• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שחקני טוטאל וור אמפייר התפקדו!

אני משחק טוטאל וור אמפייר, אטילה, רומא 2 ונפוליאוןץ. כרגע באמפייר אני מריץ קמפיין מהנה במיוחד עם ספרד. השתלטתי על האיים הבריטיים והולנד, ועכשיו אני מתכנן לכבוש את 13 המושבות (ארה''ב). אני גם שולח מיסיונרים לכל חור.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אני משחק טוטאל וור אמפייר, אטילה, רומא 2 ונפוליאוןץ. כרגע באמפייר אני מריץ קמפיין מהנה במיוחד עם ספרד. השתלטתי על האיים הבריטיים והולנד, ועכשיו אני מתכנן לכבוש את 13 המושבות (ארה''ב). אני גם שולח מיסיונרים לכל חור.

מה לגבי הקמפיין היווני? ניסית?

כן, זה מוד.
האומה האהובה עליי אני חושב היא שוודיה, אבל הכי מאתגרת היא אוסטריה, או אולי בעצם ספרד.
פרוסיה גם ממש מהנה.

יש גם את הקמפיין האמריקאי שהוא מגניב, אבל משהו בו זכור לי כלא מעניין במיוחד.

ספרד לא מאתגרת כמו העות׳מאנים (אלוהים כמה הם מפגרים טכנולוגית) או המרטהים ברמת קושי גבוהה. ניסיתי פעם והבריטים הארורים באו כמעט מיד עם מוסקטרים ותותחים.

עם פרוסיה יש לי סיפור אהבה ארוך, הקמתי איתה אימפריה בכמה הזדמנויות. הייתי גם עם רוסיה, יש להם יתרון נחמד בקפאפ (כי ברוסיה לריב מכות זה בילוי לגיטימי לנוער) ופוטנציאל רציני בצפון ומזרח אירופה. כשאני חושב על זה אין מדינה שלא שיחקתי איתה - שוודיה נחמדה, בריטניה ימית מאוד, העות׳מאנים מגניבים אם בא לך מוסלמים עם חרבות, להודים יש פרשים מפחידים ופילים, וכבשתי איתם פעם את הולנד.
ועכשיו אני קולט שאני נשמע כאילו אני קזנובה שמדבר על בנות...

אני אגיד שאני אישית לא מת על החלק של הקרבות וכמעט תמיד עושה אותו על אוטומטי.

הצלחתי פעם את האימפריה העות'מנית פעם, אבל היא קשה וגם לא כזו מספקת.

פרוסיה היא בהחלט כיפית, אבל יחסית קלה, ושוודיה עוד יותר.

ספרד קשה מאוד ןמתגמלת מאוד, גם אוסטריה בדרגות קושי הגבוהות, כשכולם בוגדים בך. ופולין...אלוהים ישמור.

את המראטים אני לא אוהב, הם די משעממים אותי. הולנד זה כיף אבל מתסכל בטירוף.

בעיקר הבעיה היא שהדיפלומטיה עקומה קצת- אומות לא ממש מעוניינות לסיים מלחמות איתך גם כשלא כדאי להן להמשיך, אז לאט לאט אתה פשוט במלחמה עם כולם.

בכל אופן, בואו נדבר תכלס-
הכניסו בסוף אופציה למולטיפלייר?

פלדריק אמר/ה:
אני אגיד שאני אישית לא מת על החלק של הקרבות וכמעט תמיד עושה אותו על אוטומטי.
אצלי זה תלוי. עכשיו אני חוזר מנפוליאון (שזה הבת של אמפייר) וניהלתי שם איזה 40 דקות קרב מדהים. שיחקתי את בריטניה ושלחתי צבא מובחר (חי''ר קוו, רובאים סקוטים, המשמר השחור, דרגונים ו-4 סוללות ארטילריה) לכבוש את הולנד (שתמכה בנפוליאון) ולהכריח אותם להצטרף לקואליציה. הם תקפו את הצבא כשהוא נחת באיזור גבעתי משהו. אני התבצרתי על הגבעות עם התותחים ופרסתי חי''ר למטה, ויחסי הכוחות היו 1400 בערך לי ו-2400 להולנדים. אין דבר יותר מספק מלראות את החיילים שלך כותשים את האויב המסתער פעם אחר פעם (4-5 פעמים, קרב רציני היה) במטחי מוסקטים ורסס תותחים, ואחר כך לחסל את השאריות (ארטילריה) עם הפרשים. קטע מצחיק בקרב זה שהם ניסו לירות לי בחי''ר הקוו שלמרגלות הגבעה או בסוללת הארטילריה שעל הראש שלה, ולא הצליחו לפגוע באף אחד משניהם כל הקרב.
אמפייר פחות מושקע מנפוליאון בחלק מהקטעים (הגרפיקה פחות קודרת ו''אימי המלחמה במאה ה-18'' ויותר עליזה וחוזרת על עצמה - כל החיילים נראים אותו דבר וכו'), וממילא כשאפשר אני מעדיף אוטומט. לא יודע למה בנפוליאון אני מעדיף להילחם בעצמי.
פלדריק אמר/ה:
בכל אופן, בואו נדבר תכלס-
הכניסו בסוף אופציה למולטיפלייר?
כן. אני אשמח לשחק בסופ''ש וכו'.
פלדריק אמר/ה:
הצלחתי פעם את האימפריה העות'מנית פעם, אבל היא קשה וגם לא כזו מספקת.
אני נהנתי נורא מלומר לעצמי ''ימותו הכופרים אויבי הנביא!'' ולכתוש את אויבי בתותחים וחרבות. אפילו הכנתי לעצמי במחברת כלשהי רשומות של כמה משחקים איתה. כמעט תמיד כבשתי את מרחבי רוסיה בעזרת חיל פרשים נייד ומגניב.
פלדריק אמר/ה:
פרוסיה היא בהחלט כיפית, אבל יחסית קלה, ושוודיה עוד יותר.
ניסיתי עם פרוסיה ברמה קשה והותקפתי מכל הכיוונים בידי כל אויב אפשרי. לא יודע מה קל בזה. בסוף וויתרתי כי היה קשה מדי.
פלדריק אמר/ה:
ספרד קשה מאוד ןמתגמלת מאוד, גם אוסטריה בדרגות קושי הגבוהות, כשכולם בוגדים בך. ופולין...אלוהים ישמור.
אני ניסיתי את ספרד עם קרבות ברמה קשה ודיפלומטיה ברמה הכי קלה, אז לא יודע כמה הדעה שלי שווה בנושא. עם פולין ואוסטריה לא ניסיתי אבל נשמע מגניב.
פלדריק אמר/ה:
את המראטים אני לא אוהב, הם די משעממים אותי. הולנד זה כיף אבל מתסכל בטירוף.
אצל המרתים רוב הטקטיקה מבוססת על שילוב חכם בין הרובאים הסבירים+- שלהם לחילות הפרשים והחרבות המפחידים. אני בד''כ יריתי באויב כל עוד היה אפשר וכשהגענו לטווח קצרים יחסית הבאתי עלי ואת לוחמי החרב.
פלדריק אמר/ה:
בעיקר הבעיה היא שהדיפלומטיה עקומה קצת- אומות לא ממש מעוניינות לסיים מלחמות איתך גם כשלא כדאי להן להמשיך, אז לאט לאט אתה פשוט במלחמה עם כולם.
וואי זה מעצבן, עם ספרד שלחתי ארמדה לכבוש את בריטניה ואחרי שדחקתי אותם לאירלנד הקתולית והענייה הטלתי עליהם מצור. ניסיתי לשכנע אותם לשלום תמורת כל המושבות שלהם אבל הם העדיפו להיות מושמדים, ואז נתקעתי במלחמה עם ארה'קב. והקמפיין נמחק מהזיכרון בטעות... דמט.
ariel127711 אמר/ה:
לא מבאס אותך חא'ן שאי-אפשר לשחק את האימפריה המונגולית או את ח'אנות כרים?
לא ממש, המונגולים מזמן לא עניינו אף אחד וקרים הם מדינת חסות די שולית של הטורקים, אם אתה רוצה קוזאקים יש את רוסיה ובשביל מוסלמים עם חרבות יש את העות'מאנים.
פלדריק אמר/ה:
יש גם את הקמפיין האמריקאי שהוא מגניב, אבל משהו בו זכור לי כלא מעניין במיוחד.
ווארפאת' או הדרך לעצמאות?

בכל מקרה מישהו פה משחק בנפוליאון? אין שם קולוניות וכו' אבל לדעתי הרבה יותר מגניב ומושקע - המפה מפורטת וריאליסטית יותר, החיילים מגוונים יותר (גם בפרצופים וגם ביחידות - לכל מדינה יש כמה וכמה יחידות אליטה מגניבות) והקרבות ריאליסטיים יותר - פיצוצים, עשן, פגיעות תותחים באדמה, האדמה רועדת כשיורים בארטילריה וכו'.
ואפרופו נפוליאון, יש את המיני קמפיין במצרים וארץ ישראל והוא כיפי נורא. מגניב להסתכל על איך שמציגים את הארץ שלך, ומגניב עוד יותר לחסל את האויבים שלך (שום קשר לזה שהם ערבים!) שחמושים בחרבות וחיים בתרבות מזרחית קלאסית ומיושנת עם הפוזילרים שלך.

הקמפיין של נפוליאון לדעתי היה צריך להיות DLC בכל זאת זה המשך ישיר של אמפייר ובמילא אין הרבה אומות במשחק, שלא לדבר שאין עות'מאנים שזה מתסכל לגמרי[אותי] ובנוסף אין יבשות נוספות כמו אמריקה...

אני שמח שאין הרבה אומות, אחד החסרונות במפה ענקית זה הזמן שלוקח לתור לעבור. בנפוליאון זה קצר ולעניין, אבל מפורט במידה מדויקת. ולא מסכים, כל העיצוב שלו שונה לגמרי.
ariel127711 אמר/ה:
שלא לדבר שאין עות'מאנים שזה מתסכל לגמרי[אותי] ובנוסף אין יבשות נוספות כמו אמריקה...
למה שיהיו? המשחק מתמקד במלחמות נפוליאון, אין פה שום קשר לאמריקה, רק לאירופה. והעות'מאנים בתקופה הזו כבר היו הרבה אחרי תור הזהב שלהם, מדינה גוססת חסרת תקווה, ''האיש החולה על הבוסופורוס'', וגם לא היה להם שום קשר למלחמות נפוליאון. אם היו מכניסים אותם זה היה לא קשור בעליל וקשה בצורה בלתי אפשרית (היסטורית היה להם צבא מפגר מאוד ורמת פיתוח שואפת לאפס, אפילו רוסיה יכולה לכסח אותם עם מספיק פוזילרים).

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אני שמח שאין הרבה אומות, אחד החסרונות במפה ענקית זה הזמן שלוקח לתור לעבור. בנפוליאון זה קצר ולעניין, אבל מפורט במידה מדויקת. ולא מסכים, כל העיצוב שלו שונה לגמרי.
ariel127711 אמר/ה:
שלא לדבר שאין עות'מאנים שזה מתסכל לגמרי[אותי] ובנוסף אין יבשות נוספות כמו אמריקה...
למה שיהיו? המשחק מתמקד במלחמות נפוליאון, אין פה שום קשר לאמריקה, רק לאירופה. והעות'מאנים בתקופה הזו כבר היו הרבה אחרי תור הזהב שלהם, מדינה גוססת חסרת תקווה, ''האיש החולה על הבוסופורוס'', וגם לא היה להם שום קשר למלחמות נפוליאון. אם היו מכניסים אותם זה היה לא קשור בעליל וקשה בצורה בלתי אפשרית (היסטורית היה להם צבא מפגר מאוד ורמת פיתוח שואפת לאפס, אפילו רוסיה יכולה לכסח אותם עם מספיק פוזילרים).

בקואליציה השנייה הם השתתפו כנגד צרפת. בנוסף גם ספרד לא, והיא אויבת גדולה יחסית.
יבשות אחרות חסרות כי בכל זאת להתעלם לגמרי מהעולם החדש זה טיפשי זה חלק מרכזי בצרפת של התקופה ההיא, והיא עוסקת בסחורה שם.

הקואליציה השנייה נגמרה ב-1802, המשחק מתחיל ב-1805.
בכל מקרה, ספרד וטורקיה הן לא אופציה כי הן כבר היו בירידה רצינית, ולעומת זאת אוסטריה, רוסיה, צרפת, בריטניה ופרוסיה עדיין היו מעצמות / מעצמות בעלייה. ואת הסיר עם אמריקה ייצגו בנקודות המסחר, אין שום צורך בכל הקולוניות שלא השפיעו על המלחמה ולהוסיף את המפה זה מיותר לחלוטין ויגרום לכך שאירופה תהיה מפורטת פחות, והיא מרכז העניינים. יש את התת קמפיין של מצרים לסיפור הספציפי שלה.

חזרה