• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

heroes of the storm

dragons

פונדקאי ותיק
שמעתי שהשיקו אותו ממש לפני כמה ימים. מישהו משחק?
אני רוצה לנסות את המשחק, ובכללי את סגנון המשחקים הזה- ונראה לי כמו דרך כיפית להתחיל.
מה אתם חושבים על המשחק?

משחק טוב מאוד - הוא לא תחרותי כמו הגדולים יותר בשוק (ליג ודוטה) ועם זאת יש בו מגוון, יכולות כיפיות ומפות מעניינות לרוב. כל משחק בו לוקח גג חצי שעה, וגם זה במקרים קיצוניים. וכמובן, הוא בחינם.

זה dota של בליזארד. שזה משעשע כי דוטה התחיל בעורך של משחק בליזארד.

אני לא משחק הרבה, אבל מידי פעם זה נחמד. מרגיז אותי כמה זה נפוץ bm בתוך הקבוצה (כמעט כל משחק זה קורה, הבנתי שאותו הדבר בmoba אחרים) אבל לא מספיק בשביל לא לשחק

אני משחק בזה די הרבה. משחק ממש מגניב.
השיקו את הבטא, אבל לי יש מפתחות עוד מהימים הטובים ההם.
משחק הוא דווקא 20 דקות, לפי החוויות שלי. גאלאן, אני לא נתקלתי במקרה כזה. אתה בטוח? לפי המשחקים שלי זה משחק רגוע.
אני חושב שאתה חייב לשחק. זה פשוט כיפי. במיוחד כשאתה מגיע להירו ליג, ואז אין נובים.

שיחקתי כמה משחקים, ואני די בטוח שהקבוצה שלי החליטה אם אני אנצח או אפסיד, כי אני נוב.
אבל באופן כללי זה כיף והמפות מגניבות, אז אני אמשיך לשחק ואלמד.
רוי-איך הוא פחות תחרותי מלול ודוטה?
גאלאן- איך עושים בזה bm בכלל?
דרך אגב, לגבי הדוטה של בליזארד, אמרו את זה בhonest trailer :)
נראה לכם שהוא יצליח להחזיק מעמד מול דוטה וליג? (בעקבות סרטון החדשות של טוטאלביסקיט שראיתי ולימד אותי כמה דברים).

כי ההבדל בין לנצח ולהפסיד עומד על קצת נק"ן וזהב, בעוד שבמשחקים אחרים יש עידודים לנצח (בונוס ניצחון גדול, "ניצחון ראשון של היום", אם אתה מפסיד בראנק אתה יורד בדרגה וכו').

הסתכלתי קצת במה שאומרים קוריאנים על המשחק והתגובות בסך הכל טובות. אני לא חושב שהם יאמצו את המשחק בתור תחליף לLoL, אבל בהחלט יש לו סיכוי להתפתח שם (למרות שקשה לדעת. אני לא חושב שמישהו ציפה שLoL יחליף בצורה כל כך טוטאלית את BW, ועכשיו גם פיפה נהיה פופולרי נורא)

@דרגונס - אפשר לדבר בתוך הקבוצה. אני לא משחק לאדר כי אין לי את הדרגות\גיבורים, שזה מרגיז כי לאדר תמיד יותר משמעותי מלא-לאדר, אבל גם במשחקים החסרי משמעות של שחקנים-מול-שחקנים יש BM. אנשים אוהבים לציין כמה הם יותר טובים מכל שאר הקבוצה ואיך שאר האנשים צריכים ללכת לשחק טטריס.

הייתי אומר שהוא יצליח להחזיק מעמד מול ליג ודוטה(במשחק משל עצמו ולא כמשחק המובה הכי טוב). בעיקר כי זה משחק של בליזארד ואנשים משחקים משחקים של בליזארד, רק בגלל שהם של בליזארד. גם הוא הרבה יותר מעניין מהם, יש מאונטים, משימות של המפה.(למרות שיש לי תלונות קשות על זה). והוא משיג הרבה מאוד פרסום מאז הבטא החופשייה.

התלונות שלי על המשימות במפה:
*במשחקי מובה, הדבר הכי חשוב הוא עבודת צוות. בחלק מהמפות המשימות נוגדות(לפי דעתי) את החלק הזה. הם גורמות לשחקנים להיתפס על התפל ולא על העיקר. מעודדות הישארות במקום ולחימה במיניונים במקום לעזור בקרבות קבוצתיים.
*הם מהוות גורם חשוב מדי(לפי דעתי)על הקרב. אתם יכולים להגיד ש"זה המשחק", אבל אני נתקלתי במקרים קיצוניים, שהם קבוצה שהשקיעה במשחק והייתה *טובה* הפסידה, כי הקבוצה השנייה אספו 50 אבנים לפניהם, דבר שנראה לי די אידיוטי.
* בקרב מהיר, סביר להניח שיהיה נוב בקבוצה שלך. כמו שאמרתי בתלונה מעליי, ברגע שיש נוב בקבוצה שלך שלא יודע מה הוא עושה...הוא בעצם מפסיד לכם את הקרב. נכון שזה ככה בכל משחקי המובה, אבל בגלל המשימות זה הרבה יותר קריטי.
* הם גורמות לשחקנים להיות מגעילים ולהישאר באמבוש כל המשחק בנקודת האיסוף, הם בעצם מחכים שיגיעו שחקנים והורגים אותם בשביל מטבעות. לדעתי זה משחק מגעיל.

גאלאן- לא נראה לי עד כדי כך קשה לחסוך זהב בשביל לקנות גיבורים, או לפחות את אלה שאתה רוצה. למרות שזה כנראה בגלל שאני עוד מהתנופה של כל הבונוסים ההתחלתיים שקיבלתי.

לא ראיתי bm עד עכשיו, אבל שיחקתי רק כמה משחקים. בכל מקרה זה הגיוני שיהיה הרבה יותר bm במשחקי קבוצות שבהם קל מאוד להאשים את הקבוצה (לפעמים בצדק) על ההפסד.

דני-
אין לי כמעט ניסיון ואני לא מכיר איך זה הולך במשחקים אחרים, אבל לדעתי המשימות מאוד מוסיפות ואפילו במפה של לורד העורבים כששיחקתי הרגשתי כאילו אין לזה מספיק השפעה ושסתם התאמצתי להשיג את הקמעות.
איך זה עובד במשחקים אחרים בלי משימות? סתם קרב ומחנות שכירים? אם כן זה נראה לי די משעמם.

אם תישאר במקום ותילחם במיניונים במקום לפעול למען המשימה אתה כנראה תפסיד, בעיקר כי קרבות מיניונים הם מאוד מינוריים. דמות אחת עם כמה מיניונים לא תצליח לעשות פוש בחיים, אפילו בלי התנגדות חוץ ממבצרים.

אז אני לא חושב שזה מנמיך את שיתוף הפעולה, אולי האיסוף כן מתרחש לבד, אבל לרוב צריך להעביר את מה שאספת לאנשהו ואז אתה פגיע וצריך סיוע. אני בהחלט מסכים שיש יותר מדי איסוף במשחק (הפיראטים, העכבישים וגן האימה כולם אותו קונספט עם שינוי קל. הייתי מחשיב גם את המכרות אבל שם יש את האגף הנפרד וזה דבר יחודי ואחד האהובים עלי במשחק).

לגבי נובבקבוצה אני לא יודע גל כך יכול להגיד לך כי אני נוב :)

לא ראיתי הרבה אמבוש בנקודת האיסוף, אבל זו נראית לי החלטה טקטית ולא דווקא מגעילה, זה פשוט הגיוני. וזה לא שאי אפשר להרוג אותך אם הקבוצה מגיעה ביחד ואתה רק אחד שם. ואם כל הקבוצה שם אז אפשר לתקוף במקום אחר.

שוב, צריך להביא בחשבון ששיחקתי רק כמה משחקים ואני לא מכיר את הז'אנר, אז יכול להיות שעקב חוסר הניסיון שלי אני טועה בדברים. אני מדבר ממה שראיתי עד עכשיו.

דרגונס-
תתפלא, אבל למשל אזמודן הוא אחד הפושרים הכי חזקים במשחק. הוא בהחלט יכול לעשות פוש עם מיניונים, זה "בא לו בטבעיות", חוץ מזה המפות מביאות לפושים ענקיים. למשל המכרות, ברגע שקבוצה הרבה במכרות אז כמובן שאפשר לעשות פוש, אבל לא על זה אני מדבר. בגלל זה אני אוהב את מפת לורד העורבים, המשימה שם יחסית מינורית בהשפעה, והיא מפה מאוד נחמדה. חוץ מזה, אני לא מדבר על מחיקת המפות, אבל הקטנת ההשפעה המשחקית. כמו מחנות שכירים.
אני לא מדבר על לחכות בהתגנבות עד, לאסוף מטבעות ואז להילחם בכולם בבת אחת. אני מדבר פשוט על קבוצות, שלא משחקות בכלל ופשוט תוקפות. שזה נורא עם נובים שהולכים לשם כל פעם מחדש.

בלי שום קשר-
אזמודן, לפחות לנוב הממוצע (אני) הוא יריב מהגהנום. איזי למשחק, מזמן מיניונים בעצמו, משגר כדור אש שפוגע בכל היקום בערך, ובלתי אפשרי להריגה כי הוא איכשהו גיבור לטווח רחוק עם מלא חיים וגם בעל קרן שואבת חיים. ראיתי אותו מת מעט מאוד פעמים, וכשכן כמובן שזה היה נוב ששיחק אותו והוא היה בקבוצה שלי.

והוא עושה פוש. יופי לו. אבל כל שאר הקבוצה שלו מתה, כי כל הקבוצה היריבה התאחדה+גולם/צמח זומבי/דרקון ומתקיפה את הבסיס שלך, או מתאחדת על אזמודן, מנצלת את האיטיות שלו כדי לחסל אותו.
ראיתי פושים כאלה, והם אף פעם לא ניצחו משחק. הן גם לרוב יפסיקו כשגיבור יבוא להתנגד להם, או כשצריך לאסוף.

כשהקבוצה במכרות אז בדרך כלל הקבוצה השנייה גם במכרות, או שהיא מתה לגולם.
אני פשוט לא רואה עניין במשחק אם המשימה לא עושה כלום. בלי המשימות ההבדלים בין המפות מזעריים.
מחנות שכירים זה לא חשוב כל כך, בדרך כלל אין לך זמן לבזבז על זה. אם יש לך, אתה כבר מנצח בכל מקרה (נגיד כשכל הקבוצה שלהם מתה יש לך זמן לאסוף אותם).

אם קבוצה פשוט תוקפת ומתעלמת מהמשימה (ואז זה משחק לא חכם שמתוגמל בלורד העורבים) אז זה במצב שבו הם כבר מנצחים ואז כל הקבוצה השנייה חייבת לנסות להגן על הליבה בכל מקרה.

בקיצור אני לא מבין איך המשחק יכול להיות מעניין בלי המשימות. בלעדיהן ההבדלים בין המפות לא משמעותיים.

כן, אבל אני לא מדבר על המשימות כמשימות. אלא כשילוב, של אובר אימפקט. צריך להוריד את הרמה ולא למחוק אותם.
דרגונס, אני לא יודע מה הניסיון שלך, אבל אזמודן נחשב מאוד סקווישי וקל להריגה. כמובן שזה שונה משחקן לשחקן. ואנשים מנוסים תמיד יחפשו נק"ן או בכללי פוש.

rui אמר/ה:
וכמובן, הוא בחינם.
הערה קטנה- רוב המשחקי MOBA היום הם בחינם. LoL, DotA, Smite... אני לא מצליח באמת לחשוב על משחק שעולה כסף בז'אנר, אני בטוח שיש עם נחפש אבל מהגדולים כולם חינם.

והיי, זה דווקא משחק די טוב, אני סוג של רואה אותו בתוך causal LoL, פשוט כי הוא באמת מרגיש לי קל הרבה יותר וגם המשחק יותר חברתי. אם מתי שהוא אני אפסיק לשחק LoL וארצה לעבור משחק, זה יהיה כנראה לזה.

אני לא יודע אם זה נחשב הקפצה, כי יש משהו חדש לומר אבל אני לא חושב שהוא דורש עץ חדש, אז אם כן צריך חדש, אשמח אם מנהל יתקן אותי.

ולנושא- היה פאטץ' די גדול עם הרבה עדכונים לכל מיני גיבורים (אין לי מושג מה זה אומר מבחינת איזון, כי אני לא מבין בזה מספיק), אבל בעיקר- נוספה מפה חדשה! מה דעתכם עליה?

אני חושב שהיא מפה די טובה, היא מציגה קונספט חדש יחסית, למרות שלמרבה הצער, הוא עדיין קשור אך ורק לפוש (מה עם אובג'קטיב שיעזור לך להרוג את הגיבורים האחרים? אני לא יודע כמה זה ריאלי לביצוע, אבל היה נחמד אם היה).

אני עכשיו מצפה למפה בה אתה יכול לבחור מתוך שני אובג'טיבים שונים, או מפה שבה אם לקחת אובג'קטיב אפשר להתנגד לו ולנטרל אותו (להילחם במה שנוצר מהאובג'קטיב לא נחשב... אני מדבר נגיד על לחסום לבה באמצעות רונות הגנה שניתן לאסוף. או שאותן רונות יכולות לשמש גם להתקפה וגם להגנה, תלוי בצורך).
וגם זה מציג מפה שיש בה מאפיינים ברורים של אחד העולמות של בליזארד. אני מקווה שזה לא אומר שנגמרו להם הרעיונות, אבל אם לא, זה בהחלט פותח אופציה להרבה מיקומים נוספים למפות, וזה נראה לי טוב.

חזרה