• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

להציל שחקנים מטומטמים....

כאשר אתם משחקים בחבורה שלכם, והחבורה עושה טעות איומה ונוראית שאמורה לגרום למוות של דמות בחבורה (או כל החבורה)... האם במקרה זה הייתם מעדיפים לנסות לעוות את החוקים קצת או מתים בשקט?
(בוא ניקח לדוגמא חבורה עם דמויות בעלות ותק של שנה....)

אם הטעות מקורה במשחק לא נכון של שחקן אז כן הרוג את הדמות (נוכחות המוות תחכים שחקנים).
אם הטעות נעשתה עקב אי ידעה או סתם מזל רע יש איזה טעם לנסות להשאירה בחיים.

מסכים, בגדול.

הקו המנחה שלי הוא שכל מה שיוצר משחק תפקידים מעניין הוא מבורך. אם המוות של הדמות אחרי שנה שהחבורה הייתה ביחד יוצרת זעזוע עמוק בחבורה וסצינות רגשיות בטונים גבוהים - לך על זה (כנאמר - על טעויות משלמים).

אם זה לא ייקרה, תמצא דרך להימנע מזה.

אבל צריך לדאוג לעשות את זה בצורה מאד שקופה כדי לא לתת לשחקנים את הרושם שלא משנה מה הם יעשו, הGM כבר ידאג להוציא אותם מזה בחיים.

Total Party Kill הינו מצב די מבאס ל DM, לפעמים יש טעם להחזיק את החבורה עוד קצת ע"י לקיחה בשבי לצורך הקרבת קורבנות או לדובב אינפורמציה, אך הדבר אינו ניתן ליישום ב100%.
כאשר החבורה מחליטה "לטפל" בבעיית דרקון, אשר במחי נשיפה או שתיים, מוחק את החבורה עד הפריט האחרון בשק החפצים, אין מנוס מה TPK... מישהו לא התכונן מספיק לעימות (בין אם חזיתי או ע"י נסיון הדברות שבסופו מישהו "נפטר" ואיזשהו דרקון יצא מאוד מאוד כועס :twisted:

שמע, אם השחקנים מטומטמים, הרוג. אולי ילמדו לנהוג קצת ביתר זהירות עם הדמויות שלהם. ואם לא ילמדו, אז לפחות תוכל להזכר מאוחר יותר בתענוג שבהריגת דמויות שחקן.

הי יקירי,
השאלה היא עדיין תיאורטית :)
בעיניי TPK למרות שאולי היא אמינה, היא לא אופציה טובה - זה יכול לפרק חבורה ולגרום צער רב. הסיבה העיקרית לשחק היא הנאה. אופציה אפשרית שאני הייתי עושה זה פשוט ליצור עולם מעבר בין החיים למתים או פשוט אם הדמויות חזקות מספיקות מודיע שאחד האלים מחייה אותם בתמורה לכך שהם חייבים לבצע משימה קריטית...

שמע, הייתה לי דמות שמתה בפגישה הראשונה. היות ואני לא אוהב לגמור דמויות בטווח זמן של פגישה אחת, מצאתי לי פרצה לצאת מזה. עם אותה דמות הייתה סיטואציה שאם הוא מטומטמת מספיק להמשיך את מה שהיא עושה, היא מתה. למזלה, שחקנה התאפס והפסיק את הטמטום, אבל במקרה הזה הייתי מוריד את הדמות ולא ממצמץ אפילו.
שוב, אם השחקנים מספיק טיפשים, תן להם להרגיש את זה. אבל, קבוצה שלך.

טוב, אם קימות טכניקות החייאה בעולם, זה יכול להיות רעיון טוב לתת לדמות שהתנהגה בטיפשות למות כתוצאה ממעשיה, ואז המשימות המטורפות שהכוהן המחייה מטיל עליהם ילמדו אותם לנהוג ביותר כוחמה להבא.

מצד שני, בהחייאה יש סיכון גבוה של התערערות הקמפיין, הן בגלל הסרת החשש של השחקנים מקרבות, והן בגלל מה שזה עלול לעשות לעלילה (ואז אתם צרכים לתת למתנקש שמאיים על הדוכס פיגיון קסום שמונע החייאה, ולחשוב למה אין ביטוח חיים בעולם- "שלם אלף פ"ז לחודש, אם אתה מת, נחייה אותך")ובכלל לגרום לזילות החיים והמוות.

אז מה כן?

אם בקמפיין שלך אין אופציית החייאה, אפשר להשתמש בחוקי ריחוף על סף המוות, ולתת לשחקן להבין שבפעם הבאה הוא ימות.
אפשר לגרום לו לפצעות קשות מהקרב, נכויות, וכיצא באלה.
אפשר להשמיד את הציוד שלו במתקפה (השחקן הסתער בטפשות על הדרקון, הדרקון נשף, ל"מזלו" של השחקן המגן +3 ספג את המתקפה, והושמד, בעוד הוא נפצע קלות בלבד).

ואם אתה כן מחליט להרוג את הדמויות, תדאג שכמה ישרדו, כדי שתוכל להמשיך בקמפיין- אין טעם להעניש את עצמך על טיפשותם של אחרים.

היי,
אכן החייאה בעולם היא לא נפוצה - גם העלתי ברמה את קסמי ההחייאה וגם זה דורש שהאל שאליו אתה בא לבקש החייאה ירצה בכך.
הסיבה העיקרית לכך היא לאו דווקא השחקנים אלא יותר שליטי הארץ וכיו"ב. בכל מקרה הדמויות ממש לא בדרגות כאלו, דרגה 4 למען האמת.

בכל מקרה, אני רואה שרוב האנשים לא בעד להרוג את כולם :) טוף נו, אז אני אוותר להם הפעם :)

חזרה