• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 דרגת מטיל לחפץ

A

Anonymous

Guest
היי, בהקשר לכישוף חפצים, איך אני קובע מהי דרגת המטיל של החפץ? בספר החוקים הבסיסי כתוב שזה תלוי בחפץ, ולא פירטו.
נניח ושחקן רוצה לתת לחפץ את היכולת להשתמש בלחש מדרג 3, 3 פעמים ביום. הערך של חפץ כזה שווה ל3×ד"מ×1800. איך אני קובע את דרגת המטיל של החפץ? (לא נראה לי שהתכוונו לד"מ של היוצר)

התשובה הטובה ביותר
דרגת המטיל של החפץ, שנקבעת על ידי היוצר בטווח שבין דרגת המטיל המינימלית בה ניתן להטיל את הלחש (כמינימום) לדרגת המטיל של היוצר (כמקסימום).
יוסי הוא אשף בדרגה 13 שרוצה ליצור שרביט של כדורי אש.
הוא יכול ליצור את השרביט בדרגת מטיל 5, שהיא המינימום, וליצור שרביט שיטיל כדורי אש שגורמים 5ק6 נזק, או בדרגת מטיל 10 בה השרביט יטיל כדורי אש שעושים 10ק6 נזק, או בדרגת מטיל 13 שבה השרביט עדיין יטיל כדורי אש שעושים 10ק6 נזק, כי 10ק6 זה הנזק המקסימלי לכדור אש, או בכל דרגה בטווח בין 5 ל-13.
דרגת המטיל של חפץ מצוינת לידו.
אם אתה רוצה ליצור חפץ, יש חוקים לקביעת דרגת המטיל שלו, שמופיעים בחלק על יצירת חפצי קסם, והם מסובכים אז אני לא אפרט אותם כאן.
ולגבי דרגת מטיל של חפץ שמטיל לחשים - דרגת המטיל של הלחש - ז"א אם אתה רוצה שהחפץ יאפשר לך להטיל לחש בדרגת מטיל 5 אז דרגת המטיל של הלחש היא 5 ולפיה מחשבים את העלות להוספת הלחש לחפץ. אם אתה רוצה להטיל עם החפץ לחש בד"מ 15 אז זו דרגת המטיל שתקבע את המחיר של היכולת.

אתה מתכוון לדרגת המטיל של מטיל הלחשים? (לדוגמה אשף)
כלומר אם אני יוצר חפץ שמטיל לחש שעושה נזק של 1ק6 לדרגת המטיל של הלחש, אם אני קובע שמדובר בד"מ 10 אז הוא יעשה 10ק6?

דרגת המטיל של החפץ, שנקבעת על ידי היוצר בטווח שבין דרגת המטיל המינימלית בה ניתן להטיל את הלחש (כמינימום) לדרגת המטיל של היוצר (כמקסימום).
יוסי הוא אשף בדרגה 13 שרוצה ליצור שרביט של כדורי אש.
הוא יכול ליצור את השרביט בדרגת מטיל 5, שהיא המינימום, וליצור שרביט שיטיל כדורי אש שגורמים 5ק6 נזק, או בדרגת מטיל 10 בה השרביט יטיל כדורי אש שעושים 10ק6 נזק, או בדרגת מטיל 13 שבה השרביט עדיין יטיל כדורי אש שעושים 10ק6 נזק, כי 10ק6 זה הנזק המקסימלי לכדור אש, או בכל דרגה בטווח בין 5 ל-13.

התשובה הטובה ביותר
חזרה