• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 נקודות ניסיון, איך מחלקים אותן?

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
אני קצת מתקשה להבין את כל הרעיון של נקודות ניסיון כי הוא די מבלבל, את הבסיס הבנתי, יש אתגר, לדוגמה 1, ששווה 200 נק''נ, אבל מה אני עושה עם זה? מביא לכל שחקן 200? מחלק את ה200 בין מספר השחקנים?
ולמי בכלל אני מביא? אם חלק מהשחקנים לא הספיקו לפגוע המפלצת בכלל, הם גם מקבלים?
ואם שחקן אחד עשה הרבה יותר נזק מהאחרים, הוא מקבל יותר? ואם שחקנים לא הגיעו לפגישה ולא נלחמו בקרב, אני אמור להביא להם גם?
זה יותר מדי שאלות וכל הנושא מאוד מעורפל בשבילי אז אני ממש אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי כאן
תודה מראש

התשובה הטובה ביותר
NOPE NOPE NOPE

אתה סוכם את הנק"נ של כל המפלצות בהיתקלות, ומחלק אותו במספר הדמויות (והדב"שים שלקחו "חלק משמעותי" בקרב).
כדי לקבל נק"נ צריך להיות מעורב בהיתקלות (לא ללכת לישון. תפטר את השה"מ) אבל לא חובה שתהיה ממש יעיל. הסתכנת? נלחמת? אז לא משנה אם החטאת, הלחשים שלך לא עבדו, יצאת מכלל פעולה בגלל תהפוכות הקרב או שעד שהגיע תורך להילחם הקרב נגמר.

עוד פרט שהרבה שה"מים גרועים נוטים לשכוח - אתה לא חייב להרוג את המפלצות. אתה צריך להתגבר עליהן. ככה שגם אם המפלצות ברחו, נכנעו או הסכימו לשביתת נשק זה נחשב שהתגברת עליהן. כמו כן, לא אמורים לתת נק"נ על היתקלויות וקרבות שאין בהם אתגר או סיכון. רצחת הומלס שישן על הקרטון שלו כי חסר לך 1 נק"נ לדרגה הבאה? לא תקבל כלום. אתה עומד על גשר ויורה קליעי קסם על תנינים ששוחים בנהר ולא יכולים להגיע אליך? אפס...
NOPE NOPE NOPE

אתה סוכם את הנק"נ של כל המפלצות בהיתקלות, ומחלק אותו במספר הדמויות (והדב"שים שלקחו "חלק משמעותי" בקרב).
כדי לקבל נק"נ צריך להיות מעורב בהיתקלות (לא ללכת לישון. תפטר את השה"מ) אבל לא חובה שתהיה ממש יעיל. הסתכנת? נלחמת? אז לא משנה אם החטאת, הלחשים שלך לא עבדו, יצאת מכלל פעולה בגלל תהפוכות הקרב או שעד שהגיע תורך להילחם הקרב נגמר.

עוד פרט שהרבה שה"מים גרועים נוטים לשכוח - אתה לא חייב להרוג את המפלצות. אתה צריך להתגבר עליהן. ככה שגם אם המפלצות ברחו, נכנעו או הסכימו לשביתת נשק זה נחשב שהתגברת עליהן. כמו כן, לא אמורים לתת נק"נ על היתקלויות וקרבות שאין בהם אתגר או סיכון. רצחת הומלס שישן על הקרטון שלו כי חסר לך 1 נק"נ לדרגה הבאה? לא תקבל כלום. אתה עומד על גשר ויורה קליעי קסם על תנינים ששוחים בנהר ולא יכולים להגיע אליך? אפס נק"נ.

הדגמה:
חבורה של חמישה הרפתקנים נלחמת בחמישה גובלינים (50 נק"נ כ"א) שמונהגים על ידי גובלין בוס (200 נק"נ) שרוכב על וורג (100 נק"נ). החבורה הורגת את חמשת הגובלינים, הבוס נופל בשבי והוורג קולט מה הולך ובורח עם זנב בין הרגליים. סה"כ נק"נ - 550.
כל אחד בחבורה מקבל 110 נק"נ, כולל הזוטון הנוכל שנפל לבור בסיבוב השני של הקרב וכולל האשף שאף קסם שלו לא עבד.

התשובה הטובה ביותר
חזרה