• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אוזניות טובות לגיימינג לילד

LiOr12

פונדקאי חדש
אני מחפשת אוזניות טובות לגיימינג בשביל מתנה לילד בן 14 ואני ממש אודה לכם אם תוכלו לכוון אותי מה לקנות. קודם כול, צריך שיהיה גם מיקרופון באוזניות? זה משהו שבאמת משתמשים בו? דבר שני, קראתי באיזה כתבה (תראו, למרות שהיא קצת ישנה https://www.mako.co.il/music-Magazine/specials/Article-5ac4627d21a4061006.htm ) שכדאי שיהיה Noise reduction באוזניות - זה משהו שהיום כבר נמצא בכל האוזניות או רק ביקרות יותר? ומה לגבי ההתאמה לראש של הילד - אני צריכה לוודא שהאוזניות מתכווננות לפי גודל הראש או שאני צריכה אוזניות במידה מסוימת? איך זה עובד? עכשיו, לגבי הדגם והחברה - מצאתי פה https://www.ivory.co.il/headphone.html המון אוזניות במחירים ממש שונים, ואם אני מתמקדת במחיר עד 500 ש"ח אני רואה שיש למשל את Steelseries, Logitech, Corsair ועוד מלא חברות - איך בוחרים ביניהם? יש למישהו המלצה? ועל מה הכי חשוב להסתכל במפרט שלהם? תודה רבה :)

נשמע לי שאלה לגיטימית.

אני מבין שזה מתנה שהיא הפתעה, כך שאת לא רוצה לשאול את הילד בדיוק מה הוא רוצה. אז הנה כמה שאלות כדי לנסות לחדד את החיפוש -

איזה משחקים הוא משחק? יש משחקים שרק דורשים שמע ולא צריך לדבר בהם, ויש כאלו שכדאי שיהיה מקרופון. משחקים שיתופיים אונליין שבהם משחקים עוד אנשים דרך האינטרנט בדרך כלל כוללים אופציה לדבר אחד עם השני, אז מקרופון זה רצוי. אם זה רק משחקים "נגד המחשב" בלי לשחק מול אנשים אחרים, כנראה לא צריך מקרופון.

איזה חיבור רוצים? אוזניות רגילות מתחברות עם חיבור PL רגיל (3.5 מ"מ). יש אוזניות עם מקרופון שיש להם כבל כפול - אחד לשמע ואחד למקרופון, שניהם גם 3.5 מ"מ. יש אוזניות שמתחברות עם USB, יש אוזניות אלחוטיות עם USB, אוזניות אלחוטיות עם בלוטות', וכן הלאה. אם המשחקים שהוא משחק זה בעיקר לשבת ליד המחשב יכול להיות שחיבור רגיל עם חוט יספיק, או חוט עם USB. אם הוא משחק דרך טלפון או טאבלט אולי עדיף בלוטות', או שאפשר גם חיבור אוזניות רגיל (אם למכשיר יש כזה, לא לכולם יש). אם יש לו קונסולה (פלייסטיישן, אקסבוקס), ראיתי שם אוזניות שמותאמות במיוחד לקונסולות מסוימות.

איפה הוא משחק? אם זה רק בבית אז לא צריך Noise reduction. באופן כללי זה טכנולוגיה שגם מייקרת וגם מסבכת את ההפעלה של האוזניות, אז הוא כנראה לא צריך את זה.

לא צריך לדאוג לגבי התאמה לראש, כל האוזניות היום מתכווננות. אוזניות גדולות שמכסות את כל האוזן (להבדיל מאוזניות קטנות שיושבות "על" האפרכסת) הן בדרך כלל נוחות יותר לאורך זמן וגם נותנות סאונד יותר טוב.

מבחינת מפרט מה שחשוב להסתכל בפועל זה מה סוג החיבור, ואם זה אוזניות אלחוטיות שמופעלות על סוללה אז לכמה זמן היא מספיקה בכל טעינה. תדרים, עכבה, דרייבר - לא צריך לעניין אותך. עדיף בשבילך לוודא שהאוזניות הן אוזניות סגורות (אוטמות את הסאונד) ולא פתוחות (מאפשרות דליפה של סאונד). רוב האוזניות שאני רואה באתר הזה הן סגורות, אז רק צריך להיות עירני אם לא כתוב משהו על היותן פתוחות.

דבר חשוב שכדאי לדעת לגבי גיימרים, זה שגם נראות חשובה להם. אני חושב שהילד ישמח יותר אם האוזניות שהוא יקבל גם ייראו לו מגניבות. תנסי להבין איזה צבעים הוא אוהב או עיצוב מסויים (יש אוזניות עם לוק צבאי, לוק עתידני, לוק מינימליסטי, וכן הלאה). יכול להיות שיש חברה מסוימת שהוא אוהב את העיצוב שלהם - כל יצרן של אוזניות גיימרים מתגאה בעיצוב ייחודי.

בהצלחה

חזרה