ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[3.5] עץ השאלות של פאת'פיינדר ושל מבוכים ודרקונים 3.5 - אתה שואל, המומחים עונים!

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
Tsahor

[3.5] עץ השאלות של פאת'פיינדר ושל מבוכים ודרקונים 3.5 - אתה שואל, המומחים עונים!

שליחה על ידי Tsahor » 30 דצמבר 2018, 19:24

תודה רבה (מותר לכתוב תודה,כן?)
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 30 דצמבר 2018, 19:28

ביקשו במפורש בהתחלת העץ להימנע מתודה בשביל לא להציף את העץ בתגובות לא רלוונטיות
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
nav566

שליחה על ידי nav566 » 02 ינואר 2019, 16:08

tkhag1 כתב:
30 דצמבר 2018, 19:28
ביקשו במפורש בהתחלת העץ להימנע מתודה בשביל לא להציף את העץ בתגובות לא רלוונטיות
אם כבר מדברים על תגובות לא רלוונטיות.

אז. פעולות סיבוב מלא כוללת בתוכה צעד וחצי. הצעד וחצי מוחל גם אם עשית פעולה רגילה ופעולת תנועה שהיא לא תנועה, או רק לאשכרה פעולה מלאה? לדוגמא, אם שלפתי בקבוק חומצה מהתרמיל שלי והשלכתי אותו, האם אני יכול לנוע צעד וחצי הצידה כדי לקבל מבט יותר טוב על האנשים הצורחים?
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 02 ינואר 2019, 16:52

לפי הSRD
You can move 5 feet in any round when you don’t perform any other kind of movement. Taking this 5-foot step never provokes an attack of opportunity. You can’t take more than one 5-foot step in a round, and you can’t take a 5-foot step in the same round when you move any distance.

נראה שכן, כל עוד אתה לא נע, אתה יכול לדחוף פנימה צעד של 5 פיט. וזה הגיוני, כי אם אתה יכול לשלב אותה בהתקפה מלאה, זה אומר שבפעולה אחרת שאתה ממיר את התנועה שלך, אתה יכול לצעוד, אז הגיוני שכל פעילות המרה של תנועה -שבמהלכה אתה לא נע- אתה יכול לצרף צעד וחצי
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
Genoflash2

שליחה על ידי Genoflash2 » 23 ינואר 2019, 00:19

איך להוסיף יכולות לחפץ אישי של אשף?
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 23 ינואר 2019, 00:24

אם אני לא טועה זה זהה להוספת יכולות לחפץ קסום רגיל מלבד העובדה שאתה לא חייב להחזיק בכישרון יצירת חפצים מהסוג המתאים.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 23 ינואר 2019, 07:58

האשף יכול להוסיף תכונות קסומות לחפץ גם בלי כשרון יצירת חפצים, בתנאי שהוא בדרגה שבו הוא יכול היה לקחת את הכשרוו הדרוש.
הוספת תכונה קסומה עובדת בדיוק כמו יצירה של חפץ חדש לחלוטין, חוץ מזה שלא צריך לשלם את העלות על חפץ רגיל מעשה-אומן ושבסיום התהליך החפץ מקבל תכונות.

שים לב שאם החפץ כבר קסום, עלות היצירה היא ההפרש שבין ליצור חפץ חדש לחלוטין ובין מה שכבר הושקע.
לדוגמה, אם הפגיון של הוא כבר קסום 1+, ואתה רוצה להפוך אותו לקסום 2+, אי אפשר לשלם את העלות של חפץ 1+ כדי לתת עוד פלוס אחד מעבר לקיים. עלות ההקסמה שלו צריכה להיות שווה לעלות של יצירת חפץ קסום 2+ פחות העלות של יצירת חפץ קסום 1+.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
דולגרין

שליחה על ידי דולגרין » 27 ינואר 2019, 20:32

היי, בהקשר לכישוף חפצים, איך אני קובע מהי דרגת המטיל של החפץ? בספר החוקים הבסיסי כתוב שזה תלוי בחפץ, ולא פירטו.
נניח ושחקן רוצה לתת לחפץ את היכולת להשתמש בלחש מדרג 3, 3 פעמים ביום. הערך של חפץ כזה שווה ל3×ד"מ×1800. איך אני קובע את דרגת המטיל של החפץ? (לא נראה לי שהתכוונו לד"מ של היוצר)
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 27 ינואר 2019, 20:36

דרגת המטיל של חפץ מצוינת לידו.
אם אתה רוצה ליצור חפץ, יש חוקים לקביעת דרגת המטיל שלו, שמופיעים בחלק על יצירת חפצי קסם, והם מסובכים אז אני לא אפרט אותם כאן.
ולגבי דרגת מטיל של חפץ שמטיל לחשים - דרגת המטיל של הלחש - ז"א אם אתה רוצה שהחפץ יאפשר לך להטיל לחש בדרגת מטיל 5 אז דרגת המטיל של הלחש היא 5 ולפיה מחשבים את העלות להוספת הלחש לחפץ. אם אתה רוצה להטיל עם החפץ לחש בד"מ 15 אז זו דרגת המטיל שתקבע את המחיר של היכולת.
דולגרין

שליחה על ידי דולגרין » 27 ינואר 2019, 20:45

אתה מתכוון לדרגת המטיל של מטיל הלחשים? (לדוגמה אשף)
כלומר אם אני יוצר חפץ שמטיל לחש שעושה נזק של 1ק6 לדרגת המטיל של הלחש, אם אני קובע שמדובר בד"מ 10 אז הוא יעשה 10ק6?
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 27 ינואר 2019, 20:54

דרגת המטיל של החפץ, שנקבעת על ידי היוצר בטווח שבין דרגת המטיל המינימלית בה ניתן להטיל את הלחש (כמינימום) לדרגת המטיל של היוצר (כמקסימום).
יוסי הוא אשף בדרגה 13 שרוצה ליצור שרביט של כדורי אש.
הוא יכול ליצור את השרביט בדרגת מטיל 5, שהיא המינימום, וליצור שרביט שיטיל כדורי אש שגורמים 5ק6 נזק, או בדרגת מטיל 10 בה השרביט יטיל כדורי אש שעושים 10ק6 נזק, או בדרגת מטיל 13 שבה השרביט עדיין יטיל כדורי אש שעושים 10ק6 נזק, כי 10ק6 זה הנזק המקסימלי לכדור אש, או בכל דרגה בטווח בין 5 ל-13.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 10 פברואר 2019, 09:12

זכור לי ששמעתי שיש מכניקה לבניית נשקים חדשים, מישהו יכול לתת לי קישור?
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 10 פברואר 2019, 10:21

קישור לדיון אני יכול לתת לך
טכניקה ליצירת נשקים מאוזנים (3.5).
קישור לספר אינו חוקי
XxrashxX

שליחה על ידי XxrashxX » 15 פברואר 2019, 15:58

היי, אני כרגע בתהליך של תרגום והעברת גרסא של ההרפתקה מגרסא 5 לפאת'פיינדר והרבה מהדברים די קל לי להעביר, אך מה שנתקלתי כתוכן שקשה להעברה זה זריקות הצלה, אני שם לב שיש הבדל רב בין שתי הגרסאות ורציתי לשאול, אם אתם יודעים את ההבדל בערך בין הצלה על בסיס WISDOM בגרסא 5 לבין זריקת הצלת רצון בפאת'פיינדר.
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 16 פברואר 2019, 13:34

במו"ד 5 יש 6 הצלות, ובמו"ד 3.5 או פאת'פיינדר יש 3 הצלות. החלוקה די פשוטה:

במו"ד 5, הצלת כוח או חוסן = הצלת קשיחות של פאת'פיינדר.
במו"ד 5, הצלת זריזות = הצלת תגובה של פאת'פיינדר.
במו"ד 5, הצלת חכמה או כריזמה = הצלת רצון של פאת'פיינדר.
במו"ד 5, הצלת תבונה = בדרך כלל אין הצלה, אבל בדיקת מיומנות מתאימה תוכל לחשוף את האשליה. לעתים רחוקות: פשוט הצלת רצון.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה