• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

התכווננות למשחק תפקידים

בעיקרון הכלל הכי חשוב הוא לאלתר. הכהן מחליט להרוג כפר של אורקים ולהפוך אותם לצבא של אל-מתים וככה להביס את הדרקון ולהציל את העיירה - תזרום עם זה.
ואני קודם חושב על מטרה, מעין סצינת סיום, ואז מגלגל הכל אחורה ומתחיל לבנות אירועים אפשריים. לכל אירוע אני בונה דב"שים משלו, או טבלת נתונים לאויב אם צריך.

האמת שהתשובות לפוסט הזה מעניינות גם אותי... :D

לגבי השאלה שלך על "מצבים" אני מדמיין אותם כמו חדרים במבוך שלכל אחד מהם אפשר להגיע רק אחרי שהגעת למצב שמקשר אליו - כלומר אם יש לי הרפתקה של 6 מצבים שבתחילתה אני מתמודד מול שודדים ובסופה אני צריך להביס את אדון הערפדים:
1. התחלה - הדמויות נתקלות בשודדים. אחרי הקרב יש לשודדים בכיס חצי מפת אוצר לא ממש ברורה, אבל יש 2 נקודות עליה שמסומנות בסימנים שונים. מוביל אותי למצבים 2,3
2. אחת הנקודות על המפה באמת מסמנת תיבת אוצר! כשהדמויות יגיעו הן יצטרכו לחפש את התיבה, אבל היא ריקה ובתוכה יש פתק שאומר שארגון זמרי התכלת לקח את תכולת התיבה אליו. זה מוביל אותנו למצב 4 - מפקדת זמרי התכלת
3. הנקודה הזאת על המפה היא האחוזה של אדון הערפדים ולא ברור מי האידיוט שסימן את זה כאוצר. באחוזה הדמויות יכולות למצוא רמזים שאדון הערפדים אחראי לתקיפות השודדים על האזור לאחרונה כדי למצוא את מפת האוצר ואת האוצר, אבל הוא לא נמצא כרגע באחוזה אלא בהר פוג'י במטרה לטבול במעיין שלרגליו ולקבל חסינות לאור השמש. מוביל למצב 5 - הר פוג'י.
4. המפקדה היא מבוך עם כמה אתגרים חברתיים, כאשר אתה "מנקה" חדר אתה יכול לעבור לחדרים הבאים, בדיוק כמו בתיאור המצבים. בסופו שך דבר מגלים שם בשיחה עם ראש הגילדה שאדון הערפדים הלך להר פוג'י.
5. הדרך להר פוג'י - אם תגיעו מהר להר אדון הערפדים לא יספיק לטבול במעיין ויהיה קל יותר להילחם בו. מוביל לתמונה 6
מרגלות הר פוג'י - שם נמצא אדון הערפדים, הקרב מולו מתחיל עכשיו. נצחו אותו.

רוב ההרפתקה פה ממש מוסללת, אז זו לא דוגמה טובה, אבל אתה יכול להוסיף הסתעפויות כמה שאתה רוצה.

אלמוג-סי אמר/ה:
תודה , תגיד מה קורה עם תיאורים במשחק ?
למשל תיאור דמות או מקום ?
ואיך מתארים אם יצא מספר גבוהה בקובייה ?

אני חושב שהדרך הכי פשוטה לענות לשאלה הזו היא להמליץ לך לצפות באנשים אחרים משחקים. אתה יכול להציץ במשחקים בפורום משחקים מקוונים, או שאתה יכול לצפות בסדרת actual play (יש את גלגול גורלי בעברית:
)

תודה לכולם
יש לי קצת נסיון במבוכים ודרקונים
שיחקתי אפילו כאן מספר משחקים
רציתי לפתוח פה או בפורום אחר משחק
אין לי ממש רעיון לעלילה
ואני לא בטוח שתהנו ממשחק שלי

אלמוג-סי אמר/ה:
זה בסדר גמור אף אחד לא מתחיל מושלם. החכמה זה לא לפחד לעלות על הסוס אחרי שאתה נופל...
בכל מקרה, אני אשמח מאוד להצטרף למשחק שלך בפורום, וגם חבר שלי.
חשבת כבר באיזו שיטה להשתמש?

דיוגנס אמר/ה:
אם אתה רוצה יש באינטרנט גם את הספרים של מוד5 ושל פאת'פיינדר. בכל מקרה אני אשמח להצטרף...
אני מניח שאתה מתכוון לSRD, ולא לספרים פיראטיים- אנחנו מתנגדים לפיראטיות כאן בפורום.

אלמוג-סי אמר/ה:
רציתי לפתוח פה או בפורום אחר משחק
אין לי ממש רעיון לעלילה
אם אתה רוצה לפתוח כאן משחק בפורום משחקים מקוונים, בהצלחה! הפרטי שלי תמיד פתוח אם יש לך שאלות.
מה שכן, כדאי לך לחשוב על עלילה קודם. לפחות עלילה כללית, ואז לבנות אותה ביותר פירוט אחרי שאתה מקבל את הרקעים של השחקנים. בפורום, משחקים שנפתחים בלי עלילה לא שורדים.

ובנוגע ל"אני לא בטוח שתהנו"... איך אפשר להינות ממשחק שהמנחה לא בטוח שאפשר להינות ממנו? תאמין בעצמך קצת יותר :)

חזרה