• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האם אתם מאלתרים חוקים בשל חוסר בקיאות?

champion

פונדקאי ותיק
האם יש כאן מישהו שמשחק כמדריך במשחקי תפקידים ולא ממש יודע את החוקים של משחק ספציפי אז במקום זה מאלתר, ממציא לעצמו חוקים ודואג לא להיצמד לחוקים יותר מדי על מנת שיהיה יותר כיף? (רציני).

אבל ברצינות אתם חושבים שאדם אשר משחק מבוכים ודרקונים ולא משחק לפי הכללים אלא עושה לעצמו חוקים ומשתמש רק בקווים מנחים למשחק שלו, הוא שה"ם ?
אז לפי דעתי הוא שה"ם וחצי, בכלל כל אדם שיש לו דמיון והוא אוהב להדריך משחקים הוא שה"ם למופת. :D
(ולקורטל,כן העתקתי ממך {את ה"ברצינות"} כי אתה כתבת את זה וישר כולם ענו לך ברצינות,גם אני רוצה!)

בוודאי
ובוודאי, כל עוד בהיגיון
אם לא מדובר בחוקים מצוצים מהאצבע אז חוקי בית הם דבר מקובל (מכשפי החוף אפילו הוציאו ספר משובח המלא בחוקים אפשריים/חוקי בית)

The oldman אמר/ה:
בוודאי
ובוודאי, כל עוד בהיגיון
אם לא מדובר בחוקים מצוצים מהאצבע אז חוקי בית הם דבר מקובל (מכשפי החוף אפילו הוציאו ספר משובח המלא בחוקים אפשריים/חוקי בית)

יש הבדל גדול בין הוספת חוקי בית לצורך שיפור השיטה לבין האמצעת חוקים "על המקום" כתוצאה מחוסר בקיאות.

לchampion of sigmar- כמובן- אין פסול בכך, כל עוד החוקים טובים והגיוניים.
כמו כן, רצוי שמרגע שקבעת חוק, תזכור אותו לפעמים הבאות.

קודם כל, קוראים לזה מנחה - מחריד אותי כל פעם מחדש איך שהחוגים הארורים מעצבים את השפה.
תבדיל - מנחה זה אחד מהחבר'ה שמשחק איתם בשביל הכיף, ומדריך זה אחד שמוכן לסבול קבוצת ענק של ילדים מרגיזנים תמורת בצע כסף. ואתה יודע איפה עוד משלמים כסף על משהו שאמורים לקבל בחינם עם אנשים שטוב וכיף לך איתם, נכון?

אילתור וכיפוף של חוקים מקובל מאז ומתמיד, ואני בספק אם יש מישהו שמשחק באיזו שיטה בדיוק באופן בו היא מודפסת. רק מה, אם משתמשים בחוקים, מאולתרים או לא, כדאי לשמור על עקביות מסויימת - שחוק זה או אחר יעבוד בכל המקרים ולא רק למקרה פרטי. למה? כי יותר נוח לעבוד ככה - תאר לעצמך שהדמות שלך הייתה רוצה לקפוץ, והמנחה היה אומר "זרוק קוביית אחוזים ואם יצא פחות מ30 אז הצלחת" ורגע לאחר מכן הדמות הייתה רוצה לשחות, והמנחה היה אומר "זרוק 3 קוביות 8, ואם הסכום הוא יותר מ15 אז הצלחת" - מבלבל, לא?

היי באקזולטד כתוב בפירוש: (בתרגום חופשי) 'שנות את החוקים כרצונכם! העיקר במשחק זה להנות!!' לדעתי אם זה בסדר מבחינת כל השחקנים והשה"ם אין שום בעיה לאלתר. ;)

כן אבל יש אנשים שעושים הכל 'לפי החוקים!' ואין שום סיכוי שהם יסכימו לעבור על מה שכתוב בספר. אני מניח שמשחקים יכולים להיות ממש מדכאים ככה לא? :rolleyes:

לא חושב. האנשים הרעים שאתה מדבר עליהם גם הם יהפכו מודעים במוקדם או במאוחר לעובדה שהחוקים לא מכסים את כל המצבים. מידת ההיצמדות לחוקים משתנה מקבוצה לקבוצה ומאדם לאדם - יש עוד הרבה משתנים שישפיעו על מידת ההנאה שלך מסגנון משחק מסוים - ואם זה רע בעיניך אתה יכול לנסות לשכנע ולהשפיע.

מעבר לכך
הרבה פעמים גם מי שחושב שהוא משחק על-פי החוקים לא תמיד משחק על פי החוקים :) כלומר אנשים טועים. אז הדבקות מוחלטות לחוקים היא מיותרת.

חזרה