הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[מהדורה 5] נקודות ניסיון, איך מחלקים אותן?

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 07 ספטמבר 2019, 09:34

אני קצת מתקשה להבין את כל הרעיון של נקודות ניסיון כי הוא די מבלבל, את הבסיס הבנתי, יש אתגר, לדוגמה 1, ששווה 200 נק''נ, אבל מה אני עושה עם זה? מביא לכל שחקן 200? מחלק את ה200 בין מספר השחקנים?
ולמי בכלל אני מביא? אם חלק מהשחקנים לא הספיקו לפגוע המפלצת בכלל, הם גם מקבלים?
ואם שחקן אחד עשה הרבה יותר נזק מהאחרים, הוא מקבל יותר? ואם שחקנים לא הגיעו לפגישה ולא נלחמו בקרב, אני אמור להביא להם גם?
זה יותר מדי שאלות וכל הנושא מאוד מעורפל בשבילי אז אני ממש אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי כאן
תודה מראש
על ידי המפקד האלמוני » 07 ספטמבר 2019, 11:21
NOPE NOPE NOPE

אתה סוכם את הנק"נ של כל המפלצות בהיתקלות, ומחלק אותו במספר הדמויות (והדב"שים שלקחו "חלק משמעותי" בקרב).
כדי לקבל נק"נ צריך להיות מעורב בהיתקלות (לא ללכת לישון. תפטר את השה"מ) אבל לא חובה שתהיה ממש יעיל. הסתכנת? נלחמת? אז לא משנה אם החטאת, הלחשים שלך לא עבדו, יצאת מכלל פעולה בגלל תהפוכות הקרב או שעד שהגיע תורך להילחם הקרב נגמר.

עוד פרט שהרבה שה"מים גרועים נוטים לשכוח - אתה לא חייב להרוג את המפלצות. אתה צריך להתגבר עליהן. ככה שגם אם המפלצות ברחו, נכנעו או הסכימו לשביתת נשק זה נחשב שהתגברת עליהן. כמו כן, לא אמורים לתת נק"נ על היתקלויות וקרבות שאין בהם אתגר או סיכון. רצחת הומלס שישן על הקרטון שלו כי חסר לך 1 נק"נ לדרגה הבאה? לא תקבל כלום. אתה עומד על גשר ויורה קליעי קסם על תנינים ששוחים בנהר ולא יכולים להגיע אליך? אפס נק"נ.

הדגמה:
חבורה של חמישה הרפתקנים נלחמת בחמישה גובלינים (50 נק"נ כ"א) שמונהגים על ידי גובלין בוס (200 נק"נ) שרוכב על וורג (100 נק"נ). החבורה הורגת את חמשת הגובלינים, הבוס נופל בשבי והוורג קולט מה הולך ובורח עם זנב בין הרגליים. סה"כ נק"נ - 550.
כל אחד בחבורה מקבל 110 נק"נ, כולל הזוטון הנוכל שנפל לבור בסיבוב השני של הקרב וכולל האשף שאף קסם שלו לא עבד.
עבור להודעה המלאה
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 07 ספטמבר 2019, 10:46

להבנתי אתה מביא לכל שחקן 200 נק"נ.
פעם שיחקתי באיזה קמפיין, והקבוצה שלי נלחמה במפלצות, ובזמן הזה אני פשוט הלכתי לישון. אחרי הקרב גם אני קיבלתי נק"נ.
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 07 ספטמבר 2019, 11:21

NOPE NOPE NOPE

אתה סוכם את הנק"נ של כל המפלצות בהיתקלות, ומחלק אותו במספר הדמויות (והדב"שים שלקחו "חלק משמעותי" בקרב).
כדי לקבל נק"נ צריך להיות מעורב בהיתקלות (לא ללכת לישון. תפטר את השה"מ) אבל לא חובה שתהיה ממש יעיל. הסתכנת? נלחמת? אז לא משנה אם החטאת, הלחשים שלך לא עבדו, יצאת מכלל פעולה בגלל תהפוכות הקרב או שעד שהגיע תורך להילחם הקרב נגמר.

עוד פרט שהרבה שה"מים גרועים נוטים לשכוח - אתה לא חייב להרוג את המפלצות. אתה צריך להתגבר עליהן. ככה שגם אם המפלצות ברחו, נכנעו או הסכימו לשביתת נשק זה נחשב שהתגברת עליהן. כמו כן, לא אמורים לתת נק"נ על היתקלויות וקרבות שאין בהם אתגר או סיכון. רצחת הומלס שישן על הקרטון שלו כי חסר לך 1 נק"נ לדרגה הבאה? לא תקבל כלום. אתה עומד על גשר ויורה קליעי קסם על תנינים ששוחים בנהר ולא יכולים להגיע אליך? אפס נק"נ.

הדגמה:
חבורה של חמישה הרפתקנים נלחמת בחמישה גובלינים (50 נק"נ כ"א) שמונהגים על ידי גובלין בוס (200 נק"נ) שרוכב על וורג (100 נק"נ). החבורה הורגת את חמשת הגובלינים, הבוס נופל בשבי והוורג קולט מה הולך ובורח עם זנב בין הרגליים. סה"כ נק"נ - 550.
כל אחד בחבורה מקבל 110 נק"נ, כולל הזוטון הנוכל שנפל לבור בסיבוב השני של הקרב וכולל האשף שאף קסם שלו לא עבד.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 07 ספטמבר 2019, 12:17

וואו תודה רבה זה לגמרי עשה לי סדר בכל העניין
עכשיו ההרפתקנים לא יעלו רמות כל שני וחמישי (;

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה