נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[פאת'פיינדר] איך מחשבים נק"פ

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
פקרבט

שליחה על ידי פקרבט » 23 אפריל 2020, 16:24

הי זה שוב אני,
מה זה קב"פ ואיך מחשבים נק"פ?
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 23 אפריל 2020, 16:55

אני לא רוצה להישמע תוקפני אבל תענה לי בכנות, קראת את ספר החוקים?
בכל מקרה בדרגה הראשונה אתה מקבל את המספר המלא של קובית הפגיעה שלך (לוחם למשל יקבל 10 בעוד כוהן יקבל 8 שכן קובית הפגיעה של לוחם היא 10 ושל כוהן היא 8) +תוסף החוסן שלך, לאחר מכן כל פעם שאתה עולה דרגה אתה מגלגל קובית פגיעה של המקצוע בו עלית דרגה (או לחלופין לוקח את התוצאה הממוצעת) ושוב מוסיף את תוסף החוסן שלך.
זה אומר שלוחם בדרגה 1 עם תוסף 2 לחוסן יעמוד על 12 (קובית פגיעה של 10 +2 מהחוסן) ואותה דמות שעלתה דרגה נוספת תהיה בין 15 נקודות ל24 (10 מקובית הפגיעה הראשונה +פעמיים תוסף החוסן עקב כך שהוא בדרגה 2 +1ק10 מהקובית הפגיעה השניה שלו)
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.

ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 51

שליחה על ידי Nextorl » 23 אפריל 2020, 17:18

אלישע, להגיד "אני לא רוצה להשמע תוקפני" לפני שאתה אומר משהו תוקפני לא הופך אותו לרך ונחמד, או ללגיטימי.

עם זאת, פקרבט- השאלות שלך בינתיים הן אכן מאוד בסיסיות. אני ממליץ לך לקרוא את הספר לעומק, לקרוא מחדש חלקים שאתה לא מבין (יש אינדקס בסוף הספר שיביא אותך לעמודים המתאימים) ובמקרה ואתה עדיין לא מבין, תשאל כאן ונעזור בשמחה.
תמיד כדאי גם לבדוק אם מישהו כבר שאל את אותה השאלה לפני. השאלה הספציפית הזו לדוגמה, נשאלה כבר כמה פעמים בפורום כאן.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
יאיר900

שליחה על ידי יאיר900 » 23 אפריל 2020, 17:29

חשוב לציין גם שבד"כ לוקחים גם נקודת פגיעה נוספת בכל דרגה של המקצוע המועדף שלך (אפשר גם לקחת רמה במיומנות, אבל לרוב הדמויות זה פחות מתאים)
זה לא שאני מנצח, אלא שמי שנגדי תמיד מפסיד.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 23 אפריל 2020, 18:41

אילה אם אתה בוחר לקחת את היכולת המיוחדת של הגזע שלך למקצוע המועדף שלך שלעיתים קרובות טובות יותר.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.

ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה