הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

[מהדורה 5] איך לעשות קרב ענק

יש לך שאלה על מבוכים ודרקונים או על פאת'פיינדר? בפורום זה תמצא את מיטב המומחים שיענו לך עליה. הפורום גם כולל מאות שאלות ששחקנים אחרים שאלו לפניכם, אתם מוזמנים לחפש בו ולראות אם השאלה שלכם כבר נענתה בעבר.
הפורום מיועד לכל המהדורות - מבוכים ודרקונים מהדורה 5, 4 או 3.5, פאת'פיינדר 1 או 2 וכמובן גם מהדורות ישנות יותר.
כללי הפורום
פורום זה מיועד לשאלות ממוקדות על המכאניקה של מבוכים ודרקונים וגם פאת'פיינדר. יש לציין בנושא של ההודעה את המהדורה הרלוונטית, בהתאם לתגיות הזמינות.
אם השאלה כבר זכתה לתשובה מספקת, הנושא יסומן ב V ירוק, והתשובה תופיע בהודעה הראשונה בנושא.
אם מדובר בשאלה כללית או הערה, יש לפרסם את הנושא בפורום מבוכים ודרקונים או משחקי תפקידים כללי. נושאים שאינם מתאימים, יועברו לפורומים אלו.
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 27 אוגוסט 2019, 09:27

בהרפתקה שאני מכין אני רוצה להתחיל עם קרב ענק, מאות יצורים אפילו אלפי יצורים, אבל אני לא יודע כל כך איך לעשות את זה
השחקנים במשחק שלי לא יכולים להילחם בכולם אחד אחד מן הסתם, אבל אם אני אדלג על חלק גדול מהקרב ואגיע ישר לעיקר רק אחרי כמה קרבות בהתחלה, איך אני אביא להם נקודות ניסיון? מה אני אמור לעשות במצב כזה?

אגב, באיזשהו שלב בקרב הזה הם אמורים לתפוס מישהו ולהחזיר אותו בחיים בלי להרוג אותו, אני אמור לגרום לו להיכנע כשהוא ממש פצוע או שאם שחקן מביא לו מכה בראש זה מספיק?
על ידי אביעד » 27 אוגוסט 2019, 09:47
Nir the Collector כתב:
27 אוגוסט 2019, 09:27
בהרפתקה שאני מכין אני רוצה להתחיל עם קרב ענק, מאות יצורים אפילו אלפי יצורים, אבל אני לא יודע כל כך איך לעשות את זה
השחקנים במשחק שלי לא יכולים להילחם בכולם אחד אחד מן הסתם, אבל אם אני אדלג על חלק גדול מהקרב ואגיע ישר לעיקר רק אחרי כמה קרבות בהתחלה, איך אני אביא להם נקודות ניסיון? מה אני אמור לעשות במצב כזה?
מצאתי קובץ חוקים של unearted arcana שמספק חוקי קרב המוני. מצרף להנאתך. https://media.wizards.com/2015/download ... system.pdf
Nir the Collector כתב:
אגב, באיזשהו שלב בקרב הזה הם אמורים לתפוס מישהו ולהחזיר אותו בחיים בלי להרוג אותו, אני אמור לגרום לו להיכנע כשהוא ממש פצוע או שאם שחקן מביא לו מכה בראש זה מספיק?
במו"ד 5 כשמישהו מנחית על אויב מכה שמפחיתה אותו ל0 נק"פ, הוא יכול לבחור לעלף אותו במקום להרוג אותו.
עבור להודעה המלאה
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 27 אוגוסט 2019, 09:33

ההמלצה שלי היא שהקרב יתרחש ברקע. ברור שלא כל אחד מהיצורים בקרב יילחם בדמויות. תן לדמויות איזה עשר אנשים להילחם בהם, ואז שימשיכו הלאה. הקרב מתנהל ברקע, והן נמנעות מרובו. תן להן להציל מדי פעם מהתקפה חולפת, וזרוק עליהם איזה אויב פעם בכמה זמן. שיתן תחושה שהן באמצע הקרב, בלי שהקרב יתמקד סביבן.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
Nir the Collector

שליחה על ידי Nir the Collector » 27 אוגוסט 2019, 09:36

nav566 כתב:
27 אוגוסט 2019, 09:33
ההמלצה שלי היא שהקרב יתרחש ברקע. ברור שלא כל אחד מהיצורים בקרב יילחם בדמויות. תן לדמויות איזה עשר אנשים להילחם בהם, ואז שימשיכו הלאה. הקרב מתנהל ברקע, והן נמנעות מרובו. תן להן להציל מדי פעם מהתקפה חולפת, וזרוק עליהם איזה אויב פעם בכמה זמן. שיתן תחושה שהן באמצע הקרב, בלי שהקרב יתמקד סביבן.
רעיון טוב! תודה רבה
סמל אישי של משתמש
אביעד
תשובות: 36

שליחה על ידי אביעד » 27 אוגוסט 2019, 09:47

Nir the Collector כתב:
מצאתי קובץ חוקים של unearted arcana שמספק חוקי קרב המוני. מצרף להנאתך. https://media.wizards.com/2015/download ... system.pdf
Nir the Collector כתב:
במו"ד 5 כשמישהו מנחית על אויב מכה שמפחיתה אותו ל0 נק"פ, הוא יכול לבחור לעלף אותו במקום להרוג אותו.
סמל אישי של משתמש
מירטוקן
תשובות: 1

שליחה על ידי מירטוקן » 27 אוגוסט 2019, 10:17

עוד אפשרות נחמדה, בגדר חוקי בית (קראתי אותם בפורום של קיוביקל 7 על הטבעת האחת, אבל נחמד לשאוב השראה לפעמים) היא לתת לקבוצה משימות שמשפיעות על שדה הקרב, למשל:
- הפושטים מעלים סולמות על החומה! הפילו אותם וסכלו את הניסיון שלהם להיכנס!
- הבליסטראות גורמות נזק רב מדי לביצורים! השמידו אותן כדי להקל על הכוחות המגנים!

כל משימה מוצלחת מטה את מאזן הקרב לטובת הקבוצה, ומקרבת את סיומו של הקרב (אתה יכול לתת כמשימה אחרונה את הבחור שהם צריכים להחזיר בחיים). כל כישלון מטה את הקרב לטובת כוחות האויב, ו"מעניש" את השחקנים בקרב קטן (אויב בינוני או כמה אויבים חלשים, לא צריך להגזים).
:devil: "Tell me, what is it that you desire?"
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 27 אוגוסט 2019, 11:15

השאלה היא האם אתה רוצה שבקרב יהיה תלוי לחלוטין בדמויות או לא (או לא לגמרי) במידה ולא או לא לגמרי האם אתה רוצה שהתוצאות יהיה כתובות לך מראש או שאתה רוצה להוסיף אקראיות לעסק?
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
קובר האלים

שליחה על ידי קובר האלים » 27 אוגוסט 2019, 12:51

שיחקתי פעם בקרב כזה, הדמות שלי עצמה לא נלחמה אבל זה הלך ככה: השחקנים בוחרים על איזו יחידה לפקד (קשתים, מכונות מצור, חיילים ויחידות אחרות). הם מפעילים אותה עם בונוסים- בגלל הפיקוד שלהם, שאר היחידות תוקפות, והצבא השני תוקף.
אני חושב שכדאי שהדמויות עצמן פחות ישתתפו ישירות בקרב, יש סיכוי ממש גדול שהן ימותו, יותר כדאי שהם יפעילו יחידות.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה