• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 בניית התקלות וחישוב ד"ה

כשאני רוצה לבנות התקלות בעלת יותר מיצור אחד, איך אני עושה את זה? איך אני מחשב את הד"ה כדי לדעת מה הדרגה בפועל של הקרב?
כי שני יצורים בד"א 3 זה לא התקלות בד"ה 6. בפאת'פיינדר יש טבלאות של נק"נ ואומרים פשוט לסכום נק"נ אבל לא מצאתי אותן בספר של 5...
יש למישהו טיפים/את העמוד החסר שפספסתי?

התשובה הטובה ביותר
עמוד 82 במדריך לשה"ם.
בגדול אתה
1.בוחר את קושי ההיתקלות (קל, בינוני, קשה, קטלני) ובודק כמה נק"ן מתאימות עבור שחקן מהדרגה שלו להיתקלות מסוג כזה. (לדוגמה עבור דמות בדרגה 3 מספר הנק"ן להיתקלות קלה היא 75 וקטלנית היא 400)
2.מחבר את כל הנק"ן של כל השחקנים.
3.מכניס מספר מפלצות עד שרמת הנק"ן שהן ייתנו (שנמצאת בפסקת הנתונים שלהן) שווה בערך למספר שהגעת אליו בשלב 2, יש שם גם כללים לגבי מספר מפלצות בהיתקלות.
(ככל שיש יותר מפלצות כך מכפילים את ערך הנק"ן שכתוב להן בפסקת הנתונים כדי לייצג את הקושי בלחימה במספר מפלצות במקום באויב אחד. לדוגמה אם יש לך 5 מפלצות שס"ך הנק"ן שלהן הוא 500 מבחינת אתגר הן יתאימו להיתקלות שבשלב 2 הגעת למספר 1000)

לדוגמה, ניקח את המפלצת דרואגר צרחן (Mordenkainens Tome of Foes) עם ד"א 3 (700 נק"ן)
אם יש לך התקלות של 2 כאלה סך...
עמוד 82 במדריך לשה"ם.
בגדול אתה
1.בוחר את קושי ההיתקלות (קל, בינוני, קשה, קטלני) ובודק כמה נק"ן מתאימות עבור שחקן מהדרגה שלו להיתקלות מסוג כזה. (לדוגמה עבור דמות בדרגה 3 מספר הנק"ן להיתקלות קלה היא 75 וקטלנית היא 400)
2.מחבר את כל הנק"ן של כל השחקנים.
3.מכניס מספר מפלצות עד שרמת הנק"ן שהן ייתנו (שנמצאת בפסקת הנתונים שלהן) שווה בערך למספר שהגעת אליו בשלב 2, יש שם גם כללים לגבי מספר מפלצות בהיתקלות.
(ככל שיש יותר מפלצות כך מכפילים את ערך הנק"ן שכתוב להן בפסקת הנתונים כדי לייצג את הקושי בלחימה במספר מפלצות במקום באויב אחד. לדוגמה אם יש לך 5 מפלצות שס"ך הנק"ן שלהן הוא 500 מבחינת אתגר הן יתאימו להיתקלות שבשלב 2 הגעת למספר 1000)

לדוגמה, ניקח את המפלצת דרואגר צרחן (Mordenkainens Tome of Foes) עם ד"א 3 (700 נק"ן)
אם יש לך התקלות של 2 כאלה סך הנק"ן של הוא 1400, ומכיוון שמדובר ב2 מפלצות נכפיל את זה ב1.5 לקבל 2100 נק"ן.
נגיד שיש לך קבוצה של 3 דמויות בדרגה 5, היתקלות קשה עבור דמות בדרגה כזאת היא 750 נק"ן, כלומר שלחבורה סה"כ היתקלות קשה תהיה 2250 נק"ן, כך שהיהיתקלות הזאת תהיה קשה עבורם.

התשובה הטובה ביותר
תודה רבה! זאת התשובה שחיפשתי :)
ועכשיו שאלה נוספת - איך אני בפורמט החדש מסמן את זה כתשובה לשאלה ושם ווי ירוק ליד השם שלה?

בנוסף, אם יש לי דב"ש - איך אני קובע לו ד"א ונק"נ?

אני די מתחיל ולא מומחה גדול אבל אני הייתי אולי הולך לגזע שלו במגדיר המפלצות ומסתכל (אני לא בטוח איך זה במה' 5 אבל נתקלתי במגדיר מפלצות של מה' 4 בעברית והיו שם בני אנוש, אלפים, גמדים, ננסים, זדים, הכל)

לשאלתך הראשונה, צירפתי כלי שיעשה בשבילך את העבודה.
http://dhmstark.co.uk/rpgs/encounter-calculator-5th/
לשאלתך השנייה, הוספתי גם כן כמה כלים שמצאתי בחיפוש מהיר בגוגל
https://5e.tools/crcalculator.html https://1-dot-encounter-planner.appspot.com/quick-monster-stats.htmlרק מציין שהחוקים ליצירת דב"שים ומפלצות שונים מהחוקים ליצירת ד"שים, ואתה לא אמור להשקיע כל כך הרבה בדב"ש - החלטה שלך אם בא לך, אבל זה לא באמת ישנה לשחקנים יותר מדי - יש להם מספיק פעולות מגניבות בפני עצמם, ולפעמים הדב"ש עלול אפילו להאפיל עליהם.

[mention]Nir the Collector[/mention] - זה לא עובד. כפי שוולף ציין, אין גזעים במגדיר המפלצות. רשה לי ללמד אותך כלל חשוב מאוד: כששואלים אותך על חוק של מהדורה אחת, אל תחפש לזה תשובות בספרים של מהדורה אחרת. כהערת אגב, התשובה שלך לא נכונה גם למו"ד 4, מכיוון שניצן שואל על דב"ש הוא יצר, ובמגדיר המפלצות של 4 נמצאות מפלצות מוכנות. אם אתה רוצה לחשב ב4 דירוג אתגר לדב"ש שיצרת, תסתכל במדריך לשליט המבוך איך יוצרים אחד.
[mention]lonewolf[/mention] - במו"ד 5 החוקים ליצירת דב"שים ומפלצות שונים מהחוקים ליצירת ד"שים, ולכן אי אפשר לחשב את דירוג האתגר שלו כרמתו כדמות שחקן, למרת שלפי מה שקראתי באינטרנט זה כן אמור לתת לך תוצאה דומה לד"א האמיתי.

dragonitzan אמר/ה:
איך אני בפורמט החדש מסמן את זה כתשובה לשאלה ושם ווי ירוק ליד השם שלה?
אמור להיות לך כפתור בצד ההודעה, ליד כפתורי הדיווח והציטוט

חזרה