• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 איך לנצח טראסק?

התשובה הטובה ביותר
אני אחלק את התשובה שלי לכמה חלקים, כי זו שאלה שיש כמה דרכים לענות עליה.

דבר ראשון, בעבר מבוכים ודרקונים היה משחק של שחקנים נגד המנחה. המטרה של השחקנים הייתה להעביר את הדמויות שלהם במבוכים מלאי המפלצות והמלכודות שהמנחה תכנן ולשמור עליהן בחיים.
כיום, מבוכים ודרקונים הוא משחק אחר לגמרי- משחק של סיפור סיפורים קבוצתי שמסופר דרך התמודדות עם אתגרים.
אם המנחה שלכם מציב נגדכם טראסק, הוא כנראה לא עשה את זה כדי להרוג אותכם, והוא בוודאות לא מתכוון שתלכו לגוגל לבדוק איך אפשר להתמודד איתו. הרי מה הכיף בזה? כמנחה, אם הייתי מגלה שהשחקנים שלי הלכו לחפש באינטרנט איך להביס מפלצת ששמתי נגדם, הייתי מאוכזב. לא בגלל שזו מחשבה מטא-משחקית, אלא בגלל שזו פגיעה בחוויה שאני מנסה לבנות במשחק.

לכן, כנראה שהמנחה לא התכוון שתחפשו את הטקטיקה הכי טובה לנצח טראסק, אלא...
לאט לאט זה העצה השנייה הכי טובה. העצה הראשונה הכי טובה היא פשוט אל תעשו את זה. בהנחה שאתם ברמה די נמוכה.
תשובה יותר רצינית: בעצם לאט לאט זו השיטה הכי טובה. פשוט להרביץ חזק ולהתחמק מהתקפות שלו.

אנחנו 4 אנשים ברמה 15, ועוד מפלצת (שלא קיימת בדנד, המדריך שלנו המציא אותה) שחזקה כמו הטראסק והיא העירה אותו התעוררה, בטראסק קבוצה אחרת מטפלת. כל מפלצת לבד יכולה להשמיד את העולם ואני צריך דרך לנצח אותה.

אם אתם מחפשים דרך מכאנית, אז זה תלוי מאוד בהרכב הקבוצה. אבל בדרך כלל כשמשתמשים באיום משמיד עולמות, הכוונה היא שהקבוצה צריכה לגלות טקס משמיד טראסק עתיק או משהו. פעילות סיפורית, ולא הרבה גלגולי קוביה

מה המקצועות שלכם? קצת בעייתי לנצח טאראסק ברמה 15, במיוחד שהוא בלתי מנוצח בהגדרה - אפשר רק להרדים אותו.
טקטיקה אפשרית היא להוריד אותו עם סוסים - המהירות שלו היא 40 פיט מתנועה ועוד 60 פיט מפעולות אגדיות, לסה"כ 100 פיט. אתם יורים על הטאראסק עם קשת קסומה ורוכבים על סוס במהירות בסיסית של 60 פיט אתם אמורים להיות מסוגלים לברוח מההישג שלה במהירות, בזמן שהוא לא יכול לתקוף אתכם מטווח.

בעיקרון, אין קסם שמאפשר להרדים יצור עם כמות כזו של נק''פ
שיגור כפוי גם בעייתי, לא מכיל לחש כזה במהדורה 5... אולי פספסתי.
אין חפץ קסם מיוחד נגד טאראסקים - הרעיון של המפלצת שהיא בלתי מובסת. אם אתה מחפש פתרון בדמות חפץ קסם או לחש ייעודיים - השה''ם צריך להמציא אחד, כמו שאמרו טובים ממני כאן למעלה.
רק מציין, גולם חימר זה פחות טוב. אמנם, הוא חסין להתקפות של הטאראסק והטאראסק לא חסין להתקפות שלו, אבל הטאראסק פשוט יכול לבלוע אותו וחסל.

אני לא מחפש חפץ קסם שפועל ספציפית על טראסק, אין איזה חפץ שהאלים בירכו לפני אלפי שנים או חפץ שיכול להשמיד אלים?
בנוסף אם אני זוכר נכון לאשמדאי יש כמה טראסקים רדומים במדור האחרון של השאול, אולי יש איזו דרך שדרכה הוא שולט בהם?

יש חפצים כאלה - השה''ם ממציא אותם בשביל הקמפיין. בכל מקרה תצטרך את העזרה שלו בשביל לקבל אחד כזה.
אם אתה רוצה, תחפש באינטרנט אתרים דגולים - major artifacts. עתק לדוגמא הוא חרבו של קאס - חרב עוצמתית שהייתה שייכת לערפד שפעל נגד הפטרון שלו - האל המרושע וקנה. רק אזהרה - החרב מרושעת ותגרום לך לשחוט את אנשים כדי להתכסות בדם אם לא תספק אותה בדם. והיא רוצה לחסל את וקנה לאנשיו.
אין לי מושג לגבי טאראסקים בשאול, בעיקרון ממה שידוע לי יש רק אחד כזה בכל היקומים והוא לא מסוגל להתרבות.

