• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 תומך ועזרה בחישוב ד"א

יש לי שתי שאלות.
1: למיטב זיכרוני חיות מחמד (לא של הדואיד) נכנסות תחת ההגדרה "תומכים" נכון? אבל אם אני רוצה שהן יתקדמו בייחד עם הדמויות אני צריך להתייחס עליהן כדמויות, השאלה היא איך לקבוע את הרמה המתאימה להם כדי שיהוו חלק שווה לדמות בקבוצה (מדובר על יצורים שאין להם אופציה להיות דמות בדרך כלל, כמו חיות חיות פרא קסומות ותפלצים מסויימים).
2: אני מתכנן קרב שכולל סך הכל 3 צדדים יריבים (כולל הדמויות) אבל אני לא בטוח כיצד לקבוע את דירוג האתגר שלו, עקב כך שהיצורים מנסים להרוג גם זה את זה ולא רק את הדמויות (למעשה הם נלהבים יותר להרוג זה את זה מאשר את הדמויות).
כיצד יש לחשב את דירוג האתגר שלו?

התשובה הטובה ביותר
1. לא זכור לי שום חוק שמתייחס לחיית מחמד כאל תומך (chorot), בין היתר כי לתומך צריך להיות ערך תבונה של 3 ומעלה, מה שקצת בעייתי בשביל הסוס שלך. אלא אם כמובן אתה מתייחס לתפלצים כאל חיות מחמד, ואז הכל נשמע ברור יותר - ברגע שיש לך את כישרון המנהיגות אתה יכול לקבל chorot אחד, ואתה יכול לבחור כל יצור שיש לו level adjustment או level adjustment (chorot)a, לא זוכר איך זה בעברית, נראה לי מתאם רמה. במקרה הזה אתה פשוט מוסיף את מתאם הרמה לדירוג האתגר וזו הרמה של היצור.
2. אין התייחסות בחוקים. לדעתי תתן חצי נק"נ.
1. לא זכור לי שום חוק שמתייחס לחיית מחמד כאל תומך (chorot), בין היתר כי לתומך צריך להיות ערך תבונה של 3 ומעלה, מה שקצת בעייתי בשביל הסוס שלך. אלא אם כמובן אתה מתייחס לתפלצים כאל חיות מחמד, ואז הכל נשמע ברור יותר - ברגע שיש לך את כישרון המנהיגות אתה יכול לקבל chorot אחד, ואתה יכול לבחור כל יצור שיש לו level adjustment או level adjustment (chorot)a, לא זוכר איך זה בעברית, נראה לי מתאם רמה. במקרה הזה אתה פשוט מוסיף את מתאם הרמה לדירוג האתגר וזו הרמה של היצור.
2. אין התייחסות בחוקים. לדעתי תתן חצי נק"נ.

התשובה הטובה ביותר
חזרה