• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ילקוט היצורים

משועבז

פונדקאי פעיל
מה שיכול להיות בהחלט נחמד לראות זה תוספת למ"מ על טהרת העברית והכותבים העבריים, אולי כזו שאפשר להפיץ במחיר סמלי או דרך האינטרנט בחינם. סה"כ אני מאמין שיש בארץ גם כותבים וגם מאיירים שיכולים להוציא משהו ברמה גבוהה...

אם יש מי שתומך בהצעה שלי אני אשמח לשמוע, לרכז ולארגן את המאמץ...

בינתיים השם שנבחר הוא "ילקוט היצורים".

נכון לעכשיו אספתי 3יצורים מתוך ה24 המתוכננים, וחשוב מכך בהרבה, מצאתי שני מאיירים לפרוייקט, וכרגע מסתמן שהאיורים יהיו כולם בצבע(!) וערוכים במחשב.

היצורים שנאספו עד כה:

התמזגותן
עשתורת
רחרחנים(3 סוגים: רבקוץ, כנפחבט, דורסן)

אני עדיין אוסף יצורים, ואולי תוך חודשיים שלושה נשיג חסות, אז כל מי שהמציא מפלצת מקורית, שיש לה שם מקורי בעברית, מוזמן לשלוח לי את פרטיה ותיאור מדוייק ככל האפשר או אפילו ציור(לא צריך להיות ציור טוב במיוחד, המאיירים יעשו את העבודה האמנותית הקשה) ואינשאללה היצירה שלו תגיע לדפוס ולידיהם של שחקני מו"ד בארץ ו(בתקווה) בחו"ל.

מגניב!! אני נראה לי הכי צעיר בפורום הז... בן 11... אבל אויש יש לי מלאאאאאאאאא מפלצות שהמצאתי לשחקנים בתקופה שלפני שקניתי את מדריך המפלצות (אני שה"מ
למשל הקומבו:
דומה לדוב גדול ביותר בעל ידיים ארוכות ועליהן דוגמת ספירלה
חיי במיוחד במערות צבעו חום כהה והם מגיעים עד גיל 50
הם מזדווגים לעיתים עם דובים ועל כן ישנם חצי קובמבואים
בעלי ערך עצמי רב
30 נק"פ תוסף התקפה +1 דרג"ש 10 אני יודע שאני לא רציני אני משחק רק איזה שנה .... :eek:rc?:

אין לי יצורים אבל אני יכול להמציא כאלה בקלות לכן אם תתן קווים כלליים לכמה מפלצות אני אכין ואם לא אני אכין בלי להתחשב ברצונך
:flame:

עם 24 מפלצות בלבד לא תגיע רחוק אבל תמשיח לאסוף

למה רק 24? כי צריך לשים גבול איפשהוא. יש רק שני מאיירים ושני עורכים, לכולם יש עיסוקים אחרים(לימודים, צבא, עבודה). מה גם שאנחנו מקפידים על מפלצות מקוריות בלבד. הווה אומר מפלצות שלא דומות למפלצות קיימות, עם יכולות בלעדיות.

למה רק יצורים? לשרון(בהודעה מעליי) יש כמויות של נשקים. לי יש גזע או שניים, מקצועות יוקרה(ובסיס) אפשר לאסוף בכיף מכל אחד כמעט...

רק יצורים כי מדובר על תוספת למ"מ, לא ספר הרחבה. וד"א, גזעים הם גם יצורים וככאלה מתקבלים בברכה.

כל יצירה מתקבלת בברכה, אבל לא כל יצירה תתקבל לילקוט. חובה על היצור להיות מקורי ב100%, ועם שם עברי מקורי שזהו הדגש בפרוייקט. לכן אני מבקש ממי שמעוניין לקחת חלק ולשלוח יצירות לוודא היטב לפני כן שהיצור שלו לא דומה ליצור קיים או לתבנית קיימת(יש לנו את כל מדריכי המפלצות למיניהם של WOTC, Legends & Lairs ו S&S ואנחנו עוברים על כולם כדי לוודא מקוריות מלאה).

יש לי את זה:
the Nerubian אמר/ה:
יצורים אלו מזכירים בני אדם או חצי אלפים בעלי גוון ירקרק, שערם בגוונים שבין חום לירוק, עיניהם ירוקות או כחולות, ואחת מידיהם(היד החלשה, לרוב שמאל) הופכת לענף גמיש מעט אחרי המרפק. הענף, המזכיר זרוע אנושית, מסוגל להיות מתופעל כמו יד רגילה, אולם הוא מצמח קנוקנות קוצנית הניתנות לפריסה, מה שמשמש למעשה כנשק טבעי.
יצורים אלו חיים באזורי חורש ממוזגים, ומתפרנסים ממסחר עם אלפים, קנטאורים וסאטירים, בעיקר סחר בכלי עץ. יש לציין שהם אינם כורתים עצים, אלא משתמשים בעצים שמתו מסיבות טבעיות, או ביש מזל- שלרוב קשור לתאונות או סופות ברקים. הם ניזונים בעיקר מפירות וירקות, אבל אוכלים גם חיות שניצודו- בדרך כלל בחגים שלהם. גובהם ומשקלים זהים לטבלה של גובה ומשקל חצי אלפים, ואורך חייהם זהה לזה של זוטונים. רובם סוגדים לאובאד-היי או סקריט(אלוהות הקנטאורים, המסמל טבע וקהילה). הרפתקנים מגזע זה לרוב מחפשים אחר ידע בנושאי הטבע ובעיקר הצמחים, או הגנה על אזורי יער הנקרים בדרכם. רובם נוטים לנטרלי טוב, אבל ישנם רבים הנוטים לסדר נטרלי או נטרלי.

-סוג פיה
-גודל בינוני
-מהירות בסיס 9 מטר
-2+ כריזמה, 2- חוסן. גזע זה בעל האישיות המכשפת הנפוצה אצל פיות, אבל יופיים גובל בשבריריות.
-ראייה באור קלוש.
-תוסף גזע 2+ האזנה. אוזניהם הרגישות מחזקות את שמיעתם.
-תוסף העצמה 2+ מלאכה(עבודה בעץ). תכונותיהם הקסומות מאפשרות להם לעצב עץ ביתר קלות(ראה עיוות עץ של הזרוע).
-תוסף גזע 2+ להשרדות(בחורש או יער בלבד), 2+ משלח יד(עשבונאות)
-התמזגות בעץ(ע"ט): רשאי כפעולת סיבוב מלא להתמזג עם עד 30 ק"ג של ציוד לתוך עץ חי שמספיק גדול כדי להכיל אותו, ויש לו גישה אליו. הדמות יכולה לצאת מכל צד של העץ כפעולה חלקית. בתוך העץ, הדמות יכולה לאכול, לישון, להטיל לחשים על עצמה או על יצור סוד(נחשב לחלק מהדמות ורשאי להכנס איתה אל העץ), להשתמש על עצמה בחפצי קסם, ולשמוע מה קורה מחוץ לעץ. הדמות סופגת חצי מכל נזק חיתוך הנגרם לעץ(העץ עדיין נפגע בנזק מלא), או נק"פ אחד על כל 10 נקודות נזק מוחץ שנגרם לעץ. בנוסף, אם העץ נשרף, נשבר, מושמד, מוקפא, מתייבש וכד', הדמות מועפת החוצה למרחק 3 מטר מהעץ וחייבת להציל קשיחות(ד"ק=הנזק שנגרם לעץ, או ד"ק ההשפעה שהשמידה אותו) או למות.. התמזגות לעץ היא משימה קשה ומאמצת מנטלית, גם עבור מי שמורגל בה, ולכן כל התמזגות גורמת לנזק 2 לתבונה, חוכמה וזריזות בעת הכניסה אל העץ. הנזק מתרפא רק לאחר מנוחה, עבור נקודה לכל תכונה על כל שעת מנוחה. לא ניתן לנוח בתוך העץ. המחסרים לתכונות מצטברים עם כל התמזגות נוספת לעץ.
-התקפה טבעית: זרוע. התקפה משנית בקפא"פ, גישה ארוכה. 1ק4 נק"פ, חותך וחודר. תוצאה של 20 טבעי אינה מכפילה את הנזק, אלא מאפשרת לעוות חפץ עשוי עץ המשמש כנשק, שריון, או מגן למטרה(הרס נשקי טווח, 4- להתקפה בנשקי קפא"פ, דרג"ש מוענק ממגן או שריון קטן ב-2 אבל לא יכול לרדת אל מתחת ל-0). השפעת העיוות היא על טבעית, והיא למעשה גרסה מחוזקת של היכולת המעניקה ליצור תוסף למלאכה(נגרות). החפץ עדיין זכאי לזריקת הצלה(קשיחות נוגד, ד"ק שווה לדרגת הדמות+12). ניתן להחזיק בזרוע נשק קפא"פ. במצב זה הנשק זוכה בגישה ארוכה, אבל הפגיעה החמורה פועלת כרגיל לנשק. ניתן לבצע הכשלה, פריקה, ניפוץ והאבקות(תפיסה משופרת) בעזרת הזרוע, אבל יש לזכור כי הזרוע היא עדיין היד החלשה, ונהנת רק ממחצית מתאם הכוח של הדמות.
שפות: מדוברת, סילוואנית. שפות בונוס: אלפית, זוטונית, מים, אוויר, אדמה ונולית.
מקצוע מועדף: דרואיד
זה גזע שחבר שלי המציא את הרעיון הכללי שלו, ואני את הנתונים, עדיין אין לו שם. הבעיה שזה קצת דומה בעיקרון לדראידה, ומקור היד ענף ב keeper of the grove מ warcraft...

The oldman אמר/ה:
אולדמן לזה קוראים ספאם. אתה צריך לתת לעצמך באן.
אני והנרוביאני הכנו תבנית של יצורי לבה לעולם שאני מכין (אולי יום אחד אני אפרסם אותו)

(שם היצור) לבה:
יצורי הלבה הם התהוות הרוע בצורת סלע מותך. ניתן להכיל תבנית זו על כל יצור מסוג חיה(Beast/Animal), דמוי אנוש (ודמוי אנוש מפלצתי), חיה קסומה. היצור חייב להיות בגודל קטן לפחות.
התבנית לא יוכלה להיות מוחלת על משני צורה.

השינויים שמחיל גזע התבנית להלן:
סוג: משתנה לחוצן ולתת סוג (אדמה, אש)
ק"פ: נשאר כרגיל מלבד תוספת של 1ק4 לכל גודל של יצור. למשל קטן + 1ק4, בינוני + 2ק4
מהירות: מהירות הליכה ושחייה(אם יש) קטנות ב3 מטר כיוון שהוא בעצם "זוחל”
דרג"ש: 2+ דרג"ש טבעי
התקפות: אם אין טפרים, נשיכה או מכה(Slam) מקבל התקפת מכה (נזק 1ק6 לבינוני, 1ק8 לגדול, 1ק10 לענק, 2ק6 לעצום, 2ק8 לכביר). אם כבר יש התקפת מכה, נשיכה או טפרים, אין שינוי מלבד התוספת של הבערה
יכולות מיוחדות וכשרונות: תת סוג אש(חסין אש, נזק קור מוכפל ב-1.5), בערה 1ק6, חולשה למים, נשימת לבה, חסינות לפגיעות חמורות
מיומנויות: שחייה 8+, איום 4+, , 10+ הסתתרות(בלבה בלבד(
תכונות: 2+ כוח, 4+ כושר
דרוג אתגר: 2+
נטייה: תמיד רוע (כלשהו)

---------------------------------------
יצור זה נראה כמו יצור רגיל מסוגו, מלבד העובדה כי הוא עשוי לבה ומעלה להבות.

בערה: הנזק הרשום נוסף לכל התקפת קפא"פ של שרץ הלבה, ונגרם לכל יצור שתוקף את השרץ בנשק טבעי. הנזק הוא נזק אש.
חולשה למים: כל מגע עם מים גורם לשרץ הלבה לאבד 4 נקודות זריזות, להאט את מהירותו בחצי ולאבד 2 נקודות מתוסף ההתקפה והנזק כל עוד הוא רטוב וגם שלושה סיבובים לאחר מכן.
נשימת לבה: השרץ נושם בלבה כאילו זה אויר.
חסינות לפגיעות חמורות: שרץ הלבה חסין לפגיעות חמורות ולנזק קריטי.

לאו ירוק הגלימה אמר/ה:
אני לא משחק במו"ד ואין לי מושג בחוקים ובנתונים אבל אין לי בעיה לכתוב מידע על היצור ולתת למשיהו אחר לכתוב את החוקים. אם זה מספיק שלחו לי הודעה פרטית.
אממ...
משועבז אמר/ה:
כן, אפשר לשלוח רק תיאור כללי של היצור.

יש לי יצור כל כך מגניב! קוראים לו טורף הלבבות (שם זמני), והוא מן דמוי אדם חצי דרקון משוקץ שאוכל לבבות של אנשים (אלא מה?). הוא מאוד עוצמתי, אף שהוא לא גדול במיוחד (יחסית לאטראסק או דרקון אדום, לדוגמא). יש לו מהירות וזריזות על טבעית, ויש לו מתקפה מיוחדת "טריפת לבבות", שזה כמו אכילת המוחות של מצליף המוחות. זה הולך ככה - כל פגיעה חמורה שהוא עושה בעזרת הטופר שלו, הוא מצליח לפל לעצמו דרך לליבו של הקורבן שלו (דמויי אדם בלבד), ואוכל לו את הלב על המקום. יצור די מגניב. הוא נראה כמו חצי דרקון חצי בן-אדם, רק בלי קרניים, גבוה, שחור או ירוק, וחסר כנפיים. תגידו לי אם יש משהו דומה. אם לא אני אעביר לכם את הנתונים שלו.

ועוד משהו - המצאתי גזע בסיסי חדש, אם אתם מעוניינים. כתבתי עליו פירוט מאוד ארוך, כמו הספר לשחקן, ונראה שהוא יתפוס הרבה מקום בהודעה. אם אתם רוצים לשמוע עוד מידע עליו, תגידו לי.

כל תרומה היא מבורכת, במיוחד אם היא עומדת בתנאים:

חובה על היצור להיות מקורי ב100%, ועם שם עברי מקורי שזהו הדגש בפרוייקט.

ניתן לשלוח בהודעה פרטית אליי או אל כתובת הדוא"ל:

[email protected]

עם זאת ברצוני להדגיש:
1. לא כל יצור שיישלח יתקבל. כפי שצויין יש לנו סטנדרטים מאוד גבוהים ואנחנו בודקים אחד לאחד את מקוריותו של היצור מול אינדקסים קיימים של יצורים למו"ד.
2. יצורים שנכתבו למהדורה קודמת של מו"ד או לשיטה אחרת מתקבלים ויעשה נסיון להמיר את נתוניהם בצורה מדוייקת ככל האפשר.
3. ככל שהחומר שיישלח יהיה יותר מקיף ומפורט, כך גדלים הסיכויים שהעורכים ייתנו לו קדימות.
4. חובה לשלוח יחד עם היצירה פרטי התקשרות בסיסיים(דוא"ל).
5. נכון לעכשיו הפרוייקט התנדבותי והפצת המוצר המוגמר תהיה בחינם או תמורת מחיר סמלי מצחיק (5-7 ש"ח) כדי לכסות את מחיר הדפוס. כל עוד אין למוצר חסות מסחרית לא נוכל לתגמל את הכותבים.
6. אנחנו מחפשים מאייר נוסף. במידה ומישהו רוצה להתנדב למשרה, נא לשלוח הודעה אליי או לדוא"ל שצויין, ונבחן אותו בהקדם האפשרי.

זה הכל בינתיים...

שבוע טוב!

נ.ב., תושבי השפלה שמחוברים לכבלים HOT עשויים לגלות עניין בשידורי הערוץ המקומי מפסטיבל האקטיביזם ה-4 בלוד. יש גם צילום מהופעה שלנו...

חזרה