותר מדיבורים,הוא ישתמש בכוחו כדי לעצור אותו.
גורטן גם מעדיף לקרוא לעצמו צ'יף ולא שליט\אדון\דיקטטור.

האם אני מזהה משהו שאני יכול להאשים אותך עליו בגניבה ספרותית?
אתה מאוד התלהבת מויוה פיראטה, וזה נראה לא כל כך מקרי ששבוע אחרי ההתחלה אתה מוציא דיון ברעיון מאוד מאוד מאוד דומה.

אם אני צודק, אני דורש שתוסיף את שמי בקרדיט מתחת להודעה.
אני לא אתן שאתה תקבל כבוד על רעיון שלי. סליחה.

למי שמגיע הכבוד וא/או הקרדיט- כל הכבוד. רעיון מאוד יפה, מה גם שאפשר לפתחו עוד קצת. אני בכל מקרה אהבתי.

הייתי שמח אם תוכל להרחיב על הנושאים הבאים, משום שאני מוצא אותם די מעניינים:

* בהנחה והעיר מונה גם ילדים וגם נשים וטף- איך אולוסיה כה קטנה מצליחה לאיים בפיראטיות על ערים אחרות בעלות (אני מאמין) חיל משמר גדול בהרבה? אפשר לפתח כאן טקטיקות נחמדות, אבל בכל מקרה דרוש כאן הסבר.

* מהי מהירות העיר הנודדת? והאם היא נשארת במקום מסוים לפעמים?

* מה גודל כל צ'פלין ומה הוא מכיל?

* אני מניח שהעיר רחוקה מלהוות משק אוטורקי לעצמה (בשל גודלה הקטן יחסית). אם כך, העיר תלויה בפשיטות על ערים אחרו. מהי התכיפות של הפשיטות הללו?

וורלדאנדר-לא,ואם זה נראה לך ככה אז לא יודע,הדבר היחידי שאני זוכר מהעולם שלך זה השיש בו ספינות אוויר.
כמו שאמרתי הרעיון שלי מבוסס על העולם dragonmech,ומתאים לשם.
מצד שני לא קראתי את ההרפתקה שלך ויכול להיות ששם מוזכרת עיר כזאת?
עם כן אז זה צירוף מקרים מעצבן,באמת שאין לי סיבה לגנוב ממך.
ואם אתה מתכוון בקשר לזה שאצלך הם כמו פיראטים אז אני אגיד שבהתחלה העיר הייתה אמורה להיות רגילה אבל כשחשבתי על מקורות פרנסה גיליתי שקצת קשה להתפרנס בעיר כזאת אז חשבתי על הרעיון שהם יהיו פיראטים.

נ.ב אני רק יכול לשבח אותך על זה שאתה משחק בסטים פאנק

מיכאל,כי להעתיק זה לא בסטייל שלי

מה זה צ'פלין? לא קוראים לזה צפלין?

בכל מקרה שניכם - קראתי קצת על ההרפתקה של וורלדאנדר, ואין שם ממש עיר של ספינות אוויר. זה מושג די נפוץ בעולמות סטים פאנק, ואי אפשר להתחיל להאשים כל מי שאי פעם יצר עולם סטים פאנק שהוא גנב את הרעיונות שלך - כי כולם בעלי אותם מאפיינים. כפי שצויין כאן, זה לבטח צירוף מקרים ותו לא.

מצד שני, וורלדאנדר, אני יכול לראות דרך שאתה תוכל לנצל זאת לטובתך: למה לא להשתמש בעיר המאוד מרשימה הזאת בהרפתקה שלך? אני בטוח שזה מאוד יוסיף למשחק (לא יודע מה מתרחש שם בפרטים, אבל עיר של ספינות אוויר מחוברות זה תמיד מגניב ^^).

בארני אמר/ה:
למי שמגיע הכבוד וא/או הקרדיט- כל הכבוד. רעיון מאוד יפה, מה גם שאפשר לפתחו עוד קצת. אני בכל מקרה אהבתי.

הייתי שמח אם תוכל להרחיב על הנושאים הבאים, משום שאני מוצא אותם די מעניינים:

* בהנחה והעיר מונה גם ילדים וגם נשים וטף- איך אולוסיה כה קטנה מצליחה לאיים בפיראטיות על ערים אחרות בעלות (אני מאמין) חיל משמר גדול בהרבה? אפשר לפתח כאן טקטיקות נחמדות, אבל בכל מקרה דרוש כאן הסבר.

* מהי מהירות העיר הנודדת? והאם היא נשארת במקום מסוים לפעמים?

* מה גודל כל צ'פלין ומה הוא מכיל?

* אני מניח שהעיר רחוקה מלהוות משק אוטורקי לעצמה (בשל גודלה הקטן יחסית). אם כך, העיר תלויה בפשיטות על ערים אחרו. מהי התכיפות של הפשיטות הללו?

מצטער שלא עניתי על זה בהודעה הקודמת,לא שמתי לב אז:
*היחידה המיוחדת שלה:"המתעופפים של גורטן",פלוגה של בערך 40 אנשים,אבל מוכשרים ביותר,הצבא לא שומר על בנקים ובנק בלילה זה לא אתגר גדול ביותר לאנשים האלו.
*למען האמת אין לי מושג בקשר למהירות של צפלינים,אבל הם זזים די מהר לא? :D ,כן היא עוצרת לפעמים לצרכים כאלו ואחרים אבל להישאר במקום קבוע להרבה זמן לא,בכל זאת לא ממש אוהבים אותה.
* הצפלינים מכילים כ15 אנשים,לא כתבתי את זה כבר?...,וציוד כמו תותחים,מיטות ושאר דברים,מידה מדויקת אני לר רוצה ממש לתת כדי שזה לא יתפקשש לי אז אני אגיד שיש מקום אבל לא ממש הרבה,די צפוף שם.
*אין תכיפות יש 2 סיבות שיכולות לגרום להתקפה:
1)צורך באספקה וכסף
2)כיף,פיראטים עושים את זה למען הריגוש שלהם,אז הרבה פעמים גם אם זה לא דחוף הם תוקפים.
וכמובן יריבים יותר קטנים מהם,שאותם הם תוקפים תמיד.

לאון-מורידים ספינה שתאסוף אותם\הם עולים על גג ואז מורידים סולם(ידעתי שישאלו את זה).

רעיון מאוד נחמד אבל העיר הרבה יותר מדי קטנה.חישוב פשוט:
1 גורטן זקן ברזל+5 קפטנים+15 עוזרים לקפטנים+40 צנחנים=61

61 אנשים שאינם אזרחים בעיר של 485 אנשים זה די מלא!!!!!לפי דעתי עדיף שתעשה את זה כך:
אוכלוסייה:1251
צפלינים:50
שטח כל צפלין:250 מ"ר
אז יוצא שעל כל צפלין יש 25 איש בממוצע ועל אחד מהם אחד.
כל העיר היא 12.5 קמ"ר וזה כמו ישוב.ככה זה גם מספק שרותים כמו מכולת או כדומה

לי דווקא נראה יותר הגיוני ש70% מהעיר יהיו אזרחים בוגרים וכשירים (ומי אמר שה61 האלו אינם אזרחים? אם כבר הם יותר אזרחים מהאחרים, כי הם תורמים יותר וגם מפקדים על השאר). לדעתי צריך לפתח את הרעיון של עיר פיראטים, שלא מקבלים לתוכה כל אחד. ילדים, נשים, זקנים ושאר משרתים צריכים להיות שם די במקרה, או רק כאשר ממש צריך כאלו (טבחים, מנקי מרצפות..).

חזרה