• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טבעת המושפעת על ידי הכח (מלחמת נכוכבים גולש למו"ד)

קוולנה

פונדקאי ותיק
לטבעת עוד אין שם. אתם מוזמנים להוסיף הערות והצעות לשיפור.
טבעת הגנה – יכולות ג'די
זוהי בעצם טבעת הגנה +3. מה שמיוחד בה זאת היכולת שלה בטלקנזיס. בדומה ללחש יד מאגית וללחשי טלקנזיס אחרים אך בעוצמה גדולה בהרבה. הטבעת יוצרת הילה קסומה ובלתי נראת סביב העונד אותה. הילה זו היא הילת הגנה (+3 דרג"ש), אך בניגוד ללחש שריון-מאגי/מגן וליכולת הרגילה של טבעות הגנה, ההילה הזו יוצרת דחף והדף עד למרחק של 6 מטרים(חרוט, לא רדיוס) (+1 מטר על כל 3 דרגות-המטיל של העונד). עונד הטבעת יכול להשתמש ביכולת זה כמגע וכך להזיז חפצים (עד 30 ליטר [על כל 3 דרגות מטיל של העונד], ללא הגבלת משקל). אפשר להשתמש ביכולת המגע הזו כהתקפת מגע, או להשתמש בדחף כדי לקפוץ לגבהים. שימוש נפוץ יותר הוא כדי להעיף אויבים, כמו בהתקפת התנפלות אך מטווח רחוק. בשביל לעשות את זה האויב חייב להיות בטווח של ההילה. אפשר להשתמש בהילה על נשק קפא"פ שאוחז עונד הטבעת. הנשק הופך אוטומטית לנשק מוחץ (החוד שלו כלל לא פוגע) ומקבל +1 לנזק ולהתקפה. כפי שניתן לראות ההילה היא דינמית מאוד. היא נשלטת על ידי עונד הטבעת והוא בוחר מתי, וכיצד להפעיל אותה בעזרת כוח המחשבה בלבד.
הטבעת לא פועלת סתם כך. היא לוקחת את האנרגיה שלה מן הכוח שבאויר ובעולם (The Force). אך לטבעת יכולת מוגבלת של שימוש בכוח ו"איחסונו". ניתן להשתמש בה לא יותר משעה ברציפות. כדי להשתמש בה עוד יש לחקות עוד שעה נוספת כדי ש"יתמלא המטען" שלה. אם יחקה העונד יותר משעה הוא לא יוכל להשתמש בטבעת לאורך יותר זמן. יכולת "הטעינה" שלה מוגבלת לשעה בלבד. במשך יום שלם ניתן להשתמש בכוחה של הטבעת כמה שרוצים, מלבד מה שנ"ל.
חוקים נוספים – מישורים
הכוח אינו שווה בכל המישורים ולכן ישנם חוקים נוספים לגבי כמה מישורים שונים:
- במישור האתרי, בניגוד למישור החומרי, הכוח חסר כל משקל (פיזי, רוחני, אנרגתי ונפשי) ולכן אפשר להשתמש בטבעת לזמן בלתי מוגבל וברציפות.
- במישור האנרגיה השלילית אי אפשר להשתמש בטבעת מכיוון שהכח לא שורר שם.
- במישור הגהנום הכוח הוא שלילי ולכן הטבעת כלל לא יכולה להתגשם שם. ברגע שתכנס הטבעת לשם היא תושמד והעונד שלה עלול למות (להחלטת השה"מ).

מחיר: 50,000 פ"ז. ניתן לקנות את זה רק בהזמנה פרטית מאמן ששולט בכוח.

כתבת בהרבה מקומות טלפורציה, בעוד אתה מתכוון לטלקנזיס (טלפורציה זה בכלל שיגור ממקום למקום).

אהבתי את הרעיון, אבל לדעתי זה יותר מתאים ללחש מכשף\אשף (או יכולת של אומן היד הנעלמה) מאשר לטבעת (למה דווקא טבעת הגנה? עם הלחש, אפשר לעשותטבעת של כוח עם מטענים ללחש הכוח, ללחש טלקנזיס, ואינסוף שימושים ללחש יד מאגית)

זה סבבה, רק כמה דברים:
1. בקשר לדחוף אויבים, הטבעת עצמה עושה את זה, או שזה מאפשר לך לבצע bull's rush לטווח?
2. בקשר לתוסף לנשק, האם זה עושה stacking עם בונוסים קיימים או לא?
3. ושוב, מחיר. זה חשוב מאוד להתאים יכולות למחיר.

דרקנס (משהו כאן לא בסדר, אני לא מצליח לצטט אותך): אתה צודק לגבי הטלפורציה, התבלבלתי ושיניתי את זה.
הקט של הטבעת הוא לא בהכרח להיות עם היכולות האלו שנובעות מקסם רגיל, או להיות טבעת (זה יכול להיות גם עגיל). היא פועלת מ"הכוח" ולא מקסם רגיל. לכן הוספתי עליה כמה חוקים מיוחדים לגבי מישורים, ולכן יכולת ההזזה שלה לא מוגבלת במשקל (כמו רוב הקסמים הדומים במו"ד) אלא בנפח - ובסרטי מלחמת הכוכבים הם מזכירים את זה כמה פעמים שהמשקל לא קובע, הם גם מזכירים שגם הגודל לא קובע ולכן הוספתי את יכולת השיפור לפי רמת המטיל, יענו ככל שהוא יותר מתקדם הוא יכול יותר להתמקד בזה. הטבעת יכולה לתת את כל הכוח שבעולם אבל במשתמש בה לא יוכל לנצל אותו עד סופו.

The oldman אמר/ה:
זה סבבה, רק כמה דברים:
1. בקשר לדחוף אויבים, הטבעת עצמה עושה את זה, או שזה מאפשר לך לבצע bull's rush לטווח?
2. בקשר לתוסף לנשק, האם זה עושה stacking עם בונוסים קיימים או לא?
3. ושוב, מחיר. זה חשוב מאוד להתאים יכולות למחיר.

(פה הציטוט דווקא עובד), לגבי ההתנפלות (bull rush): כן, זה התנפלות מטווח רחוק. כמובן שאי אפשר להתנפל על מישהו בטווח שיותר גדול מטווח ההילה. וכאן מגבלות הנפח פחות משפיעות מכייון שנגיד ותדחוף מטווח רחוק יצור של 90 ליטר (LOL) ואתה מסוגל להזיז רק 30 ליטר, אז ה30 האלו הרי מחוברים ליצור. כך שהוא יאלץ לההדף כולו ולא רק הראש שלו או הבטן.
מס'תומרת stacking?

לא כל לחש פועל על בסיס קסם רגיל... לדוגמא, יש לחשים שמשתמשים באנרגיית צל, ולכן הם יהיו חזקים יותר במישור הצל... או לחשי שוגנג'ה של אש, שיהיו חזקים בהרבה שמישורי האש, ובחלקים ממישורי הגהנום והשאול (לפחות בעולמי, שם רוב המישורים האלו מלאים בבריכות לבה, הרי געש, שדות-אש ועוד).

darknes אמר/ה:
לא כל לחש פועל על בסיס קסם רגיל... לדוגמא, יש לחשים שמשתמשים באנרגיית צל, ולכן הם יהיו חזקים יותר במישור הצל... או לחשי שוגנג'ה של אש, שיהיו חזקים בהרבה שמישורי האש, ובחלקים ממישורי הגהנום והשאול (לפחות בעולמי, שם רוב המישורים האלו מלאים בבריכות לבה, הרי געש, שדות-אש ועוד).
סבבה. אז הכוח הוא סוג נוסף של קסם... אבל לא ממש קסם...

לגבי מחיר: ההטבעת לא ניתנת למכירה בחנויות של חפצי קסם (בהנחה שיש לכם כמה כאלו בעולמכם), אפשר להכין אותה ואפשר לקנות אותה בהזמנה מיוחדת מהאמן שהכין אותה. מי שיוצר אותה צריך לדעת לשלוט בכוח (אני עוד יחשוב על זה) ויש מהטבעות האלו מעט מאוד. אני אתן מחיר רק בשביל לחשב עלויות יצור: ממממ.... אני חושב שמשהו כמו 50KGP. אין שום תחרות על מחירה של כאלו ולכן כל אמן והמחיר שלו.

1. אמ, ליטר זה יחידת נפח לא משקל. אני מניח שהתכוונת לק"ג.
2. stacking, כלומר תוספים מצטברים. אם יש לי חרב 2+, היא הופכת ל +3 או רק הבונוס הגבוה קובע?
3. בקשר לכוחות המיוחדים שפועלים רק שעה, הכוונה היא גם לתוסף דרג"ש? זה מחליש אותו מאוד מאוד לעומת טבעת הגנה רגילה.
4. אפשר להוסיף גם משהו בסיגנון שמי שיודע להשתמש בכוח יכול לתעל אותה כדי להגביר את לחשי הריפוי שלו ב-3 נק"פ.

The oldman אמר/ה:
1. אמ, ליטר זה יחידת נפח לא משקל. אני מניח שהתכוונת לק"ג.
2. stacking, כלומר תוספים מצטברים. אם יש לי חרב 2+, היא הופכת ל +3 או רק הבונוס הגבוה קובע?
3. בקשר לכוחות המיוחדים שפועלים רק שעה, הכוונה היא גם לתוסף דרג"ש? זה מחליש אותו מאוד מאוד לעומת טבעת הגנה רגילה.
4. אפשר להוסיף גם משהו בסיגנון שמי שיודע להשתמש בכוח יכול לתעל אותה כדי להגביר את לחשי הריפוי שלו ב-3 נק"פ.
1. אני יודע, אתכוונתי לליטרים ולא לק"ג.
2. זה תוספים מצטברים.
3. ממ. כדאי לחשוב על זה. מבחינת מה שכתבתי למעלה אז הדרג"ש נובע מההילה - יענו רק שעה ביום. אבל זה טפשי וחלוש. ממ. תוסף הדרג"ש נשאר כל עוד העונד עונד את הטבעת. רק שההילה חלשה יותר ונותנת +3 לדרג"ש (כרגיל). כשההילה מופעלת הדרג"ש עולה בעוד 2 נקודות. אני עוד יוסיף את זה לפרטים המלאים לפני שתגידו אם זה בסדר.
4.לא זכור לי שג'דיי-נייטס יכולים להתרפא במהירות. אם מוסיפים את זה אז כבר צריך לכתוב חוקים מלאים בשביל הכוח בנפרד. ואז אנחנו כבר גולשים יותר מדי לתוך חוקים קיימים (StarWars D20).

תודה

לא זכור לי שג'דיי-נייטס יכולים להתרפא במהירות
פשוט אין באמת איך להראות את זה בסרטים. בתור התחלה, יש קטע בתקווה חדשה שאובי ואן בברור מרפא את לוק.
אחר כך אפשר כבר לשער שלוק מראה סימנים של ריפוי מואץ כל פעם שהוא מתפוצץ בסיטואציה כזאת או אחרת.

סבבה שיהיה סמ"ק.
לגבי המרפא. כמו שאמרתי קודם, אי אפשר להכניס לעולם מערכה של מו"ד אנשים בעלי יכולת לשלוט בכוח. אחרת אנחנו כבר יכולים לשחק בstarwars d20. לכן עדיף לתת לטבעת יכולת ריפוי. יענו שבמקום להתרפא 1נק"פ לדרגה במקרים מסוימים אפשר לעשות את זה 2 נק"פ לדרגה. פי שתיים. בלי שום קשר לעונד.
ובאותו עניין הכוח בעולם של מו"ד: אמרתי קודם שרק אנשים ששולטים בכוח יכולים ליצור את הטבעת. זאת בעיה, שוב פעם מאותה הסיבה של חדירת החוקים של S.W-D20 אני מבטל את זה ואני צריך רעיון אחר, איך מייצרים את הטבעת. ומי מיצר אותה. אולי כן משהו שקשור למישורים אחרים (Mt.doom). :) .

איתמר

הכוח ממש לא דומה לפסיונים. הכוח הוא אנרגיה שנמצאת בכל מקום בכל זמן, ואילו לפסינונים יש יכולות פנימיות להשתמש בקסם מסוג כלשהו... לא הבנתי את הקשר...

אתה לא מבין את ההקשר כי, כנראה, אתה טיפה צר אופקים. וסליחה על הביטוי.
הכוח, לא משנה מאיפה הוא מגיע, מופיע בדיוק בצורת כוחות פסיונים קלאסיים. אם תקרא קצת כל מיני מקומות תגלה שאחד המקורות הפופולארים של פסיונים היא מאנרגיה כלל-קוסמית כזאת.

מצטער לאכזב אותכם אבל הדיון הוא לא על מקורו של הכוח והפסיונים.
אני מעוניין לפתח את הטבעת ומקורה. לא את הכוח. אם למישהו יש רעיונות איך אפשר ליצר את הטבעת הזו בלי להכניס את הכוח בצורה משמעותית לתמונה. ואולי עוד יכולות בשביל הטבעת, או להפך - לשפץ את היכולות שחשבנו עליהם עד כה.

מכיוון שחרב ג'די משמש רבות להגנה, וגם להתקפה, את התוסף ה"אקטיבי" אתה יכול לעשות גמיש.
כלומר, הטבעת מעניקה 2+ לדרג"ש כרגיל. שהלובש מתרכז (פעולת תנועה) הוא יכול לבחור להעניק עוד 2/3 נקודות בונוס לגילגול ההתקפה/נזק שלו או לדרג"ש שלו. הוא כמובן יכול במחיר פעולת תנועה לחלק אותן מחדש בין התקפה/הגנה. (אפשר גם להכניס הצלחה בגילגול concentration)
היכולת פועל למשך 10 דקות. כל הפעלה ד"ק לריכוז עולה.

חזרה