ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

פורום המוקדש לדיונים על מבוכים ודרקונים מכל המהדורות כולל פאת'פיינדר. כאן תוכלו לפגוש את המומחים, לשאול שאלות, לפרסם תוכן שיצרתם, להתייעץ לגבי הנחייה, דמויות ועוד.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3158
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 13 אוקטובר 2017, 16:08

שיקוי, נפוץ

מי-אש הם משקה אלכוהולי חזק, שלטענת המשווקים אותו גם בורך על ידי יסודני אש שהדליקו את המזקקה שלו. כך או אחרת, למי האש יש השפעות שחלק מההרפתקנים יראו כמועילות, אבל גם תופעות לוואי.

ההשפעה המועילה של מי האש נמשכת דקה, וההשפעות הן מצטברות. ככל ששותים יותר, מושפעים יותר. שימו לב אבל שההשפעות השליליות נמשכות 1ק6 שעות לאחר השתייה, וגם הן מצטברות.
להלן

מנה ראשונה: השותה מתמלא באומץ וזוכה ליתרון לגלגולי ההצלה מפני פחד, אבל מרוכז פחות וקל דעת יותר ולכן סובל מחסרון לגלגולי ההצלה מפני הקסמה.
מנה שניה: השותה נהיה אגרסיבי יותר ונהנה מיתרון לגלגול הפגיעה, אבל גם זהיר פחות ויש יתרון לגלגולי הפגיעה נגדו.
מנה שלישית: השותה מתמלא במרץ רב ויכול כפעולת בונוס לנוע במלוא קצב התנועה שלו, אבל עליו להצליח בגלגול הצלה זריזות בד"ק 12 כל פעם שהוא נע, או ליפול ארצה ולהשתטח עקב שכרותו.
מנה רביעית: השותה אינו חש בכאב, ונהנה מהתנגדות (חצי נזק) מכל כלי הנשק החותכים הדוקרים או המוחצים שאינם קסומים, אך סובל מחיסרון לגילגולי ההצלה שלו מפני כל התקפה קסומה הגורמת לנזק.
מנה חמישית: השותה שיכור לגמרי עכשיו, הוא לא חושב ברור ולא רואה ברור. הוא חסין לחלוטין להשפעות מוחיות - בכלל זה הקסמות אליהן היה לו חיסרון לגלגול ההצלה עד עכשיו, לנזק מוחי או לפחד, כמו כן הוא חסין להתקפות מבט. מצד שני הוא מאבד את היתרון שהיה לו לגלגולי הפגיעה עד עכשיו, ומחטיא באופן מיידי כל התקפת טווח שהוא מנסה לבצע.
מנה שישית: השיכרון גובר - כמות האלכוהול בדם של השותה גבוהה כל כך עד שהוא מקבל התנגדות (חצי נזק) לכל רעל אחר. יחד עם זאת הוא כל כך הלום-שיכרון עד שהוא מתנהג כאילו הוא מורעל בעצמו ויש לו חיסרון לכל גלגול פגיעה או בדיקת תכונה.
מנה שביעית: בשלב הזה, הדמות כבר מסריחה מאלכוהול ושיכורה לחלוטין. צחנת האלכוהול (ועוד כמה דברים כמו קיא, או התוצאות של אובדן שליטה בסוגרים) גורמת להשפעה של הימום לכל מי שנלחם נגדה בקפאפ אם הוא נכשל בגלגול הצלה כושר בד"ק 10.
מנה שמינית: אף יצור נורמלי לא אמור לשתות כל כך הרבה. השיכור בשלב זה מסוגל להקיא פעם בסיבוב למשך הדקה הקרובה, בהתקפה (עם חיסרון) וללא בונוסים לגלגול הגורמת לנזק של 1ק6 חומצה למי שהיא פוגעת בו. במקביל, מקסימום נקודות הפגיעה של השיכור מופחת לחצי.
מנה תשיעית: השיכור מסוגל לבצע התקפת קפא"ם בונוס הגורמת לנזק כפול לכל מי שנמצא בהישג 1.5 מ' ממנו, ואז להתעלף ל1ק6 שעות ללא גלגול הצלה.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
TheKnightWhosaidKnit
הודעות: 1161
הצטרף: 20 מאי 2014, 19:40

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

שליחה על ידי TheKnightWhosaidKnit » 13 אוקטובר 2017, 17:07

יפה,עכשיו מה עם ההשפעות של האנגאובר של הדבר הזה ?
אז הסניץ עדיין לא עלה לחנות, אבל יש שם כמה סרייגים גיקיים אחרים...

בקרו בחנות שלי ב etsy

https://www.etsy.com/il-en/shop/knightwhosaidknit
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
הודעות: 11882
הצטרף: 04 ספטמבר 2011, 15:49
מיקום: כרמיאל, ישראל
יצירת קשר:

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

שליחה על ידי העוג הברברי » 13 אוקטובר 2017, 19:00

זה מרגיש לי כמו שיקוי גמדי. איך העמידות המוגברת של גמדים לאלכוהול משפיעה עם השיקוי הזה?
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
הודעות: 3158
הצטרף: 27 מאי 2014, 21:25

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 13 אוקטובר 2017, 19:48

העמידות של גמדים לאלכוהול היא לא קאנונית לחוקים או לכל עולם מערכה בהכרח, אבל תמיד אפשר לטעון שגמדים לא משתכרים ולכן לא מושפעים מהמשקה הזה או מאלכוהול אחר. הם שותים בירה וויסקי וזה משפיע עליהם בערך כמו שעליך משפיע ספרייט - ומבחינתם לשתות כוהל נקי זה כמו לשתות מים עם משחת שיניים: לא טעים בכלל אבל לא משפיע יותר מידי מעבר לגועל.

אז אם הם עמידים לאלכוהול, הם לא מושפעים גם ממי אש. אולי בכלל בחברה הגמדית מי האש הם סוג של משקה-קינוח כזה, כמו קפה או תה, ואלו הגזעים האחרים שגילו את ההשפעות המוזרות שלו. קצת כמו שאינדיאנים שתו את השוקו שלהם עם תבלינים חריפים ורק באירופה גילו איזה דברים מגניבים אפשר לעשות לאבקה הזאת עם חלב חם וסוכר.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 1881
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

שליחה על ידי tkhag1 » 15 אוקטובר 2017, 13:25

אני חושב שהעמידות של גמדים היא לא חסינות לאלכוהול אלה פשוט עמידות ברמה שגמד יהיה שיכור קצת אחרי חביות של בירה בעוד אדם ימות מכמות כזאת
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי
הודעות: 3351
הצטרף: 07 אפריל 2017, 15:53
מיקום: יוּרטה במונגוליה

[דו"נ12][מו"ד5] מי-אש

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 15 אוקטובר 2017, 14:15

כנראה שגמד ימות מהכמות הזו, אבל מהרעלת מים ולא מהאלכוהול... או שלא, אני לא יודע איך עובדים גמדים במו''ד.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Si vis pacem, para belum.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה