• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 התרסקות על קיר או מחיצת יצור אחר - יש חוקים?

בסשן האחרון של הקבוצה שלי עם נלחמו מול עטלף ענקי, ועליו שני רוכבים. אחרי שהחבורה הפילה של שני הרוכבים לתהום, מישהו שהצליח לעלות עליו ריסק את העטלף, בתנועה אופקית, לתוך קיר.

איך מחשבים נזק של פעולה כזו? האם זה נחשב נזק נפילה (ואז מה המרחק שהוא נפל), יש חוק אחר או מה שמרגיש נכון?

בנוסף, אחר כך העטלף הסתובב על גבו ומחץ את הרוכב מתחתיו. לפעולה כזו יש חוקים? מה הנזק שהייתם ממליצים לפעולה כזו לעשות?

התשובה הטובה ביותר
במדריך למנחה, עמוד 249, נמצאים חוקים לאלתור נזק.
1ק10 נזק לשריפה מפחמים, מדף ספרייה נופל או מחט רעל
2ק10 לפגיעת ברק או ליפול למדורה
4ק10 למפולת סלעים או לנפילה לחומצה

וכו'
אישית, לפי זה, הייתי אומר ש2ק10 נזק נשמע הגיוני, אבל מבוכים ודרקונים זה משחק שמלא באלתור- וזה חלק כזה.
הייתי גורם לאותו הנזק גם אם העטלף מחליט למחוץ אותו, אולי 1ק10 נזק במקום- תלוי בסצנה.
אני לא חושב שיש לזה חוק אוניברסלי. אני מניח ששווה להסתכל על יצורים שהתקפות כאלה הן הקטע שלהם. ככה למשל, אין חוקים להסתערות, אבל ליצורים כמו המינוטאור, שמתבסס על להסתער, יש יכולת רלוונטית.

בהיעדר יכולת ספציפית, הייתי מגדיר את המחיצה כהתקפה ללא נשק של יצור מהגודל של העטלף.

לא כל-כך ברור לי (אני חושד שגם התיקון האוטומטי של הטלפון תורם לזה).
הגיונית, זה תיאור שנשמע לי אופייני לפעולה של הסתערות.
איך בדיוק הדמות ריסקה את העטלף הענק לתוך הקיר?

יש לך כאן מתקן אוטומטי מוזר שהפך את המילה "עטלף" למילה "עולם" כבר פעמיים.

תוכל לעבור על ההודעות שלך שוב ולוודא שכתוב בהן מה שהתכוונת שיהיה כתוב בהן? [mention]dragonitzan[/mention]

אני חושב שזה משמעותי אם הדמות השתמשה בשביל זה בפעולת תנועה או פעולה רגילה. אם זה פעולת תנועה, הייתי קובע שזה משהו סמלי בלבד. אולי להפוך את העטלף ל Prone.
במידה שזו הייתה פעולה רגילה, אז התקפה ללא נשק זה סביר, וגם להפוך ל Prone.

אם כי, אני חייב לסייג ולהגיד שאני לא רואה איך אתה גורם לרמך להתנהג בצורה שגורמת נזק לעצמה. זו בדיקת רכיבה לדעתי בד"ק גבוה מאוד יחסית. באותו אופן שאני לא רואה פרש רוכב על סוס וגורם לו בכוונה להתרסק לתוך סלע - לסוס יש אינסטקנטים.

מדובר בעטלף גדול מאוד, מגושם מאוד וכבד מאוד, ועל גלגול מאוד מוצלח.

התקפה ללא נשק נשמע נכון, אבל מה הנזק המתאים? כי הנזק של התקפה ללא נשק רגילה נקבע על פי הנזק שאתה יכול לעשות עם אגרוף, בזמן שמה שעשה את הנזק הפעם זה ההתרסקות לתוך קיר אבן...

במדריך למנחה, עמוד 249, נמצאים חוקים לאלתור נזק.
1ק10 נזק לשריפה מפחמים, מדף ספרייה נופל או מחט רעל
2ק10 לפגיעת ברק או ליפול למדורה
4ק10 למפולת סלעים או לנפילה לחומצה

וכו'
אישית, לפי זה, הייתי אומר ש2ק10 נזק נשמע הגיוני, אבל מבוכים ודרקונים זה משחק שמלא באלתור- וזה חלק כזה.
הייתי גורם לאותו הנזק גם אם העטלף מחליט למחוץ אותו, אולי 1ק10 נזק במקום- תלוי בסצנה.

התשובה הטובה ביותר
חזרה