[מהדורה 5] נזק מאש

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
סמל אישי של משתמש
BadBug

[מהדורה 5] נזק מאש

שליחה על ידי BadBug » 26 דצמבר 2019, 09:58

אני מנסה להבין מה הנזק מאש רגילה.
ספציפית אם שמן רותח דבק בדמות ובוער לסיבוב או שנים, אני קורא הרבה דברים שונים כגון 1ק4, 2ק4, 1ק10, 1 ועוד...
יש משהו רשמי לעניין או להשתמש בשיקול דעת ?
על ידי The oldman » 26 דצמבר 2019, 11:47
לא מכיר שיש לזה חוקים ספציפיים (זה מהדורה 5, בפאת'פיינדר / 3.5 בטוח יש חוק :) )
אבל בעמוד 249 של המדריך לשה"ם יש טבלה של נזק מאולתר ודוגמאות לכל מיני סוגי נזק, זה נע בין 1ק10 לסיבוב ועד המון-ק10 לסיבוב תלוי בדרגה הדמויות וחומרת הנזק.
עבור להודעה המלאה
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
תשובות: 36

[מהדורה 5] נזק מאש

שליחה על ידי פלאפי » 26 דצמבר 2019, 10:56

בדרך כלל כתוב בתיאור של ההשפעה הספציפית מה קורה. לפעמים נשארים בוערים, לפעמים זה מבעיר חפצים דליקים, לפעמים לא קורה שום דבר נוסף. אם רשום אפקט אז פועלים על פיו, אם לא רשום ספציפית אפקט נוסף חוץ מנזק, לא כדאי להוסיף משהו סתם ככה. לא ידוע לי על אפקט כללי למה קורה אם נפגעים מאש.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 16
יצירת קשר:

[מהדורה 5] נזק מאש

שליחה על ידי The oldman » 26 דצמבר 2019, 11:47

לא מכיר שיש לזה חוקים ספציפיים (זה מהדורה 5, בפאת'פיינדר / 3.5 בטוח יש חוק :) )
אבל בעמוד 249 של המדריך לשה"ם יש טבלה של נזק מאולתר ודוגמאות לכל מיני סוגי נזק, זה נע בין 1ק10 לסיבוב ועד המון-ק10 לסיבוב תלוי בדרגה הדמויות וחומרת הנזק.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
BadBug

[מהדורה 5] נזק מאש

שליחה על ידי BadBug » 26 דצמבר 2019, 17:47

זה עדיין לא מסתדר לי, כנראה שאצטרך ליצור חוק בית עבור העניין, נניח בסיבוב ראשון זה יכול להיות 1ק4 והחל מסיבוב שני והלאה נניח 2ק4 בכל סיבוב
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
תשובות: 55

[מהדורה 5] נזק מאש

שליחה על ידי Nextorl » 26 דצמבר 2019, 17:50

יש כמה לחשים ולחשונים שמעלים יצור באש, שווה לך להתבסס עליהם. לדוגמה create bonfire נשמע לי הכי פשוט.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
BadBug

[מהדורה 5] נזק מאש

שליחה על ידי BadBug » 30 דצמבר 2019, 09:11

תודה בהחלט אבדוק, מתאר לעצמי גם שהגיוני שיהיה נזק שונה ממכה מלפיד לדוגמה ומשמן בוער שדבק במישהו בדוגמה אחרת.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה