• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ש: כיוון

BeastMaster

פונדקאי מהשורה
היי רציתי לדעת עם יש חוק מיוחד או כשרון של כיוון לאיבר מסוים בגוף כמו שיסוף גרון כי אני לא אצטרך לשסף את הגרון של אדם עד שהוא יאבד את כל הנק"פ נכון?
בבקשה תענו לי על זה כי זה ממש חשוב לי

יש איזה כישרון מהמדריך ללוחמה. נראה לי שקוראים לו שיסוע עורקים. או משהו כזה. כשאתה מצליח בהתקפת פתע זה עושה בכל סיבוב לאחר מכן עוד X נזק לפגוע. לא זוכר כמה.

אבל סה"כ כבר דיברו על זה הרבה בכל מני עצים. תחפש, בטוח מישהו נתן לזה חוקי בית או משהו כזה.

איתמר

קוולנה אמר/ה:
יש איזה כישרון מהמדריך ללוחמה. נראה לי שקוראים לו שיסוע עורקים. או משהו כזה. כשאתה מצליח בהתקפת פתע זה עושה בכל סיבוב לאחר מכן עוד X נזק לפגוע. לא זוכר כמה.

אבל סה"כ כבר דיברו על זה הרבה בכל מני עצים. תחפש, בטוח מישהו נתן לזה חוקי בית או משהו כזה.

איתמר
אתה מתכוון לחיתוך מיתר הברך?

קוולנה אמר/ה:

איתמר

יש כשרון בשם "מכת עורקים" שגורם לפצעים שמדממים כל סיבוב, על כל ק6 מהנזק של התקפת פתע עליו מוותרים המכה גורמת דימום בסך נק"פ אחד נוסף.

שרון אמר/ה:
קוולנה אמר/ה:

איתמר

יש כשרון בשם "מכת עורקים" שגורם לפצעים שמדממים כל סיבוב, על כל ק6 מהנזק של התקפת פתע עליו מוותרים המכה גורמת דימום בסך נק"פ אחד נוסף.
לא לא לא ממש לא הבנתה הכישרון מאפשר לוותר רק על 1ק6 1 ביתמורה ל1 נק"פ מידימום אבל אפשר ליתקוף הרבה פעמים עם זה וליגרום הרבה פצעים מדממים שכל אחד גורם 1נק"פ\סיבוב

beast master- אם אתה מחפש כישרון לדמות שתוכל להשתמש באפשרות הזו מתי שתבחר אז אני לא בטוח שקיים כזה אחד (לפחות אני לא יוכל לעזור לך כי אני לא מכיר).
אם אתה מדבר על אירוע או מצב מאוד מסוים ואתה רוצה לדעת כיצד משלבים שיסוף גרון במשחק, אז אפשר לעזור לך עם כמה רעיונות וחוקים אפשריים- רק תגיד אם לזה התכוונת.

רועי הגדול1 אמר/ה:
שרון אמר/ה:
קוולנה אמר/ה:

איתמר

לא לא לא ממש לא הבנתה הכישרון מאפשר לוותר רק על 1ק6 1 ביתמורה ל1 נק"פ מידימום אבל אפשר ליתקוף הרבה פעמים עם זה וליגרום הרבה פצעים מדממים שכל אחד גורם 1נק"פ\סיבוב
אני מצטער מאוד רועי, אך אתה הוא זה שטועה במקרה זה. אני מציע לך לבדוק שנית במש"ל.

אני כמעט בטוח שיש חוק כזה שאם דמות רוצה לכוון לאיזור מסוים בגוף כמו הצוואר ראש או כול מקום פגיע אחר אז היא יכולה לעשות את זה אבל אם מחסר של 8- להתקפה

עוזבים את זה, זה סתם מסבך דברים.. זה לא משתלב טוב במכניקה או לא נחוץ. אם במקרה שחקן צריך לכוון ליד של מישהו כדי לרום לו להפיל את החרב שהוא אוחז, אז פשוט תן ליד מתאם גודל ותחשיב את זה כהתקפה רגילה או משהו כזה.. זה מקרים חריגים שלא שווה לדעתי לתת להם מכניקה מסובכת מידי

בבטן: הדמות מתייסרת מכאבים ולא יכולה לקום מהרצה ( היא שוכבת).
בתחול: אותו דבר
בכבד: אותו דבר
ובכל שאר אזור הבטן והחזה זה אותו דבר חוץ מ...
ריאות: הדמת מאבדת נק"פ עד שמישהו מרפא אותה (מרפא או לחש)
לב: גם
בכתף: כמו ביד
המפשעה: לדמות קשה ללכת והיא לא תוכל להביא ילדים לעולם.
בעין: הדמות מתעוורת
עוד משהו? :eek:rcoops: :mad:

ומה כל מקה תגרום להשפעה כזאת? כל אויב שבה אחרי חצי סיבוב יהיה ערימה מייבבת של עצמות ועור ולמה פגיעה בתחול או הכבד גורמת כמו בבטן תחול וכבד הם אזורים חשובים הרבה יותר,ומה עם שבירת עצמות? ובמוח? ובלב? איך קובעים עם זה גורם למוות? ומה עם חוקי דימום? ומחסרים לגבי פצעים? בקיצור מו"ד היא שיטה לא הגיונית

the Nerubian אמר/ה:
אתם פשוט מתעקשים, מה? אתם סתם מסבכים את המשחק.

בואו נפנה רגע לכיוון אחר- כשאתם משחקים במשחקי פעולה במחשב, זה באמת משנה באיזו נקודה בגוף פגעתם ביריב, מלבד הראש?

GTA וויסיטי זה משחק פעולה? כי אם אתה יורה למישהו ברגל, אתה לא יכול להרוג אותו, ואתה לפעמים חייב לירות פעמיים בבטן, ורק פעם אחת בראש... ואני כמעט בטוח שיש משחקים יותר טובים במכאניקה של זה.

אבל זה ככה גם ברוב משחקי התפקידים המצליחים, כגון עולם האפלה, הגלגל הבוער ואקזלטד.

חזרה