• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Pathfinder Adventure Card Game, פאת'פיינדר דיגיטלי

העולם הדיגיטלי מגיע גם למשחקי הלוח, כשבשנים האחרונות משחקי לוח וקלפים החלו לצאת גם בגרסה דיגיטאלית בנוסף לגרסה שולחנית. משחק הקלפים של פאת'פיינדר, שמבוסס בתורו על משחק התפקידים פאת'פיינדר(שהינו גרסה של מבוכים ודרקונים, עלילה די פתלתלה) הוא אחד הבולטים בהם.

במשחק אתם בונים חבורה של דמויות שיוצאת להרפתקאות: כל דמות מיוצגת על-ידי חבילת קלפים שמכילה נשקים, לחשים, שריונות וחפצים אחרים; כל הרפתקה מורכבת ממספר תרחישים, כשבגרסה הבסיסית (והחינמית) יש הרפתקה קצרה אחת ועוד הרפתקה מלאה.
ניתן לרכוש הרפתקאות נוספות בתשלום: בכסף או על-ידי "זהב" שמרוויחים מהשלמת משימות במשחק. לא שיחקתי במשחק הלוח, אבל לפי השוואה באינטרנט  נראה שהמשחקיות בשתי הגרסאות דומה מאוד.

האפליקציה עצמה יצאה לפני מספר חודשים (ראה הכרזה בפורום) ובמבט ראשון היא הרבה יותר מושקעת ממשחקי לוח דיגיטליים אחרים (למשל Star Realms או משחק בניית החבילות Ascension), וכמובן מציעה גם את ההילה של מבוכים ודרקונים.
קרא את הכתבה...

אני משחק כבר כמה חודשים בגרסא השולחנית, ואני ממש, ממש, ממש נהנה. אנחנו משחקים בחרון הצדיקים וסיימנו כבר שתי הרפתקאות.

אני בטלפון אז אני לא ארחיב, אבל כל הדברים שהפריעו לך לא ממש הפריעו לי. יכול להיות שזה המעבר לטאבלט, או אולי בעיה בתיאום ציפיות.

אתה משחק לבד או עם עוד אנשים?

שיחקתי בזה בביגור שלפני שנתיים וממש נהניתי. באתי למשחק הדגמה מהיר של חצי שעה ובסוף ישבתי שם שלוש שעות כדי לסיים את כל הפרולוג. מצד שני, זה לא היה באפליקציה, אלא בגרסה השולחנית.

המשחק בטאבלט הוא סולו. כמו שכתבתי, אני משער שבגרסה השולחנית החוויה היא יותר טובה כי:
- יש אינטראקציה חברתית.
- יש פחות Grind:
א) לא צריך לצבור זהב לקנות עוד דברים
ב) לשחק תרחיש בטאבלט לוקח 10-20 דקות בעוד שלשחק פנים אל פנים אני מבין שלוקח משהו כמו שעה לתרחיש.

נ.ב. סקירה של המשחק השולחני תהיה מגניבה, גם כהשוואה למשחק הדיגיטאלי

המפקד האלמוני אמר/ה:
[post]649485[/post] עד כמה משחקי קלפים ע"ב משחקי תפקידים נפוצים? לא כ"כ מכיר את התחום.
זה די נדיר.
לדעתי יש הרבה יותר משחקי קלפים ולוח מאשר משחקי תפקידים, חלקם אולי שואבים השראה של הפלאף אבל נדירים הם אלו שמנסים לחקות את המכאניקה. למבוכים ודרקונים יצאו מספר משחקי לוח, רובם לא מחקים את כמאניקה למעט הסדרה של Castle Ravenloft.
נ.ב. יש כמובן את מנצ'קין, שמבוסס על הז'אנר אבל לא על המכאניקה.

טוב, אז אחרי ששיחקתי משהו כמו 8 תרחישים, כמה רשמים:

בסך הכל בהחלט נהניתי, למרות שזה כמובן מושפע מהחוויה החיובית הקודמת שלי עם המשחק. המשחק הדיגיטלי הוא העתק מושלם (עד כמה שראיתי) של המשחק הפיזי. אפילו הוסיפו מוזיקה, קטעי פלאף וחסכו את הצורך לערבב חפיסות, שזה אחלה. המשחק סבבה ביחיד, אבל אני בטוח שיהיה יותר טוב לשחק בכמה שחקנים על טאבלט ואפילו יותר טוב לשחק עם מכשירים נפרדים (אם הם יוסיפו נטפליי למשחק).

מערכת איסוף הזהב היא, כמובן, שטויות. אם זה לא דבר שאתה אוהב לעשות היא איטית באופן מתסכל. אבל לא באמת אכפת לי, בגלל שלדעתי המשחק הזה שווה כסף. אפשר לקנות את כל ROTR בפחות ממאה שקל, שזה עסקה מאוד *מאוד* משתלמת. אז החינמיות היא בשביל למשוך את מי שלא מכיר, מערכת הזהב היא בשביל לפתות אותם להישאר ולקוחות נאמנים יכולים פשוט לשלם. מניפולטיבי כן, אבל נדרש כמודל עסקי.

מבחינה טכנית יש כמה באגים, כמו קלפים שמופיעים כשהם לא צריכים להופיע וטקסט שחורג מהתיבה שלו, אבל אני מניח שאלה בעיות של גרסת הטלפון. וכמו שאמרתי, אני חושב שהמשחק צריך נטפליי ומחכה שהוא ישוחרר למחשב.

סה"כ אני מרוצה, ובהתחשב בעובדה שעדיין לא שילמתי שקל, אני חושב שהחוויה מאוד מספקת (ואני מתכוון לשלם על השאר בעתיד).

ת'ור אמר/ה:
[post]651106[/post] אבל אני בטוח שיהיה יותר טוב לשחק בכמה שחקנים על טאבלט ואפילו יותר טוב לשחק עם מכשירים נפרדים (אם הם יוסיפו נטפליי למשחק).
זה יכול להוסיף הרבה למשחק, יש גם משחקים (למשל Star Realms) שאפשר לשחק דרך הרשת שזה גם סבבה.

חזרה