• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 אני רוצה לגרום לשד להשתלט על גוף של שחקן, איך לעשות את זה?

Nir the Collector

פונדקאי מהשורה
בהרפתקה שאני מתכנן, אני רוצה בשלב מסוים בסוף, שד ישתלט על אחת הדמויות וקרב יתחיל בינו לבין שאר הדמויות. הבעיה שלי היא שהאתגר עצמו הוא שאם הם רוצים להרוג את השד, הם יצטרכו להרוג את חבר שלהם, אז אני קצת במבוי סתום כאן. אני עם קבוצה של מתחילים ואני בטוח שהם לא יוכלו לעלות על זה לבד, אבל גם אני לא כל כך יודע איך אפשר לשחרר אותו מההשתלטות ככה שאני לא יודע אם אפשר להצליח כאן.
כמובן שיש את האופציה שהם יאלצו להרוג אותו אבל הם רק שחקנים מתחילים והם עבדו על הדמויות שלהם די קשה אז אני לא יודע אם אני רוצה שזה יהיה המוצא האחרון.
יש הצעות?

התשובה הטובה ביותר
וואו, חתיכת שאלה.
בעיקרון, זה לא עניין של חוקים - אתה כותב את הנתונים לשד, ואני ממליץ לך להשתמש בשד מוכן ממגדיר המפלצות כי יותר נוח, ולהוסיף לו יכולת השתלטות על בני אדם.
היכולת הזו צריכה לעבוד ככה שיש אפשרות לשחרר את הבחור הנשלט מהשליטה של השד.
אני ממליץ לך על היכולת הבאה :
השתלטות - כפעולה רגילה, השד יכול להיכנס לקרבן דרך האף, ולהשתלט עליו. הקרבן צריך להצליח בהצלת רצון ד''ק 8+תוסף שליטה+תוסף כריזמה של השד או שהשד משתלט לו על המוח. אם השד שולט לו על המוח הוא נשאר שם עד התקיים אחד משני התנאים הבאים (לבחירת המנחה אילו מהתנאים הוא רוצה - אפשר לבחור אחד מהן או בשניהם): הקרבן מתחיל בהצלת רצון או שהדמויות מבצעות גירוש לשד. כאשר השד יוצר מגוף של קרבן הוא מופיע במשבצת כלשהיא ליד הקרבן, לבחירת השד.
(השד כמובן ערטילאי ויכול לעבור דרך חומר מוצק -...
וואו, חתיכת שאלה.
בעיקרון, זה לא עניין של חוקים - אתה כותב את הנתונים לשד, ואני ממליץ לך להשתמש בשד מוכן ממגדיר המפלצות כי יותר נוח, ולהוסיף לו יכולת השתלטות על בני אדם.
היכולת הזו צריכה לעבוד ככה שיש אפשרות לשחרר את הבחור הנשלט מהשליטה של השד.
אני ממליץ לך על היכולת הבאה :
השתלטות - כפעולה רגילה, השד יכול להיכנס לקרבן דרך האף, ולהשתלט עליו. הקרבן צריך להצליח בהצלת רצון ד''ק 8+תוסף שליטה+תוסף כריזמה של השד או שהשד משתלט לו על המוח. אם השד שולט לו על המוח הוא נשאר שם עד התקיים אחד משני התנאים הבאים (לבחירת המנחה אילו מהתנאים הוא רוצה - אפשר לבחור אחד מהן או בשניהם): הקרבן מתחיל בהצלת רצון או שהדמויות מבצעות גירוש לשד. כאשר השד יוצר מגוף של קרבן הוא מופיע במשבצת כלשהיא ליד הקרבן, לבחירת השד.
(השד כמובן ערטילאי ויכול לעבור דרך חומר מוצק - הוא כמו רוח רפאים בהקשר הזה)
גירוש - כפעולה, הדמויות יכולות לנסות לגרש את השד. הדבר דורש בדיקת דת בד''ק ההצלה מיכולת ההשתלטות של השד, או שימוש בגירוש אל מתים. שימוש בגירוש על מתים מהווה הצלחה אוטומטית בגירוש השד.
עריכה: שכחתי לציין איך גורמים נזק לשד - כשהוא מחוץ לגוף הוא יכול להיות ערטילאי אם רצונך בכך (חצי נזק מהתקופות לא קסומות). כשהוא בתוך גוף מארח גם השד וגם הגוף המארח סופגים נזק מלא כל אחד, או (לבחירתך) שהגוף המעצר יספוג רק חצי נזק כי הוא מוחזק על ידי השד ולא חש כאב או משהו בסגנון.
אפשרות נוספת היא לתת לשחקן המארח את השד בגופו אפשרות לעצור את השד אם הוא מתאר יפה איך הוא מתגבר עליו מנטלית, אולי במחיר פגיעה מסוימת בגופו או מאמץ נפשי (נזק תודעה) וגורם לשד מחסרים לגלגול התקפה או לזרקיטת המלה או סתם מקל את מלאכת הגירוש - אופציה שמאפשרת לשחקן הנשלט לעשות משהו ולא סתם להרגיש תקוע כשחברים שלו עושים את כל העבודה ואולי גם תוקעים לו סכין בגב על הדרך

התשובה הטובה ביותר
חזרה