בפעם היחידה שיצא לי להילחם בטראסק, הבסנו אותו על ידי זה שסוף-עולם מיניאטורי מחק אותו מהקיום.
רמז: זה לא הפתרון המומלץ.
אם השה"מ שלכם נותן לכם קרב נגד טראסק, ככל הנראה הוא חשב על פתרון עלילתי מגניב. הייתי ממליץ לך ללכת כדמות ולפשפש בספריות אחר אגדות עתיקות ודברים דומים.
אם השה"מ שלכם ממליץ לכם להילחם בטראסק בצורה הקלאסית של להרביץ-ולברוח...
אתם בבעיה.

dragonitzan אמר/ה:
אם השה"מ שלכם ממליץ לכם להילחם בטראסק בצורה הקלאסית של להרביץ-ולברוח...
הם בדרגה 15...
האשף יכול להטיל מעוף על כולם, ואם למישהו אין קשת קסומה הכהן יכול להטיל עליה נשק קסום. אם הין להם לחש מעוף אז סוס יעשה את העבודה. טאראסק הוא יצור עם מהירות 60 פיט, בלי עמידויות לנזק לא קסום, בלי התחדשות, ובעיקר בעיקר בלי התקפות טווח. הוא בנוי להיות בלתי מנוצח בתיאוריה, אבל מהדורה 5 נכשלה בתכנון שלו - היא פשוטה מדי בשביל זה.

שכחת דבר אחד - כשהטראסק מסתער כולם מגלגלים לרצון ומי שנכשל בדק גבוה כלשהו מפוחדים ולא יכולים לפעול.
זה כולל את הסוסים.
חוץ מזה מנחה טוב לא יתן לדבר כזה לקרות.

אני אחלק את התשובה שלי לכמה חלקים, כי זו שאלה שיש כמה דרכים לענות עליה.

דבר ראשון, בעבר מבוכים ודרקונים היה משחק של שחקנים נגד המנחה. המטרה של השחקנים הייתה להעביר את הדמויות שלהם במבוכים מלאי המפלצות והמלכודות שהמנחה תכנן ולשמור עליהן בחיים.
כיום, מבוכים ודרקונים הוא משחק אחר לגמרי- משחק של סיפור סיפורים קבוצתי שמסופר דרך התמודדות עם אתגרים.
אם המנחה שלכם מציב נגדכם טראסק, הוא כנראה לא עשה את זה כדי להרוג אותכם, והוא בוודאות לא מתכוון שתלכו לגוגל לבדוק איך אפשר להתמודד איתו. הרי מה הכיף בזה? כמנחה, אם הייתי מגלה שהשחקנים שלי הלכו לחפש באינטרנט איך להביס מפלצת ששמתי נגדם, הייתי מאוכזב. לא בגלל שזו מחשבה מטא-משחקית, אלא בגלל שזו פגיעה בחוויה שאני מנסה לבנות במשחק.

לכן, כנראה שהמנחה לא התכוון שתחפשו את הטקטיקה הכי טובה לנצח טראסק, אלא תמצאו אחת תוך כדי הסיפור. ייתכן גם שהוא בכלל לא מתכוון שתלכו להלחם בו עכשיו, אבל את זה אנחנו לא יכולים לדעת.

אם נסתכל על זה כאתגר מחשבתי עם זאת, אז כן. יש לכם את הכלים לנצח את הטראסק. בין אם לתקוף אותו מטווח גדול כמו שאביעד אמר, או באמצעות יצירת גלמי חימר שעמידים לרוב ההתקפות שלו. אין באמת חפץ קסם רשמי שמתאים לזה, אבל אולי לחש משאלה יוכל לעבוד.

וכמובן, אם נסתכל על זה בדרך הנכונה, נראה שיש לכם מפלצת ענקית משלכם, מה שאומר שאתם צריכים לצלם סרט גודזילה חדש, ואולי הפעם הוא יהיה טוב.

התשובה הטובה ביותר
הייתה פעם הרפתקה רשמית (בממלכות נשכחות) שסבבה סביב הצורך להביס טאראסק. היא נועדה לדמויות בדרגות 12-14:

How_the_Mighty_Are_Fallen%2C_D%26D.jpg

אלמוני אמר/ה:
אנחנו 4 אנשים ברמה 15, ועוד מפלצת (שלא קיימת בדנד, המדריך שלנו המציא אותה) שחזקה כמו הטראסק והיא העירה אותו התעוררה, בטראסק קבוצה אחרת מטפלת. כל מפלצת לבד יכולה להשמיד את העולם ואני צריך דרך לנצח אותה.

תגרמו למפלצת שלכם לתקוף את הטראסק בזמן ששתי הקבוצות יושבת בצד על בירה ופיצוחים (הקבוצה שהמפלצת שלה הפסידה מזמינה)

חזרה