• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 תוסף שליטה לנשק

שאלה בסיסית, תקנו או אשרו את המשפט הבא: כאשר דמות של לוחם לדוגמא מיומנת בנשק (כוח) למשל גרזן - כדי לחשב פגיעה אני מוסיף רק את תוסף המיומנות ולנזק רק את תוסף תכונת הכוח ?

התשובה הטובה ביותר
לא.
בגלגול התקפה עם נשק, אתה מוסיף את מתאם התכונה הרלוונטית גם לגלגול ההתקפה וגם לגלגול הנזק.

)בגלגול התקפה עם לחש מוסיפים את מתאם התכונה לגלגול ההתקפה בלבד, אלא אם צוין אחרת)
לא.
בגלגול התקפה עם נשק, אתה מוסיף את מתאם התכונה הרלוונטית גם לגלגול ההתקפה וגם לגלגול הנזק.

)בגלגול התקפה עם לחש מוסיפים את מתאם התכונה לגלגול ההתקפה בלבד, אלא אם צוין אחרת)

התשובה הטובה ביותר
the Nerubian אמר/ה:
לא.

תודה, הייתי בטוח שזה מה שקראתי במדריך לשחקן..
אם כך, מה ההבדל בין דמות שמיומנת בנשק מסוים לבין דמות שלא, בהנחה שהכוח שלהן הוא 10 (ללא בונוסים) ?

ואיך הסיכוי לפגוע משתפר (אם בכלל) כשעולים בדרגות ?

עריכה: אני חושב שאתה טועה -
The Attack Bonus you're referring to, in the middle of the Starter Set Character Sheets, is added to attack rolls (only, never damage). It's calculated using your Proficiency Bonus plus your relevant Ability Modifier (usually Strength for melee weapons and Dexterity for ranged).

ממקור נוסף:
our attack roll is 1d20 + your ability modifier + your proficiency bonus if you're proficient with the weapon you’re using.

And for damage:

When attacking with a weapon, you add your ability modifier—the same modifier used for the attack roll—to the damage.

נו, כפי שאמרתי - מוסיפים את מתאם התכונה לגלגול ההתקפה.
אתה זה שחשב שמוסיפים את תוסף השליטה בלבד ללא מתאם התכונה.

BadBug אמר/ה:
It's calculated using your Proficiency Bonus plus your relevant Ability Modifier
כלומר - תוסף השליטה + מתאם התכונה הרלוונטי.

the Nerubian אמר/ה:
נו, כפי שאמרתי - מוסיפים את מתאם התכונה לגלגול ההתקפה.
אתה זה שחשב שמוסיפים את תוסף השליטה בלבד ללא מתאם התכונה.

BadBug אמר/ה:
It's calculated using your Proficiency Bonus plus your relevant Ability Modifier
כלומר - תוסף השליטה + מתאם התכונה הרלוונטי.

צודק, תודה!

חזרה