• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 סגנונות לחימה חופפים

מקצוע הלוחם מעניק לך בדרגה ראשונה את היכולת לבחור סגנון לחימה ולהתמחות בו. סגנון הלחימה מעניק להם יתרון משמעותי בתחום מסויים. הארכיטיפ של לוחם אלוף מאפשר, בדרגה שביעית, לבחור סגנון לחימה נוסף.

במידה ולקחתי את סגנון הלחימה Duelist, שמוסיף תוסף 2+ לנזק של התקפה עם נשק שנאחז ביד אחת. האם אני יכול לקחת את אותו סגנון הלחימה פעם נוספת, כדי לקבל תוסף 4+ לנזק?

הכישרון weapon master גם הוא נותן לך לבחור סגנון לחימה. בניגוד לתכונה של champion, הוא לא אומר second fighting style בתיאור שלו. האם אפשר לקחת סגנון לחימה זהה לאחד קיים עם הכישרון הזה?

התשובה הטובה ביותר
החוק אומר בפירוש שלא ניתן לבחור באותו סגנון לחימה פעמיים, גם אם הוא ייתן לך ממגוון מקצועות שונים.
עריכה: בנוסף, weapon master לא נותן לך גישה לשום סגנון לחימה או לשום דבר דומה לו
srd אמר/ה:
אתה לא יכול לבחור סגנון
לחימה יותר מפעם אחת, גם אם בשלב מאוחר אתה יכול
לבחור סגנון נוסף.
הפסקה הזו אינה מופיעה רק אצל הלוחם - היא מופיעה גם אצל הסייר, שמקבל סגנון לחימה יחיד כל עוד אינו מרבה מקצועות.
החוק אומר בפירוש שלא ניתן לבחור באותו סגנון לחימה פעמיים, גם אם הוא ייתן לך ממגוון מקצועות שונים.
עריכה: בנוסף, weapon master לא נותן לך גישה לשום סגנון לחימה או לשום דבר דומה לו
srd אמר/ה:
אתה לא יכול לבחור סגנון
לחימה יותר מפעם אחת, גם אם בשלב מאוחר אתה יכול
לבחור סגנון נוסף.
הפסקה הזו אינה מופיעה רק אצל הלוחם - היא מופיעה גם אצל הסייר, שמקבל סגנון לחימה יחיד כל עוד אינו מרבה מקצועות.

התשובה הטובה ביותר
אין לי מושג מאיפה ציטט את זה, אבל בדקתי גם בSRD הרשמי, גם בכמה מקורות לא רשמיים, גם במדריך לשחקן וגם בארראטה למדריך לשחקן, בשום מקום לא רשום על סגנון לחימה נוסף.

בכל מקרה, אני הולך פה על פרשנות תכליתית, אם בכל מקום רשום שאתה לא יכול לקחת את אותו סגנון פעמיים,אז גם במקום שלא רשום (קריא לא רשום שכן מותר) אז אפשרי.

nav566 אמר/ה:
Weapon Master
Increase your Strength or Dexterity by 1, to a maximum of 20.
You gain proficiency with any four weapons of your choice; OR you gain a fighting style of your choice from the Fighter's list.
אתה כנראה מצטט את הכשרון מאיזה אתר צד ג' שהחליט להכניס בו שינויים.

על כל פנים - אביעד וליאור הצביעו נכון שכתוב במפורש בתיאור היכולת, גם אצל הלוחם, גם אצל הפלאדין וגם אצל הסייר - שאי אפשר לבחור שוב את אותו סגנון.

חזרה