נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[מהדורה 5] נדירויות של חפצי קסם

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 04 מאי 2020, 21:33

הדבר שהכי קשה לי להבין כמנחה של מהדורה חמש זה איך להתנהל עם חפצ"קים. איך אני יודע מה מתאים לאיזו רמה של חבורה? איך אני דואג לחפצי קסם מאוזנים לרמה של הדמויות/לאתגרים שלהם/לחפצים של שאר הקבוצה?
(אני לא אוהב את 4, אבל זה שהייתה רמה ספציפית לכל חפץ מאוד עזר באיזון. בחמש זה מבלבל...)
על ידי the Nerubian » 05 מאי 2020, 08:23
פשוט מאוד: אתה לא צריך להתנהל עם חפצים כי הם לא דרושים לאיזון. המתמטיקה של השיטה היא כזו שחבורה של דמויות בדרגה 20 תהיה אפקטיבית נגד מפלצת בדרגה 20 גם ללא חפצי קסם - בניגוד למהדורות 3 ו-4 שבהן דמות בדרגה 20 ללא חפצי קסם פיגרה בתוסף התקפה, תוסף דרג"ש, תוסף להצלות/להגנות ובכמות הנזק שהיא גורמת.

בקיצור - תן לדמויות חפצי קסם בדרגות שמגניב לך ואת החפצים שמגניבים לך. שים לב שחלק מהחפצים ידרשו ממך לחשוב מחדש על אתגרים שניתן לפתור בקלות באמצעות תעופה או נשימת מים, ושדמות יכולה להיות מכווננת ל-3 חפצים בלבד.

כלל אצבע טוב הוא להסתכל על דרגות השכיחות של מגילות לחש, כדי לדעת אילו חפצים יהיו כנראה חזקים מדי לדרגת הדמויות. אם החפץ נדיר יותר מהמגילה הגבוהה ביותר שהדמות יודעת להטיל, עדיף לשמור את החפץ מחוץ לתמונה בינתיים.
עבור להודעה המלאה
סמל אישי של משתמש
the Nerubian
The Fatespinner Archmage
תשובות: 65
יצירת קשר:

שליחה על ידי the Nerubian » 05 מאי 2020, 08:23

פשוט מאוד: אתה לא צריך להתנהל עם חפצים כי הם לא דרושים לאיזון. המתמטיקה של השיטה היא כזו שחבורה של דמויות בדרגה 20 תהיה אפקטיבית נגד מפלצת בדרגה 20 גם ללא חפצי קסם - בניגוד למהדורות 3 ו-4 שבהן דמות בדרגה 20 ללא חפצי קסם פיגרה בתוסף התקפה, תוסף דרג"ש, תוסף להצלות/להגנות ובכמות הנזק שהיא גורמת.

בקיצור - תן לדמויות חפצי קסם בדרגות שמגניב לך ואת החפצים שמגניבים לך. שים לב שחלק מהחפצים ידרשו ממך לחשוב מחדש על אתגרים שניתן לפתור בקלות באמצעות תעופה או נשימת מים, ושדמות יכולה להיות מכווננת ל-3 חפצים בלבד.

כלל אצבע טוב הוא להסתכל על דרגות השכיחות של מגילות לחש, כדי לדעת אילו חפצים יהיו כנראה חזקים מדי לדרגת הדמויות. אם החפץ נדיר יותר מהמגילה הגבוהה ביותר שהדמות יודעת להטיל, עדיף לשמור את החפץ מחוץ לתמונה בינתיים.
The strands of destiny weave only a web of death

You can ask an audience to believe the impossible, but not the improbable
פלדריק

שליחה על ידי פלדריק » 05 מאי 2020, 08:30

the Nerubian כתב:
05 מאי 2020, 08:23
וואו, איזה יופי! זה באמת עובד? איך? כי אני חושב שזה הדבר שהכי מפריע לי במוד ובפת'פיינדר בפער...
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שיצרתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה בכלל פלריק...
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 05 מאי 2020, 08:57

תודה רבה! זו נשמעת שיטה הרבה יותר מוצלחת, שהופכת את חפצי הקסם למשהו מגניב ויחודי כמו שמגיע להם - ולא סתם להחליף חרבות בחרבות עם + קסום גבוה יותר.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה