• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ארוטיקה במשחקי-תפקידים ?

SilverStars

פונדקאי ותיק
ואני לא מתכוון לדמות הטיפוסית שמתחלה עם כל בת-פונדקאי מצוי.

אלא מערכות ארוטיות, תככי ופיתויים, מערכות יחסים, ניצול, ושימוש בוטה במשיכה מינית ובמין עצמו, להשגת יעדים.

מה דעתכם ?
קרה לכם ?
ניסיתם ?

אבל אם הוא נעשה בצורה הנכונה הוא יכול להוביל לתוצאות מאוד מעניינות, אם כל המשתתפים אהההממממ בוגרים בנפשם. אחרי הכל מין ומיניות מעסיקים אותנו לפחות 50% מהיממה. אני לא מתכוון כמובן רק לפנטזיות, דיבורים על מין, ומין ממש אלא לרקע המיני שיש מאחורי הרבה מאוד אינטראקציות חברתיות.
במשחקי תפקידים יש שתי תופעות מעניינות:
1. בדרך כלל יש שוויון מוחלט בין נשים לגברים בעולם המערכה, בשיטה ובספרות (מה שאין לו ממש צידוק היסטורי או הגיוני אבל מאוד ברור מבחינה מסחרית).
2. לשמחתן של הפמיניסטיות הקשות שמשחקות משחקי תפקידים (מעניין כמה כאלה יש) המשחקים בדרך כלל נטולים כל אופי מיני, מתח מיני, או התייחסות בכלל לעניינים שבינו לבינה.
הסיבה העיקרית לכך היא שלשחקן קשה להחמיא לשה"ם על אתמול בלילה ולשה"ם קשה לתאר לשחקן חוויות פרטיות עם אשת הדוכס.

ישנו ספר רשת בשם "המדריך לאומנות הקרנלית" או משהו דומה. הוא, כצפוי, גרוע ביותר, גס ולא מועיל. אבל משעשע לעיתים רחוקות וגם זה משהו במוצרי ק20. הספר מכיל עיצות כגון: כיצד משפיעים לחשי ריחוף, תעופה, היפוך כח המשיכה! ולחשים אחרים על קיום יחסים. חוקי מו"ד לקיום יחסי מין (מבוססי כושר, בדיוק כמו ריצה או שחייה). ועוד...

חוויות אישיות:
בקמפיין במאה ה-14 שהיה מלווה בהרבה זוהמה אנושית וזוהמה מסוגים אחרים בן זוגי לחיפוש אחר אי המטמון נהג לשגל במרץ את בת הפונדקאי שהייתה שמנה, מזיעה ומסריחה. תיאורי השה"ם היו פשוט מופלאים (אני לא צוחק, המפגשים שלהם קיבלו אופי רומנטי ממש, מין אווירה כזו של מסכן ומסכנה הרעבים לחום ואהבה).

הכל מאוד תלוי ומאוד שנוי במחלוקת.
מצד אחד, במערכה שאני משחק בה כרגע אנחנו דנים ונוגעים באינטרסים רומנטיים לא מעט, אבל זה קורה בתיאורים די כלליים ופשטניים, נוסך "טוב, היא יכולה להיות שידוך טוב"...
מצד שני, עודף התיאורים הפרטניים והמציצניים במקצת של דברים נוסך Vampire, יכולים להביא למצבים לא נחמדים.

אבל, בסופו של דבר, גם רומנטיקה היא כלי משחקי. אם יש לך מקום טוב בשבילה, תשתמש.

יותר משאלה של בגרות, יש כאן גם שאלה של בטחון עצמי ושל היכולת (שלא לדבר על הרצון) של שחקנים להפתח. תגיד מה שתגיד על בגרות אני לא מכיר יותר מידי בני ארבעים פלוס שיכולים לנהל שיחה פתוחה ועניינית על מין בלי להסמיק, לצחקק ולהמציא שמות מוזרים לאיברים אינטימיים.

בשביל לשחק סצינה כזו שחקן צריך או להרגיש מאד בטוח בקבוצה שלו, או שלא יהיה אכפת לו מדעתם בכלל. התנסות אישית - במשחק חד פעמי של Vampire: the Masquerade יצא לי לגלם דמות בשם ג'ניפר מורסון. היא הייתה הדמות הסטריטוטיפית של הסלאט - היא נראתה טוב, היא ידעה את זה, ולא הייתה לה שום עכבה מוסרית מלנצל את זה. אבל מה? אירתא מזלה להתערפד. תמחקו מייד מהראש את הדימויים שקופצים לכם על הטוריאדור המפתה או הטרמר המסתורית. או אפילו הברוג'ה (ברוחה?) הפראית. היא עורפדה לשבט נוספרטו. Oh shit, there goes my hair...

רק שהאופי שלה נשאר. בגלל שידעתי שאין סיכוי שאני אתקל בשחקנים האלה עוד פעם, לקחתי את המשחק של הדמות הזו קצת לקיצוניות כולל להחמיא בצורה מוגזמת לאחד השחקנים, להיתלות עליו מידי פעם ואפילו לנעוץ בו מבטים עמוקים יותר ממה שהייתם מצפים מגבר סטרייט שמסתכל על גבר אחר. הוא עזב את השולחן בזעם לפני סוף המשחק. לך תבין אנשים... ;)

תגיד מה שתגיד - אם הוא קם לפני סוף המשחק - הוא לא בטוח לאיזה כיוון הוא נוטה...

אבל זו באמת בעיה. המגבלה הסביבתית.
אני רואה מ"ת, בין היתר, כאמצעי לגילום ה-"אלטר אגו" שלנו, האשיות הנחבאת.
חלק מזה קשור במין.

כולנו "רוקדים סביב הנושא" כל הזמן, ורובנו אכן לא מסוגלים לנהל שיחה בלי ציחקוקים ושמות מוזרים לאברי המין. זה מילא.

אבל למה שהדמות שלי לא תוכל לעשות את מה שאני עצמי לא יכול ?

או שמא, גם לחצי-אלף דרואיד דרגה 250 יש עכבות מיניות וחוסר ביטחון ?

בעייתי למדי, לשלב את זה כחלק אינטגרלי מהמשחק, מהסיבה הפשוטה שהפעילות נוטה להיות אינטימית יותר ואישית בין שחקן ושחקן ו\או שחקן ומנחה (כמובן, זאת בנוכח המציאות שלנו :) אין שום פסול במערכה רצופת אורגיות פרועות) - ולכן שחקנים שאינם משתתפים עלולים לאבד ריכוז, להתעניין יותר מידי או במקרה הגרוע ביותר, להתייחס לעסק בחוסר בגרות משווע סתם מתוך שעמום.

על העניין של בגרות אישית אין על מה לדבר, הדבר הוסבר - לארוטיקה יש מקום בהחלט במשחק אצל חבורת אנשים פתוחים ובעלי תקשורת טובה, אבל לא כדאי להכניס *יותר* מידי תיאורים אירוטיים, יש לזכור שעד כמה שאנשים נוטים לשרוף זמן במחשבות על האקט או בתכנונו או בביצועו, הרי שמרבית בני האדם מבלים הרבה יותר זמן בעולם שמחוץ למיטה.

שלכם, נבות רם - רחמי הגיהינום.

חזרה