• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 [פאת'פיינדר] רב אומן

השבת נתקלתי בספר הבסיס של פאת'פיינדר בכישרון "רב אומן" שמעניק לך את היכולת להשתמש במיומנות מלכה או משלח יד שעבורו לקחת את הכישרון כדי להכין חפצי קסם שונים, מכנית זה אומר שאתה יכול לקחת את הכישרונות חישול נשק ושריון נשקים ושריונות קסומים ויצירת חפצי פלא בלי רמת הטלה (אתה משתמש ברמת שלך במיומנות הנבחרת בתור דרגת הטלה).
בכל מקרה לא מצוין האם אתה צריך שהמיומנות אמורה להתאים לכישרון אבלי אני מניח שזה די ברור מעילו (לך תנסה ליצור נשק קסום עם כדרות).

מה שאני לא בטוח בו זה האם אחרי שלקחת את הכישרון המתאים עבור המיומנות (למשל יצירת שריון ונשק קסום עבור מיומנות מלאכה נשקים) אתה יכול ליצור חפצי קסם שרק המיומנות הזאת מאפשרת או כל חפץ קסם שהכישרון מאפשר.
למשל באותו מקרה שמתואר למעלה של מלאכה נשקים והכישרון חישול נשקים ושריונות קסומים האם אתה יכול ליצור רק נשקים קסומים או גם שריונות?
בעוד שבמקרה הזה שההפרדה קלה יחסית ביצירת חפצי קסם זה נעשה הרבה יותר מורכב מסובך ונתון לוויכוח.

אני אישית נוטה לחשוב שזה מאפשר ליצור רק את מה שהמיומנות מאפשרת ולא הכישרון, אני צודק?

בנוסף בחפצים קסומים מקוללים כתוב "רובם הגדול החפצים המקוללים לא נוצרים בכוונה" האם זה אומר שאי אפשר ליצור אותם בכוונה מלבד כמה ספורים? (כמו כדור בדולח מהפנט לדוגמה).
בין אם אפשר לייצר את כולם או רק את הספורים כיצד יש לחשב את עלות ההכנה שלהם? בהתחלה חשבתי שכמו החפץ המקורי אבל אז שמתי לב שלעיטים קרובות דרגת ההטלה עבור חפץ מקולל שונה מדרגת ההטלה של החפץ המקורי.

רב אומן - אתה יכול ליצור חפצי קסם רק אם אותה המיומנות שבחרת לכישרון רב אומן מאפשרת ליצור אותם, ללא צורך בכישרון יצירת חפצים אחר. אם יש לך מלאכה (עבודת מתכת) אתה יכול ליצור כל חפץ קסום ממתכת (שדורש את הכשרונות הבאים בלבד : יצירת חפצי פלא ויצירת נשים קסומים, לא יצרת מוטות לדוגמא) גם ללא כישרון יצירת חפצים מתאים. אם יש לך כישרון יצירת חפצים ממקום אחר אתה יכול להשתמש בו כרגיל, בנוסף לכישרון רב אומן שיש לך.
חפצים מקוללים ניתנים ליצירה מכוונת, ואתה יכול להוסיף לחפץ קללה כחלק מהליך היצירה בלא עלות מיוחדת.

אביעד אמר/ה:
ללא צורך בכישרון יצירת חפצים אחר
אתה טועה, כתוב בבירור בספר החוקים הבסיסי:
ספר החוקים הבסיסי אמר/ה:
רמות במיומנות הנבחרת נחשבות כדרגת המטיל שלך למטרת עמידה בדרישות הכישרונות חישול נשקים ושריונות ויצירת חפצי פלא. אתה יכול ליצור חפצי קסם באמצעות כישרונות אילו.
מה עוד ש"ברגיל" כתוב בבירור:
ספר החוקים הבסיסי אמר/ה:
רק מטילי לחשים יכולים לעמוד בדרישות לכישרונות חישול נשקים ושריונות ויצירת חפצי פלא.

חזרה