ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

ביצוע בדיקות מיומנות בזירת פשע

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
טסוקימארו

שליחה על ידי טסוקימארו » 14 מרץ 2019, 14:36

השחקנים מוצאים רפש בזירת פשע, ובתור מנחה אני יודע שהרפש הוא קסום או שהוא תוצאה של השפעה קסומה. הוא לא חפץ קסום בדיוק, אבל יש בו שארית של כוח מאגי שבדיקה מכוונת תגלה.
בואו נניח שהשחקנים לא חושבים בכיוון הזה, אבל כן מתעניינים ברפש, ומנסים "לברר מה המקור שלו" או משהו דומה. הם לא הזכירו ארקאנה. איך אני עושה בדיקת ארקאנה בלי לבקש מהם לגלגל ארקאנה, כי אז הם מבינים שיש קשר לקסם, ובלי לעשות בדיקה פאסיבית, כי זה לא מעניין ואם יש לי את הערכים הפאסיביים של הדמויות ואני משתמש בהם, אני בעצם מחליט מראש אם הדמויות יודעות את הדבר או לא?
אותה שאלה גם לגבי לדעת דברים על מפלצת. אם נניח הם רואים מפלצת מוזרה ורוצים לדעת מה הדמויות יודעות עליה, אם אני אומר להם לגלגל דת זה כבר מספר הרבה עליה.
גרגויל

[5] עץ השאלות של מבוכים ודרקונים 5 - אתה שואל, המומחים עונים!

שליחה על ידי גרגויל » 14 מרץ 2019, 16:29

תגיד לדמות לגלגל בדיקת תבונה, ואז תוסיף לבד את הproficiency (אם יש לדמות). אל תשכח להבהיר שזו בדיקת מיומנות בשביל יכולות כאלה ואחרות.
כל שעה פוצעת. האחרונה הורגת.
אמרה ישנה
כל מפלצת מובסת. האחרונה היא הבוס שנתן יותר נק'"נ.
אמרה קצת פחות ישנה
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

[5] עץ השאלות של מבוכים ודרקונים 5 - אתה שואל, המומחים עונים!

שליחה על ידי nav566 » 14 מרץ 2019, 18:00

כמו שגרגויל אמר, תבקש הטלת תבונה ותוסיף את הפרופישנסי שלהם. אגב, אם הדמות, במקרה הזה, כן מבקשת ספציפית ארקנה מתוך אינטואיציה, הייתי נותן לה תוסף +2 או משהו. זו דרך לא לחשוף מידע לשחקנים, אבל עדיין לתגמל אותם על חשיבה טובה.
אגב, הדרך האחרת היא להגיד לדמויות לגלגל ארקנה ולבקש שלא יעשו חשיבה על משחקית. אם יש לך אינטראקציה טובה באמת עם הקבוצה, זה יכול להיות רעיון טוב.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 14 מרץ 2019, 22:02

בדוגמא של זירת פשע או מקרים דומים, אתם יכולים להגיד להם לבדוק Arcana מבלי לפרט מה בדיוק הם בודקים עם הבדיקה. זה הגיוני שמטיל הלחשים "ירגיש" שיש משהו קסום בזירה. לא חושב שזה מגלה מידע חריג.
בנוגע למפלצות, סוג בדיקת המיומנות בסה"כ מגלה את הסוג של המפלצת (טבעי/חוצן/כיו"ב) - לא רואה איך בדיוק זה חושף מידע. אני לרוב מאפשר לשחקנים להבין את הסוג של המפלצת מהתיאור שלה.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה