• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ניסיון שני. משחקים ביחד.

אין לי רומא 1, וכפי שהבנתי מחבר שלי שיש לו זה משחק יחסית ישן ובעל אי-דיוקים היסטוריים מזעזעים, כמו זה שהם הכניסו את כל שבטי הגאלים כמדינה אחת, כשבמציאות הם נלחמו זה-בזה בלי הפסקה.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אין לי רומא 1, וכפי שהבנתי מחבר שלי שיש לו זה משחק יחסית ישן ובעל אי-דיוקים היסטוריים מזעזעים, כמו זה שהם הכניסו את כל שבטי הגאלים כמדינה אחת, כשבמציאות הם נלחמו זה-בזה בלי הפסקה.

אכן הוא מאוד לא מדויק יש 6 ממלכות אם אני זוכר נכון.

אבל אני מאוד אוהב את האסטרטגיה שלו, בעיקר של יורשי אלכסנדר.

ariel127711 אמר/ה:
[quote

הממ... הדיאדוכים... מקדוניה היא המדינה האהובה עליי ברומא 2, חי״ר מעולה ופרשים טובים, ואימפריה שבניתי מקורסיקה, דרך דרום איטליה, הבלקן, רוב טורקיה וכן אזור קרים...

6 ממלכות גאליות או בכלל? אתה מכיר את אטילה? משחק קצת מסובך, אבל ריאליסטי ומהנה.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
ariel127711 אמר/ה:
[quote

הממ... הדיאדוכים... מקדוניה היא המדינה האהובה עליי ברומא 2, חי״ר מעולה ופרשים טובים, ואימפריה שבניתי מקורסיקה, דרך דרום איטליה, הבלקן, רוב טורקיה וכן אזור קרים...

6 ממלכות גאליות או בכלל? אתה מכיר את אטילה? משחק קצת מסובך, אבל ריאליסטי ומהנה.

ברומא 1 המוקודנים מאופיינים בפלנקס יחסית חלש לשאר העמים שיש להם פלנקס. הפרשים שלהם גם לא משהו, ככה אני זוכר את הקמפיין שלהם ברומא 1 הם גם מתייצבים מול ברוטוס ושאר ערי המדינה-של יוון, לפעמים נוצר ברית בין ברוטוס לערי-יוון ואז ממש קשה לשחק איתם.

אני אבדוק עכשיו כמה יש בדיוק.

בדקתי יש להם 6 ממלכות.[לכל השבטים הברברים כולל הקלטים והגרמנאים.]

אני לא יודע, ברומא 2 יש להם פלנקס מעולה, הופליטים חזקים, פרשים כבדים, פרשים קלים, פלטסטים...

6 סה״כ לכל הברברים? ברומא יש איזה 9 רק בגאליה, בלי הקלטים באיטליה, שווייץ ומזרחה (ששם זה בערך 12), והגרמאנים הם 8.

אני ממליץ לך בחום על אטילה- יש שם גרמאנים עם חי״ר חזק, הונים עם פרשים מעולים, ערבים ופרסים, ורומאים עם סיטואציה גרועה...

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אני לא יודע, ברומא 2 יש להם פלנקס מעולה, הופליטים חזקים, פרשים כבדים, פרשים קלים, פלטסטים...

6 סה״כ לכל הברברים? ברומא יש איזה 9 רק בגאליה, בלי הקלטים באיטליה, שווייץ ומזרחה (ששם זה בערך 12), והגרמאנים הם 8.

אני ממליץ לך בחום על אטילה- יש שם גרמאנים עם חי״ר חזק, הונים עם פרשים מעולים, ערבים ופרסים, ורומאים עם סיטואציה גרועה...

אם לומר את האמת אני לא מסתדר עם המערכת החדשה.

לא מצליח לתפעל את הערים בעיקר.

תראה שאתה מתקדם ברומא 1 בפלגים שקשה איתם בהתחלה אתה נהיה חזק יותר ובדרך כלל גובר על שאר הפלגים שמסביב.

לדוגמה הקמפיין של הסלווקים הוא דוגמה מעולה לכך תגבר על מצרים התלמית ותכבוש את ארץ ישראל לגמרי אתה שובר את מצריים וגם את כל בעלי בריתה שליד כמו פרס, הפרתים, הארמנים והערים היווניות.

יש לי רומא 2 אבל ההבדל בין רומא 1 ל2 הם שמיים וארץ.

[ariel127711"=quote

תראה שאתה מתקדם ברומא 1 בפלגים שקשה איתם בהתחלה אתה נהיה חזק יותר ובדרך כלל גובר על שאר הפלגים שמסביב.

לדוגמה הקמפיין של הסלווקים הוא דוגמה מעולה לכך תגבר על מצרים התלמית ותכבוש את ארץ ישראל לגמרי אתה שובר את מצריים וגם את כל בעלי בריתה שליד כמו פרס, הפרתים, הארמנים והערים היווניות.

יש לי רומא 2 אבל ההבדל בין רומא 1 ל2 הם שמיים וארץ.[/quote]

אני לא מת על הסלאוקים... עניין לאומי. אני אוהב את העות׳מאנים והפרוסים ב-Empire, את הצרפתים והפרוסים בנפוליאון, את קרתגו ומקדוניה ברומא 2, ואת ההונים והערבים באטילה.

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[ariel127711"=quote

יש לי רומא 2 אבל ההבדל בין רומא 1 ל2 הם שמיים וארץ.

אני לא מת על הסלאוקים... עניין לאומי. אני אוהב את העות׳מאנים והפרוסים ב-Empire, את הצרפתים והפרוסים בנפוליאון, את קרתגו ומקדוניה ברומא 2, ואת ההונים והערבים באטילה.[/quote]

בגלל חנוכה?

ariel127711 אמר/ה:
לא לעולם, אבל הם לא השפיעו על בית חישמונאי?

בית חשמונאי קם מלחתחילה עקב העריצות של השלטון הסלווקי, זה נכון. אבל עם כל הכבוד (ויש הרבה כבוד...) לעם שלנו (או שלי? אתה מגדיר את עצמך כיהודי?), הסלווקים לא תרמו מדע, חוקים, או כל דבר אחר לעולם...

donVT אמר/ה:
יש משחקים חינמים נחמדים
trove
creativerse

gguurr אמר/ה:
ובנושא המקורי יהיה מעניין לשחק טריוואן אם כמה אנשים כאן

מישהו מכם וגם מכל שאר המגיבים רוצים לנסות 2 משחקים חינמיים בסטים?

חזרה